Keresés

Részletes keresés

emp Creative Commons License 2010.07.27 0 0 914
fölhívom a szíves figyelmét a "nosztalgiázóknak", hogy a zemberek 95%-a, legalább is azok, akik nem húztak közvetlen hasznot a rendszerből, akkor is utálták, hogy diktatúrában kell élniük, ennek jelét is adták a kádári kort követő első szabad választáson.

az a "pár év múlva jött a papír, hogy lehet menni nagyobb lakásba" kicsit vicces.

én arra emlékszem, mikor le akarták szerelni a bojlerünket(végig kellett hallgatnom, hogy könyörög anyám valami tanácsi geciek ez ügyben telefonon, aztán el is magyaráztattam magamnak a szitut, mert még elég kicsi voltam ahhoz, hogy magamtól mindent értsek), mert egy jó elvtársnak lett volna rá szüksége, igaz, csak hatan laktunk együtt, abból három gyerek.

mikor aztán felnőttként meg én szerettem volna saját telefont, úgy 10 évet saccoltak a megvalósulásig.

és valahogy mindig a keletieket kellett szöges drót mögött tartani, hogy el ne szökdössenek a létező szocializmus örömei elöl :)

oké, ez off volt, de sosem tudom magamban tartani, mikor valaki azt a rendszert dícséri.
ha volt akkoriban valami jó, az nem a diktatúrának volt köszönhető, hanem annak ellenére jött létre.

azért élünk most ebben a szarban, mert az elvtársak eldőzsöltek néhány évtizedet a kárunkra.

sittre kellett volna baszni a legtöbbjét rendszerváltáskor, mára tutira tisztább lenne a helyzet. legalább a dúsgazdag "kommunisták" hiányoznának játéktérről.
Diótörő Creative Commons License 2010.07.27 0 0 913
Egyik híradó mondta, hogy van , akinek 17 kölcsöne fut egyszerre. Az most minek nyivákol ? Amikor felvette, nem gondolt arra, hogy azokat törleszteni is kell ?
Karácsonyra megszűntek az apró ajándékok, figyelmességek. Helyette bejöttek az asztallap méretű plazma tévék, na és persze hitelre.Aztán csodálkoznak, hogy hány embernek becsődöl a bukszája.Külföldön más a helyzet, ott 2-3 % kamat kulcsok vannak,nem mint itthon.
emp Creative Commons License 2010.07.27 0 0 912
igen, első pillantásra is teleraktam hibával ezt a hsz-t, bocs.
Előzmény: emp (907)
ZE Creative Commons License 2010.07.27 0 0 911
Bizony, keleten éveket kellett várni az autókra - addig legalább össze lehetett rakni az árát - nyugaton meg nem kellett várni, viszont utólag kellett fizetni a hitelt.
Előzmény: emp (907)
Kigyo Creative Commons License 2010.07.27 0 0 910
Az infláció lenullázza a megtakarításokat (az enyémet is nullázza rendesen, hogy dögölne meg). Ha tényleg begerjed, akkor a belföldi valutában mért adósságokat is ('46 pl.) És most gondolj pl. Sorosra, aki nyilván nem 100 nettóból vegetál sokmilliós hitellel a nyakán.
Előzmény: John Zero (909)
John Zero Creative Commons License 2010.07.27 0 0 909
Az infláció is a szegényeket sújtja a legjobban...
Előzmény: Kigyo (902)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 908
Én még fiatal voltam, de az évi kétszeri ingyen üdülést a Balatonnál, tudtam értékelni.
Nagyobb lakás kellet akkor igényeltél, és pár év múlva jött a papír, hogy lehet költözni.
Egy két rokonom " maszek" volt. Ku..a jól éltek.
Ebbe belefért a "hat év múlva" Trabant.
Előzmény: emp (907)
emp Creative Commons License 2010.07.27 0 0 907
a kádárt elsősorban nem az értelmi szintje miatt szokták bírálatok érni.

az meg más kérdés, hogy akkoriban hogyan viszonyultak az árak, költségek a realitásokhoz.
pl. az okos kádárod alatt kelet 6 évet várni egy trabantra, igaz relatíve nem volt túl drága.
Előzmény: frezenstein (905)
pert2 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 906
Csak annak emelték 3%-ról 30%-ra a hitelkamatát 90 táján, akinek el is engedték a tartozása felét. A többieknek csak 15%-ra emeltek - az infláció meg legalább 25%-os volt.

Előzmény: takacs.laszlo (900)
frezenstein Creative Commons License 2010.07.27 0 0 905
"Régen az OTP is emelt 3% ról 30% ra hitalkamatot. (1990 körül)"

Ugye, nem is volt olyan hülye az a Kádár, ha az uralma alatt 3 % volt a banki hitel kamat.
Előzmény: takacs.laszlo (900)
ZE Creative Commons License 2010.07.27 0 0 904
A támogatott lakáshitel nagy találmány volt - szépen ki lehetett hozni 0 alatti(!) THM-re... Amit ugye az adófizetők álltak...
Előzmény: takacs.laszlo (900)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 903
Szemét deviza hitelesek, a belem jönki. Pfujj.
Igaz, hogy az általuk, elköltött pénz áfájából kapták a nyuggerek, meg az állami alkok a fizujuk java részét. De ezt most átválalják a Négy Tigrisen a kínaiak, az Auchan meg a Tesco. Úgy, hogy nem kell aggódni most sem fog késni a postás.
Előzmény: takacs.laszlo (900)
Kigyo Creative Commons License 2010.07.27 0 0 902
"Én eddig azt hittem, hogy az országot az a 800 ezer rokkant viszi csődbe, aki nem is igazán rokkant.
Vagy az a 30-40% aktív réteg, aki dolgozhatna, de nem dolgozik.
Vagy a magas adók.
Vagy a szétszórt állami költekezés, osztogatás."

Attól, hogy a mutatóujjaddal mindenfelé bökdösöl és mantrákat mormolsz, még nem lesz semmi jobb.
A devizahitelezés azért nagyszerű találmány, mert így a kormány nem tud élni az infláció nevű össznépi adóval, ergo csak a szegényeket fogja szivatni ha gond van.
Előzmény: John Zero (901)
John Zero Creative Commons License 2010.07.26 0 0 901
"ők még az országot is majdnme csődbeviszik a devizahitelükkel."

Én eddig azt hittem, hogy az országot az a 800 ezer rokkant viszi csődbe, aki nem is igazán rokkant.
Vagy az a 30-40% aktív réteg, aki dolgozhatna, de nem dolgozik.
Vagy a magas adók.
Vagy a szétszórt állami költekezés, osztogatás.

De jó tudni, hogy az egyetlen és igazi hibás a devizahiteles. Hiszen ha nem lenne devizahiteles, olyan könnyen le lehetne értékelni a Forintot 400-500 HUF/EUR szintre, és akkor eljönne a kánaán! :-)
Előzmény: takacs.laszlo (900)
takacs.laszlo Creative Commons License 2010.07.26 0 0 900

A devizahitelesek amikor felvették a kölcsönüket akkor jobban jártak mintha Forintban adósodtak volna el.

 

Igaz az egész buli onnan indult, hogy Megyóék a OVi által támogatott lakáshitelt megszünették.

 

Most és sem bírom a nyivákolásukat.

 

Az a baj, hogy aki nem tudott felvenni kölcsönt , most őt is az államnak befizett adón keresztül lehúzzák, mert volt elég nagyszámú merész ember aki nem számolt azzal, hogy ők még az országot is majdnme csődbeviszik a devizahitelükkel.

Lakást akartak, most meg megszívták.

 

Régen az OTP is emelt 3% ról 30% ra hitalkamatot. (1990 körül)

 

Akkor is volt jó pár ember aki megszívta.

John Zero Creative Commons License 2010.07.26 0 0 899
OTP? he-he-he.

Amikor a számlámat mondtam fel náluk, akkor akartak JEN hitelt tukmálni rám.

Mondom JEN?? Az nem a legkockázatosabb véletlenül? Mire az ügyintéző mondta, hogy nem ért hozzá, de a hiteles kollégának szól mindjárt.
Mondom: ne fáradjon!

Tehát ne védjük már annyira az OTP-t!
Előzmény: Törölt nick (897)
Der Beste Creative Commons License 2010.07.26 0 0 898
Értem.
S mi a helyzet az angol fonttal?
Előzmény: morbiczer (893)
orpheline Creative Commons License 2010.07.26 0 0 896

Hogy ez mekkora egy rosszindulatú hsz.!

 

Kikérem magamnak, miattam egyetlen HUF közpénz sem fog kikerülni az adófizetők pénzéből!

És ugyanezt a hozzáállást elvártam volna a bankoktól is, amikor konszolidációért sírtak mint a fürdőskurva.....:P

Előzmény: nyugdijas-60 (881)
Kagakusha Creative Commons License 2010.07.26 0 0 895
.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 894
Tényleg kettő. Majd szedek Cavintont.
Előzmény: yzénk (890)
morbiczer Creative Commons License 2010.07.26 0 0 893

Az EU alapszerzodeseiben. Alapvetoen arrol van szo, hogy minden tagallam koteles atvenni az EU jogrendjet, es ennek resze az euro.

 

Mi gyakorlatilag a csatlakozaskor vallatunk kotelezettseget ra. Konkret hatarido viszont nincs, es a gorog fiasko utan szerintem nem is nagyon fogjak eroltetni, hogy olyan orszagok bevezessek, amelyek nem 100%-ig felkeszultek erre.

Előzmény: Der Beste (877)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 892
Így 60 évesen mekkora a nyugdíjad,hogy ilyen bőszen földhöz vered a segged ?
Előzmény: nyugdijas-60 (881)
yzénk Creative Commons License 2010.07.26 0 0 891
Szerintem a Kerepesiben.
Előzmény: Der Beste (883)
yzénk Creative Commons License 2010.07.26 0 0 890
dadogsz?
Előzmény: Törölt nick (889)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 889
Üdvözlöm a párt titkár urat. Látom képben van.
Előzmény: nyugdijas-60 (881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 888
Üdvözlöm a párt titkár urat
Előzmény: nyugdijas-60 (881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 887
Ez csak sima valutázás 75nél veszek 90nél eladok, majd 75nél megint veszek.........stb
Ha bevezetik az € ennek lőttek.
Kormány gondolom emiatt nem kapkod.
Előzmény: ZE (886)
ZE Creative Commons License 2010.07.25 0 0 886
Anno három évvel ezelőtt 20-30%-os árfolyamesésre számoltam, mint legrosszabb helyzetre. Nem is nyivákolok - bár akkortájt többen flúgosnak tartottak, hogy nem vállaltam be magasabb törlesztőt... Ők azóta sokszor vakarták ott is, ahol nem viszketett nekik...
Előzmény: nyugdijas-60 (881)
ZE Creative Commons License 2010.07.25 0 0 885
Ja, csak jelzálogot nem lehet nem Ft-os hitel fedezeteként bejegyezni (legalábbis közönséges halandóknak nem...) , úgyhogy buktilovics...
Előzmény: Törölt nick (880)
ZE Creative Commons License 2010.07.25 0 0 884
Az EU-s társulási szerződésben, vagy mi a fenében...
Előzmény: Der Beste (877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!