Keresés

Részletes keresés

Ganéj Creative Commons License 2005.12.20 0 0 266

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi szöveg zárójeles részének értelmezésében.

 

 "I accept money orders and paypal (Cash balance transfer only)."

 

Ugyanez, az eladótól kapott számlán, egy kicsit másként fogalmazva:

 

"I accept paypal through Cash balance transfer only."

 

 

Miben különbözik az eladóm által kért és a hagyományos paypal-es fizetési mód?

YuleK Creative Commons License 2005.12.18 0 0 265
Hi!
Vmelyik megbízható ember nem tudná nekem átutalni Németországba egy ebayes árúnak az árát, természetesen állok minden költséget..
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.12.04 0 0 264
Már tárgytalan.
Előzmény: DIE_ROBOTER (263)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.12.04 0 0 263
Sziasztok. Sürgős segítség kellene. Egy e-bay árverés lezárulásáig pár óra van hátra, és nem merek licitálni, mert nem vagyok tisztában a fizetéssel.

Franciaországban van a cucc. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, azt írja csak a Paypal-t fogadja el. Tudom, hogy lehet regisztrálni már itthonról is, de a limit megemelése külön hercehurca, amire nincs idő.

Ezt megirtam a srácnak (egy haverom fordította franciára) és válaszolt is. Valami olyasmit írt, hogy hitelkártyáról ("Carte Bleue"-t írt) tudok fizetni paypal-on keresztül neki, és megadta a www.paypal.fr címet . Na ezt már én nem értem, és a haverom se biztos benne, hogy precízen fordította, mert nem járatos az ügyben.

Hitelkáryám nincs, de dombornyomásos van a családban. Mit tegyek? Merjek licitálni?

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.27 0 0 262
Szia ! Amit ir az a következő ennek a kártyának a felvételét megtagadta a paypal accountodba a rendszer, hogy miért nem tudom.... Továbbá amennyiben használni akarod az accountodat adj hozzá egy másik kártyát ha rendelkezésedre áll. Amennyiben még is ezt a kártyát akarod használni akkor faxold el a megadott telefaxámra a havi bankszámla kivonatodat amin látszik az 1,50 Euro zárolás illetve az utlveledet vagy egyéb hivatalos okmányodat...

Na még annyit a testvérem ugyanigy járt,... azt oldalt a paypal accountodban ahol a link van, töltsd ki értelemszerüen az email cimedet is ird be a megfelelő helyre, van egy rövid rész ahová pár sorban leirhatod a problémát, majd az utleveledről készits egy fénymásolatot amelyet nyomtass ki a paypal formanyomtatványával együtt az accountodból és faxold el a bankszámlakivonatoddal együtt. Tehát 3 oldalt kell elfaxolnod. Amikor ezt megtetted akkor egy értesitést kapsz az email cimedre hogy a paypal sikeresen fogadta a telefaxodat. Ezután kb 1 hétmulva érkezik meg a válasz a paypaltól emailben amelyben közlik hogy végezd el újra a kártya hozzáadási folyamatot. Azt is leirják lépésről lépésre hogy hogyan végezd el azt. Mivel újra engedélyezik ezt az accountot...hogy miért van igy nem tudom de a testvéremnek is ez volt a problémája végig csinálta újra, és "verified" lett, az account működik azóta is rendesen.

Természetesen ez is egy megoldás a "CLOSE THE ACCOUNT" menüben tudod ezt végrehajtani.
Előzmény: LittleL (261)
LittleL Creative Commons License 2005.11.23 0 0 261

Akármit csinálok mindig ide lyukadok ki.

nem enged fizetni,

adjak hozzá kártyát, stb...

 

pedig a regisztrácűiókor sikeresen zárolta a sázmlámról a 1.5 eurót,

expanded use number is megvan.

 

Vagy valamit rosszul csinálok a kifizetésnél ?

először át kell tenni a pénzt a hitelkártáyról valahova ?

tudom butaságnak hangzik, de hogyan kell végülis

használni addig is, ha Unverified vagyok ?

 

 

az üzenet :

 

"This credit card is disabled for entry into the PayPal website. Please add a different credit card instead.

If you would still like to use this card, you may fax us a copy of the credit card statement with your PayPal Expanded Use Number on it and a copy of your driver's license or other photo I.D. You must use this form for your fax cover sheet.*

*Note:Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a delay of processing your faxed items."

 

 

És ha a Profile menüben törölném az accountomat,

akkor próbálkozhatnék újra ezzel a kártyámmal ?

 

 

köszönöm előre is a degítségeteket.

 

LittleL Creative Commons License 2005.11.23 0 0 260

Sziasztok.

 

Nekem az a problémám hogy megvan már az Expanded use Number -om.

de nemtudom hogy hova kell ezt beírni ?

 

Ha rákattintok a view Limits -re

és meg akarom adni azt a 4 jegyű számot,

mindig kéri hogy adjak hozzá Hitelkártyát.

 

Perzse már regisztráltam, leemelte a 1.5 eurót is,

de nem enged tovább..

 

 

Most Unverified vagyok, de ígysem tudok fizetni,

megpróbáltam,

Mindig kérni akar egy hitelkártyát,

amit az elején megadtam azt meg nem akarja elfogadni.

 

mit tegyek ?

g_e_r_g_o Creative Commons License 2005.11.23 0 0 259

Köszi a segítséget.

Azért megpróbálom, hátha enged...

 

Egyébként a VoIPBuster-hez kellene. Korábban tájékozódásképpen megnéztem, hogy hogyan lehet az ottani egyenleget bankkártyával feltölteni. Csak valódi kártyaszámmal engedett továbblépni, ezért azt beírtam, de semmi más valódi adatot nem adtam meg. Ezután megjelent 10 euró a voipbuster-es egyenlegemen :), amiből telefonálgattam egy kicsit, de kb két hét után eltűnt. Ezek után sajnos nem vagyok biztos benne, hogy még egyszer enged regisztrálni azzal a kártyaszámmal...

De viszont egy olyan ismerősnek a kártyaszámával meg lehet játszani ezt a 10 eurós dolgot, aki valszeg soha nem fog a neten vásárolni...

Előzmény: Bering de la Cruz (258)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.22 0 0 258
Szia ! Dombornyomott bankkártya szükséges a regisztrációhoz Visa, illetve Mastercard tipusú. Szerintem a junior kártyád nem lesz jó.
Előzmény: g_e_r_g_o (257)
g_e_r_g_o Creative Commons License 2005.11.18 0 0 257
Szeretnék egy accountot a Paypalnál, mert külföldi barátnőmmel szeretnék telefonálni.

Én teljesen hülye vagyok az ilyesmikhez. Van egy otp junior nem-dombornyomott kártyám.
Azzal menni fog? Kell még valami adat hozzá? www.paypal.com? El tudom rontani valahol a regisztrációt?

Előre is köszi a segítséget.
mmx669 Creative Commons License 2005.11.10 0 0 256
Ez a reklámozásnak a leggusztustalanabb módja, hiszen nyilvánvalóan nem egy érdekvédelmi szövetség vagy ilyenek vannak mögötte, hanem egy konkurens szolgáltatás.....
Előzmény: HP13 (255)
HP13 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 255
Véletlenül találtam rá erre az oldalra. Még nem volt időm beleolvasni, ráadásul én még sosem használtam a PayPal-t, de gondoltam megemlítem itt:

http://www.paypalwarning.com/
bupé Creative Commons License 2005.11.05 0 0 254
Sziasztok!

Tapasztalatot osztanék. Előtte jó sokat olvastam az ebay-os topicot (látom néhányan ide is irogatnak), de lehet, hogy nem eleget. A paypal.de-röl indultam, mert a germán a kisujjban van, az angol meg sehol. A regsiztráció egy ideig érthető aztán átvált angolra. A kártya MKB Internetkártya (+netbankár) és pöpecül megy (eddig). Szóval elsőre majd végigmentem, elküldte rögtön az emilcimre az emilellenőrzést, de aztán az ánglis oldalakat igyekeztem lementeni (hátha később gebasz van) egyszer vissza akartam ugrani az előző lapra, de a dög kidobott. A lap elévült.... Gondoltam bejelentkezek, már a végefelé jártam majd mindent megadtam. Nem engedett be, levert a víz. Gyorsan próbáltam egy másikat accountolni, de az azonos kártyaszámot nem engedte, viszont végigment, igy most van egy accountom kártyaszám nélkül ( ha egyszer megtanítanak az angolra rendesen, majd kitörlöm)
A kártyáről levont 1 dollárt és 1,5 eurot, amihez megadta az expanded use numbert.
Egy dolcsit miért vont le?
Ötödszörre engedett jelszót változtatni. Néhány emilváltás a rencerrel és az uj jelszóval beenged. Most nem tudom miért, confirmálnom kell még egyszer a mélcímemet. Vagy ez mindíg ott van a bal felső sarokban?
Tanulság. Valszeg rosszul választottam jelszót, de a gép nem figyelmeztetett. 8 betű (becenevek, mit csináljak, csak ennyi gyerekem van) éppen jó lehetett, de nem elég. Most már tettem bele számokat is. :))
Az igazi teszt majd a fizetés lesz.
Ez volt az elmult 1 óra történése, amiket olvastam, ahhoz képest gyorsan ment.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.20 0 0 253
Köszönöm.. a tanácsot nekem vam PAYPAL accountom, ezt a levelet két ismerősömnek küldték akik próbáltak regisztrálni a PAYPAL-on.. Én is az javasoltam hogy megkellene szüntetni a jelenlegi accountjukat és egy újat nyitni.
Előzmény: Bandimacs (252)
Bandimacs Creative Commons License 2005.10.20 0 0 252
Nagyon kedves- bíztató - udvarias levélke! Csak a pasinak lövése sincs, hogy mi lehet a probléma oka. Felesleges 3-4 naponta próbálkozni, mert nem rendszerhiba van náluk... az legfeljebb 2-3 órát tarthatna... hanem ezt az accountot nem engedi tovább, ha fene-fenét eszik... akkor sem.
Okos enged....szamár szenved - mondta a Nagyi anno...
Csináljál egy új fizetős e-mail címmel egy új accountot , mert a számítástechnika rejtelmei kiismerhetetlenek... :-)
Én az OTP-s virtuális web számlámmal nem tudtam regisztrálni....másnak meg az sikerült - elsőre.
Előzmény: Bering de la Cruz (251)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.20 0 0 251
Itt az emlitett levél a PAYPAL customer service-től a kártya hozzáadás problémával kapcsolatosan amelyet mindkét ismerősöm kapott...


hank you for contacting PayPal. My name is Sean and I am happy to
assist
you with your question regarding the error 3005 message you are getting
when attempting to add a credit card to your PayPal account. I sincerely

apologize for the delay in responding to your service request.

I apologize for the inconvenience. This is a temporary issue in the
system
which is not allowing some cards to be added. Our engineers are working
on
it, but I cannot give you a clear timeframe as to when this will be
resolved. I have notified our engineers that your account has been
affected, however. The only recommendation I could give is trying again

every three or four days.
Bandimacs Creative Commons License 2005.10.20 0 0 250
Nekem is a K&H-nál van dombornyomású MC-m.
Amikor bebillentyűzted a kártyaszámodat a PP-nek, ( add card ... vagy valami hasonló opció ) abban a percben nem kaptál egy sms üzenetet a K&H-tól, hogy terhelték a számládat ezzel a bizonyos 1,5 Euróval ill. az ennek megfelelő Forint összeggel ?
Mert ebben az sms üzenetben van benne a 4 jegyű kód !
Sikerült a 4 számjegyű kódot megszerezned és csak nem tudod folytatni, vagy már a számok sincsenek meg ?
Előzmény: lookalive (248)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.20 0 0 249
Nem vagy egyedül a próblémával több ismerősöm is jelezte, - akik az elmúlt két hétben próbáltak meg paypal accountot regisztrálni hogy nem tudják a dombornyomott credit/debit card-jukat hozzáadni a paypal accounthoz. "Add creditcard" Amit bekopiztál a hibaüzenetből,...az ismerőseim is ugyanezt kapták annyival kiegésziteném hogy a hibaüzenetben szerepel a "3005" hibakód . A terhelés náluk is megtörtént de az öszeg a mai napig nem került lekönyvelésre, ezért a 4 jegyű kód sem szerepel a tranzakció melett. Gondolom hogy " Bank függő" lehet ez a probléma mivel az egyik ismerősömnek AEB Bank Rt által kibocsájtott kártyája van , a másiknak pedig CITI BANKRt által kibocsájtott. De az elöbb irtak a topic lakók - akiknél nem voltak ilyen gondok simán ment minden....
Ha valakit érdekel a hibaüzenet szövege szivesen bekopizom... amelyben tájékoztaják az emlitetteket hogy dolgoznak a probléma elhártásán...és nem a kibocsájtott kártyákkal van a gond...
Előzmény: lookalive (248)
lookalive Creative Commons License 2005.10.19 0 0 248

Üdvözletem!
Sajnos egy hete nem tudok továbblépni paypal ügyben. A K&H-nál van dombornyomású mastercard bankkártyám, a regisztráció során azonban a rendszer nem fogadja el a kártyaszámomat:

 

We are sorry, we are experiencing temporary difficulties. Please try again later. If this error occurred while making a payment, avoid duplicate payments by checking your Account Overview before resending a payment... és ez így megy már egy hete, hiába próbálkozom, status: unverified.

 

A paypal időközben már levett a kártyámról 1,5 eurót, az e-bankban megnéztem azt a bizonyos 4számjegyű kódot, de én az Expanded Use Number-el még nem is találkoztam a regisztráció során.

 

Aki tud, kérem segítsen leküzdeni a problémát!
Köszönöm!

Bandimacs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 247
Gratulálok ! Jó pénzköltést ! :-)
Előzmény: mmx669 (246)
mmx669 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 246
Közben meglett a megoldás. Ezek a kártyás dolgok úgy történnek, hogy előszőr csak foglalásba kerülnek a terhelések, és csak később lesz belőlük valódi terhelés, amiről megkapod az értesítést. De!!! Felhívtam a bank kártyaosztályát, és simán meg tudják mondani, hogy mi van foglalásban, amit pl. a folyószámlások nem tudnak. És valóban, ott volt a PayPal-os 1,50 EUR foglalásban. Megmondták a közleményt, és működött is, már verified vagyok... :o)

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

mmx669
Előzmény: Bandimacs (245)
Bandimacs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 245
Tételesen nézessed végig a Bankkal, hogy azon a bizonyos napon, vagy azóta terhelte-e a PayPal a számládat. Ha nem, akkor nem is volt ilyen tranzakció! ( nem kaptál a PayPaltól valami hibaüzenetet ? )
Elsőre nekem sem működött, mert figyelmen kivül hagytam , hogy a PayPal külön irta, hogy amikor regisztrálok, akkor olyan sorrendben kell a nevemet beírni, ahogy az a kártyán is szerepel. Tehát a mi ( magyarok esetében ) a first name az nem a keresztnév, hanem a vezetéknév lesz !
Kiss József :
first name : Kiss
last name: József
Lehet, hogy emiatt hibás a regisztrációd is és ezért nem tudja az MC authorizálni és terhelni sem a kártyádat.
Ez csak egy lehetőség - talán
Előzmény: mmx669 (244)
mmx669 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 244
Van mobilbank-om. A PayPal-on Szept 17-én regisztráltam, a mobilbank viszont csak 2 napja megy, azután, hogy a PayPal Verify cuccra ráböktem. A Mobilbank megy rendesen, mert a papíralapú utalások is megjönnek, meg minden. Jött már szeptemberi számlakivonat, azon nem volt semmi PayPal mozgás. A Get Verified gombot tegnap előtt délelőtt nyomtam, de azóta semmi. De mindjárt felhívom a bankot, és végignezetem velük az összes mozgást, hátha csak megbújik valahol. De kezd a dolog ciki lenni, mert én tényleg ki szeretném fizetni a dolgokat....
Előzmény: Bandimacs (243)
Bandimacs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 243
Igen ! Bebillentyűztem azokat az adatokat amiket kért a rendszer akkor amikor kérte, és rögtön pittyegett a telefonom, a bankom sms-ben értesített a terhelésről. Megnéztem az sms-t és ott volt a szövegben a 4 számjegy. A 4 számjegyet bebillentyűztem ahova kellett... és azonnal működött.
A kártya kibocsátója : K&H Bank.
A BB Rt-nél is van számlám... és ott is megrendeltem a mobil bankot ( havi 400 Ft) és ha vásárolok a kártyával, azonnal küld a bank egy sms-t.
Nem jelentetted be a banknál a mobilodat, vagy kifejezetten nem kérted a Mobilbank szolgáltatást ? Vagy nincs mobilod ? Én úgy tudom, hogy a BB Rt számlákhoz a "light" mobilbank alapból jár és ingyenes... és az is értesít, ha fizetsz a kártyáddal.
Előzmény: mmx669 (242)
mmx669 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 242
Ez valós időben történt? Mert én 2 napja várom a rohadt értesítést, de semmi. Dombornyomott MC, BudapestBank.
Előzmény: Bandimacs (241)
Bandimacs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 241
Nekem ez 1 hete kb. 1 percembe került, dombornyomott MC kártyával. Követtem az oldalon az utasításait a PayPal-nek, aki lekapta a 1,5 EUR-t és ezzel egyidejűleg a mobilomon értesített az én magyar bankom arról, hogy a PP megterhelte a számlámat az előbbi összeggel és a 4 jegyű kód is ott volt az sms üzenetben.
Előzmény: mmx669 (240)
mmx669 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 240
Én meg jól rákapáltam erre, mert elkezdtem mindenfélét összevásárolni, most meg nem tudom kifizetni, magyarázkodhatok, mint egy hülyegyerek, az angolok meg majd jól lehúzzák az értékelésemet... :o(
Előzmény: Bering de la Cruz (239)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.19 0 0 239
Szia!
Igen, szomszédomnak regisztráltam paypal accountot, mert abszolút nem beszél semmilyen nyelven... - a lényeg neki egy hét volt amire lekönyvelték az 1.50-EUR összeget, amikor megterhelte a paypal a credit card-OT az összegel akkor a 4 jegyű kód nem szerepelt a tranzakció melett csak akkor amikor lekönyvelték ... többször fel kelett hivnia bankot és érdeklödnie a tranzakció felöl mivel nem akarta kivárni a havonta érkező számlakivonatot.
Előzmény: mmx669 (238)
mmx669 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 238
De la Cruz irta korábban:
Amikor a kártya adatokat megadod kártya szám... lejárat dátuma...cv kód a kártya hátlapján... utánna terheli meg a PAYPAL 1.50 euro-val vagy 1.50 usd-vel a hitelkártyát vagy a bankkártyát amely a havi számlakivonatodban is megjelenik. Ezzel együtt küldi a Paypal az 4 jegyű kódot amellyel "élesiteni tudod a PAYPAL account-ot azaz "VERIFIED" leszel. Ez a 4 jegyű kód hamarabb rendelkezésedre áll amennyiben van mobilbank elérésed vagy netbank elérésed. Ebben az esetben a netes hozzáférésedben a terhelés megtörténte útán rögtön látni fogod a 4 jegyű kódot a tranzakció melett feltüntetve.. Ha ilyen szolgáltatást nem veszel igénybe akkor a havi számlakivonatban fog mejelenni amelyet postai úton kapsz meg a számlavezető bankodtól havonta. Ha ez sem áll rendelkezésedre akkor be kell menned a bankfiókba és kérned kell némi plussz pénzért hogy nyomtassanak a tranzakciókról egy másolatot. AZOTÉPÉ nevezetű ALIGBANKBA gondolom ez plussz 200-300 Ft-ba fog kerülni....

Mert én mintha azt olvastam volna a paypal oldalon, hogy ez az Euro levétel akkor van, ha rányomsz a Get Verified-ra. Meg aztán utána jött is levél tölük, hogy szépen várjak a kivonatomra. A kérdésem csak arra vonatkozik, hogy tényleg lehet 3-4 nap is ez az idö? Csinált valaki ilyet mostanság? Mi a tapasztalat? Sajnos a 100 EUR limitet már elhasználtam, viszont nagyon kellene küldenem a pénzt.

Köszi

mmx669
Előzmény: Bering de la Cruz (172)
edk440 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 237
Keress rá a névre az Ebay-topikban, ott már többször leírtuk, hogy mi a Bidpay.
Előzmény: hvik (235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!