A jelenlegi modern fizika több mint 100 éves. Ma már inkább gátja, mint segítője a tudomány fejlődésnek. Szükség van tehát egy új fizikára. De milyen is lesz ez az új fizika? Erre keressük a választ.
Te nem csak ostoba félnótás, hanem logikátlan is vagy, mert egy részben osztod a többi fizikus téves véleményét, hogy a gravitáció tömegvonzás, más részben meg nem látod be, hogy a fényelhajlást CSAK anizotrop anyagelosztás okozza.
Te félnótás, te a fizikában semmit sem tudsz bizonyítani. Csak alátámasztani tudsz, kísérletek eredményével, amit tapasztalatnak is nevezhetö.
Te amire a "fifikádat" alapítod, mind ellent mond a tapasztalatnak. Ez a fényfeletti sebességek és a fényelhajlás a gravitáció alatt. Nem tudod, mi a tömeg és hogyan függ össze a gravitáció a tömeggel!
Evvel szemben az én atomisztikus fizikám alapja, az elemi töltésekböl eredö és c-vel terjedö mezökkel, mind kísérletekkel alá van támasztva. Még a testek eltérö nehézségi gyorsulása is. Persze bizonyítva semmi sincs, de az atomisztikus fizika ellentmondás mentesen írja le a természetet, fotonok és kvarkok nélkül, tehát energétikus fizika nélkül.
Gyula, nem az a baj, ha valamit nem tudsz, hanem az, hogy ennek ellenére határozottan állítod.
Ezt írta Einstein:
"...az elmélet szerint az elhajlást fele részben a a Napnak a (newtoni)-vonzóereje, felerészben pedig a térnek a Napról eredő geometriai módosulása ("görbültsége") okozza."
Forrás:
Albert Einstein: A speciális és általános relativitás elmélete Gondolat Bp, 1973 170. oldal
Gyula, ez Einstein ismeretterjesztő könyve a relativitáselméletről, amelyet eredetileg 1918-ban írt. Ha nem ismered, az nagy baj. Ez a fordítás a könyv 1921.-es 4. kiadása alapján készült.
"Einstein NEM a newtoni elméletet vette át a fény meggörbülése magyarázatára!"
Gyula, ha valamit nem tudsz, akkor minek erősködsz?
Ezt írta Einstein:
"...az elmélet szerint az elhajlást fele részben a a Napnak a (newtoni)-vonzóereje, felerészben pedig a térnek a Napról eredő geometriai módosulása ("görbültsége") okozza."
Ez pontosan mutatja, hogy Einstein Newton elméletét vette át (fele részben), úgy ahogyan leírtam.
Gyula veszélyes, ha ennyi butaságot irkálsz, mert majd akkor sem fognak hinni neked, ha véletlenül igazat írsz.
"Mert te azt mondtad, téves a fényehajlás megadott oka!"
Így van. A fényelhajlás okára több téves elképzelés is forgalomban van.
1. Van olyan, aki szerint nem a gravitáció téríti el a fénysugarat, hanem az égitest légköre. Ez tévedés, mert a fénysugár eltérülését ott is megfigyelték, ahol a légkör szóba sem jöhet, pl. galaxisok esetében.
2. A gravitációs elhajlás már Newton elméletéből is következett. Newton szerint a fény tömeggel rendelkező apró részecskékből áll, ezért hatással van rájuk a tömegvonzás, tehát az égitest tömegvonzása hajlítja el a fénysugarakat. Ez is tévedés, mert a fény hullámtermészetű, nem részecskékből áll, ezért a gravitációs vonzóerő nem lehet hatással a fénysugárra.
3. Einstein ezt a newtoni elméletet vette át, azzal a kiegészítéssel, hogy nála nem csak a tömegvonzás okozza a fényelhajlást, hanem a görbe téridő is, fel-fele részben. Ez is hibás, mert téridő a valóságban nem létezik.
4. Einstein egy további okot is megadott. A állandó gyorsulási tér és a homogén gravitációs mező egyenértékűségét, ami szintén hibás elképzelés. Az elhajlást ugyanis csak inhomogén mezőben figyelték meg.
A ma hivatalosan érvényben lévő elhajlási képlet Newton hibás elméletére épül, ezért a képlet is hibás. Például ez a hibás képlet az alapja a feketelyukak feltételezett létezésének, amelyek persze a valóságban nem léteznek.