Keresés

Részletes keresés

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2010.07.20 0 0 403
Nem hiszem. Szerintem semmi értelme a bérlakásoknak. Inkább az államnak kellett volna olcsó hitelt garantálni, akár pénznyomtatás útján is. A törlesztő részleteket persze kivonták volna a forgalomból. Úgy tudom a Fannie Mae is valahogy így kezdte az USÁ-ban. Meg ott vannak a lakáskasszák, azok sincsenek értelmesen kihasználva, mert havi 20 ezer ma már szoba bérlésre is kevés.

Szerintem most annyit költünk majd a deviza lakáshitelesek mentésére, mintha fennmaradt volna az állami támogatás. Ráadásul devizaadósság sem lenne jelentős. A bankadó miatt meg a bankok sem járnak jól évekig, ráadásul sokuk tőkeemelésre kényszerül. A lakáshiteleket szerintem jobban kell szabályozni, mert a piac lényegében 10 év alatt csak bedöntötte.
Előzmény: Törölt nick (400)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 402
,,Az egész lakáshitel hajcihő,megoldódott volna,állami bérlakások építésével."

Mennyi lenne a lakbér ezekben a bérlakásokban,és mekkorák lennének ?
Előzmény: Törölt nick (400)
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 401
Kérdés működtethető-e. Az állam perpill 5,5-7,5 százalékos kamaton jut hitelhez, ebből tudja megvenni a sok bedőlt hitel mögötti ingatlant. Megvesz egy 10 milliós lakást, ennek a kamata 550-750 ezer évente, az havonta 50-60 ezer forint. Ha ennél olcsóbban adja ki a bérlőknek, még a kamat sem jön vissza. A hitel ktg-én felül aztán ott van a lakás tulajdonosára háruló egyéb költség is, felújítások meg ilyenek. Szerintem 60-70 ezer forint alatt nem fog kijönni rentábilisan a bérleti díja egy 10 milliós lakásnak. Kérdés, hogy a tönkre ment devizahiteles ki tudja-e ezt csengetni, vagy egyáltalán ki akarja-e, mikor talál ugyanolyan albit a piacon 50 ezerért vagy még olcsóbban.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (396)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.07.20 0 0 399
Ezen múltkor én is gondolkoztam, hogy minek annyi bankfiók az országban. Az emberek vidéken nem tudnak választani, csak ama 2-3 bank között, akinek van fiókja a településen. Ez még a kisebb városokra is igaz. sőt, sokszor még Bp. peremkerületeiben is úgy választanak pénzintézetet, amelyik elérhető, fizikálisan közel van.
Azt találtam ki, minden településen csak egy bankfiók legyen, (illetve nagyobb városokban területileg ésszerűen elosztva több), de abban a bankfiókban minden bank terméke elérhető legyen!
Előzmény: Törölt nick (398)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2010.07.20 0 0 397
A multinál jó a bruttó, de rossz a nettó. Feketén rossz a bruttó, de jó a nettó.
Előzmény: johevi (394)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2010.07.20 0 0 396
Erre találták ki azt az alapot vagy mit. Az állam megveszi, majd kiadja a lakóknak, olcsóért. Később majd kedvezményes hitellel megvehetik a lakók, hisz sokan vannak és valaki meg fogja ígérni nekik. A kockázat persze megvan, hogy mégsem vehetik meg.
Előzmény: Híd (395)
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 395
Egyetértek, de nem mindegy, hogyan. A hülye döntés következményét viselniük kell. Azt rossz megoldásnak tartom, hogy húzni-halasztani az ingatlanok eladását, megtiltani az árverezést stb., mert menet közben ketyeg a kamat és a költségek, és ezeket is hozzátőkésítik a tartozáshoz. Aki nem törleszt rendesen, és közben kiszállni sem akar a hitelből, hanem arra bazírozik, hogy majd a forradalmi kormány jól kirántja a kakiból, nagyon keményen meg fogja szívni.
Előzmény: Geyza (387)
johevi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 394
Azért a bajbajutottak se mind egyformák. Valamelyik nap volt a tévében, hogy egy család annyira eladósodott, hogy a férfi bankot akart rabolni, de elkapták. Mondjuk a kurva anyját annak, aki fegyvert fog más emberre ( ügyintézőre, benzinkutasra, boltosra stb ) mert pont az ilyen balfaszoknál sül el, de ez más dolog. Szóval sír a feleség, egyszerű takarító, a férje meg ács ( volt ) - eddig sajnáltam is őket, de itt ki merte mondani, hogy 25.000.000 Ft-ot vettek fel. Kiesett a pohár a kezemből. Mennyit b+???? Én, aki multinál dolgozom nem mertem 8M-nél többet felvenni és 15M-nál nem drágább lakást venni. Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen???????
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 393
"Ma egy bank büntetlenül elárverezhet 3-4 millióért egy elvileg 20-25 milliós ingatlant úgy, hogy a fennmaradó összeget még továbbra is fizetnie kell az adósnak."

Ez nem igaz. A polgári törvénykönyv kimondja, hogy jelzálogjog érvényesítésénél, ha a zálogtárgy az egyetlen lakóingatlana a tulajdonosnak az ingatlan, a forgalmi érték 70 százaléka alatt nem lehet elárverezni, egyébként 50 százalék a limit. Senki nem árverezhet el a törvények értelmében egy 20-25 milliós ingatlant 3-4 millióért.
Előzmény: ==T== (384)
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 392
Az, hogy milyen időközönként fizetsz a fogyasztásért szvsz tök mindegy. Nem havonta kapod a gázt tartályban, vagy a tévéműsort egy pakkban, hanem folyamatosan. A tartozásod is folyamatos a bank felé, csak havonta fizeted a részletét.
Az említett szolgáltatók egyébként szvsz pofátlanabbak a bankoknál.
Előzmény: Törölt nick (383)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.07.20 0 0 391
Ó dehogy. Van aki az mellett "osztja az észt", vagyis felmondja a neolib pénzügyes tankönyvet!
Előzmény: Perillustris (390)
Perillustris Creative Commons License 2010.07.20 0 0 390
Azért azt remélem, hogy aki évekig igényelte vissza az évi 120-240 ezer forintokat a forinthitele után, az is mélyen kussol.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 389
Mindenki hülye csak a bank nem nem, aki kiosztott arra hitelt, hogy valaki villogjon a szomszéd előtt az új Suzukival.


Nézd, a bank a benyújtott papírok alapján adja a hitelt. Arról fogalma sincs, hogy az, aki felveszi, milyen életszínvonalat szokott meg, és hogy ha gond van, akkor mit választ: a törlesztést fizeti vagy inkább elmegy nyaralni külföldre, mert neki az jár.

Kedvenceim azok, akik a hiteltörlesztést is hitelből oldják meg. El van maradva két hónappal, nem a bankba megy, hogy meg lehet-e oldani, á nem. Elmegy máshova, felvesz egy újabbat, kifizeti a kéthavi elmaradást. Hogy aztán miből futja majd ezután a plusz hitelre is, az a kutyát nem érdekli. De amikor megkapja a fizetését, első út a gyerekekkel a McDonalds-ba vezet, aztán még elver belőle erre-arra valamennyit, majd egy hónapig sír...
Az a baj, hogy ezt látják a gyerekei, aztán majd ők is ezt viszik tovább. Egészen egyszerűen nem tanítjuk meg a gyerekeinknek a legalapvetőbb pénzügyi dolgokat sem.
Előzmény: Törölt nick (286)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.07.20 0 0 388
Akinek a 30-40ezer a nettójának 10%-a, az is idióta?
Előzmény: Törölt nick (374)
Geyza Creative Commons License 2010.07.20 0 0 387
Ezek a "nyivákolók" emberek, akiknek családjuk van, gyerekeik.
1-2 millió ember van érintve állítólag.

Akkor is meg kell próbálni rajtuk segíteni, ha hibásak abban, hogy ilyen helyzetbe kerültek.

Ha valaki egészségtelen életmódja miatt megbetegszik, azon is segítenek, nemde?
Előzmény: sópipa (-)
poligofrén Creative Commons License 2010.07.20 0 0 386

"egy hitelem van az autó, az is Fortintban, de nem ilyen 30-40 ezres törlesztőkkel mint egyes idiótáknak...."

 

Hanem? 10-20 ezer, hogy 100 évig tartson? vagy 80-100 ezer, hogy ha elveszted az állásod, te is mehess nyivákolni és megértsd azt is, amiről beszélsz?

Előzmény: Törölt nick (374)
ZotyA Creative Commons License 2010.07.20 0 0 385
Rosszul tudod.
Mivel egy termék piaci értéke sosem fix, ezért ilyen nincs. Sőt, ha van egy fedezetes hitel, akkor kint folyamatosan nyilvántartják a fedezet értékét ( lakás, autó ), és ha a tartozásod az éppen aktuális fedezeti érték felett van, akkor elővesznek. Ez lehet csak folyamatos monitorozás, de lehet szerződés módosítás is.
Előzmény: ==T== (384)
==T== Creative Commons License 2010.07.20 0 0 384
Idén még oké a banki különadó, de pl. a jövő évtől már jobb lenne amit én írtam.

Hitelt adott a bank, aminél a jelzálog a lakás, amit a bank X értékre becsült. Ha ő elárverezi és áron alul adja el, akkor viselje ő a kockázatot. Tudtommal külföldön - pl. USA - is ez van. Az adós a jelzálogon túl nem tartozik felelősséggel.


Ez egyébként a bankokat is felelősebb hitelezésre kényszeríti, hiszen jobban megvizsgálják mind a hitelképességet, mind a jelzálog tárgyát, és felelősebben értékjesítik azt.

Ma egy bank büntetlenül elárverezhet 3-4 millióért egy elvileg 20-25 milliós ingatlant úgy, hogy a fennmaradó összeget még továbbra is fizetnie kell az adósnak.
Előzmény: Híd (372)
ZE Creative Commons License 2010.07.20 0 0 382
És mindezt teljesen egyoldalúan, az ügyféllel nem egyeztetve, egyszerűen közlik, hogy a következő hónaptól ennyi meg annyi...Skandallum :-P
Előzmény: Híd (380)
ZE Creative Commons License 2010.07.20 0 0 381
Teljesen piackonform módon...
Előzmény: ==T== (370)
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 380
A legtöbb cég ilyen szerződést köt pedig, amelyben rendszeresen módosulnak az árak. Nálam pl. az összes közműcég minimum évente emelgeti az árait: a távhő, az áramszolgáltató, a kábeltévé, gázszolgáltató, vízművek stb. A boltban is folyton emelkednek az árak, gyanítom a beszállítók is közrejátszanak ebben, akik szintén emelnek.
Előzmény: Törölt nick (377)
ZotyA Creative Commons License 2010.07.20 0 0 379
És IV Béla milyen fickó?
Jól felfuttatta utána az ingatlan bizniszt ugye?

Előzmény: Törölt nick (371)
szobiszörp Creative Commons License 2010.07.20 0 0 378
Ha a Te pénzedet szórnák a hitelesek, akkor neked minimum lenne bankszámlád, betéted.
Ha van és neked nem fáj, hogy a betett pénzed kevesebbet ér némi hülye szájhős miatt, akkor már megbocsáss. Mi a bajod?

Ez a nagyobbik baj...
Előzmény: Veszpremi (375)
szobiszörp Creative Commons License 2010.07.20 0 0 376
Unom már azoknak a nyivákolását, akik azt mondják: Szopjanak csak a hitelesek! nekem semmi közöm a bankokhoz! Nekem nincs hitelem, számlám.... stb.

Ezek a papagájok általában nem banki átutalásra kapják a fizetésüket. Ez csak akkor lehet, ha nincs jövedelmük (ingyenélők) vagy svarcban dolgoznak és zsebbe kapják a fizetésüket. Akkor pedig szimpla adócsalók.

Annyi eszük sincs, hogy rádöbbenjenek, nem csak a hitelesek szívnak, hanem mindenki, aki pénzt költ (élni akar) Magyarországon.

Nekik még írni sem érdemes.....
Előzmény: Törölt nick (368)
Veszpremi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 375
Akkor nem krákogtak a devizahitelesek, mikor kedvező volt nekik, most akkor fogják be a pofájukat. Nem erőszakolta senki rájuk a hitelt, maguk döntöttek. Nehogy már én fizessek helyettük is!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 374
Én is unom.... egy hitelem van az autó, az is Fortintban, de nem ilyen 30-40 ezres törlesztőkkel mint egyes idiótáknak....
Előzmény: sópipa (-)
kis59 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 373
Gondolkodni szoktál? Sok kisválalkozó kénytelen előre megfinanszírozni a termelését/tevékenységét.....Máskülönben nem jut semmire, főleg ha 3 hónap után hajlandóak a munka ellenértékét kifizetni.....
Lakásuk meg a fiataloknak hogyan lesz? Apuci nem biztos, hogy tudja előre kifizetni
Előzmény: Törölt nick (368)
Híd Creative Commons License 2010.07.20 0 0 372


A banki adónál hasznosabbnak tartanám...

 

És ebből hogy lesz az államnak 200 mrd forintnyi bevétele?

 

Amennyiben áron alul, úgy az ügyfelet nem lehetne további befizetésre kötelezni, sőt, a banknak kéne fizetni a különbözetet (hiszen a felértékelés anno megtörtént a bank részéről is, úgy illik, hogy az esetleges értékvesztés kockázatában is osztozzanak).

 

Lízingnél oké, de hitelnél nem. A bank nem vette meg a lakást, csak hitelt adott egy ingatlanbefektetéshez, amelynek a kockázata a vásárlóé. Ezzel az erővel azt is követelhetnéd, hogy ha tönkre megy a hitelből vett plazmatévéd vagy elromlik a hitelből vett autód, azt a kockázatot is vállalja át a bank. Mégis miért tegye? Nem ő választotta ezeket a cuccokat.

 

Előzmény: ==T== (370)
==T== Creative Commons License 2010.07.20 0 0 370
A véleményem a banki adó/devitzahitel témában.


A banki adónál hasznosabbnak tartanám, ha az állam korlátoznaá a kamatmargint (ez a betéti és a hitelkamatok különbsége), és a járuékos költségeket, valamint akár a már élő devizahiteleknél is visszatérnének az eredeti törlesztőrészlethez, és azt csak annyiban módosítanák, amennyire a jegybanki alapkamat és az árfolyamváltozás indokolja. Ne feledjük, a devizahitelesek részletei jóval drasztikusabban emelkedtek annál, amit a kamat ill. árfolyamváltozás indokolt volna. Nem vagyok abban sem biztos, hogy ez az egyoldalú szerződésmódosítás a bankok részéről törvényesvolt.

Amennyiben a bank nemfizetés esetén lefoglalja az ingatlant, akkor onnantól a bank felelőssége kellen hogy legyen az, hogy mennyiért adja el. Amennyiben áron alul, úgy az ügyfelet nem lehetne további befizetésre kötelezni, sőt, a banknak kéne fizetni a különbözetet (hiszen a felértékelés anno megtörtént a bank részéről is, úgy illik, hogy az esetleges értékvesztés kockázatában is osztozzanak).

T
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 369
A legnagyobb mértékben egyetértek.
Előzmény: Altmark (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!