Mennyiben is van igaza? A tegnapi svédeket nem az elmúlt öt évi önmagukhoz kell hasonlítani, hanem a tegnapi magyar csapathoz. És annál sokkal jobbak voltak, ez - sajnos - nem is lehet vitás.
Ismerem az oldalt - hisz a videók nagy részét innen szedtem - de a tallini meccset nem találtam. Most megnéztem még egyszer és rájöttem, hogy két oldalas a publikus rész... :-) Köszi!
Azt hiszem k.rva jól látsz mindent, egyet kivéve, ami szvsz. cseppet sem mellékes: Mondjuk, ha egy svéd csapatra azt írod, hogy jobbtól nem szégyen kikapni, kicsit lentebb meg, hogy még pótselejtezőben lehetünk, ez egymásnak eléggé ellentmond. :)
Főleg annak tudatában, hogy a Dánokat nincs reális esélyünk utolérni (lásd a sorsolást), a portugálok meg jelenleg még 2-3 góllal jobbak nálunk bárhol, legyen az itthon vagy idegenben, a svédek meg, mint írod és láttuk tegnap még jobbak. :( Tehát jó eséllyel 4. hely, ez a realitás, az előző évekhez képest talán a megszerzett pontok tekintetében lesz előrelépés ... Azzal meg ismételten kitörölhetjük a ...
Most megy Fehérváron az Alcoa - Loki kézimeccs, ez a rohadt TV meg adja a BP. Honvéd 2 - Siófok 1. megye 1-es meccset ...
Három momentumból kettő és fél Loki-vonatkozású dolgot írok meg. (Figyelve más véleményeket, nem ismételve azokat.)
1. A védelem közepe. Láthatja bárki, akinek van szeme a focihoz
- Mészáros magasabb, gyorsabb, fordulékonyabb Tímárnál, s még meccsben is van; szemben Tímárral; Mészáros tipikushibája, hogy szögletnél, pontrúgásnál túlságosan közel helyezkedik a gólvonalhoz; minden más helyzetben ütemből, fordulékonyan, gyorsan, egyszerűen oldja meg a feladatot;
- Mészáros BL-selejtezőket és bajnokikat oldott meg jól, Tímár kikopott a csapatából; - Tímár mezőnyben 40 méteren át szálló labda ütemét vétette el, azután lassan fordult, még lassabban futott - a kapitány nem hitte el, h Mészáros jobb Tímárnál.
2. Kiss és Varga a svéd és a bolgár bajnokcsapat fedezetsorát bénította meg - s közben mindketten átlövésgólt is szereztek;
- a tegnapi középpálya egyik játékosa sem volt képes olyan labdaszerzést, olyan passzkészséget, s olyan lövőkedvet felmutatni, mint a debreceni páros
- Gera, Huszti, Hajnal ellensúlyozására nem alkalmas egyedül Dárdai - itt Hercezg coach szakmailag előrébb jár Koeman-nál - felismerte, hogy középen két mozgékony, de lövőkész romboló kell a nálunk jobb ellenfél legyűrésére - a Kalmar és a Levszki ellen ez igazolódott - a svéd válogatott ellen nem, de nem is ilyen szisztémát játszottunk.
3. Dzsudzsák
- a PSV-ban az első Ajaxnak rúgott góljával elfogadtatta magát;
- ott kezdetben a Kronkamp nevű jobb bekkjük és a jobblábas Affelay, Farfan miatt alig adtak neki labdát - az Ajax meccs után befogadták - ma már a gyakorta irányító Affelay is kettőből legalább 1x keresi a balszélt
- Dzsudzsák igazolta magát az olaszok ellen a válogatottnál is - a PSV-val szemben a nemzeti csapat Hajnal és Gera határozza meg, merre megy a labda - 3-ból 2x jobbra, legfeljebb 1x balra
- a szöv kap dolga, hogy leugassa ezeket a vakokat - tömni kell labdákkal Dzsudzsákot; nem hiszem, hogy szólt; a 92. perc derekán világosan a félpályánál Dzsudzsák felé kellett volna tenni - vagy rúg egy szóló gólt, vagy elrúgja a Nagy Lajos Király útjáig - mindkét esetben lefújják a meccset; ment a labda Gerának, szaladt vele vakon 30 métert, s elpöckölte a semmibe - az ilyenért 15 éves koromban 4x400 métereket futatott velem az edzőm (tudniillik úgy kell befejezni, hogy az ellenfél ne indulhasson azonnal vissza ránk! - ergo: lövök, rávezetem a bekkre és faultotam magam, vagy élesen a lábak közé lövöm - ez mag ellöbbölte a pesti éjszakába...).
Na, ezek miatt:
- ez a meccs Koemanon ment el, mert nem érzett rá, hogyan verhetjük meg a nálunk jobb svédeket
Annyiban igaza van, hogy a svédek 2004-óta most játszottak a legjobban. Egy olyan svéd csapattól kaptunk ki, amelyik tényleg nagyon jól játszott és ehhez képest játszottunk mi gyengébben.
A helyszínen nézve a tegnapi mérkőzést nem értettem Koemant, csatár nélkül állunk fel hazai pályán. Adtunk egy félidői előnyt a svédeknek. Így mérkőzést csak mi magyarok tudunk elveszíteni.
Azért szerintem egy köszönés után még simán összetörik az arcod a kocsmában, ha nem tartod be a szokásokat... :-) Na mind1, ebben nem fogunk egyetérteni, hagyjuk. Én a magam részéről Prága - Liverpool útvonalon. A jelenlegi állás szerint...
Ő mielőtt bejött a kocsmába beköszönt és be is mutatkozott a saját nevével, ennél több tisztelet nem kell :)
Ha nem ez a neve valójában akkor nyílván más a helyzet és egyet is értenék veletek de inkább jóhiszeműek legyünk, mint rosszindulatúak, és azt vegyük alapul amit mondott :)
Ha a játékos Rudolf akar majd regisztrálni akkor még mindig megteheti azzal ha kiírja a teljes nevét...
Amennyiben? Vannak olyan játékosok akiknek "T" betűvel kezdődik a neve? Wazze, tényleg... :-)
Más. Nincs meg valakinek a Levadia elleni kinti meccs felvétele? Nem sok reményt fűzök hozzá - ugyanis ez volt a Digisport káprázatos bemutatkozása :-) - de hátha valakinek sikerült megszerezni, pl. a csapattól. Ezzel lenne teljes a kollekció.
A Levszki-meccsen alig valamivel odébb ültem (17. jobb. 1. sor) és ez a tető ott abszolut nem logott be a pályára. Tehát ott vagy alacsonyabb, vagy én magasabb vagyok:-))
Ezeket az íratlan szabályokat magunk hoztuk, nem kényszerítette ránk senki, eddig még mindenki tiszteletbe tudta tartani, most jön egy sosem látott új ember és neki ez nehezére esik. És nem ő a tiszteletlen, hanem én vagyok a hülye... Saját nevével? Hát azt esetleg elhiszem, hogy Gergőnek hívják, de hogy nem Rudolf Gergely, arra mérget veszek. Ilyen alapon minden Tibor, Tamás, stb. lehetett volna Dombi, Tobe, vagy akárki. Ez abszolút nem azon múlik, hogy Tócsa mit hitt. Nem tehet róla, hogy van egy csomó íratlan szabályunk, de azért, ha először bemegyünk egy kocsmába, akkor illik tiszteletben tartani az ottani szokásokat. Nem a sráccal van bajom egyébként, Isten hozta és jó fórumozást neki!
Hót igazad van, ráadásul a válogatott úgy van tálalva a médiában, hogy még van esélyünk, mivel a 2 helyen állunk (az más kérdés, hogy a tök utolsók ellen szereztünk pontokat szinte) oszt aki nem ért kicsit se a focihoz még mindig reménykedik ... :)
Mészáros is jobban járt volna, ha elmegy vadászni, ha már prioritást élveznek előtte olyanok, mint pl. Tímár ... hogy miért azt a jó ég meg Koeman biztos tudja ... + Rudigeri is megsérült meg Szélesi is? ...
Talán mégis jobb lett volna a héten az egyik elmaradt bajnokit lejátszani ... a válogatottba ha jól számolom 1 olyan játékos játszott, aki a Mienk, ráadásul az elmaradt meccsen Ő eleve nem is szerepelhetett volna, mivel a meccs eredeti időpontjában nem volt csapatunk tagja ...
Annál inkább problémásnak érzem Timárt beállítását,már Gyepes is hátborzongató ( főleg Svédek ellen :D).
Ettől függeltenül Boci ügy rosszkor jött:(
Hajnal volt a másik hiba, ő teljesen formán kívül van kluibszinten is.
Gera pedig valóban gyenge napot fogott ki.
A kapitányunk megpróbált gyorsaságra építeni, ami működött is a Dánok ellen, de tegnap nem, de alapból nem azért,mert rossz taktika volt,hanem játékosok formán kívül játszanak.
Elm pedig összehozott egy tizit egy roppant buta megoldással, ha ( ugyebár ilyenek nincsenek) 1-1 a vége , akkor ő lett volna a bűnbak.
sajna reggel 7 kor indul és kb 18 kor nyugszik az egész,de van mikor 20-21-22.
A legtöbb idő/energia idő egyeztetésre megy el. Ami végül is rutin feladat csak lényegretőrően, nincs köszönes(osztrakoknak maugy se szoktam :D:D),nincs mellebeszeles, csak a fontos infok repkednek.
:)
Tegnap Dzsudzsi jó volt. Jó szar érzés utolsó percben gólt kapni . :) :)
Amúgy!! Közérdekű információ:
Aki a felső karéjba akar ülni a Nép(Puskás)stadionban, annak mondom,hogy a felezővonal a 18.JOBB szektor17es székénél és a 19BAL17es székénél van. E kettő szektorban az első sorból nem fogsz semmit látni a pálya feléd eső részéből,mert az alattunk lévő közvetitő kabin eltakarja a pálya szélét. 2.sorban már lehet látni. Kicsit messze van,de az jó benne,hogy belátod az egész pályát.