"Ráadásul ebben az esetben előzetesen építészeti tervpályázatot kell kiírni a tervező kiválasztására (2-3 hónap). Ez utóbbiról egy árva mukkot sem hallani."
Allitolag letezik 1 olyan orszag, ahol a fiokban lapulo felkesz terv alapjan keszitik a palyazati kiirast...;DDDDD
Az infót a honlapról vettem ("további program"). Az este ott még 26. szerepelt. A "hírek"-ben meg az állt, hogy a kaposvári meccs egy fél órával hamarabb kezdődik. Ebből raktam össze. Azóta mindenütt a helyes időpontra van kijavítva: 09. 25. 17.00
Én is így látom. Igazából már régen meg kellett volna tervezni az új stadiont, legalább az építési engedély legyen meg. A terv sokáig eláll, nem romlik meg egyhamar. Az eljárás során már rég meglenne a helyszín, elkészült volna a környezeti hatástanulmány, túllennénk a sötétzöldeken is. Félő, hogy ha egyszer tényleg beindul a folyamat, akkor amúgy magyarosan: hirtelen kell minden, nincs idő minden szempont kezelésére, hatalmi szó fog dönteni. Amennyiben a stadionra állami, vagy önkormányzati pénzt adnak, akkor bejön még a közbeszerzés is (3-4 hónap). Ráadásul ebben az esetben előzetesen építészeti tervpályázatot kell kiírni a tervező kiválasztására (2-3 hónap). Ez utóbbiról egy árva mukkot sem hallani. A nyertes nekilát tervezni, újabb 2-3 hónap (és akkor nagyon sietett). Az építési hatósági eljárás megsürgetve 1-2 hónap. Mindezek időigényét kalkulálva nagyon korainak tűnik a kósai időpont ígéret. Főleg, ha még a rendezési tervet is most fogják a tócói változatnak aláigazítani (ez utóbbi maga egy fél év). A Nagyerdei stadionnál nem kell módosítani a rendezési tervet.
Lebuktatsz, wazze... Lehet olvassa a rendőrség is. A múltkor láttam egy autón egy feliratot: "A közlekedésrendészet gyémántfokozatú támogatója." Azért mehettem annyival, mert biztosan valami forgalmi akadály volt ott. :-) Legközelebb szólj, hogy integethessek. :-x
Jó amit leírtál a természet és az erdei utak védelmében, de ami ellen érvelsz, azt senki nem akarja. A pinceparkoló felesleges árfelhajtó tényező lenne. Mint már többször, nemrég is írtam, akár egy 30 ezres stadion parkolóigénye is kielégíthető az alábbi közutak telkén (Figyelem! Az út telke nagyobb, mint az aszfaltcsík: oda tartozik a padka, az árok, a zöldsáv, a járda is): - a Pallagi út egy része (a Csónakázó tótól a Nagyerdei körútig), - a Nagyerdei körút egy része (a Pallagi úttól az Ady Endre útig), - az Ady Endre út egy része (a Nagyerdei körúttól a Csónakázó tóig). Ez a háromszög fogja körül a Nagyerdei stadiont övező erdőt. 100 méteren belül bárhonnan elérhető a stadion. Az úttest és a járda közötti sávban bőven elférnek a parkolók, 4 parkolóállásonként még fákat is lehet ültetni az elfoglalt fű pótlására, ami jóval többet nyújt. Mindez nem az erdőben (a természetvédelmi területen kívül) valósulna meg.
Debrecen: új mezszponzora lesz a csapatnak a BL-mérkőzéseken
A Bajnokok Ligája-mérkőzéseken új mezszponzora lesz a DVSC-TEVA csapatának. A hajdúsági csapat az Orange Ways céggel kötött szerződést – adta hírül a klub honlapja. A társaság a liverpooli BL-találkozóra luxusbusszal utazást is szervez, amelynek költsége 30 ezer ft/fő, plusz a meccsjegy lesz.
Nem tudom,hogy láttátok-e, de hátha Valakinek ez segít az utazáshoz...
a stadion alá lehetne tenni csak parkolót, de oda is be kell jutnia a kocsiknak, ami tönkrebassza a természetet. ha tudnánk egy 10ezer fős meccsátalgot teljesíteni, az minimum 1000 kocsi rosszabb idő esetén még több. az kurva nagy parkoló. sőt aszfaltszakmailag is előírások is vannak, nem hiszem hogy azokra a kis erdei utakra rá lehetne engedni ennyi autót tömegközlekedéssel a nagyerdőig? golndolj pl. egy nánási 4 fős családra megebédelnek beüla kocsiba a két kölök, jó esetben az anyuka is szereti a focit, jönnek be megnézni a Loki Zetét. leteszik a kocst a stadion biztonságos parkolójába, besétálnak a stadionba a végén kisétálnak és hazamennek. ha nem a stadionnál van a parkoló nem fognak jönni, mert macerás, több idő, vinni a gyereknek a kaját, korábban kell indulni később fognak érkezni. nem szabad kiindulni a délben piálni kezdő szurkerekre akiknek a meccsnap meccsnap nagyon helyesen. mások a prioritások. sajnos ezekre nagyon oda kell figyelni ha azt akarjuk, hogy újabb emberek költsék el a pénzüket a LOKIra
De jó lenne, ha csak parasztvakítás lenne a Tócó, semmint valódi helyszín.
Jelenleg befutónak tűnik, de biztos vagyok benne, hogy érdekek vannak a háttérben, abból is a gazdasági, a sok pénzzel kecsegtető.
A Nagyerdővel semmi gond nem lenne, de jól lehet takarózni a környezet,- meg természetvédelmi süketeléssel+ parkoló. Egyszerűen úgy gondolom oda más van tervezve. Lehetett már hallani szállodákról, amiből lehet szakítani rendesen. Még a szerencsétlen csónakázó tónak is annyi lesz emiatt.
A szemétteleptől és az ülepítőtől légvonalban 2-3 kilóméterre, egy leendő gettó (Bocs ha ez valakit önérzetében sért, de ez hosszabb távon várható, bár Én is lakótelepen lakom) mellett felhúzni egy sportkomplexet, hát ....
Mondjuk érdekes, hogy még egy ceruzahegyezés, egy kapavágás sem történt de megint erről beszélünk. Ilyen már előfordult egy párszor az elmúlt kb. 10? évben.
Az a 20 ezer ember ott tipródott a 70-es években is, mégsem ment el a mókusok kedve a ba....ástól... :-) Jó persze kocsiból sokkal több van azóta, de a feltételeket megfelelően alakítva, "rá lehet beszélni" az embereket a tömegközlekedés használatára. Persze ahhoz kell egy jó tömegközlekedés is. A Nagyerdei Stadionnal nyilván kell valamit kezdeni, jelenlegi állapotában a város szégyene.Csodálkoznék, ha az eldózerolása után a helyét befüvesítenék és fákat ültetnének oda. Akkor már inkább valami olyasmi épüljön oda, amit a debreceniek tömegei is kihasználhatnak, mint egy sima szálloda, a turisták és persze a tulajdonos örömére.
Szerintem 90 %-a a kv-i aggálynak a parkolás. (Elég sok parkolóhely van előírva egy uefa-engedélyes stadionhoz.) 10 % lehet 20 e ember tiprása az erdőben.
ideálisnak ideális, csak nem ésszerű a mai életvitelünk szerint: lásd ma már mindenkinek müanyag széket kell biztositani, pedig ma is le tudnánk ülni egy padra...
20-30 éve kevesebb szir-szart árultak csomagolva, ma 5x annyi kocsi szaladgál az utcákon stb.
mint ahogy a Mihály napi vásár ki lett takaritva az erdőből miért vinnének vissza egy még "szemetesebb" rendezvényt 2 hetente...
Na, megint beszőkült a honlap... Kicsit távoli még, de nehogy elmenjen valaki szept. 25-én meccset nézni Kaposvárra, mert 26-án lesz a meccs! A jegyárak körül is valami rendetlenség van. Kissé logikátlan, hogy míg a Fiorentina és a Lyon elleni meccsen a közel azonos adottságú "sárga" és "kék" szektorokba szóló jegyek ára azonos, addig a Liverpool elleni meccsen a "kék" olcsóbb mint a "sárga". Lehet, hogy csak elírás? Akkor jókora öngól (pár millió forintos). Lehet, hogy úri emberek lesznek és azt mondják, hogy elcsesztük, bukunk rajta, de az adott (leírt) szó kötelez? Vagy azt mondják, mint a VIP bérleteseknek: Bocs, de az egyesületnek minden fillérre szüksége van... :-(
A Nagyerdő az ideális! A környezetvédelmi problémákat azok fújják fel, akik laikusok, vagy érdekeltségük van a másik két helyszín hasznosításában. A régi Nagyerdei stadion telke nem természetvédelmi terület, azt a rendezési terv is sport-rekreációs funkcióra szánja. Kombinált funkcióra van szükség: stadion+szálloda+üzletek+fitness+akármi, így minden nap működne a létesítmény. A parkoló autóktól sem kell félteni a fákat, mert stadion körülvevő erdőt övező jelenlegi közutak telkén (az út mentén) elfér a szükséges számú parkoló. Tényleg jó lenne, ha elkészülne az a környezeti hatásvizsgálat, mert kiderülne, hogy nem kell félni a sötétzöldektől: a Nagyerdő az ideális.