Keresés

Részletes keresés

lsanyi18 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 20159

HELÓ 

63-as kúthoz hanyas szürőcső kell illetve ha én csinálom akkor fürészlappal vágva vagy hanyas fúróval fúrjam ki ????? 

És a 63-as kutat anyaggal eggyütt mennyiért fúrják??

Sürgős lenne válaszokat előre is köszönöm,.

Sanyi

oljeg12 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 20158

Ebböl amit leírtál, nem sok mindent lehet megtudni, hogy mi is lehet a baj. Lehet a szivattyú teljesítménye lecsökkent, mert már megkopott. Legalább is arra utal az, hogy csak 2 bár nyomást tud.

Lehet a kúttal is baj, mert esetleg feltöltődött. Ha a feltöltődés, még nem érte el a szűrőzés alját, akkor máshol van a baj.

A kút feltöltődését letudod ellenőrizni úgy, hogy megméred, hogy milyen mély és összehasonlítod az erdeti mélységgel.

Ha kút nem győzi a víz utánpótlást, akkor lecsökken az üzemi vízszint és azért csökkent le a szivattyú teljesítménye. Mérd meg az üzemi vízszintet.

 

Lehet a hidroforral is baj. Mondjuk nincs elég levegő benne, vagy elromlott (vagy elállítódott) a nyomáskapcsoló. 

Előzmény: EveRY (20157)
EveRY Creative Commons License 2013.07.26 0 0 20157

Sziasztok! A kútam 9 méteres és most alig folyik a víz. Régen kb. még 3-4 éve volt 4-4,5bar és úgy folyt mint az őrült. Most meg alig van 2 bar és csak akkor folyik alig egy percig jól amikor miután feltöltötte a rendszert és ki nem megy a nyomás aztán csak pisil megy bugyborékol. Mit kellene csinálni ugyan vele? Arra gondoltam, hogy a szomszédtól átvezetem a vizet slagon és az én 63as köpenycsövembe lenyom és nyomtatom bele a vízet hátha az alján a szűrőnél ki tudnám nyomatni a sok lerakódást. Vagy házilag hogyan kell ezt megoldani? Most 32es kpe cső van lent azon lábszelet ugy bele a pedroloba és aztán a 70litees tartály azon a nyomás kapcsoló. Köszi!

Kapocska Creative Commons License 2013.07.26 0 0 20156

Üdv Mindenkinek!

Kút ügyileg Ozora településről tudnátok infót adni?
Előre is köszönöm.
Üdv Kapocska.

fúróssanyi Creative Commons License 2013.07.26 0 0 20155

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Freddy4! :-) 

 

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20154

van egy zapod nick nevü fórumtárs ő kút ásó és van egy ásott kút topik talán ott tudnak jókat mondani neked

 

Előzmény: Rajgazos (20153)
Rajgazos Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20153

Freddy4 köszönöm szépen a rendkívül részletes tájékoztatást.

A bende tanyánál van egy ha jól tudom mesterséges tó is.

 

Egy telekkel tőlem odébb a szomszédságban, kb 20-25 méterre van egy régi ásott kút tizen-sok gyűrűvel. Pár éve használtuk kert locsolásra esténként egy órát mindig bírta a kút colos csővel. Érdemes lenne akkor ásott kútban gondolkozni? Ha jól tudom azok másképp működnek, és még nehezebb a pontos helyüket telken belül kijelölni. Ez ügyben tud(sz) segíteni Te vagy valamelyik kolléga?

 

Üdv.

Előzmény: Freddy4 (20148)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20152

üdv mindenkinek

 

Dunántúli fúrósok , ismeri valaki a:(Kisapáti és Tapolca között, konkrétan Kisapáti, Diska-dűlő), így GPS-koordinátát adnék meg: É. SZ. 46,85392°, K.H. 17,45732. területet.? Itt szeretnének egy jó kutat.

kútmester Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20151

Jó szerencsét

 

Ha kell valakinek Antisol tudok adni nettó 1.800-ért, akár kimérve is.

Érdeklődj a 06208868775 telefonszámon.

 

http://profikutfuras.hu/

zoliee81 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20150
Igazán nicsmit, én ma jöttem haza nyaralásból! :)
A szomszéd 4 éve használja, nem volt még takarítva a kút, és napi 2-3 m3 szed ki belőle.
Előzmény: GUS_ (20144)
Freddy4 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20149

Üdv. fúróssanyi !               Az Óbudai Aranyhegyen lévő Pirkadat utcában az átlagosnál

jóval nehezebben, de lehet jó kutat fúrni. Nagyon perdöntő ott a tengerszint feletti

magasság. Mert annak függvényében a vizadó réteg lehet repedezett homokkő, kövü-

 

letes agyagmárga avagy mésztufa, mészkőtörmelék. Ezen rétegek mélységköze vár -

hatóan  -48,0 m.  és  -65,0 m. között van valahol, mint irtam a térszinttől függően. Ha

megfizetik, akkor  1 erős géppel nyugodtan vállald be a munkát. Arra persze számitani

kell hogy fúrás közben jelentős iszapveszteség várható tehát sok adalékpor kell majd.

Előzmény: fúróssanyi (20138)
Freddy4 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20148

Üdv. Rajgazos !                 Sajnos Pilisvörösváron lekell mondani a kútfúrásról. Mert ott

-150,0 m. -en belúl semmilyen vizadóréteg nincsen. Nem véletlen, hogy helyi Vizműkút

sincs. A városba az ivóvizet Pilisszentivánról és Szentendréről nyomatják főldalatti a -

 

célcsöveken. A fő gond, hogy ott geológiailag hiányoznak a máshol klasszikus főldtani

rétegek. Vörösváron pár m. -en belül  1 kb.  650 millió éve képződött kőzet, a Triász

korú dolomit található. Ebben történtek vizkutató fúrások természetesen, de vizet csak

nagyon mélyen találtak.

 

Pld.:   - a Sima dülői karsztvizszint figyelő kút mélysége  -231,0 m. mélységű

          - a Bendei kút mélysége  -200,0 méter

          - az É-1  -es karsztvizkút mélysége  -510,0 méter

          - az Ásványbányák kútja -238,0 m. mélységű

 

Ásottkútak is csak a város mélyebb szintjein vannak, nagyon csekély vizhozammal, e-

zek mélysége kb.  -18,0  és  -24,0 m. körül vannak. Az a bizonyos  "szikkasztókút" ta-

lán még megoldható  1 dréncső lefektetésével abban a már feltárt dolomit murvában.

      

Előzmény: Rajgazos (20142)
plusssuni Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20147

Hello! Beirom ide is a nyugomet a kuttal hatha inkabb ide valo.

 

Van egy asott kutam. 5 m koruli melyseggel. A viz nagyjabol 2m lehet benne. Ebben a labszelep 1 m melyen van. A szivattyum ami nem egy nagy valami nem igazan szivja fel a vizet. Ezert gyokolok most hogy erdemes-e masikat venni? Birja-e egyaltalan a kut.

Ha igen, akkor meg be is sullyesztenem a fold ala.

 

Tudtok ajanlani valakit aki Tarnokon tud ebben segiteni?

fúróssanyi Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20146

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

 

GUS_ Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20145

Köszönöm, ez is hasznos infó volt. Ma kipróbáltam a relét, de nem oldott le, van rajta egy teszt gomb. Úgyhogy majd azt is át kell nézni.

Előzmény: mlas45 (20134)
GUS_ Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20144

Kedves Zoli!

 

Nagyon köszönöm a felajánlásod! Első körben azt kellene kideríteni, hogy mennyie szemetes a kút. 4 éves, még nem volt tisztítva, bár eddig nem is volt jele hogy homokolna, viszont most kivettük a szivattyút és volt rajta lerakódott homok. Ez nem tudom mennyie általános. 4 év alatt csak egy locsolófej romlott el, az sem a homok miatt szerintem.

Nem szeretném a szivattyúdat tönkretenni, amíg nem tiszta a kút.

A másik gondom, hogy csütörtök reggel utazunk nyaralni:) De ha nem oldódik meg, mire visszajövünk, akkor keresni foglak.

 

gamate is felajánlotta a segítségét vele már beszéltem is.

 

Még mondja valaki hogy nincsenek segítőkész emberek itt a fórumon!

Előzmény: zoliee81 (20133)
Freddy4 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20143

Üdv.  Rajgazos és fúróssanyi ! 

 

Hazánk összes településéről rendelkezésemre állnak, vannak, geológiai , főldtani - és kútinfók. Holnap utána nézek kérdéseiteknek és majd válaszolni fogok. Jószerencsét !

Előzmény: Rajgazos (20142)
Rajgazos Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20142

Üdv.

Pilisvörösvár szabadságligetről nincs hasonló részletes infód? Építkezés során csak annyi derült ki hogy termőréteg, agyag, 1métertől dolomit (murva) 2 méterig biztos. Egy esővíz gyüjtő tartály túlfolyó csövének kéne egy szikkasztó kút, és egy másik kút, kertlocsolásra.

 

köszi, üdv.

Előzmény: Freddy4 (20139)
nikolas70 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20141

Üdv!

 

Az Aranyhegyi lejtő és a Gúla utca sarkán van egy kút ami 22 méter mélységű. A talaj homok és agyag, agyagos homok, szikláról nem tudok.

 

Üdv.

Előzmény: fúróssanyi (20138)
szaki10 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20140

Köszönöm!

 

Remélem a próféta szólt belőled:)

 

Üdv:

 

Szaki

Előzmény: Freddy4 (20139)
Freddy4 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20139

Üdv.  szaki10 !             Nyugodtan menjél Csornára, megfúrni azt a pár db.  -6,0 m. -es

talajmechanikai célú kutatófuratot. Mert ott geológiailag  -10,0 m. -en belül semilyen 

meglepetéstől nem kell tartanod.

 

A várható rétegsor :  -  vastag termőtalaj, (humusz), majd zsiros agyag, esetleg homo-

kos agyag, agyagos homok (qvarter).   A kavicsos sóderes összletek kb. - 16,0 m. -es

mélységtől várhatóak ott, kb.  -28,0 m. -ig, a nagyobb ősi folyók távolságától függően.

Előzmény: szaki10 (20137)
fúróssanyi Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20138

Sziasztok!

 

A III. Kerületben Óbudán Pirkadat utca környékén fúrt-e már valaki? Mire számíthatok ott? Sziklás esetleg? Milyen mélyen lehetnek a rétegek?

 

Köszönettel G. Sándor!

szaki10 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20137

Üdv Mindekinek!

 

 

Csornán kellene pár 6m-es talajmechanikai fúrást megejtenem.

Mire számíthatok (lukakon kívűl:D)?

 

Kavics? Homok? Agyag?

 

Köszönöm!

 

 

Szaki

Előzmény: Qkorica (20132)
zoliee81 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20136
Mire visszahívták őket, nem volt sem kötél, sem cső, sem 230V-os madzag az ukránon.
Letéptek mindent róla..
Pár napig kínlódtak vele, aztàn leves.
Előzmény: fürészes (20128)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20135

Hello Csövi !

 

Látom azért baleset ide vagy oda már a holnapra készülsz:)  Mielőbbi felépülést és Jó szerencsét !

Előzmény: csöves77 (20125)
mlas45 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20134

A "fírelé" nem túlterhelésre kapcsol le, hanem a földelés irányába folyó áram miatt. Magyarul: a motor lehet testzárlatos (vagy csak némi átveztés) attól persze működik, csak ráz(na, ha nem lenne fírelé)

De ha a közelebbi nem old, akkor az rossz, rosszul van bekötve, vagy nem a motorod a hibás.

Persze a szivattyút kéne tudni forgatni, tehát az meg van szorulva, de a fírelének ehhez semmi köze, az akár száz ampert is átvisz.

A "szakemberekkel" akikhez elvitted, nem sok szerencséd volt...

Előzmény: GUS_ (20130)
zoliee81 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20133
Szia!

Miért nem ezzel kezdted? :) Gödi vagyok, ha gondolod gyere át! Megmutatom a saját rendszerem, csütörtök délután otthon vagyok... ( ha kell akad kölcsönbe szivattyú is )
Üdv

Zoli
Előzmény: GUS_ (20130)
Qkorica Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20132

Lukakra....

Előzmény: szaki10 (20124)
gamate Creative Commons License 2013.07.24 0 0 20131

Udv GUS!

 

Én a közelben lakom.

Ha gondolod, keress meg!

 

gamate

Előzmény: GUS_ (20130)
GUS_ Creative Commons License 2013.07.23 0 0 20130

Köszönöm mindhármótoknak az építő jellegű hozzászólásokat!

 

Elkövettem egy hibát a cső mérésekor:( Bocsánat! Kopott volt a mérőszalag és a belső átmérőjét mértem meg. Most ismét megnéztem és 125-ös a külső átmérője, a belső 115-ös, úgyhogy jó lenne a vastagabb szivattyú, DE! Van ugye a 40m cső a füldben, erre van téve egy müa kútgyűrű. Ahol a kút csonkja illeszkedik a füldben lévő csőbe, ott 5mm-rel el van csúszva a kettő egymáson, ezáltal ott 10mm-es kereszmetszetcsökkenés van:( Úgyhogy mégsem megy bele a 4"-os szivattyú. 

 

A másik gond a homokos talaj, ami miatt most ajánlották a Pedrollo 4BLOCKm 4/14 csőkút szivattyút 150g/m3 homoktartalmú vízhez.

 

A kínai szivattyú azért lett kiiktatva, mert valami leverte a központi fírelét. A szivattyú kiiktatása után nem verte le semmi. ÉVÉ műszerrel rámértek és azt mondták hogy menetzárlat (egyébként működött a szivattyú, tehát nem romlott el, csak a biztonság miatt lett kiszedve.) Elvitték tekercselőkhöz, akik szerint a motor jó, nem tudják szétszerelni, csak szakszervizben. Elvittük egy mechanikai szerelőhöz, szerinte a motor rossz. Most szétszedve néztem és a motor forgatható kézzel, a hidraulika meg nem. Kézzel meg sem lehet mozdítani. Lehet hogy ennek a szorulásnak köszönhetően vett fel nagy áramot a motor és emiatt csapta le a fírelét. Másik érdekesség hogy a lecsapott központi fírelé 40A 30mA, és a szivattyú között van a szivattyúnak kiépített 25A 30mA -es fírelé, amit egyszer sem csapott le! Ezt észre sem vették a villanyszerelők, mi is csak most.

 

Van esetleg köztetek, aki tudna szükség esetén szivattyút beszerezni, beépíteni Dunakeszin? 

 

Jóéjt!

Előzmény: Vakeráznak (20120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!