Keresés

Részletes keresés

Barisnya Creative Commons License 2010.07.20 0 0 67
Ja. Igaz, hogy a bankok azt dumálták egyfolytában, hog a svájci franknál stabilabb valuta nincs is, meg a kamat is csak 3 %-os, tehát az a legjobb. Akkor 175 Ft volt 1 CHF. Lehet, hogy a svájci infláció maradt incifinci, de a CHF most már a 220 Ft-ot döngeti. A Ft-ban mért hitelkamat akkortájt 30 %-os volt. Akinek 3-4 éve pénzre volt szüksége, az miért ne választotta volna a CHF-et? Ne mondd, hogy te láttad akkor a Ft ócsulását!
Vagy ha mégis, légyszí, közöld a heti lottószámokat! Risztelünk.
Előzmény: Vasgerinc (33)
sópipa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 66
Írtam már: a felelőtlen hitelfelvétellel éppen hogy ők szűkítik a kormány mozgásterét, szóval először magukban kellene rendet tenni és nem a (mindenkori)kormánytól várni a segítséget.
Előzmény: Dimenzio5 (55)
lilaköd mámor Creative Commons License 2010.07.20 0 0 64
oszt most hogy szitu van mi a bölcs meglátás?"

nincs szitu...mert forinthitelem van, aminek a törlesztője 45 ezerről lement 34 ezerre...mondjuk ebben volt tőketörlesztés is.
szal én kösz jól vagyok.
Előzmény: független már foglalt (58)
Hun Quijote Creative Commons License 2010.07.20 0 0 63

Csatlakozom

sópipa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 62
Ne sarkítsunk, a legtöbb problémát nem a hitelfelvétel, hanem a FELELŐTLEN hitelfelvétel okozza.
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 59
Nanáhogy, tudom én, mi az illem.
Előzmény: Törölt nick (43)
független már foglalt Creative Commons License 2010.07.20 0 0 58
:)
nattyon okosss

a felvétel időpontjában ez meg is állt.

oszt most hogy szitu van mi a bölcs meglátás?
Előzmény: lilaköd mámor (41)
ZE Creative Commons License 2010.07.20 0 0 57
A hitel felvételekor 30%-os árfolyamváltozással illett kalkulálni (worst case). Most (153-156FT/CHF-hez képest) ez a helyzet. Aki ezzel nem számolt, az sz@rban van, nem vitás. Valamit ezzel a hitelállománnyal akkor is tenni kell, ha sokaknak nem tetszik: Jó adósként én sem akarom megfizetni a mások meggondolatlanságát, azonban amikor én felvettem a hitelt, ugyanezt az összeget Ft-alapon (a törlesztőteher nagysága miatt) nem kaptam volna meg. A bank feladata az, hogy a hiteligénylőnek megtalálja a legkedvezőbb forrást. Akkor a CHF volt ilyen. Most nagyjából azonos a törlesztőterhe a hitelnek azzal, amit egy ugyanakkor, ugyanekkora összegre, de Ft-hitelre kéne fizetnem. Eddigi saldo kedvező, most egál, aztán hogy a hátralévő tizensok év alatt mi lesz még, azt majd meglátjuk.
Előzmény: Törölt nick (47)
március 15. Kristóf Creative Commons License 2010.07.20 0 0 56
A vakok és hülyék országa lettünk.
De meg lettek választva!
Na ki a birka? :)

Dimenzio5 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 55
Unatkozhatsz, de Orbán igéretét kérik számon. Ja és a Fidesz döngeti a mellét, hogy a bankadóval és az ügyfelek költségeinek növelésével segiti meg a devizahiteleseket!
Előzmény: sópipa (-)
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 54

Biztosan nem túl sok felel meg, de aki nem felel meg, az egy kicsit nézzen magába is, amikor nehézségei támadnak a törlesztéssel.

 

Amúgy persze én is amondó vagyok, hogy a gondban lévő devizahitelesek 90 százaléka azt eszi meg, amit főzött, de a problémát nem lehet kezeletlenül hagyni. A kezelés persze =/= senkinek nem hagyjuk, hogy elveszítse a lakását és hasonló lózungokkal.

Előzmény: lilaköd mámor (41)
sópipa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 51
És mennyi volt a fiad megtakarítása havonta a hitelfelvétel előtt?
Előzmény: Törölt nick (47)
lilaköd mámor Creative Commons License 2010.07.20 0 0 50
s a tisztességtelen banki hitelpolitika miatt nőtt meg a törlesztője 50-100%-al?"

van ilyen is...és ha igazi kormánya lenne Mo-nak ezek a bankok már sóval lennének béhintve
Előzmény: Psycho Dad (13)
ZE Creative Commons License 2010.07.20 0 0 49
A kedvezményes hitelnél ha jól csinálta az ember gyakorlatilag a teljes kamatot az állam fizette, amúgy cuclizmust játszogatva.
Előzmény: Törölt nick (42)
lilaköd mámor Creative Commons License 2010.07.20 0 0 46
engem konkrétan lehüjéztek az ismerőseim, hogy nem váltom át a hitelemet frankhitelre...
Előzmény: Vasgerinc (33)
ZE Creative Commons License 2010.07.20 0 0 45
A kamatszintet (CDS-t) most épp Viktorék töketlen, nagyon nem tudja,mit fog csinálni hozzáállása dobta meg... És ugyanez a társulat volt képes két alkalommal is 300-500MRD Ft-tal megdobni a devizában nyilvántartott hitelek forintban számított értékét, előbb a kósa nevezetű f.kalap államcsőd víziójával, most meg az IMF/EU tárgyalódelegációval szembeni töketlenséggel. Ez összesen alsó hangon is 600MRD. A bankadóból meg 130-at várnak idén.
Előzmény: Psycho Dad (13)
Laci-62 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 44
Ha a pék megemeli a kenyér árát, éhen hal, mert nem veszik meg tőle. Ez egy ilyen világ.
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 43
Este megjelenik mész a Mea Culpába! :D
Előzmény: Törölt nick (39)
lilaköd mámor Creative Commons License 2010.07.20 0 0 41
sópipa válasz | megnéz | könyvjelző 2010.07.20 11:45:41 © (27)
Pénzügyi alapszabály: Hitelt csak úgy szabad felvenni, hogy a havi megtakarításomnak maximum a 30 %-a legyen a havi törlesztőrészlet és ajánlatos, hogy legyen legalább 6 hónapnyi törlesztőrészletnek megfelelő tartalékom. Mondd szerinted a hitelesek hány százaléka felel meg ennek a kritériumnak?
Előzmény: harras (12)
Előzmény: független már foglalt (31)
sópipa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 40
De, már egyszer nekem is volt devizahitelem:

Használt autót vettem hitelre 8 évvel ezelőtt (én hülye), 30% önrésszel havi kb 30 ezer ft törlesztőt fizettem, úgy hogy a havi megtakarításom kb. 110 ezer ft volt és még így is nagyon megéreztem, hogy meg kell nézni hova megyek nyaralni, milyen ruhát veszek, nem olyan volt már az élet, mint a hitel előtt, aztán eladtam az autót és most egy 19 éves autóval járok, amit kevesebb, mint egy havi fizetésemből vettem.
Előzmény: Vasgerinc (26)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 39
Csodálom, hogy Mesterházy még nem jelent meg a tévében megnövekedett törlesztős csekkeket lobogtatva.
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 37
Pl.:

Fekete nap a devizahiteleseknek: egymilliárd forinttal nőhettek a terheik
2010. 7. 20. 11:18|Pénzügy » Devizapiac

A külföldi devizában több ezer milliárd forint értékben eladósodott magyar háztartások törlesztési terheinek növekedése, a hazai fizetőeszköz árfolyamában júniusban bekövetkezett 4-5 százalékos árfolyamgyengülés hatására eléri a havi kétmilliárd forintos nagyságrendet – véli Vizkelety Péter, a Generali Alapkezelő makrogazdasági elemzője. Ugyanez az összeg a tegnapi árfolyammozgások következményeként egymilliárd forintra tehető.

Ez a fekete nap dől 3napja mindenhonnan
Előzmény: Törölt nick (32)
Vasgerinc Creative Commons License 2010.07.20 0 0 33
"Mit kéne csinálnia annak, aki huszonéves, családot akar alapitni, de olcsó bérlakás nincs és a hitelfelvétel kockázatos ?"

Ha már mindenképpen szükséges a hitel, vegyen fel forinthitelt. A devizahitelek olcsóbbak voltak és kockázatosabbak. Volt aki forinthitelt vett fel és eleinte többet törlesztett, de végül ők jártak jobban. És voltak akik kockáztattak a deivzahitellel, eleinte olcsón törlesztettek, majd a kockázatnak meg lett az ára. Ez ezzel jár.
Előzmény: zsuzsa (25)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 32
Kartács, a média keveri a xart, de ezért ne a devizahiteleseket bántsad. Nekem is felment az agyvizem a tegnap esti retekklubos pánikkeltésen.
Engem mikor hallottál rinyálni?
Előzmény: sópipa (-)
független már foglalt Creative Commons License 2010.07.20 0 0 31
áruld már el, hogyan kell felelősségteljesen felvenni hitelt?
Előzmény: sópipa (-)
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 30

Perpill főleg az árfolyam miatt magasak a törlesztők, a bankok (Erste, OTP stb.) nagy hanggal bejelentettek már mindenféle kamatcsökkentéseket.

 

Az 50-100 százalékos emelkedésnek azoknál, akik valóban nagy ráhagyással, biztonságra törekedve vették fel a hitelt még bele kellene férnie. Fájdalmas dolog persze, hogy többet kell fizetni, de ez náluk nem okozhatja a hitel bedőlését.

Előzmény: Psycho Dad (13)
Zozi79 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 29
Ez igaz, de sajnos vannak kényszerhelyzetek is.
Előzmény: sópipa (9)
sópipa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 27
Pénzügyi alapszabály: Hitelt csak úgy szabad felvenni, hogy a havi megtakarításomnak maximum a 30 %-a legyen a havi törlesztőrészlet és ajánlatos, hogy legyen legalább 6 hónapnyi törlesztőrészletnek megfelelő tartalékom. Mondd szerinted a hitelesek hány százaléka felel meg ennek a kritériumnak?
Előzmény: Törölt nick (12)
Vasgerinc Creative Commons License 2010.07.20 0 0 26
Nem lett ügyfele a bankoknak, mert tudott mértéket tartani. Aki spórol és félretesz, azt ne ítéld el. Biztosan közülünk is sokan vagyunk, akik elmentünk a bankba, aztán nem tetszettek a feltételek és nem kötöttük meg a szerződést. És vannak a szemellenzősök, akik csak mennek bele fejjel a vakvilágba, csak legyen szép háza, autója, meg király elektroinkai cuccai.
Előzmény: Törölt nick (18)
zsuzsa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 25
Ez igy randa, szemét általánositás.

Az a néhány család ( kollégák stb ) akiket ismerek és akik 3-4 évvel ezelőtt lakást vettek devizahitellel, keményen takarékoskodtak, hogy minél nagyobb önrészük legyen. Azért akartak lakást, családot akartak alapitani. Aztán persze a devizaárfolymak miatt gyerekek mennek bölcsibe és anyuka húz vissza dolgozni és miközben óbégatunk, hogy fogy a magyar és egyre kevesebb gyerek születik, pont ezeknek a megbizható , iskolázott, szorgalmas , nem megélhetési gyerekgyártó embereknek lehetetlenitik el az életét, pedig ők szivesen vállaltak volna több gyereket, de amikor 60 ezer helyett 100 ezer a havi törlesztőrészlet és a két fizetésből épphogy megélnek, közben meg semmilyen támogatásra nem jogosultak, merthogy magas a jövedelmük. normális ember nem kockáztatja az egzisztenciáját.

Mit kéne csinálnia annak, aki huszonéves, családot akar alapitni, de olcsó bérlakás nincs és a hitelfelvétel kockázatos ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!