Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46367
Rendszervisszaállítás?
Előzmény: bazsix (46366)
bazsix Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46366
Sziasztok!

A következő gondom lenne: unokaöcséim hazavágták kicsit a gépüket, VGA drivert, meg directx-et akartak firssíteni rajta :((( Most az van hogy elkezd bootolni, de amikor jönne a belogolás akkor szépen fekete marad a képernyő. A gép egyébként mintha dolgozna tovább, villog a hdd led. A nagyobb baj, hogy safe mode-ban indítva is kb ugyan ez történik eljutt addig, hogy BTHidMgr.sys-t betölti, de utánna már nem frissíti a képernyőt, pedig nem fagy le. (ez a BTHidMgr.sys 1ébként valami bluetooth driver, nem hinném, h ezzel van a gond bluetooth nem volt a gép közelében sem.) A hálózat pl feléled rajta, látszik a routerben hogy kap ip címet DHCP-től pingelni is lehet, meg a share-elt könyvtárakat is látom a saját gépemről. A gépen egyébként angol xp pro sp2 van.

Én arra gondoltam, h terminal service klienssel bejelentkezem rá, és megpróbálom úgy helyre rakni azt a VGA drivert, de nem fut rajta a service :(((( Szóval a kérdés az lenne, van-e valami tippetek hogyan lehet rajta kicsikarni valami parancssort és elindítani belőle a terminal service-t. Persze bármi más is érdekel ami nem windows újratelepítéssel kezdődik.

Előre is köszi, a segítséget!
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46365
Jól látod a problémát. Gyerek bedugott egy-két cd-t, a vinyo mellé. :-) illetve: :-(
Előzmény: rali (46363)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46364
Sziasztok!
Win2003 sbs-el kapcsolatos kérdés is jöhet, vagy inkább kliensekről szól a topik?
b.
rali Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46363
Valai sejtésem van - hibás lehetett a vinyó.
Előzmény: krisina (46362)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46362

:-)

megy

 

Csak annyi, hogy van olyan mappa, amit másolnék át látom is, hogy másol ezerrel fotókat is, és amikor megnyitom az új mappát még sincs benne semmi, se simán se rejtetten. Vajon miért? Találkoztál esetleg ilyen problémával?

Előzmény: rali (46361)
rali Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46361
Koncentrálj és egyenként.Nehéz, de menni fog.
Előzmény: krisina (46360)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46360

sajnos nem műkszik a fényképezőgépen nem találta meg csak a legutóbb törölt képeket. :-(

viszont rákerestem a kivehetővinyóra és egy csomó képet megtaláltam.

Csak nagyon sok van és nem tudom lehet e egyszerre átmásolni új mappába, vagy egyenként kell?

Előzmény: rali (46355)
lotht Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46359

Ez vajon mit jelenthet??

A Maxthon nekem időnként rákattan a procira és 95-98%-os terheléssel hajtja, ilyenkor a task managert is nagyon nehezen tudom elővenni, hogy kilőjem. Mi okozhatja ezt? Ha újraindítom, akkor általában semmi gond.

Előzmény: Etus (46358)
Etus Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46358

Szia!

Én Maxthon böngészöt használok és akkor nem jeleníti meg a gmail leveleimet, ha a "böngészési mód alapértelmezett", olyankor át kell állítani standard-ra.

 

Előzmény: attila46 (46310)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46357
most megpróbálom ezt
Előzmény: rali (46355)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46356
van benne egy csomó minden, de azokat asszem tegnap töröltük ki, olyanok amiket talált a progi a gépen. pl dir40.gzi
Előzmény: drdoktor (46353)
rali Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46355
Eza restore, amit linkeltem, sokszor szedett vissza kártyákról képeket.
Előzmény: drdoktor (46354)
drdoktor Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46354
na először mentsd el amit a pc-n találsz.
a fgépek kártyái általában azért még 1-2 gigánál nemigen nagyobbak, jó esély van hogy korábban letöltött és letörölt fotó helyét már egy-két másik újabb kép mér régen felülírta, nyilván a töröltek nyomai a végtelenségig nem őrződnek meg.

kártyaolvasó és a lentebb emlegetett progikkal talán valami visszajön.
Előzmény: krisina (46352)
drdoktor Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46353
naccerű!

megnézheted, persze, csak ne írjál bele, vagy ne törölj, ha nem vagy szakember rejtett filét, mert ezek többnyire a rendszer működéséhez kellenek, ha egy fontosat is kinyírsz, összeomolhat minden.

> Ja és a vinyón a recycler-ben voltak a képek.
recycler=lomtár

asztalon > lomtár > jobbegér > megnyitás mit mutat?
Előzmény: krisina (46351)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46352

most megnéztem a fényképezőgépet a rejtett file-os módszerrel és nem látja csak a még le nem törölt fotókat, azokat amiket egyébként is látok.

Meglehet akkor csinálni azt is, hogy amit már egyszer letöröltem a f.gépről, azokat kiszedni belőle vhogyan?

Előzmény: drdoktor (46349)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46351

Huuuuuu, most megnéztem a tcmd-rel és egy csomó képet megtaláltam a vinyón, de még nem mindet. Azokat gyoesan le is mentettem egy másik meghajtóra. Mindjárt írom ki cd-re. :-)

Ezt a rejtett file-os dolgot a többi meghajtón is megnézhetem? Csak azért kérdem, mert oda volt írva ellé, hogy csak szakembereknek ajánlott. Nem csinálok semi rosszat, ha  a többit is megnézem így?

Ja és a vinyón a recycler-ben voltak a képek.

drdoktor Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46350
googleba beírod:
download tiramisu
315 000 találat.

már csak el kell választani az ocsút a búzától:))
Előzmény: krisina (46346)
drdoktor Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46349
részben rali megválaszolta.

> Ez a tiramisu vagy a másik a PC-n menjen?

nem ennek bootos floppyról kellene mennie, nekem legalábbis sok éve ilyen volt a kezemben, ma már lehet cd-s, pendrájvos változata akár.
itt kell szétnézni:
http://www.ontrack.com/datarecovery/

hmm, most nézem nevet váltott, Tiramisuból EasyRecovery Professional lett belőle...
nem lehet, hogy rosszul lett használva?
vagy valami nemhivatalos helyről egy hibás példány beszerezve?

> Ha ez sem megy, akkor hogyan lehet a fényképezőgépről leszedni esetleg a fotókat?
a fényképező látja a kártyán az elveszett fotókat??
mert akkor újra fel kell másolni a fényképezőgép kártyájáról a pc-re a szokott módon.
vagy betenni egy kártyaolvasóba és tcmd-vel ránézni, ill. valamelyik adatvisszamentővel kísérletezni.
Előzmény: krisina (46345)
rali Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46348
A kártyáról evvel visszanyerheted.
Előzmény: krisina (46346)
rali Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46347
Commander:

Előzmény: krisina (46345)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46346
és honnan szerezzek tiramisut? És különben is... :-))))
Előzmény: drdoktor (46344)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46345

Nekem mondod? Még le sem ült a géphez már mondtam 5-ször, hogy mielőtt hozzányúl a géphez, írja ki a cuccokat dvd-re. Nem kell! Aha! Úgy utálom mikor igazam van! :-)

Na, akkor a válaszoddal kapcs. lenne pár kérdésem.

Tcmd van a mi gépünkön is, de azon hogyan lehet beállítani, hogy a rejtett file-kat is mutassa?

Ez a tiramisu vagy a  másik a PC-n menjen?

Ha ez sem megy, akkor hogyan lehet a fényképezőgépről leszedni esetleg a fotókat?

Előzmény: drdoktor (46344)
drdoktor Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46344
naszóval bele egy másik vírusmentes gépbe és valami normális fájlkezelővel pl. tcmd / mc ránézni arra a vinyóra, úgy, hogy a rejtett fájlokat is mutassa.

ha nincsenek meg a képek, akkor a rali féle getdataback, vagy tiramisu.

tiramisu partició tipusától függő és kell hozzá egy ugyanakkora, vagy nagyobb vinyó, helyre nem állít, de kiolvassa az eltűnt, de még felül nem írt fájlokat.
ezután már csak türelem és szerencse szükségeltetik.

legközelebb meg tessék a pótolhatatlan fotókat cd/dvd-re írni rögveste.
Előzmény: krisina (46342)
moneymaker Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46343

Sziasztok Guruk!

 

Próbálkoztam önálló topikkal is, de nem haraptak rá a segítőkész jóemberek, így megpróbálom itt is:

 

A JELENSÉG:

 

Konfig:

WindowsXP - SP2 + automatikus frissítések

MS Office 2003

NOD32

Kerio Personal Firewall

 

Minden egyes MS Word dokumentum megnyitásakor (értsd ezalatt a teljesen új BLANK dokumentumot is!), az alsó állapotsorban (a Wordben) megjelenik a köv. felirat:

 

"Víruskeresés folyamatban..."

 

és minimálisan 15 másodpercet szüttyög a gép.

 

Próbáldam a NOD32-mben a DMON-t kiiktatni, akkor is csinálja. Arra gyanakszom, hogy valami nagyonokos javítást töltött le a gépem a Microsoft-tól, és nem tudom sehol kikapcsolni.

 

Az eddig villámgyors gépem ettől a problémától (legalábbis ami a Word használatát illeti) tetűlassú lett.

 

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

 

HEEEEEEEEEEEEELP!

krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46342

Nem tudom! Szerintem ezt a lehetőséget biztosan próbálta férj!

Mindenesetre nem mentettünk rá még semmit.

Előzmény: drdoktor (46341)
drdoktor Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46341
arra a kivehető vinyóra vessetek egy pillantást egy másik géppel, és ne mentsetek rá addig semmit, lehetőleg érintetlen maradjon.
Előzmény: krisina (46340)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46340
Csak azt nem értem, hogy ez a baleset úgy történt, hogy a kivehető vinyón voltak a képek, és valami vírus miatt nem indult el a gép csak csökkentett módban. De még ott simán láttam a vinyót, és a képeket is. Erre pasi megcsinálta a gépet (na itt volt a hiba:-) aztán utána látom a meghajtót, de nincs rajta semmi. :-( Egyébként nekem is volt valami ilyen sejtésem, hogy azokat a képeket látjuk most amiket egyszer megnéztünk és csinált a gép valami file-t róla. Vagy rosszul gondolom? Nagyon nem értek hozzá igazság szerint! :-)
Előzmény: krisina (46338)
rali Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46339
GetDataBack.

pontosabban mi történt a gépetekkel?
Előzmény: krisina (46338)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 46338

Kártyáról nem próbáltuk csak a PC-ről.

Kártyáról hogyan lehet? Az a fura, hogy olyan képeket is előszedett a progi amit nem mentettünk a gépre csak egyszer vmikor megnéztem.

Ezt a programot használtuk: EasyRecovery Professional

Már most sokat segítettek, köszi!

Ha esetleg van még ötlet ne fogjátok vissza magatokat! :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!