Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110852
"Ráadásul ebben az esetben előzetesen építészeti tervpályázatot kell kiírni a tervező kiválasztására (2-3 hónap). Ez utóbbiról egy árva mukkot sem hallani."

Allitolag letezik 1 olyan orszag, ahol a fiokban lapulo felkesz terv alapjan keszitik a palyazati kiirast...;DDDDD
Előzmény: DZsen (110848)
csakahuga Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110851
Nah, akit érdekel fenn van a honlapon 3 féle buszos utazási lehetőség Liverpoolba.
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110850
Örülök, hogy van egy saját topikom... :-)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110849
Az infót a honlapról vettem ("további program"). Az este ott még 26. szerepelt.
A "hírek"-ben meg az állt, hogy a kaposvári meccs egy fél órával hamarabb kezdődik.
Ebből raktam össze.
Azóta mindenütt a helyes időpontra van kijavítva: 09. 25. 17.00
Előzmény: corner10 (110832)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110848
Én is így látom.
Igazából már régen meg kellett volna tervezni az új stadiont, legalább az építési engedély legyen meg.
A terv sokáig eláll, nem romlik meg egyhamar.
Az eljárás során már rég meglenne a helyszín, elkészült volna a környezeti hatástanulmány, túllennénk a sötétzöldeken is.
Félő, hogy ha egyszer tényleg beindul a folyamat, akkor amúgy magyarosan:
hirtelen kell minden, nincs idő minden szempont kezelésére, hatalmi szó fog dönteni.
Amennyiben a stadionra állami, vagy önkormányzati pénzt adnak, akkor bejön még a közbeszerzés is (3-4 hónap).
Ráadásul ebben az esetben előzetesen építészeti tervpályázatot kell kiírni a tervező kiválasztására (2-3 hónap). Ez utóbbiról egy árva mukkot sem hallani.
A nyertes nekilát tervezni, újabb 2-3 hónap (és akkor nagyon sietett).
Az építési hatósági eljárás megsürgetve 1-2 hónap.
Mindezek időigényét kalkulálva nagyon korainak tűnik a kósai időpont ígéret.
Főleg, ha még a rendezési tervet is most fogják a tócói változatnak aláigazítani (ez utóbbi maga egy fél év).
A Nagyerdei stadionnál nem kell módosítani a rendezési tervet.
Előzmény: Ttlosz (110834)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110847
Lebuktatsz, wazze...
Lehet olvassa a rendőrség is.
A múltkor láttam egy autón egy feliratot:
"A közlekedésrendészet gyémántfokozatú támogatója."
Azért mehettem annyival, mert biztosan valami forgalmi akadály volt ott. :-)
Legközelebb szólj, hogy integethessek. :-x
Előzmény: Té (110835)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110846
Jó amit leírtál a természet és az erdei utak védelmében, de ami ellen érvelsz, azt senki nem akarja.
A pinceparkoló felesleges árfelhajtó tényező lenne.
Mint már többször, nemrég is írtam, akár egy 30 ezres stadion parkolóigénye is kielégíthető az alábbi közutak telkén (Figyelem! Az út telke nagyobb, mint az aszfaltcsík: oda tartozik a padka, az árok, a zöldsáv, a járda is):
- a Pallagi út egy része (a Csónakázó tótól a Nagyerdei körútig),
- a Nagyerdei körút egy része (a Pallagi úttól az Ady Endre útig),
- az Ady Endre út egy része (a Nagyerdei körúttól a Csónakázó tóig).
Ez a háromszög fogja körül a Nagyerdei stadiont övező erdőt.
100 méteren belül bárhonnan elérhető a stadion.
Az úttest és a járda közötti sávban bőven elférnek a parkolók, 4 parkolóállásonként még fákat is lehet ültetni az elfoglalt fű pótlására, ami jóval többet nyújt.
Mindez nem az erdőben (a természetvédelmi területen kívül) valósulna meg.
Előzmény: deszka (110836)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110845
Remélem, nekünk nem kell narancsszínű mezben játszani, mint a zöldeknek...
Előzmény: kiskun968 (110837)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110844
Semmi gond, majd az ultrák kifizetik...
Előzmény: deszka (110843)
deszka Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110843
8 kiló büntetés az UEFA-tól...
Lecsó. Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110842
Üdv!
Előzmény: Rudigeri (110838)
kiskun968 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110841
Engem nem érint ez, csak betettem Hozzátok, mert tudom mit jelent túrázni...
Nem tudom valós-e, csak olvastam az NSO-n.
Ha valótlan lenne, bocsánat...

üdv kiskun
Előzmény: pancimanci (110840)
pancimanci Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110840
Már lassan dél van,de még semmit nem írnak erről a lehetőségről a honlapon.
Elfelejtették?Ingyenreklám a cégnek?
Előzmény: kiskun968 (110837)
ZOLCSI Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110839
Isten hozott!
Rudigeri Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110838
Sziasztok! Régóta olvasom a fórumot, de most regisztráltam is mert szeretnék majd időnként én is hozzászólni a témákhoz. :-) üdv mindenkinek
kiskun968 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110837
NSO
2009. 09. 03.

Utolsó módosítás:
2009-09-03 20:17:09


Debrecen: új mezszponzora lesz a csapatnak a BL-mérkőzéseken

A Bajnokok Ligája-mérkőzéseken új mezszponzora lesz a DVSC-TEVA csapatának. A hajdúsági csapat az Orange Ways céggel kötött szerződést – adta hírül a klub honlapja.
A társaság a liverpooli BL-találkozóra luxusbusszal utazást is szervez, amelynek költsége 30 ezer ft/fő, plusz a meccsjegy lesz.

Nem tudom,hogy láttátok-e, de hátha Valakinek ez segít az utazáshoz...

üdv kiskun
deszka Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110836
a stadion alá lehetne tenni csak parkolót, de oda is be kell jutnia a kocsiknak, ami tönkrebassza a természetet. ha tudnánk egy 10ezer fős meccsátalgot teljesíteni, az minimum 1000 kocsi rosszabb idő esetén még több. az kurva nagy parkoló.
sőt aszfaltszakmailag is előírások is vannak, nem hiszem hogy azokra a kis erdei utakra rá lehetne engedni ennyi autót
tömegközlekedéssel a nagyerdőig?
golndolj pl. egy nánási 4 fős családra megebédelnek beüla kocsiba a két kölök, jó esetben az anyuka is szereti a focit, jönnek be megnézni a Loki Zetét. leteszik a kocst a stadion biztonságos parkolójába, besétálnak a stadionba a végén kisétálnak és hazamennek.
ha nem a stadionnál van a parkoló nem fognak jönni, mert macerás, több idő, vinni a gyereknek a kaját, korábban kell indulni később fognak érkezni. nem szabad kiindulni a délben piálni kezdő szurkerekre akiknek a meccsnap meccsnap nagyon helyesen. mások a prioritások.
sajnos ezekre nagyon oda kell figyelni ha azt akarjuk, hogy újabb emberek költsék el a pénzüket a LOKIra
Előzmény: Té (110822)
Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110835
Téged láttalak tegnap délelőtt fél 10 felé, 150-nel tépni az autópályán?
Előzmény: DZsen (110823)
Ttlosz Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110834

De jó lenne, ha csak parasztvakítás lenne a Tócó, semmint valódi helyszín.

Jelenleg befutónak tűnik, de biztos vagyok benne, hogy érdekek vannak a háttérben, abból is a gazdasági, a sok pénzzel kecsegtető.

A Nagyerdővel semmi gond nem lenne, de jól lehet takarózni a környezet,- meg természetvédelmi süketeléssel+ parkoló. Egyszerűen úgy gondolom oda más van tervezve. Lehetett már hallani szállodákról, amiből lehet szakítani rendesen. Még a szerencsétlen csónakázó tónak is annyi lesz emiatt.

A szemétteleptől és az ülepítőtől légvonalban 2-3 kilóméterre, egy leendő gettó (Bocs ha ez valakit önérzetében sért, de ez hosszabb távon várható, bár Én is lakótelepen lakom) mellett felhúzni egy sportkomplexet, hát ....

Mondjuk érdekes, hogy még egy ceruzahegyezés, egy kapavágás sem történt de megint erről beszélünk. Ilyen már előfordult egy párszor az elmúlt kb. 10? évben.

ZOLCSI Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110833

Nekem mindegy hol, csak épüljön! Tartok tőle, ez megint csak politikai marketing semmi több

Előzmény: Té (110829)
corner10 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110832

A pepsifoci.hu szerint is 25-én lesz a Kaposvár meccs: http://www.pepsifoci.hu/node/42083

Neked ki mondta, hogy 26-án lesz? Nekem nem mindegy, mert éppen oda tervezek utat egy kis családi mininyaralással egybekötve.

Előzmény: DZsen (110825)
ZOLCSI Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110831
Az egyik paraszt dózsás, a másik dózsás paraszt. Osztozzatok!
Előzmény: Törölt nick (110815)
MZ/Y Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110830
Minden ember úgy gondolja, neki fontos az autó, menjen a többi busszal/villamossal...

Pedig valóban a régi hely lenne a szimpatikus.
Előzmény: Té (110829)
Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110829
Az a 20 ezer ember ott tipródott a 70-es években is, mégsem ment el a mókusok kedve a ba....ástól... :-)
Jó persze kocsiból sokkal több van azóta, de a feltételeket megfelelően alakítva, "rá lehet beszélni" az embereket a tömegközlekedés használatára. Persze ahhoz kell egy jó tömegközlekedés is.
A Nagyerdei Stadionnal nyilván kell valamit kezdeni, jelenlegi állapotában a város szégyene.Csodálkoznék, ha az eldózerolása után a helyét befüvesítenék és fákat ültetnének oda. Akkor már inkább valami olyasmi épüljön oda, amit a debreceniek tömegei is kihasználhatnak, mint egy sima szálloda, a turisták és persze a tulajdonos örömére.
Előzmény: ChrisRea (110827)
MZ/Y Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110828
Szerintem 90 %-a a kv-i aggálynak a parkolás. (Elég sok parkolóhely van előírva egy uefa-engedélyes stadionhoz.) 10 % lehet 20 e ember tiprása az erdőben.
Előzmény: DZsen (110823)
ChrisRea Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110827
talán egy másik szempont, ha másért nem újdonság varázsa remélhető nézőszám növekedésre is számolva

most 3-5e átlag nézőszám megugrik mondjuk nem is sokat csak 4-7e. már dupla nem beszélve egy teltházról !

ekkor már igazi probléma lesz plusz 300 kocsit beparkolni stb.


20e 'kritikus tömeg' átmasirozik a páfrányon, meg mohabácsin akkor mókusok nem fognak többet nemzeni :)

Előzmény: ChrisRea (110826)
ChrisRea Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110826
ideálisnak ideális, csak nem ésszerű a mai életvitelünk szerint:
lásd ma már mindenkinek müanyag széket kell biztositani, pedig ma is le tudnánk ülni egy padra...


20-30 éve kevesebb szir-szart árultak csomagolva, ma 5x annyi kocsi szaladgál az utcákon stb.

mint ahogy a Mihály napi vásár ki lett takaritva az erdőből miért vinnének vissza egy még "szemetesebb" rendezvényt 2 hetente...



Előzmény: DZsen (110823)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110825
Na, megint beszőkült a honlap...
Kicsit távoli még, de nehogy elmenjen valaki szept. 25-én meccset nézni Kaposvárra,
mert 26-án lesz a meccs!
A jegyárak körül is valami rendetlenség van.
Kissé logikátlan, hogy míg a Fiorentina és a Lyon elleni meccsen a közel azonos adottságú "sárga" és "kék" szektorokba szóló jegyek ára azonos, addig a Liverpool elleni meccsen a "kék" olcsóbb mint a "sárga".
Lehet, hogy csak elírás? Akkor jókora öngól (pár millió forintos).
Lehet, hogy úri emberek lesznek és azt mondják, hogy elcsesztük, bukunk rajta, de az adott (leírt) szó kötelez?
Vagy azt mondják, mint a VIP bérleteseknek: Bocs, de az egyesületnek minden fillérre szüksége van... :-(
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110824
Azért figyelj, mert: kick off 19.45!!! (CET 20.45)
:-)
Előzmény: i_3_14 (110701)
DZsen Creative Commons License 2009.09.04 0 0 110823
A Nagyerdő az ideális!
A környezetvédelmi problémákat azok fújják fel, akik laikusok, vagy érdekeltségük van a másik két helyszín hasznosításában.
A régi Nagyerdei stadion telke nem természetvédelmi terület, azt a rendezési terv is sport-rekreációs funkcióra szánja.
Kombinált funkcióra van szükség: stadion+szálloda+üzletek+fitness+akármi, így minden nap működne a létesítmény.
A parkoló autóktól sem kell félteni a fákat, mert stadion körülvevő erdőt övező jelenlegi közutak telkén (az út mentén) elfér a szükséges számú parkoló.
Tényleg jó lenne, ha elkészülne az a környezeti hatásvizsgálat, mert kiderülne, hogy nem kell félni a sötétzöldektől: a Nagyerdő az ideális.
Előzmény: Té (110822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!