Keresés

Részletes keresés

Varzsol Creative Commons License 2020.12.11 -6 2 92405

Nem SOK minuszoló van itt, hanem EGY szánalmas,beteglelkületű troll, sok  nicken, aki abban éli ki frusztrációját, hogy időközönként betér ide minuszolni.

Előzmény: lala1961 (92403)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.11 -7 3 92404

Gondolom az irigykedő, néven nevezett egynyári "konkurencia" képviselői lehetnek.

Ha lenne windinek elégedetlen ügyfele az nem itt minuszolgatna. :)

Ezek csak azt gondolják így ronthatják windi üzletét, de úgy gondolom ez csak szánalmas semmiség.

Előzmény: lala1961 (92403)
lala1961 Creative Commons License 2020.12.11 -3 1 92403

Üdv ! Semmi közöm sem Windihez ,sem a sok(9, 3, minuszolohoz),de várom az okosságokat a miértekre !:-)

atosi Creative Commons License 2020.12.11 0 0 92402

és mi a menete neki? azért gondolom nem csak úgy van, hogy leszerelem és eladom a jófogáson

Előzmény: 1 valaki (92398)
windy12 (X) 2020.12.11 -8 11 92401

A Gree-vel kapcsolatban.  A mi cégünk mostmár több, mint tíz éve forgalmazza és telepíti a Gree márkájú valamint a Gree gyártású, de más márkanevű gépeket.  Előtte, ha az olcsóbbkategóriából szeretett volna valamely ügyfelünk klímát, akkor a Midea volt leginkább, amit tudtunk ajánlani.  Ezáltal elég jó összehasonlítási alapom van a két gyártó termékeinek minősége, tartóssága, ár-érték aránya és a vásárlói elégedettség szempontjából.  A Gree esetében nagyságrendekkel kevesebb műszaki problémánk volt, mint a Midea esetében, lényegesen kevesebb esetben kellett garanciális vagy garancia időn túli javítást végeznünk.  Ezért is döntöttünk a Gree mellett.  Nem egyedül vagyunk ezzel, az utóbbi időben - persze köszönhető ez a Gree importőrének nagyon korrekt piaci jelenlétének - számtalan cég döntött hasonlóan, ezáltal az eladott mennyiségek exponenciálisan nőttek.  A nagy eladott mennyiség és a telepítő cégek külömbözősége (a telepítés minőségének szórása, hozzáértés, hozzáállás, stb.) elővetítette azt, hogy a problémák száma is megnő.  Ráadásul vannak cégek, amik gyakorlatilag semmilyen más márkával nem foglalkoznak, így annak az ügyfélnek is Gree-t adnak, akinek meglenne az igénye a jobb minőségű klímaberendezésre is. Ilyenkor fordul elő, hogy a vásárló kevésbé elégedett, extrém esetben, le is cserélteti a kínait, van az utóbbi időben erre több példa.  Mindettől függetlenül továbbra is tartom a véleményemet, hogy ha az alacsonyabb árkategóriából keresünk klímát, akkor a legjobb választás a Gree, az elfogadható minőség, a kimondottan jó innováció, és az importőri háttér, a support miatt. Aki meg képes arra, hogy egy kicsit jobbat válasszon, az vegyen Mitsut, Fujit, Daikint.

Előzmény: Krisztian 97 (92399)
windy12 (X) 2020.12.11 -11 13 92400

Természetesen "mindenki" nem fogja ezeket az irányelveket szem előtt tartani.  A zemberek nagy része megrendeli a webáruházakban a klímát, aztán vagy ő keres hozzá szerelőt, vagy a webáruház alvállalkozója feltelepíti.  Azok, akik viszont egy kicsit tudatosabb vásárlók, azoknak érdemes így, ezek alapján.  Nagyjából.  Egyébként még sokat számít a személyes szimpátia.  Ha kihív az ügyfél három vállalkozót és van közölük olyan, akiről "süt" a hozzáértés, vágja a témát, nem mond eleve sületlenségeket, leveszi a cipőjét, ha bemegy a hálószobába, stb...nagy esélye van, hogy akkor is elhozza a munkát, ha tízezerrel többért telepít.   Nincs száz százalékosan, biztosan bejövő, jó választás, bármikor lehet mellényúlni, de azért lehet minimalizálni a kockázatot.

Előzmény: gyuszos (92397)
Krisztian 97 Creative Commons License 2020.12.11 -1 3 92399

Én is leszereltettem a Royalt, soha többet 

1 valaki Creative Commons License 2020.12.11 -3 0 92398

Van rá mód leszereltetni, és eladni. Semmi akadálya.

Előzmény: atosi (92394)
gyuszos Creative Commons License 2020.12.11 -4 1 92397

Ha mindenki 4-5 éves múlttal rendelkező vállalkozással dolgoztat, egy most indulónak hogy lesz meg a szükséges 4 év? (vicc vót')

Előzmény: windy12 (92396)
windy12 (X) 2020.12.10 -8 3 92396

Azt gondolom, hogy hiba lett volna egyetlen vállalkozótól kérni ajánlatot.  Véleményem szerint 3 cégtől érdemes bekérni megoldási javaslatot és árajánlatot.  A kulcs abban van, hogy kitől.  Már egy párszor volt erről szó, de szerintem bizonyos időnként érdemes erről újra beszélni.  Vannak bizonyos ismérvei egy cégnek, vállalkozónak, amik alapján érdemes választani.  Talán az egyik legfontosabb a személyes ajánlás.  Ha egy vállalkozás jól dolgozik, akkor azt az ismerősök, rokonok, barátok ajánlják egymásnak.  Egy cégnek utána lehet nézni a neten, meg lehet találni a vállalkozás alapításának idejét.  Érdemes 4-5 évnél nem frissebbet választani, így nagyobb az esélye, hogy nem futunk bele az egy-két nyári klímás tipikus egyedébe. Egy székhely, valós telephely, vonalas telefon, rendes honlap, stb.  mind-mind alátámasztja, hogy tényleg normális vállakozással van dolgunk.  Internetes fórumok, fészbúk is segíthet kiszűrni a kókler társaságot....Ezek általánosságok, mindeig van kivétel, de érdemes ezen az úton indulni.

Előzmény: coffein2 (92395)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 92395

Egy céget, szerelőt kellett volna hívnod, akinek van referenciája!

Sok időt spóroltál volna.

Előzmény: atosi (92394)
atosi Creative Commons License 2020.12.10 0 0 92394

Mi nálunk 5 „szerelő” járt és mindegyik valami kínai csoda márkát ajánlott, Tosot, Polar, Nord Cascada és persze a Gree-t néha a Midea is szóba került…Mikor kértünk árat Daikinra, Panasonicra akkor persze eltűntek vagy próbáltak lebeszélni róluk. Ezek nem bírnak fűteni -22 fokig, nincs bennük ilyen meg olyan fűtés meg amúgy is amennyivel többe kerülnek annyival nem jobbak…ezt a részt egyáltalán nem értem bennük, hogy nem mindegy nekik melyik klímát szerelik fel nekünk?
persze a 6. 1,5 órás szerelőnek (ez tetszik :D) beadtuk a derekunkat és egy Gree csodát felszereltek…amúgy nem lenne rossz készülék, de a körülmények miatt nagyon megutáltuk, ha lenne rá mód tisztességesen leszereltetném és eladnám…

1 valaki Creative Commons License 2020.12.10 -8 3 92393

Ezeknek legalább van gyakorlatuk, de ahogy írod, inkább azt sem. 

De akik barátomnál tavaly végeztek:1 cukrász, 2 rendőr, 1 tűzoltó, 5 irodai dolgozó, 2 szakács, 3 pincér, 3 biztonsági őr volt az osztályban. Klímát az első megrendelésnél tettek fel, képzelheted hogy, mesélt a haverom cifrákat. Hívogatták, mert ő már szerelt, Ő volt a profi...

De legalább ingyen dolgoznak, szerszám kopásra, semmire nem tudnak félre tenni, fejlődni meg végképp nem is akarnak.

Rengeteg másfél órás szerelő van, felhányja, vákumolást nem is ismer, és megy a következő melóra. Napi 4 klíma megvan, kb éhbérért.

De sokan is igénylik, 2.5 kWos vörpúl miért nem fűti ki a lakást?

Mért jégkocka? Oldjam már meg garanciában, ingyen. A klímás azt mondta, hogy elég lesz, -20 fokig megy. Ja, ő nem elérhető.

Heti 2 ilyen hívás van mostanában.

 

 

Előzmény: windy12 (92391)
atosi Creative Commons License 2020.12.10 0 0 92392

Igen ezt tapasztaltuk, hogy sok a szerelő vagy is inkább felszerelőknek nevezném őket…és sikerült is beleválasztunk egy igazi kókler csapatba…ráadásul egy faluban élünk és így is megy a susmus rendesen. de egyszer csak lemorzsolódnak.

 

Három klímát terveztünk a házba, de már az első felszerelés is egy életre elvette a kedvünket az egésztől.

Előzmény: windy12 (92391)
windy12 (X) 2020.12.10 -6 3 92391

Hogy mi történt?  Az, hogy kb. 1500 új klímás vállalkozót termelt ki az utóbbi 3 év.  Gyorstalpaló képzés, egy-két éves gyakorlat (jó esetben ennyi megvan).  Csak a mi cégünknél volt 3-4 fiatalember az utóbbi egy évben, akik két-három hónap segédként dolgozás után (leginkább február-március-április) már mentek is el , és a nyári szezont már vállalkozóként, klímaszerelőként dolgozták végig.  Én pontosan tudom, hogy ők milyen szakértelemmel, munkamorállal, hozzáértéssel, szorgalommal, stb. dolgoznak....  Szóval, ilyesmi történt....

Előzmény: atosi (92390)
atosi Creative Commons License 2020.12.10 0 0 92390

írtam a klímavédelmi hatóságnak. ők fel is vették velem a kapcsolatot elkérték az adatok és azt mondták jogszerűtlen volt így a készülék cseréje, és kivizsgálják az ügyet. Mi történt a klíma szakmával? Ez a sok sunyulás mire jó?

Előzmény: coffein2 (92389)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.10 -1 1 92389

Próbáld meg az importőrrel felvenni a kapcsolatot.

Írd le mi történt, küld másolatot a javított jótállási jegyről . 

Előzmény: atosi (92387)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.10 -3 0 92388

Békéltető testület.

Előzmény: atosi (92387)
atosi Creative Commons License 2020.12.09 0 0 92387

akkor, ha jól értem egy újat kell adniuk, s ha nem akarnak? mert már próbáltam.

Előzmény: 1 valaki (92386)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.09 -2 0 92386

A garijegyen, persze. Tanusítvány ilyen szempontból indiferens.

Előzmény: atosi (92384)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.09 -2 0 92385

A csere miatt a gari a kültérire cserétől megy. Szólj érte, mert fődarabot cseréltek.

Előzmény: atosi (92384)
atosi Creative Commons License 2020.12.09 0 0 92384

Üdv,

 

Kicserélték a klímám kültéri egységét garanciába. A telepítési tanúsítványon csak át írták a készülék gyári számát…Ez így hivatalos?

 

köszi előre is a segítséget.

coffein2 Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 92383

Amit a megtérülésre írsz igaz.

Szigeteltünk 3 rétegű fa ablakok....

Nem akartam a hideg levegőt beengedni.

Nem feltétlen gazdaságos, de komfortos.

Ma lehet ne költenék rá ennyit ( mai áron)

Nekem az általad írt összeg alatt volt (ÁFA visszaigénylés miatt)

 

Előzmény: Törölt nick (92382)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.09 -2 0 92382

Gondolom kiszámoltad, hogy neked az az 5-10ezer Ft spórolás 8-9 hónapon keresztül megéri a befektetett összeget.

Neki is ezt kell eldönteni. 50-80ezer Ft-al számolva évente ez kb 20éves megtérülést feltételez egy 1-1,5milliós rendszertől. 100%-os hatásfokot feltételezve. Viszont eg ybolti rendszer ebben az árkategóriában (kulcsrakész ár) nem fog még csak közel sem 100%-ot tudni. :))

1-1,5millió forintot még pluszban rákölteni a szigetelésre nagyságrenddel okosabb dolog a tudomány mai állása szerint.

Mindez természetesen az én saját véleményem amit helyi viszonyok felülírhatnak. Pl. pár éve felkapott és divat a szomszédok előtt a szellőztetőrendszerrel dicsekedni, mert az új autóra már immunisak a legtöbben. :))

Előzmény: coffein2 (92381)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 92381

  mond mondj,

 

Mi közepesen szigetelt lakásban használjuk 7 éve,megelégedéssel,  igaz csak évi 8-9 hónapot.

Előzmény: coffein2 (92380)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 92380

de az új házba úgy gondoltam kell az a hővisszanyerős szellőztető.

 

Ne mond le róla. Olvass utána , kérdezz szakértőt!

Előzmény: szerencses73 (92379)
szerencses73 Creative Commons License 2020.12.09 0 0 92379

Köszönöm a hozzászólásodat.

Valószínűleg a szobákban csak tartaléknak lesz elektromos fűtőtest, hőfokszabályzóval.

A szobai klímáról mások is lebeszéltek.

Mostanában sokat cseréltünk a lakásainkat, és teljesen megfelelt a klíma mint fűtési rendszer, de az új házba úgy gondoltam kell az a hővisszanyerős szellőztető.

Viszont a hozzászólások után meggondolom.

Köszönöm mégegyszer a sok segítő szándékú hozzászólást.

 

Előzmény: Törölt nick (92373)
Vikéki_99 Creative Commons License 2020.12.09 -3 1 92378

Kíváncsi vagyok, hogy fog működni, ha megcsináljátok. 

Amire még érdemes gondolni, hogy a "száraz" pincékben is többnyire 80% feletti a pára (borászatban dolgozom, több km-nyi pincével), amit a legtöbb elektromos berendezés hosszú távon nem szeret. Nyilván a kültérik strapabíró szerkezetek.

Nyáron egyébként be sem kellene kapcsonod, elég ha kinyitod a nyílászárókat a pince felé ;-)

Előzmény: tosita (92371)
Ofenbau Creative Commons License 2020.12.09 -2 0 92377

  

"A tervező januárban ér rá elkezdeni, addig ki akarjuk találni mit tervezzen be fűt3snek, illetve mit akarunk pontosan. "

 

 

 

 Egy jó tervező mindent beletesz a tervbe amit a kedves megrendelő kér,  függetlenül attól , hogy azok racionálisak vagy hülyeségek

 Egy házban 3  -4 féle fűtés  na el lehet dönteni , hogy mennyire ésszerű.

 

 

 

 Habár most ellentmondásba keveredtem az elveimmel.

 Az életen során fűtöttem már szénnel, brikettel fával, majd háztartási tüzelő olajjal.

 

 Majd villannyal is  nem is kevés ideig. 11 évig ment 3 db. un. hőtárolós  villanykályha,  vele párhuzamosan  egy olajkályha is , tény hogy egy másik fűtendő helyiségbe. Sőt extra hidegben még egy   1 kW -os  fali hősugárzó is menegetett időnként.

 

 Aztán mind a villanynak mind a HTO -nak egyidejűleg  vége lett. Az áraik majd  3 x -osára nőttek.

   Viszont éppen az előző évben épült ki a gázvezeték... így rácsatlakoztattunk.

 

 

 Gázkazán  és radiátoros hőleadók.

 

 A gázrendszer eleve csak terv alapján készülhet. A fűtési rendszer ? Hát nagy rendszernél  eleve kell, ajánlott, kis rendszernél pedig eseteleges. A házam kerek  95 nm  úgy döntöttem minek.

 illetve a saját elképzeléseimet papírra vettetem  és  kineveztem tervnek.  Felfogadtam egy szerelőt - vállalta, elkészítette.

 A gázrendszerrel együtt. mint írtam kell  a gázra egy terv.

 nem vitattam, de ha már kell csak megnézem mit vettet apapírra a tervező.

 Ok. minden rendben, de kiböktem, hogy a gázkazán  2 x olyan teljesítményű mint extra hidegben kell.

 Szóvá tettem először jött a  szakemberi főlénnyel , hogy ő tudja mi kell oda.  majd némi vita után meggyőztem arról , hogy mi a tervező feladata.

 na szóval elkészült a csodás fűtés , nagyjából minden stimmelt. Egyedül  az egyik helyiségben kellett a radiátor felületet   lényegesen növelni... az is megtörtént.

 

 Közben  az egyik helyiségben   pár éve  visszatértem  egy kandalló fűtésre is.

 Ingyen fa  és főleg a biztonság miatt.

 Amúgy a  hagyományos fűtés felettébb macerás, de jobb mint a semmi.

 

 Ja a klíma.

 Hát az is van... 14 éve az egyik tetőtéri kis szobában.. szigorúan csak hűtésre.

 Miért írtam ezeket ?

 Olvasgatom itt a  topiktárs reménytelejes  elképzeléseit a leendő fűtéséről.

 Hát csak annyit,  az még a megvalósítás után is  sokat változhat.

 

Megjegyzem januárig már nem sok idő van a kitalálásra, de a jó tervező csak papírra veti az elképzeléseiket.

 Függetlenül attól hogy racionálisak vagy sem.

 

  "mert a full hőszigetelt csodaház miatt akarjuk, nehogy penészedés legyen."

 

 Nem kell egy háznak full hőszigeteltnek lenni, hogy penész ne legyen sehol a belső falakon.  Elegendő annyira hőszigetelni , hogy  a hőhidak mentén sehol sem  érje el a első falfelület a lecsapódási hőmérsékletet.  Ehhez elég  egy közepes hőszigetelés is.

 Az ennél nagyobb a további energia megtakarítás miatt kellhet.

 

Előzmény: szerencses73 (92363)
Ofenbau Creative Commons License 2020.12.09 0 0 92376

  Az előtér hatalmas. Gondolkodtál kisebben ??

Előzmény: szerencses73 (92345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!