Na, bele lehet húzni a stadion-építésbe: " Jövőre lesz U2-koncert Magyarországon A koncert szervezői állítólag már lefoglalták 2010. szeptember 8-ára a Puskás Stadiont."
Nem, már a 3-as kategóriához is kell, legalábbis a lentebbi, 2006-os kiadásban. (5. oldal)
Amúgy az eretnek gondolta, hogy valami normálisan megközelíthető helyen egy nagy parkoló, onnan meg busz/vonat (ha olyan helyre teszik) vinné a tömeget meccsre/vissza?
Valóban 400 busznak kell hely a stadion közelében. Azt nem deffiniálják, hogy mit jelent a "közelében", gondolom az ellenőr szubjektíve ítéli meg. Elég nagy marhaságnak tűnik... Ez azt jelentené, hogy 15-20 ezer ember busszal érkezik a meccsre. :-) Az új Arsenal stadionnál 70% (!) tömegközlekedéssel számolnak. Egyébként a 400 busz csak az "elit" stadionnál elvárás.
amellett hogy a válogatottal bosszantom magam találtam egy csemegét!!
Kérdés, vajon mikor játszott utoljára Szélesi,Bodnár és Leandró egy csapatban ?
azon a bizonyos meccsen 2004.06.06 Németország 0 : 2 Magyarország ,
Király Gábor Juhász Roland Stark Péter Tóth András Szélesi Zoltán Bodnár László Rósa Dénes Leandro M.P. De Almeida (63' Tóth Balázs) Huszti Szabolcs (94' Bodor Boldizsár) Gera Zoltán (89' Gyepes Gábor) Torghelle Sándor vezetőedző: Matthäus Lothar
A környékében biztos voltam, csak a buszokban nem. :o)
Amúgy érdemes lenne összeszámolni, mekkora terület kellene kameráknak, tv-nek, rádiónak, elsősegély-helynek, ennek-annak, de ahhoz már tényleg kellene tudni angolul. Rögtön kiderülne, mondjuk az OláhGabin elférne-e. Még talán azt könnyebb lenne átverni a zöldeken, ha a mostani területen belül (vagy csak kicsit túlnyúlva) meg lehetne oldani.
A stadion környékén kell 400 busznak hely. Ezzel szerintem nem sokat kukacoskodnának. A Fiorentina stadionja sem felel meg ennek - ha jól néztem a műholdfelvételt.
Angolul ugyan nem tudok, de 2 kérdéses pontot így is találtam: 400 busznak hely. A Dzsen által írt lehetséges parkolókat teljes egészében el is vinné. (Mondjuk nem értem, ha 3.000 néző elég, minek 400 busznak hely...) Remélem, a buses tényleg = buszok. :o) 950 fős vip. A nézőtér 10 %-a.
Nem feltétlen kell nagy stadion, hogy Debrecenben játszhasson a Loki. Az "egyéb" dolgokat kellene rendbe tenni. Az UEFA 3. kategóriájú stadion legalább 3 ezres (nem elírás), fedett nem kötelező, az "elit" kategóriában 30 ezres, ebből 22500 fedett férőhely. A Q3-tól az elődöntőig elegendő a 3. kategória, a BL döntőhöz kell az "elit" minősítés. Forrás: uefa.com -> UEFA Stadium Infrastucture Regulations 2007. Nézzétek meg, jól láttam-e, aztán lehet rá gombot varrni. :-(
Azt hiszem pár napja pont ugyanezt írtam én is, én távközlési tervezőként vagyok tagja az MMK-nak, ugyanezek a játékszabályok építési terveknél is, amint azt megerősítetted. Ha megvan a terv az előnyös, bár ott tartanánk már ...
A baj az, hogy lassan 10 éve, hogy elkezdődött a stadionrekonstrukciós program, Debrecent leszarták nagyívben ... Pedig ha akkor elkezdik ... Vagy elkezdik akkor, amikor az első bajnokságot megnyertük ... vagy a másodikat ... És tartunk most a negyediknél, oszt még azt sem tudni, hogy a Tócóban, a Vágóhídon vagy a Nagyerdőben lesz a pálya ... Van szép főtér, Főnix, Csapó sétálóutca, meg minden ami a látványpolitika része, de stadion - mivel az volumenében kevesebb ember ügye - még a fasorban sincs ... Az előző kormány megmozdított valamit, de leszartak minket, a mostanitól meg mit is várjon az ember ... egyik kutya, másik eb, talán jövőre van egy ígéret, ebbe kell belekapaszkodni ...
Az építési engedély két évig érvényes. Ha addig nem kezdik meg az építést, akkor hatályát veszti. Ha megkezdik, öt év alatt kell befejezni. A hatályossági időn belül, újabb egy évre meghosszabbítható az engedély. Ez addig ismételhető, amíg a jogszabályok esetleges változása nem válik ennek gátjává. A jogszabályok változása általában nem szokott fenekestől felforgatni minden addigit, esetleg némi átdolgozás válhat szükségessé. Hidd el, előrébb járnánk, ha már lenne terv!
Kicsit off, de elég rendesen odab... http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/noi-kezilabda-nb1-utolso-pillanatban-dobott-gollal-nyert-a-siofok-dunaujvarosban-1997052
köszi a segítséget, talán az öcsém meg tudja otthon venni és kiküldeni, igazából a kérdést rosszul tettem fel: vehetek-e csak jegyet a meccsre? A neckermann-ban elküldtek hogy csak csomagban (buszos út vagy repülő plusz jegy) árulják