Keresés

Részletes keresés

tyutyu974 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 60
Ausztriában keresek házi betegápolási munkát. 36 éves fiatalember vagyok.06205686647
kertészman Creative Commons License 2010.09.23 0 0 59
Ez elég sok sebből vérzik. Most fekete munka?, mert akkor milyen munkavállalói engedélyről beszélünk. 2. azt mindenképp a munkáltatónak kell igényelni és fizetni is(pár €). 3. Burgenlandban gyakorlatilag esélytelen, hogy valaki munkavállalóit kapjon új belépőként. Meg aki igy kezdi h fizess be az tuti, hogy átvág.
Előzmény: bánhidai (57)
szivecske28 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 58
Sziasztok

A párommal munkát vállalnánk Ausztriában.

Én már dolgoztam szobalányként, ilyen munkát keresnék továbbra is.
német nyelv alapszint, angol középfok

A párom német bölcsész szakot végzett, a német nyelvet felsőfokú szinten beszéli, angol középfok.

Vendéglátás, szállodai munkák érdekelnének, de bármi , ami nem sex.

HA VALAKI TUD OLYAN MUNKAHELYET AHOL JELENLEG DOLGOZIK, ÜRESEDÉS , FELVÉTEL VAN, NEM ÁLLÁSKÖZVETÍTŐKÖN KERESZTÜL, LEGÁLIS MUNKÁT , ÍRJON VAGY HÍVJON, MERT A MEGHIREDETT ÁLLÁSOKRA PÁLYÁZVA MÉG VISSZA SEM ÍRNAK, PEDIG MINDKETTEN DIPLOMÁVAL RENDELKEZÜNK, BECSÜLETESEK , MEGBÍZHATÓAK VAGYUNK.

FIZETNÉNK IS!!!!!

Sajnos az itthoni jó állásunk megszűnik, ezért ki szeretnénk menni , hosszútávra tervezünk, a kemény munkától sem rettenünk meg!!!!!

Email cím: hidegbri@gmail.hu

06705549302 telefonszámon bármikor elérhető vagyok
bánhidai Creative Commons License 2010.09.08 0 0 57

A bérről annyi írtak, hogy kimagasló. Persze attól függ, mihez képest.  Magyarországon a segéd-, vagy a betanított munka igen alacsony bérezéssel jár, annál biztosan többet fizetnek, még úgy is ha adózni kell belőle. Persze biztosan nem annyit mint Tirolban a hirdetések szerint.

 

Gondolkodom azon, hogy én is megpróbálnám, de félek az átveréstől, na meg a nyelvtudásom csak éppen alapfokú, így nem nagyon lehet válogatni.

 

Akik feketén dolgoznak, egész jól keresnek, csak kérdés hogy megéri-e ha lebuknak. Azt olvastam, az osztrák hatoságok nagyon szigorúak.

 

Nem jár erre senki, aki hallot erről a dologról?

Az unokatesóm még csak egy tájékozató levelet kapott, amire azt válaszolta hogy jelentkezik és most néma csend, semmit nem tud mondani ő sem.

 

Te tudsz jobb állást?

 

 

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.08 0 0 56
Én kétlem, hogy ezzel pénzt lehetne keresni, mármint annyit, hogy meg is érje.
Előzmény: bánhidai (55)
bánhidai Creative Commons License 2010.09.08 0 0 55

Sziasztok!

 

Egy burgenlandi vállalkozás hirdet egy szombathelyi hirdetési oldalon. Magyarokat keresnek, ausztriai munkára. Az unokanővérem jelentkezett és kapott egy levelet, ami szerint szabályos bejelentett munka, idős magyar családoknál kell segíteni mindenféle házkörüli teendőkben. Előtte azonban el kell végezni egy tanfolyamot, ami természetesen pénzbe kerül és a munkavállalási engedély költségeit is a dolgozónak kell állni.  Ez  így rendebn is lenne, a kérdésem az, hogy hallott-e már valaki róluk, vagy lehet hogy átverés az egész?

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 54
monster.at
http://www.jobsearch.at/
De a legjobb a munkaügyi hivatal honlapja, az AMS-é

http://jobroom.ams.or.at/jobsuche/Suche.jsp
Előzmény: cyberry12 (53)
cyberry12 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 53
Sziasztok!

Érdeklődnék hol találok (számotokra bevált) ingyenes hiteles ausztriai állásajánló oldalt. Szállás vendéglátás témakör.

Bár érdeklődnék, hogy mi még az a szakképzetlenséget nem elutasító munkalehetőség ami alap nyelvtudással végezhető.

köszi!


sister58 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 52
Szia Piri!

Ha megkérhetlek nekem is írd már meg légyszi hogyan lehet ott dolgozni.
Én már beadtam a jelentkezésemet Grazba.
Inkább olyanokkal szeretnék levelezni akik már kinn dolgoznak.
Üdv
Erzsike
Előzmény: piri77 (47)
piri77 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 51

Hello!

Bocsi,hogy most írok de egyszerűen nem tudok mailt küldeni neked.Még próbálkozok.

Előzmény: Adriboga (49)
Zoli049 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 50

Sziasztok!

 

Látogató vagyok a fórumon, mint Magyar.

 

Internetes blogomhoz szeretnék információt gyűjteni.

Ausztriában, az ott élő Magyarság miként gondolkodik a Fidesz által újra előterjesz-
tett kettős állampolgássággal kapcsolatosan?

 

Őszinte hozzászólásokat szeretnék a témával kapcsolatosan.

 

Köszönettel:

 

Gál Zoltán

Adriboga Creative Commons License 2010.08.17 0 0 49

Kedves Piri77!

 

Ugyanazazok a kérdéseim, mint az előttem szólónak. Kérlek nekem is küldd el, hogy mire van szükségem ausztriai munkavállaláshoz ápolóként. Nagyon köszönöm! Minden jót: Adri

 

Előzmény: piri77 (47)
Rea42 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 48
Sziasztok! Szociális Gondozó és Ápoló OKJ-s képesítésem van. 5 évet az USA-ban dolgoztam. Szeretnék Ausztriában idősek otthonában dolgozni....bár a nyelvet még csak most tanulom,angolul a konyhanyelvet beszélem. Az orvosi latinnal nincs probléma, az megy. Van e valakinek valamilyen ötlete merre induljak el....és van e aki dolgozik ott. Volna pár kérdésem...pl.mennyi a fizetés, mennyi a munkaidő, van e túlórára lehetőség, bérelni kell e szállást, vagy biztosít a munkahely természetesen ellenszolgáltatásért,és az étkezést biztosítják e...tehát hogy működnek a dolgok. Nagyon megköszönném, ha valaki segítene,mert az itthoni közvetítők jó része szélhámos!
piri77 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 47

Szia!

Ha gondolod leírok mindent,hogy mire van szükséged,hogy hivatalosan tudjál Ausztriában dolgozni mint ápoló.

Előzmény: p001 (36)
meret99 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 46
És ma hányan vagytok?? No jó, Lendvai nélkül:DD
Előzmény: mariahilferstrasse (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 45
Nem minden álláshoz kérnek felsőfokú végzettséget, sőt sokkal ritkább esetben mint otthon!
A munkaügyi hivatal honlapja különben is jobb, ha velük veszed fel a kapcsolatot sokkal esélyesebb a munkavállalói engedély megkapása (már amíg ez még szükséges)
Ez a letelepedés kérdés ez nem egyértelmű. Mi számít annak?
Itt élek, itt dolgozok, de egyenlőre magyar állampolgár vagyok és szabad munkavállalásom van az ország bármely tartományában, korlátlan ideig.
Hazamenni nem akarok, mivel kb 70 évesen leszek nyugdíjas, valószínűleg az után sem :-)
Lassan az állampolgárságot kellene megszereznem, de drága móka!
Természetesen kérdezhetsz privátban is!
Előzmény: Emmapu (44)
Emmapu Creative Commons License 2010.08.05 0 0 44

Kedves Nachstern!

Ismét köszönöm a gyors válaszát, valamint hogy időt szakít rám. Az ÖBB-s állások felsőfokú képesítést igényelnek, de a munkaügyi hivatalén sikerült találni tetszetőset... Ön le is telepedett Ausztriában, vagy munkavállalás céljából van kint jelenleg? Mert amennyiben letelepedett, amennyiben nem veszi zaklatásnak, úgy lenne még 1-2 kérdésem, de ha lehet azt az email címére küldeném.

Megköszönve segítségét, tisztelettel:

 

TLaci

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 43
Sima ügy, két hiányszakma :-)
Erősáramú villanyszerelő pont nálunk is keresett (ÖBB), mi is elég erős árammal járunk:-)
A tapasztalat hiánya sem hinném, hogy gond, egy új helyen minden feladat, berendezés úgyis új. Ápolónő is nagyon keresett, bár főleg nem csecsemőkhöz (de azért ilyet is találni), hanem öregekhez. Az osztrák társadalom az egyik legöregebb Európába.
ÖBB ajánlat 1
ÖBB ajánlat 2
A munkaügyi hivatal honlapján Tirolban jelenleg 24 viilamos szakembert keresnek

Hogy hol jobb? Szerintem ne a határmentén, nagyjából ennyi. Tirol, Voralberg, Salzburgland, Kärnten.
Előzmény: Emmapu (42)
Emmapu Creative Commons License 2010.08.04 0 0 42

Kedves Nachstern!

Köszönöm a gyors és megtisztelő válaszát. A végzettséggel (villanyszerelő, erősáramú berendezés szerelő, elektrikus) nincs gond, a szakmai tapasztalat viszont kicsit problémás (az utóbbi 12 évben nem gyakoroltam a szakmát). Párommal ugyanez a helyzet (általános ápoló, csecsemőgondozó). Ön, Ausztriát és a helyi viszonyokat ismerve melyik településrészt, tartományt javasolná letelepedés szempontjából, ahol a magyarokat jobban elfogadják, mint a környékbeli nációkat?

Tisztelettel:

TLaci

 

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 41
Az első mindenképpen a munkahelykeresés kell hogy legyen. A jól képzett, németül beszélő munkaerőt most is szívesen várják. Hiányszakmákban, kulcspozíciókban nem gond a munkavállalási.
Második lépés, ha munkahely van és biztosnak tűnik, a szállás keresés. Nem könnyű dolog, sok esetben nem szívesen adnak ki lakást külföldieknek (ebben sokat segíthet a munkaadó) és bizony elég sok kauciót kérnek. A bútorozott lakás is ritka, az esetek 90%-ban nincs benn más, legfeljebb konyha.
Ha lakás is van, már csak be kell jelentkezni oda, lehetőleg főlakcímként és már meg is van az áttelepülés.
Külön letelepedési engedély nincs, EU polgár bármikor Ausztriába költözhet, egyenlőre csak a munkavállalás engedélyköteles.
Előzmény: Emmapu (40)
Emmapu Creative Commons License 2010.08.03 0 0 40

Kedves Nachstern!

Egy kérdéssel zavarnám. Jövőre, ha felszabadul a munkavállalás, nejemmel és kislányommal felszámolnánk magyarországi életünket és letelepednénk ausztiában. Milyen vonalon célszerű elindulni, amennyiben ingatlant vásárolni nem tudnánk, csak bérelnéni? Első a munkavállalás lenne, vagy a letelepedés iránti kérelemmel kellene kezdeni? Mi az Ön meglátása? Válaszát előre is köszönöm. TLaci

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 39
Persze, ha bejelentkezel az albérletbe.
Előzmény: Damienjoy (38)
Damienjoy Creative Commons License 2010.07.15 0 0 38
Szep Napot!

Olyan kerdesem lenne h tudok-e ugy munkat vallalni ingazokent ausztriaban hogy alberletet veszek ki pl Sopronban?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 37
Ez nem a megfelelő hely, de az elgondolás jó, nagy az igény arra amiben te szeretnél dolgozni!
Hirdetésből annyi van mint égen a csillag!
Előzmény: p001 (36)
p001 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 36
Sziasztok!
OKJ-s mentőápoló végzettséggel, B,C kat. jogosítvánnyal keresek ausztriában ápoló állást idősek otthonában, ill. gk.vezetői állást. Van valakinek ötletee? Sürgős.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.28 0 0 35
Nem ismered a google-t?
Ezrével vannak ilyen állások, de nem hiszem, hogy ezek a munkaadók ide járnának munkaerőt keresni....
Előzmény: laszlots (33)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.28 0 0 34
Ha minden megoldás érdekel, akkor tanulj németül, az a legjobb megoldás :-)
Előzmény: Tibu38 (30)
laszlots Creative Commons License 2010.06.11 0 0 33
fiatal par munkat keres ausztriaban!!!!

szakma: masszor/asztalos
jogositvany van/nincs
nemet nyelvtudas igen/nem

kerem aki tud valami allast irjon vagy hivjon!!

+36 30 712 7296
laszlots@gmail.com!

koszonom!
Vittmanné Tercsi Creative Commons License 2010.06.03 0 0 32
Ausztriában lehetőleg Burgenlandban szeretnék munkát találni! Végzettségem szociális gondozó és ápoló. Szeretném ha valaki tudna segíteni nekem hogy olyan családokkal ismerkedjem meg ahol idős embert kellene gondozni,ápolni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
e-mail: vittmanne@citromail.hu
Wittman Zsolt Creative Commons License 2010.06.03 0 0 31
Burgenlandba szeretnék dolgozni! Ha valaki tud kérem segítsen! Mindenféle munka érdekel. A szakmám magasépítő ács-állványozó! Előre is köszönöm!
e-mail: vittmanzsolt@citromail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!