Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2015.08.24 0 0 44257

Én biztos a magyart választanám, ez tényleg nagyon szép. Amikor választanom kellett (sokkal alacsonyabb árkategóriában), az olcsósága lapossága, és a pótolhatósága miatt választottam műanyagos külföldit. Ma már sokkal értékesebbnek tartom a kézi készítésű magyar késeket, és még ha tudnám, hogy valamivel gyengébbek a műszaki paraméterei, akkor is azt választanám. Ez a Szálkai kés szerintem gyönyörű, nagyon szeretem az ilyen vonalakat, és az ilyen tokokat, amiknek az igényes kidolgozás a fő dísze, és nincsenek rajta fém alkatrészek, hanem a bőrmunka olyan, hogy magában ellátja a funkcióját. Szinte sajnálom, hogy sem pénzem, sem szükségem nincs rá, ezt a kést nagyon szívesen bevállalnám. 

Előzmény: HerrLacAI (44256)
HerrLacAI Creative Commons License 2015.08.24 0 0 44256

Urak!

Még egy kérdéssel zavarnálak benneteket. 

 

Fallkniven F1 vagy a Szálkai Robert  CRIMEN Exclusive kése .Az utóbbiban kissé zavar,hogy lehet sajnálnám nyüstölni, olyan szép.

Van valakinek tapasztalata a magyar késsel?

Köszönöm előre is a választ.

 

Rockrider Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44255

Nem baj, nemsokára a kínai késekkel is úgy leszünk mint a zseblámpákkal, hogy a minőségi gyártóknak (pl.: Nitecore, Olight, Xtar), lassan nincs konkurenciája.

Előzmény: chuck-d (44253)
Blance Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44254

Jogos... :)

Előzmény: Rockrider (44250)
chuck-d Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44253

florg leírta a lényeget, a lopni jobban megéri, mint tervezni hozzáállás a pofátlanság csúcsra járatása. de van, hogy kisebb változtatások tényleg elegendőek lehetnek, hogy nem nagyon érdemes már perre menni, pedig még bőven felismerhető a lopás. valószínűleg klasszikus példa erre a Wirkkala puukko és a Cold Steel Sisu, de az amerikai cégtől még lehetne ilyen inspirált darabokat találni.

 

lehet ezt tisztán és korrekten, ott van a Spyderco, akik néha régebbi kések formáit újragondolják, de a leírásban benne van az eredeti tervező és gyártó, gondolom a jogi háttér is tisztázott. ilyen a Spyderco Warrior és Al Mar Warrior esete. mindkettő jó ronda kés. :] azt nem tudom, hogy a cég minden esetben így jár-e el, lehet ott is a legjobb ötletek a google képkeresőjéből születnek.

Előzmény: ...slr... (44249)
florg Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44252

Valószínűleg pont annyit változtatnak, hogy megússzák. Vagy pereskednek, és megéri nekik kifizetni a büntetést, mert még mindig olcsóbb mint a fejlesztés (megint zenei példa, de a Behringer cég pontosan ugyanezt csinálja, vígan működnek, sőt, terjeszkednek, és maga a főnök nyilatkozta régebben egy riportban, hogy a fejlesztő mérnökökre kiadott pénz sokkal több lenne, mint az a néhány kártérítés, amit fizetniük kell, és mire a perek véget érnek, pont szép hasznot hozott az a termék, amit esetleg ki kell vonni a forgalomból). 

Előzmény: ...slr... (44249)
bku Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44251

:O köszönöm Mester!

Előzmény: szgeri00 (44237)
Rockrider Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44250

Tetszik, de már van egy Manix-om, még egyre nincs szükségem. : )

Előzmény: Blance (44248)
...slr... Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44249

Hamis - nemhamis témában mit szóltok a Herbertz nyíltan koppintott formáihoz? Mintha ők régóta kereskednének anélkül, hogy bántódásuk esett volna, hogy csinálják, hogy nincs ebből jogi problémájuk?

Blance Creative Commons License 2015.08.23 0 0 44248

Engem valamiért pont ez az újfajta nyitófuratos fogott meg, nekem ezzel kicsit különlegesebbnek hat!  :)

Előzmény: Rockrider (44245)
pnm Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44247

Ha jól emlékszem akkor az amerikaiak az S30-35V-t az amerikaiak nem adták ki a kezükből, tehát kínai késben nem lehet.

Előzmény: szgeri00 (44221)
pnm Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44246

Attól függ , hogy milyen markolattal, pengével stb. kéred. Néha felbukkannak használt példányok is, azok se rosszak.

Előzmény: Blance (44214)
Rockrider Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44245

Konkrétan egy ilyenre vágyom, a Spyderhole-os verzió nem jön be, mint ahogy a flipperes sem.

 

 

Előzmény: antalijozsef (44243)
antalijozsef Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44244

Nekem is van kínai késem, de nem biztos, hogy abból készült ami rá van írva.

Lemásolja a kést biliacélból egy az egyben feliratokkal együtt, jobb rosszabb minőségben.   

De az biztos, hogy gyártanak jó minőséget is.

 

http://forum.kesportal.hu/index.php?topic=15502.0  

Előzmény: szgeri00 (44237)
antalijozsef Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44243

Nekem ez a "régi" verzió tetszik:  http://gox.hu/index.php?mod=kfo_zsolt_fe 

 

 

 

Előzmény: Rockrider (44220)
szgeri00 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44242

köszönöm. sajnos látom milyen nagy felháborodás lett. Nem ez volt a szándékom. 

chuck-d Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44241

ne érts félre, nem feltételeztem rossz szándékot a felvetésedben, hirdetésedben. a hozzászólások eltávolításában a moderátorok a legilletékesebbek, őket kell keresni.

Előzmény: szgeri00 (44239)
chuck-d Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44240

ha már beleástuk magunkat a témába, akkor titán. és ha csak annyit rendeltek, amennyi nektek kell, akkor nem is kell átbirkózni a továbbadásukat a fórumon.

Előzmény: szgeri00 (44237)
szgeri00 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44239

Korrekt. Ha elmondod hogy tudom eltávolítani innen a hirdetésem azonnal megteszem...()

chuck-d Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44238

kizárólag a kereskedelmi forgalomba kerülő késekről beszélek és ezért maximálisan egyetértek veled. bár azokat a késrajongókat, akik esetileg egy több száz dolláros folder hamisítványát kíváncsiságból beszerzik nem tudom megszólni. ha korrekt tájékoztatással és árral megválnak egy ilyentől, azt sem igazán, de kétségkívül nem szerencsés ügy.

 

az átveréses érvvel is egyetértek, de ez egy összetett probléma. több, a késes témában járatlan, ennek ellenére szélesre nyitott pénztárcájú ember kell az ilyen szerencsétlen helyzetekhez. de van rá példa, és egy is sok. ahogy szerintem az is megáll, hogy nem jó irány túltelíteni a piacot olcsó taktikai folderekkel, mert sok olyan embernek is lesz, akiknek jobb lenne, ha inkább nem lenne. ettől még az Aliról a csalók is, meg a panelrambók is beszerezhetik maguknak, de legalább nem támogattuk.

 

viszont szerintem bátran lehetne a fórumtagok részéről azzal érvelni, hogy ez itt egy közösség, és a tagok többsége még a fel-fel bukkanó kínai utánzatokat sem látja szívesen, nem hogy itt bárki kereskedjen velük. nem azért, mert rendőrök vagy jogászok vagyunk, vagy ebben a témában jól értesültek, hanem mert az értékrendünkkel és igényességünkkel ellentétes.

Előzmény: florg (44236)
szgeri00 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44237

Kedves bku kollega.... 

Olvass többet és akkor talán nem írsz ilyeneket. Kínában a tc4 titanium és a d2 szerszámacél olcsó. Akárcsak a munkaerő.. Mellesleg ezt a kést 120$ ért vettem.... Lehet mondani hülye vagyok, DE NEKEM EZ A FORMA TETSZIK. Aki kicsit beleássa magát a témába, megláthatja hogy pl a kínai késeknél hol kezdődik a minőség.... 50$ ert olyan kést kapsz amit amerikában kb 300$ bol gyártanak... Ennyi. 

Arról meg hogy hamisítvány vagy nem az , meg illegális... Pont nem érdekel, mert nem ebből élek. Egy rendelésből maradtak, és mivel a kollégámmal gyakran rendelünk magunknak  késeket gondoltam hátha valaki más is itt hasonlót szeretne. ENNYI.

köszönöm hogy olvastad..

florg Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44236

"mindenki a saját engedékenysége szerint kezdi ezt emlegetni."

Ez alap hiba. Ami hamis, az hamis. Ha egy nagy gyártó elkap egy késkészítőt, aki az ő védett formáját kopizza és kereskedelmi céllal árusítja, leperli róla a gatyát is, abban biztos lehetsz. Ahogy küzdenek, nyilván szinte eredménytelenül, a keleti hamisítók ellen is. 

Ha én gyártok magamnak egy Gatort, az viszont az én dolgom, addig, amíg nem árulom. 

 

Az átveréses félelem meg nem erről szól. Hangszerek terén nem egyszer futottam bele már ebbe, hogy valaki jóhiszeműen kiadott százezreket egy hamisítványért, amit bizony jóhiszemű eladótól vett, és nagyon könnyen lehet, hogy egy olyan, szubjektíven (tehát a törvény szerint nem, hiszen tudatosan árult hamisítványt) szintén jóhiszeműnek nevezhető eladó volt a lánc elején, aki elmondta, hogy hamis a gitár (tehát anyagi értelemben nem követett el megtévesztést, maximum az eredetit gyártó jogtulajdonos céget károsította meg közvetve), csak aztán ez valahol a lánc közepén hirtelen durva anyagi csalássá változott, többeket megkárosítva. 

A hamisítványok esetén a márkajelzés nélküli másolatok a kisebb probléma, hiszen nem alkalmasak megtévesztésre (vagy akit ezzel meg lehet téveszteni, annak annyi is), de ott is megvalósul a törvény és jogsértés.

 

Számomra pl. nincs szubjektivitás ezen a téren: ami szándékosan megtévesztő, kereskedelmi célzattal készülő hamisítvány, az csalás és kész. A márkanév nélkül készülő másolat szerzői és/vagy szabadalmi jogsértés.

A saját célra készülő, kereskedelmi forgalomba nem kerülő másolat pedig hobbi, szórakozás. 

Előzmény: chuck-d (44235)
chuck-d Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44235

a jogra való hivatkozással csak az a probléma, hogy mindenki a saját engedékenysége szerint kezdi ezt emlegetni. egy itthoni késkészítő a Fällkniven vagy Woodlore forma lemásolásával elismeréseket vált ki, pedig az is ugyanúgy a tervező vagy gyártó jogtulajdonát sérti. nem mentő körülmény a minőség és a kis darabszám. persze a jogászkodáson kívül semmiképp sem emlegethetőek ezek - a kínai futószalagos és a magyar kézműves - együtt, de most erről a szempontról van szó.

 

az átveréses félelem meg olyan, mint azzal számolni, hogy egy olcsóbb, de hatékony formát lopott és borotvaéles kés nagyobb valószínűséggel lesz életellenes bűncselekmény eszköze a továbbadások során, de a vevők szándékait a legjobb körültekintéssel sem lehet szűrni.

 

véleményem szerint eredendően egy téma iránt rajongói, gyűjtői fórumon a hamisítványok felbukkanása érthető érzelmi okokból okoz elsődlegesen felháborodást, aztán ezt próbálgatják megtámogatni. az érvek is megállják a helyüket, csak láthatóan szubjektíven vannak használva.

Előzmény: florg (44234)
florg Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44234

A hamisítványokkal az is a baj a lentebb leírtakon kívül (szerzői jog sértés, törvénysértés, rosszabb minőség stb.), hogy bár lehet, hogy az első eladó nem árul zsákbamacskát (tehát nem titkolja, hogy hamisítványt árul), az adott cucc használtpiacon történő esetleges további eladásai során jó eséllyel lesz egy (több) vevő, akit behúznak, és komoly anyagi veszteség éri. 

chuck-d Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44233

lehet az "Titánium", ha ezt a fantázianevet kapta. csak éppen nem titánból van. :]

Előzmény: bku (44232)
bku Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44232

A Titánium és a D2 élég drága késalapanyagok !  Neked pár ezer forintért jön nagyon messziről az óperencián túlról posta nélkül ! Szerinted ?  :D

Előzmény: szgeri00 (44229)
Longboat Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44231

Én két okból is megtenném. Egyrészt - itt írták, hogy - ezeket a hamisítványokat tilos az EU-ban árulni, tehát törvényt sértesz, másrészt azért, mert ez nem adok-veszek (van olyan is, de én ott sem árulnám ezeket a helyedben), hanem beszélgetős topik.

Előzmény: szgeri00 (44228)
chuck-d Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44230

ha engedély nélkül lemásol egy jogvédett formát, akkor hamisítvány.

 

az van, hogy a hamisítás tételesen leírt jogi kategória, amivel kapcsolatban birkózhatnak a jogtulajdonosok a bíróságon, ha akarnak. az ezekkel való kereskedéssel is foglalkozik a jog, utána lehet nézni. viszont itt a fórumon ízlés és vérmérséklet alapján állnak hozzá leginkább a tagok. engem például teljesen nem érdekel addig, ameddig nem átverésről van szó, tehát valahogy jelzi - hamisítvány, másolat, replika stb. -, hogy nem eredeti.

Előzmény: szgeri00 (44229)
szgeri00 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44229

És jövő héten érkezik ez:

 

Márkajelzés nélküli...

De aki ért hozzá tudja mi ez...

Titánium markolat/D2 penge

 

Ez is hamisítvány? vagy csak másolat?

Amúgy ez saját részre lesz.. szerintem gyönyörű...

szgeri00 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 44228

Akkor igazatok van. Elnézést kérek Mindenkitől...

Eszemben sincs eredetiként hivatkozni a késekre mivel nem azok....

Nem megtéveszteni szeretnék senkit sem.

A kérdésem az hogy valakit érdekelnek-e ezek a kések.

Rendelkezem több eredeti spydercoval is, és mondhatom hogy amit árulok, minőségre nagyon közel áll az eredetikhez.

 

Ha megbántottam valakinek az érzéseit azzal hogy másolatot/hamisítványt tettem fel az oldalra, Kérem jelezze és leveszem a hirdetést....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!