Keresés

Részletes keresés

Derek Creative Commons License 2002.02.11 0 0 254
"Milyen kár, hogy baloldaliaknak az egykori internacionalista seggnyalás cimén Moszkvába induló repülö- és vonatjáratainak a számláját nem nyújtották be. "

Akkor elmeselem csak ugy TIT alapon,hogy okuljal. 89-ben nem azert volt rendszervaltas sok minden mas mellett, hogy az uj hatalmi elit pontosan ugyanazt csinalja amit az elodok. Eppen ezert is volt rendszervaltas. Namost a rendszer ugye strukturat jelent, vagyis a szerkezet megvaltoztatasat, es a szerkezet megvaltoztatasa fuggetlen attol hogy a struktura kulonbozo pontjaiban kik vannak, vagyis nem az elemeket valtoztatjuk meg ,hanem a viszonyrendszert.Parsze az elemeket is lehet, de ettol a strukrura , vagyis a rendszer, vagy a jatekszabalyok meg egyaltalan nem biztos,hogy valtoznak onmagukban.
Vagyis az rendszervaltas az nem a hatalmi elit masokra valo lecsereleset jelenti, sokan csupan ezt szerettek volna, de ez nem a rendszer megvaltoztatasa. Tehat arra hivatkozni es a mostaniak disznosagait azzal takargatni,hogy mi volt 89 elott a legocskabb demagogia es hazugsag. 89-ota uj struktura van , uj szabalyokkal es uj viszonyrendszerrel. Es ez az erdekes, es teljesen fuggetlen attol ,hogy a regi struktura elemei benne vannak-e a mai strukturaban ,vagy nem ,vagy ujak vannak ott a szabalyok mindegyikojukre ujak es masok es ez a lenyeg es ehhez kell ma tartani mindenkinek magat.

Előzmény: Törölt nick (191)
Vajk Creative Commons License 2002.02.11 0 0 253
Mintha ovi is kivitte a volna a családot a foci Vb-re...És az is tutti, hogy a beugrót is mi fizettük.
De ez nem az a téma, miről most beszélünk..
Előzmény: asszír (249)
Vajk Creative Commons License 2002.02.11 0 0 252
leküldték a közértbe söré...
Előzmény: wizes (246)
touareg Creative Commons License 2002.02.11 0 0 251
Nem kellemetlen, csak fárasztó az infantilizmusod. Azzal nem véded meg a Vezéred útját szervező okostojásokat, ha mellé teszed az elmúlt 1000 év adatait az állami utazásokról.Ekkora hülyeséget akkor sem szabad elkövetni egy kampányidőszakban, úgy látszik nagy nagy kapkodás van a focipályán.
Előzmény: Polka (231)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 250
Kuncze Gábor után szabadon. Rábuk6sz a csöcsre.
Mi lesz veled ha az szdsz kiesik, akkor még inkább frusztrált leszel?
Előzmény: Törölt nick (232)
asszír Creative Commons License 2002.02.11 0 0 249
Amikor asszonykáját is magával vitte, akkor biztosan a közjóért járt el, csak egyedül nem megy.
Előzmény: Vajk (244)
csisztapuszta Creative Commons License 2002.02.11 0 0 248
Szóval nem is 32 milla, hanem a 15 (?) fős siserehadnak 2 nap szálloda, napídíj, stb. Az mennyi is?
Előzmény: csisztapuszta (240)
soga Creative Commons License 2002.02.11 0 0 247
Eddig nem tudtam, hogy nyitott nap volt, de miután téged megláttalak már biztos vagyok benne. Remélem amikor tüdőrákosan kezedben a 150. sorszámmal lélegeztetőgépet várva eléd nyomnak egy lapot, amiben a Viki mosolyogva integet neked és látod milyen jól érzi magát a 32 millióból, amivel nem az egészségügyet segítette. De ha ebben a szituban leszel, azt mondom jól tette...
Előzmény: Törölt nick (230)
wizes Creative Commons License 2002.02.11 0 0 246
?
wg.
Előzmény: Vajk (236)
Polka Creative Commons License 2002.02.11 0 0 245
Liquid!

Végre egy értelmes hozzászólás.

A probléma éppen az, hogy a semmiből hogyan lehet egy demagóg szart kavarni úgy, hogy a szerencsétlen nyugdíjas ismét kiköpjön a Fideszre és esetleg 1% bizonytalan szavazót földühítsenek.

A lényeg: Soha, semmikor senki nem vájkált egyetlen kommunista vagy utódkormány semmilyen költségvetésében. Ez a mostani kizárólag az erkölcstelen hullák kavarása, amelyből, ha az ember hagyná, fölénnyel kerülnének ki.

Meg vagyok győződve arról, hogy ez a kiadás valahol valamilyen év elején rögzített büdzsében benne van, fix hogy jól kikalkulálták mindenben és biztos vagyok benne hogy valamilyen szempontból a legjobb megoldást választották.

Nem valóban lehet hogy 100e az út, de itt mégis egy kormányfőről van szó, akit biztosítani kell, volt nemrég egy szept. 11 is, azóta minden légiforgalmista és reptér paranoiás, stb., stb.

Egyébként ne mondd, hogy 1994-98 között nem volt Net. Ugyanígy volt, de akkor az ilyen Indexes bértollnokok hallgattak.

Polka

Előzmény: Liquid_FX (229)
Vajk Creative Commons License 2002.02.11 0 0 244
Tudod, ő nem magáncélra használta a közpénzt.
Kezded már érteni?
Szerintem nem:)))
Előzmény: asszír (241)
bummm Creative Commons License 2002.02.11 0 0 243
Bocs az elírásért de az inteligenciát nem ez alapján osztogatják,de azért tetszik a fikázás.De azért ha már megszólítottál én is üzennék valamit.Ha válaszolsz valakinek azt NE ÚJMAGYARÚL TED mert nem biztos,hogy mindenki érti.
Előzmény: wizes (223)
Vajk Creative Commons License 2002.02.11 0 0 242
Polka,

Kezd kínosan érinteni, hogy egy környéken lakunk. Még aszondják, mindenki ilyen ezen a környéken:))Pedig van, aki gondolkozik is és nem ugyanazt szajkózza.
De hát lássuk csak:
Kit érdekel az, amit kérdezel?
És kit érdekel ovi mostani közpénzmagáncélravalófelhasználása?

Fogunk szavazni a kérdésben, majd meglátod te is az eredményt, de hogy nem lesz a kedvenced aznap este vidám, az egyre biztosabb.

Előzmény: Polka (234)
asszír Creative Commons License 2002.02.11 0 0 241
Göncz Árpád atyánk miből utazgatott? Biztosan a sajátjából. De kit érdekel már ez ilyenkor kampány idején. Amnéziás banda.
Előzmény: Polka (234)
csisztapuszta Creative Commons License 2002.02.11 0 0 240
Az [origo] utánajárt az utazási lehetőségeknek:

"A legegyszerűbben Bécsből lehet menetrend szerinti géppel Bostonba utazni, a legolcsóbb jegy ára fejenként 87.000 forint. A bérelt különgépen 15 fő utazhat. Ha ugyenennyi ember menetrendszerint utazott volna, akkor ez 1,35 millió forintba került volna a 15 jegy, plusz ki kellett fizetni az utazást Bécsbe. A charter gép bérleti díja 32 millió forint. A Miniszterelnöki Hivatal azonban azt állítja, hogy az árkülönbség eltűnt volna, mert a miniszterelnöknek egy nappal korábban kellett volna érkeznie, és egy nappal tovább maradnia, ha ezt az utat választja. Az ott töltött éjszakák pedig már olyan költséget jelentettek volna, hogy kiderült, olcsóbb a bérelt különgép.

A miniszterelnöki program hétfő délután négykor kezdődik, és ezt Orbán valóban nem érte volna el, ha hétfő délelőtt indul menetrend szerinti járattal. Azonban a különgéppel is már vasárnap este tízkor ott volt, így menetrend szerint is elindulhatott volna vasárnap reggel, nem vesztett volna ékszakát. Hazafele legkésőbb a negyed kilences, hétfő esti utolsó gépre kellene felszállnia ahhoz, hogy kedden délután Budapesten lehessen. Orbán hivatalos programja délután hatig tart, amit díszvacsora követ, így valóban, ha az ünnepségen végig ottmarad, menetrendszerű géppel csak másnap reggel jöhetett volna haza. Vagyis egy éjszakát nyer a miniszterelnök a különgéppel, és az átszállások lekésését sem kell kockáztatnia. Ez a Miniszterelnöki Hivatal szerint anyagilag is jobban megéri, mert drága lett volna a delegációt Amerikában altatni.

A Tuft's Egyetem díszdoktori kinevezése Kubinyi szóvivő-helyettes szerint egy nagy tekintélyű cím. Nem csak átvételének elmulasztása lett volna udvariatlanság, de az ünnepség időpontjának módosítása is. A Miniszterelnöki Hivatal még azt sem tudta elérni, hogy két órával később kezdődjön az esemény, mert nem szokás, hogy bárki is módosítást kérjen a Tuft's-tól.

A keddi kormányülés napirendje egyelőre nem nyilvános, így nem sikerült megtudnunk, Orbán Viktor miért akart feltétlenül részt venni rajta."

Kulik Creative Commons License 2002.02.11 0 0 239
Nézd meg a 221-es hozzászólásban.:-)
Előzmény: Polka (234)
zesi Creative Commons License 2002.02.11 0 0 238
Kedves Polka!
Vigyázz, mert a nyelvedet egyszer letépi egy kóbor cippzár........, jobb annak a szájban lenni, tudom furcsa, és új lesz az érzés.....
Előzmény: Polka (234)
Vajk Creative Commons License 2002.02.11 0 0 236
Azért kérdeztem Polkától.
Mert ő biztos nem olvasta a könyvet:))

Balla Judit volt az, aki az első fidesz elszámoláskor fetárta a csalásokat.

ÉS hogy mi lett vele?

Előzmény: wizes (233)
Szittya Creative Commons License 2002.02.11 0 0 235
Polka! (nem becézlek, mert megsértődsz)
A kérdéseket akkor kell feltenni, amikor aktuálisak. Itt és most szeretett pártotok, kormányotok és vezéretek van műsoron. Ők vannak felelős pozicióban, nekik kell (vég)elszámolniuk!
Ami meg a kérésedet illeti: mit fizetsz, ha előkerestetem az adatokat? Neked is rendelkezésedre áll, ami nekem! Húzz el kutatni! :-)
Előzmény: Polka (220)
Polka Creative Commons License 2002.02.11 0 0 234
Vajk!

Ki égeti magát? Nem inkább Te? Már rég túl vagyunk a szadesz pénzén, eljutottunk oda, hogy össze kéne hasonlítani, a HornKunce annakidején mennyi lélegeztetőgép árából utazott, rendezvényezett, stb., stb.

Légyszíves, egyetlen egy aprócska adatot szolgáltassál már nekem abból az időből, és akkor lesz miről beszélnünk, ki költötte JOBBAN a köz pénzét, OK?

Ennyi érthető lenne?

Közpénz szemben közpénzzel. Gyerünk, kérem az adatokat!!!

Polka

Előzmény: Vajk (222)
wizes Creative Commons License 2002.02.11 0 0 233
Vajk!
" .. (apropó, te tudod ki az a Balla Judit?"
Olvasd el "A Viktor"-t megtudod!
HajjH!
Vaj-h.
Előzmény: Vajk (222)
Polka Creative Commons License 2002.02.11 0 0 231
Touareg!

Kellemetlen ugye, hogy nem hagynak nyugodni, mi?

Ugyan mikor, ki válaszoklt arra, hogy mennyit költött ilyesmikre mondjuk konkrétan a HornKuncze kormány?

Én semmi mást nem akarok, mint összevetni, mekkora genya ez az Orván ahhoz képest, mint a takarékos HornKuncze.

Légyszíves, egyetlen egy aprócska adatot...

Polka

Előzmény: touareg (227)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 230
Hát Téged ki szabaditott ránk, demagóg?
Elgurult a gyógyszered vagy nyitott nap volt az állatkertben?
Előzmény: soga (226)
Liquid_FX Creative Commons License 2002.02.11 0 0 229
Kedves Polka
A probléma az, hogy itt a MOSTANI útról van szó, nem az Horn-féle bagázs (kormányzati) útjairól. Gondolom ezekről kérnél adatot (az ő mostani útjaikról nem nagyon érdemes beszélni, nem közpénz, azaz nekünk, pórnépnek nem sok közünk van hozzá).
Bizonyára qrva drágán utaztak ők is- csak akkoriban még nem volt itt a fenekünk alatt ez a csodálatos Net, ahol kigyót-békát kiabálhattunk volna rájuk, meg persze egymásra.
OV útja sem tragédia, nem a különgépre elnyomott 32 misiből fog megtáltosodni az ország - csak butácska lépés egy választások előtt álló, a hatalom megtartására aspiráló párt részéről, amit a másik aspiráns most 120 százalékig kihasznál. Ez van, szintet léptünk a politikai "kultúrában" már nálunk is "amerikai stílusú" választási csatározás folyik (mindkét fél részéről). Hogy ez most jó vagy rossz, mindenki döntse el maga.
Előzmény: Polka (219)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 228
Te is elöjöttél kunczéböl mint végtermék?
Előzmény: Törölt nick (225)
touareg Creative Commons License 2002.02.11 0 0 227
Te nem az IDKFA ikertestvére vagy? Egy másik topicban kísértetiesen hasonló módon egész nap egy és ugyanazon kérdést tette fel. Szászszor megválaszolták, hogy miért sületlenség amit kérdez, de csak nyomatta.
Előzmény: Polka (219)
soga Creative Commons License 2002.02.11 0 0 226
Egyszerűen felháborító, hogy amikor nő a munkanélküliség, nő a hajléktalanok száma, az egészségügy a béka segge alatt se található, az ország x százaléka eladva, az adó a csillagos egeket veri és ilyenkor a Viki magáncélból(semmi megbeszélés sincs beiktatva...) utazgat 32 milló Forintért. Ráadásul azzal takaróznak, hogy volt drágább is.:-)) Remélem sok állampolgár átgondolja, hogy kire teszi le a voksát.
Kulik Creative Commons License 2002.02.11 0 0 224
Azért Horn Gyula is utazgatott csak az a feledésbe merült ugye? Pedig akkoriba állítólag a gazdasági helyzet rosszabb volt.

http://www.google.com/search?q=cache:EQ1bou-0eX8C:www.hhrf.org/szabadsag/archivum/1996/6sep-12.htm+H orn+Gyula+k%FCl%F6ng%E9pe&hl=hu

http://www.google.com/search?q=cache:x1zsD-yshI0C:index.hu/politika/belfold/orbanutaz/+Horn+Gyula+k% FCl%F6ng%E9ppel&hl=hu

Előzmény: Kiraly (203)
wizes Creative Commons License 2002.02.11 0 0 223
Boszton merre van?
Boston-ról hallottam.
Kb. 40 éve írogatott nekem valaki onnan.
nézegesd a térképet!
Környezetét is, egyetem, valamint a tudás mijjatt!
w.
Előzmény: bummm (218)
Vajk Creative Commons License 2002.02.11 0 0 222
Polka,
én most azt tanácsolnám(mint földimnek), hogy higgadj le, mert csak égeted magad.
A szadesz a szadesz pénzzel azt csinál, amit akar. A maszop a szocik pénzével azt csinál, amit akar(majd a Számvevőszék eccer úgyis megnézi őket)
És én amondó vagyok, hogy a fidesz is csinálja azt a saját pénzével amit akar.
Ne a közös pénzzel. Hanem a sajátjával. Ha a fidesznek az jó, hogy orbán ide-oda utazgat noname egyetemek okleveleit átvenni, hát lelkük rajta, biztos megszavazzák majd a saját költségvetésükben ezt a tételt(apropó, te tudod ki az a Balla Judit?)

Előzmény: Polka (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!