Keresés

Részletes keresés

Generic Jingle Creative Commons License 2014.08.24 0 0 5640

Jobb oldalra klikkelve 75 euróért megveheted. ;-)

Előzmény: Törölt nick (5639)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 5639

Jesszus: 

 

http://www.discogs.com/Kraftwerk-La-Musica-Continuara/release/3878718

 

Ezt a verziót hogyan lehetne beszerezni? 3:20 időtartamú verzió? A legrövidebb is 4:08 körüli...nem?

DeeDee83 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 5638

Köszönöm! :)

 

Kraftwerk-ileg a közönség nem volt gáz, ismerték a dalokat, tudták a szövegeket, még a jóval fiatalabbak is, viszont pl. a kiscsaj mögöttem ettől függetlenül csatak részeg volt, és a koncert előtti utolsó fél órában csak azt tudta ordítani, hogy alkohoooooooool, egy másik kigyúrt fuxos tar fejű emberke pedig vmit nagyon ordított szlovákul a színpadra folyamatosan, pedig messze volt még az este 11. Tiszta focimeccs élményem volt ekkor, ott szoktak ilyen arcok összefutni.

 

Itt vannak a képeim, pár napig nyilvánoson hagyom őket:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.883844094977864.1073741840.100000568459644&type=1&l=ccb8ce791c

Előzmény: Powerplant (5637)
Powerplant Creative Commons License 2014.07.11 0 0 5637

 

 

bizony sosem semmi...

örülök h jó élményed volt.

a fesztiváljelleg átka tud lenni a prosztó közönség, részemről - ahogy öregszek - pl azért nem kívánkoztam oda, sokszor nehéz nem odafigyelni.

képeket toljál fel ha van.

 

 

Előzmény: DeeDee83 (5636)
DeeDee83 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 5636

Hű, hát ez a 3D nem volt semmi! :o

 

Elég klassz volt a Pohodás koncert.

1.sorban voltam totál középen. Az űrszonda kétszer majdnem ledöfött, ott hessegettem, mint egy hülye. :D

A közönség körülöttem néha elég prosztó volt, ez kicsit vont az élvezeti értékből.

A hangzással vmi történt a koncert vége felé, mert hirtelen olyan basszust kapott, hogy még füldugóval is alig bírtam. :S Annó a Balaton Sound-os ezen felül is sztem sokkal jobban szólt, a mai koncert látványban volt erősebb. (Azért a Sound-os koncertet hozom példának, mert csak az az egy összehasonlítási alapom van.)

Bánhatja a Sound, hogy idén inkább Guettát hívták, és nem a Papákat.

 

activer Creative Commons License 2014.07.04 0 0 5635

Pulzus 1981. augusztus

http://youtu.be/tfcVqy0U2TE?t=42m18s

 

köszi YW!

DeeDee83 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 5634

Megy esetleg a Pohodára valaki autóval?

A busz sajnos nem indul, viszont a koncert után vissza kellene jutnom az országba vhogy.

DeeDee83 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5633

Meglehet, eltekintést kérek.

Dehát no, nőből vagyok, csak a szmájliból értek, bár néha még abból sem. :P

Előzmény: Youwine (5632)
Youwine Creative Commons License 2014.06.02 0 0 5632

 

Tréfának szántam, ezek szerint nem vagyunk közös hullámhosszon.

 

Aki nem volt mostanában KW koncerten, menjen, mert a hangzás és a 3D-s képi világ egyaránt lenyűgöző. A múlt hónapban 6x néztem meg őket Bécsben.

 

Előzmény: DeeDee83 (5631)
DeeDee83 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 5631

Muszáj ezt?

 

Én ajánlottam a topikot, bocs, hogy meg akartam hozni pár ember kedvét egy közös fesztiválozáshoz.

Előzmény: Youwine (5629)
Powerplant Creative Commons License 2014.06.01 0 0 5630

 

csodálom h nem az árát kezdted el először számolgatni.

ott is lenne csoda.

 

 

Előzmény: Youwine (5629)
Youwine Creative Commons License 2014.05.31 0 0 5629

 

Egy Kraftwerk topikban mi más érdekelhetne minket, mint a Banjo Band & Ivan Mládek ?

 

 

Előzmény: sassa83 (5628)
sassa83 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 5628

2014. Július 10-12 között lesz a Pohoda Fesztivál Tencsénben.
Budapestről buszt szervezek a fesztiválra.
Akár a fesztivál minden napjára:)
Jelentkezni a sassabusz@gmail.com e-mail címen lehet nevek és telefonos elérhetőségek megadásával.

A busz ára létszámfüggő, de kb. 12000 Ft per fő retúr a várható ár.
Jelentkezésnél mindenképpen írjátok meg melyik időpont érdekel Titeket.

A jegyet mindenki maga szerzi be.

Biztos fellépők:

Program:
Kraftwerk (D)
Tricky (GB)
Suede (GB)
Disclosure live (GB)
Tame Impala (AU)
Moderat (DE)
Mogwai (GB)
Fatoumata Diawara a Roberto Fonseca (ML/CU)
Jana Kirschner (SK)
Azealia Banks (US)
Jambinai (KR)
A Tribe Called Red (CA)
Molotov Jukebox (GB)
Seward (ES)
Manu Delago (AT)
BEMET (IL)
Chinawoman (CA)
Putan Club (FR/IT)
LolaMarsh (IL)
Helfer (IL)
Never Sol (CZ)
Repetitor (RS)
Slobodna Europa (SK)
Vec+Valihora (SK)
Banjo Band & Ivan Mládek (CZ)
Korben Dallas (SK)
Walter Schnitzelsson (SK)
TALKSHOW (SK)
Čad (SK)
Esazlesa (CZ)
Analogik (DK)
Oratnitza (BG)
Bachtale Apsa (CZ)
The Global Optimistic (SK)
DJ Gadjo.cz feat Mário Bihári (SK/CZ)
Katarzia (SK)
Škvíry & Spoje (SK)

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 5627

Maradjon meg a jó tulajdonságotok! :)

Előzmény: DeeDee83 (5626)
DeeDee83 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 5626

Köszönöm, köszönöm! :)

 

Hm, nekem azért elég sok nő ismerősöm szereti az elektronikusabb zenét, pl. nagyon-nagyon sokan vannak oda a DM-ért.

Lehet diszkrétebben rajongunk, vagy mi nem vagyunk annyira feltűnőek, mert a technikai részletekbe annyira nem látunk bele/nem értjük annyira, csak szeretjük hallgatni pl. a Kraftwerk-et. :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 5625

1-0 oda :)

Előzmény: Törölt nick (5624)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 5624

én tudtam hogy Ő nő, beeeeeeeeeeeeeeeee!

;)

Szavaztam!

Előzmény: DeeDee83 (5622)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 5623

Támogatva!

 

Nem is tudtam, hogy Te is nő vagy! Szuper! Annyira kevesen vagytok elektronikus zenei körökben!

 

Ami a képet illeti - Sok sikert!

Előzmény: DeeDee83 (5622)
DeeDee83 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 5622

Beneveztem az egyik Kraftwerk-képemet egy fotósversenyre, amennyiben megtámogatnátok pár szavazattal, nagyon jólesne. :)

http://fotopalyazat.talentometer.hu/nevezettek/darazs-dora

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.21 0 0 5621

Most botlottam bele a Mac Gyver 1 évadjának 9. részébe (The Prodigal) és van benne egy visszatérő zene, ami szinte 1-1 -ben Bartos TV-je az Esperanto-ról.

A bibi az, hogy a Mac Gyver 1985-ös ...

 

A Mac Gyver-es zeneszerző vagy Bartos vajon tud-e erről?

 

Én nem emlékszem, hogy említést tett volna erről Bartos az Esperanto borítóján :)

Powerplant Creative Commons License 2014.05.21 0 0 5620

 

képzeljétek el, egészen véletlenül én is találtam néhány képet a hétvégéről.

mondjuk kezdetnek a vége:

http://kraftwerk.hu/kepek/koncertek/20140518-2wien/page_01.html

és ha jól látom van még ott.

 

 

Youwine Creative Commons License 2014.05.20 0 0 5619

 

ez nem :), hanem nagyon is :(((((

Előzmény: rush4you (5618)
rush4you Creative Commons License 2014.05.20 0 0 5618

és már nem is fogjuk látni :)

Előzmény: Youwine (5617)
Youwine Creative Commons License 2014.05.20 0 0 5617

 

Én ezt még ilyen jó minőségben nem láttam -  plusz hátha valaki nem ismeri :

 

Kraftwerk 1981

 

https://www.youtube.com/watch?v=f-mPDMnrZxQ

 

 

sure Creative Commons License 2014.05.19 0 0 5616

A 3D valóban nem jön ki mindenre tökéletesen, bár ha valaminél működik, az pont az effajta minimalista számítógépes animációk; pénteken én is a parkett-en, szombaton a parterre-en ültem, a pénteki helytől határozottabban jobb volt a 3D-effekt, ez a technológia valószínűleg ennyit tud, nekem azért nagyot ütött, mikor pénteken mindjárt az elején befordul felénk és beúszott a TEE a nézőtér fölé, széles vigyorral ültem végig az első számot.

 

3D nélkül is valószínűleg ennyibe kerültek volna a jegyek :)

 

Amúgy én is elmentem még hétfőn Bécsbe, személyesen felvenni a jegyeket, meg felderíteni a terepet (eddig csak autópályán, átutazóban, a külső ringeken jártam arrafele), gondolom láttad te is a sorokat a pénztáraknál,  valószínűleg nem csak neked, hanem sehova a világba nem engedte a postán kézbesítést, én inkább tébláboltam a merchandise árusító hely környékén meg cigizgettem a színház előtt, minthogy sorba álljak másfél órát a számozott helyekért (egy fesztiválon vagy állóhelyes stadionban az első sorba bevenni magamat annyival a kezdés előtt egész más tészta)

Előzmény: Betfair user (5613)
Betfair user Creative Commons License 2014.05.19 0 0 5615

Akkor tőlem képek helyett egy videó, Music Non Stop  :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=KQ54dSDshTU

Előzmény: CLY-802 (5614)
CLY-802 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 5614

Én most voltam először Kraftwerk koncerten. A koncert fantasztikus volt, a hangzás és a vetítés is tökéletes.

Néhány kép a vasárnap 22 órai koncertről:

Betfair user Creative Commons License 2014.05.19 0 0 5613

Az én élményem :

 

Én közel 10 éve hallgatok Kraftwerket, habár a szintetizátoros zene mindig is közel állt a szívemhez (legfőképp a Bonanza Banzai formájában), valahogy eddig ez az együttes kimaradt az életemből, nem baj, jobb későn mint soha :)  Hatalmas ultramegagigahiperszuper fannak nem mondanám magam, az első három albumukat jóformán nem is ismerem, inkább csak az Autobahntól vagyok viszonylag képben, kedvenc albumjaim a The Man Machine, Computerworld és a The Mix. Isteni véletlen hogy pont ezek a koncertek voltak programva tűzve egymás utáni három napon, és mivel régi vágyam volt hogy legalább az életben egyszer eljussak egy Kraftwerk koncertre, az itteni topikban is említett korábbi hozzászólásomban már leírtam a jegyvásárlás mizériáját, valamiért csak személyes átvételt ajánlotta fel egyedüli opcióként az átvételre, két héttel ezelőtt kiugrottam Bécsbe egy barátommal átvenni a jegyeket, most pedig a hétvégén a barátnőmmel voltunk ott. A koncert hatalmas élmény volt, előtte direkt nem néztem utána hogy mi is lesz pontosan a program, csak annyit tudtam hogy kb. másfél órás lesz, akkor vajon mi lesz, leadják a teljes albumot kétszer? De nem így történt, a Man Machineből leadtak pár számot, majd jöttek a különböző számok a többi albumról (a RA-ben a Fukusimán én is meglepődtem) és végül a Music Non Stop-pal búcsúzás... viszont visszajöttek a színpadra, hogy leadják az Aero Dynamicot! Azt már tudtam hogy holnap is így lesz a program, hogy a koncertadó albumról pár szám, majd megint vegyesen a többiről, viszont se a Computerworldnél, se a The Mixnél nem volt ráadás, hanem csak a Music Non Stop-nál búcsúzás, de még így sem volt unalmas a harmadik koncert sem egyáltalán, annak ellenére, hogy új számot ott már nem hallottam :) Személy szerint legjobban nekem a Spacelab tetszett, amit szerencsére leadtak mind a három koncerten, elég jól szólt, plusz a "klip" is élvezhető volt hozzá, de amúgy a 3D nem adott akkora élményt a koncerten, de azért így is egy életre szóló emlék maradt. 

 

 

 

Előzmény: sure (5611)
sure Creative Commons License 2014.05.18 0 0 5612

Kifelejtettem, természetesen volt Autobahn is pénteken.

A tegnapi pedig még fantasztikusabb volt, most tényleg egyben volt a hangkép, úgy szólt minden apró kis effekt, ahogy kell. Az utolsó eurocentig megérte a hétvége, ki tudja, lesz-e még valaha ilyen, hogy egy valódi színházban 3D-s show-val lépjenek fel.

 

A hétvége termése:

 

Előzmény: sure (5611)
sure Creative Commons License 2014.05.17 0 0 5611

Brutálisan jó volt ismét látni, hallani őket élőben pontosan 10 év után!

Kicsit aggódtam, hogy a TEE önmagában kevés lesz, de szerencsére tévedtem, mert nem az volt, hogy lenyomták a TEE albumot, aztán függöny, csókolom, voltak extra számok bőven, tulajdonképpen egy teljes koncertanyagot előadtak.

 

Setlist, amennyire emlékszem:

 

Trans Europa Express

Spiegelsaal

Schaufensterpuppen

Europa Endlos/Franz Schubert

Ätherwellen

Sendepause

Nachrichten

Geigerzähler

Radioactivity (japánul!)

Computerwelt

Numbers

Heimcomputer

Die Roboter

Tour De France/Chrono

Boing Boom Tschak/Techno Pop/Music Non Stop

 

A Radioaktivität-ig azt gondoltam, hogy kicsit "halk", nincs elég basszus. Lett. Aztán a basszus meg a hangerő megmaradt, de szerintem a Computerwelt-től kezdve volt egy kis technikai probléma, valamelyik bal felső effekt hangszóró nem szólt, vagy nem mindig szólt rendesen; némelyik sztereo effekt érdekesen szólt (kimaradt, vagy nagyon halkan szólt). Fritz többször mutogatott is bőszen fölfele, ők is észlelték a problémát, dehát nincs megállás ugye, music non stop...Nagyon bízom benne, hogy ma estére kijavítják.

Extra meglepi volt a Radioactivity japánul, és minden második Hiroshima Fukushimával helyettesítése.

 

Az after partyra nem mentem el végül, eléggé fáradt voltam így is az egész heti reggel fél ötös felkelések után, meg elég hajmeresztő volt az időjárás már az odaúton, még világosban is, ez éjszakára csak rosszabb lett.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!