Keresés

Részletes keresés

Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1024
Bírom ezeket a fene nagy okosságokat. Ennyiben ki is merült a hasonlóság.
Előzmény: ZE (1023)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1023
Teljesen azonos - belekerül neki x-be, és neked eladja x+haszon áron.
Előzmény: Psycho Dad (1020)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1022
A forrásköltséget hogyan korlátozod?
Előzmény: Psycho Dad (1021)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1021
Ezért mondom, hogy a kamatot is korlátozni kell, nem emgedni az irreálisan magas, a valós pénzügyi mutatóktól elrugaszkodott kamatokat, amíg a banki szektor a válság ellenére is extraprofitot realizál a hitelesek megkopasztásából!
Előzmény: ZE (1017)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1020
Eddig azt hittem, a banki termékek ugyanolyanok, mint pl. egy pék termékei. Ja, ilyenkor már nem... értem. :PP
Előzmény: ZE (1017)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1019
Pontosan erről van szó.
Előzmény: ZE (1017)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1018

amit mondjuk külföldről Euróért szerez be a cég,   ............teljesítés napján lévő MNB középárfolyamot használja.

 

Nnnna, ezt hívják parasztvakításnak. Te meg be is szopod, ahogy kell, okos vevő módjára, az eladó, meg jót röhög rajtad, hogy még hálás is vagy neki, mikor ő jól lekaszált.  :-))))

 

 

Amikor ő kifizeti az import cucc ellenértékét, akkor ő a banknak a deviza eladási árfolyamot fizeti meg és nem az MNB közepet.   A te eladód a különbözetet plusz még kockázati felárat, + a nemzetközi helyzetet és a nagymamát, meg a pontos időt  már rég beépítette az ő kereskedelmi árrésébe, amit az ő neked tett ajánlata implicite tartalmazott.

 

AZ MNB árfolyamra tett hivatkozása pusztán arra szolgál, hogy  nagyjából kövesse az adott deviza árfolyammozgását, de nem  neked tett kedvezmény.  

 

 

Előzmény: Psycho Dad (1016)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1017
Ha nem pénzt veszel, akkor ugye van egy beker. ár, amit a cég fizet, meg egy szorzó, amivel neked kiszámolja az ajánlati árat (beker. ár plusz haszon), és ezt adja meg €-ban, és ez lesz, amit napi árfolyamon számol el feléd Ft-ban.

A banktól pénzt veszel, neki a beker. ár az, amennyiért ő veszi, és ennél természetes, hogy drágábban fogja neked eladni, hiszen keresni akar rajta. Persze, jössz azzal, hogy "deakamatonisvanhaszna" - igen, van, azonban a hiteltermék kalkulációjában ez is, meg az is (meg a kezelési költségként beszedett összeg) is szerepel a bevételi oldalon, ezekből tevődik össze a termék haszna. Ha az egyik vagy másik elemét jogszabályilag korlátozzák, akkor a bank a többin szépen be fogja hozni a különbséget (magasabb kezelési költség, illetve kamat).
Előzmény: Psycho Dad (1016)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1016
Ugyanmár! Ha az üzleti életben kérsz valamire egy ajánlatot, amit mondjuk külföldről Euróért szerez be a cég, de te forintban fizetsz, akkor az ajánlatban egyszerűen rögzíti, hogy a számlázáskor az adott napi, vagy a teljesítés napján lévő MNB középárfolyamot használja.
A bankok egyszerűen tisztességtelen többletjövedelemre tesznek szert az árfolyamkülönbségen, hogy más-más árfolyamot használnak a hitel kihelyezésekor, s mást a törlesztéskor (eladási-vételire gondoltam, nem az adott napon érvényes számszerű értékekre...), akár éves szinten több tízezer forinttal megrövíditve az ügyfeleket.
Előzmény: Uff (1012)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1015
Persze, de gyorstalpalónak szántam, nem volt cél a treasury-s okosságokat belekeverni :)
Előzmény: Uff (1014)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1014

nnna, belegabalyodtam:

 

..... mert abban van ráció, hogyha a bank treasury-je egy hitelcserét hajtott végre és az ő kötelezettsége is ennek alapján euroban forintban áll fenn.....

 

 

Előzmény: Uff (1013)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1013
Azért ezzel vigyázzunk, mert abban van ráció, hogyha a bank egy treasury-je hitelcserét hajtott végre és az ő kötelezettsége is ennek alapján euroban áll fenn, akkor az árfolyammarzs nem megszolgált ellenérték.  
Előzmény: ZE (1010)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1012

hitelszerződésnél a bank tulajdonképpen kéretlenül "kereskedik" a valutával, rákényszeríti az ügyfélre

 

Csak abban az esetben, ha kötelezően előírja egy euro alapú hitelnél, hogy hiába van nekem euroban bevételem, én nem törleszthetem közvetlenül ebből, csak a nála forintért vett euróból.  Ez kristály krisztán rablás fényes nappal.

 

De ha nekem csak forintban, rubelben, vatikáni valutában van jövedelmem, akkor a bankot először elküldöm a nagybani piacra minden hónapban, hogy vegyen nekem ott paprikát, túrót, .... izé jurót és miután ezt megtette a megbízásom alapján, én akkor tudok eleget tenni a  törlesztési kötelezettségemnek. ( feltéve persze, hogy neki is juroban van kötelezettsége a nagybani felé )

Előzmény: Psycho Dad (1008)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1011
Nem kényszeríti rá. Az üf. választhat: x%-os kamatra közvetít neki Ft-ban berakott pénzt, avagy y%-os kamatra €-ban berakott pénzt. Az ügyfél választ, hogy melyiket szeretné - az, hogy y jóval kisebb, mint x, az lehet egy szempont az üf. részéről.
Előzmény: Psycho Dad (1008)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1010
Hogy a búbánatos ló...ban történne csak Ft-ban mozgás egy olyan hitelnél, amit CHF avagy € alapon vett fel az üf.? No, akkor pár szóban a deviza-alapon nyújtott hitelek működéséről...
Az üf.-nek szüksége van x Ft-nyi tőkére, amit a banktól szeretne hitelként megkapni. A bank azt mondja, hogy tud neki kölcsön adni Ft-os betétekből, amire a kamat x%, meg tud olyat, hogy €-ban szerez forrást, a kért Ft-összegnek megfelelően, azt nem €-ban, hanem Ft-ban adja oda neki, és ezért (mivel az €-hoz olcsóbban, alacsonyabb kamattal jut) y% kamatot kér az ügyféltől, ahol y<x. Attól hogy a hitelt Ft-ban kapja az üf. a mögötte álló tőke (betét, befektetés, estébé) az € lesz, és a bank ezt az €-ban felvett rövid távú kölcsönt fogja rendszeresen megújítani (nincs olyan, hogy 5-10-15 vagy 20 évre rendelkezésre álló forrás, 1-2-3, esetleg 6 hónapra van csak), azaz a lejáró, €-ban fennálló tartozást egy másik hitelből fogja finanszírozni.

A kihelyezés és a törlesztés a bank felé valóban Ft-ban történik, de a hitelt, a kihelyezett tőkét a bank €-ban kapta, és abban kell visszaadnia a forrást biztosító betétesnek, befektetőnek, vagy másik pénzpiaci szereplőnek.
Előzmény: Törölt nick (1005)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1009

 De mivel a hiteleseknél valójában csak forint mozgás történik,

 

Ez még igazolásra vár. Egyenlőre puszta hipotézis.   Nem mondom, hogy nem lehetnek olyan ker bankok, akik deviza swap, vagy hitel swap ügyletekkel oldották meg például, részben, vagy egészben.    

Előzmény: Törölt nick (1005)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1008
Mi köze ennek ahhoz, hogy a bank devizával kereskedik vagy sem? Egy hitelszerződésnél a bank tulajdonképpen kéretlenül "kereskedik" a valutával, rákényszeríti az ügyfélre, hogy még ezen is kaszáljon, sokszor úgy, hogy még valós devizaművelet sem volt a hitel kihelyezése mögött.

Félig OFF:
Azt nem értem, ha ti tényleg bankszektorban, pénzügyben dolgoztok, akkor nyilvánvalóan látjátok ezt, de hogy azt mondjátok, hogy jól van ez (mármint a mostani hitelezési gyakorlat), ahhoz már valami erős érdekeltség kell. ennek hiányában az egyéb okokat inkább nem is tippelem...
Előzmény: Uff (1002)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1007
OK.
Előzmény: ZE (1006)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1006
Mellé. Per pillanat a gazdaság ezen szektorához csak ügyfélként van közöm, és ez korábban is így volt.
Előzmény: Törölt nick (995)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1005
Igen, ha valóban eladnak és vesznek valutát, mint a pénz váltók. De mivel a hiteleseknél valójában csak forint mozgás történik, (kihelyezés, törlesztés) így ez színlelt valuta váltás.
Úr isten ! Lehet, hogy ez még bűncselekmény is?
Előzmény: Uff (1002)
Maki verem Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1004
És az örökséget nem kötelező elfogadni...
Előzmény: Törölt nick (1003)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1003
" (a tartozás örökölhető)"

A törvény szerint,csak az örökség mértékéig.
Ha tehát a tartozás több mint az örökség,akkor a különbözetet a bank bukja.
Előzmény: ZE (994)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1002

Ezzel az erővel a vállalkozások számára is ms megszüntethetné a kormány a vételi és eladási árfolyamot és egy tollvonással megszüntethetné a bankok árfolyammarzsát.

 

Dehát egy bank éppúgy kereskedik a devizával, valutával, ahogy a zöldséges az almával. Beszerzi a jurót a nagybanin, oszt elaggya drágábbé .  Akkor a zöldségesnek is meg kell tiltani, hogy drágábban adja el ómát, mint ahogy vette ?

Előzmény: Psycho Dad (980)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1000
Engem csak a görög joghurté érdekel. Az 1000 évesé !  ;-)
Előzmény: ZE (989)
Uff Creative Commons License 2010.08.03 0 0 999
No ez azért a tudatlanság csimborasszója.  
Előzmény: Törölt nick (976)
Kon Tum Creative Commons License 2010.08.03 0 0 998
mar eppen melyikre gondolsz, mert jo par fele van.....
Előzmény: ZE (989)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 997
Így vagy úgy öt évig minden -képpen lekell lépned.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 996
A bibi ott van ezzel, hogy ha nincs hol laknod, akkor lakcím nélküli leszel. Hova küldöd öt évenként a felszólításokat?
Ha nem perelsz, ugyan ez a szitu elő állhat akkor is ha a bank nem tudja magát rendesen "kielégíteni".
Így vagy úgy, öt évig minimum bujkálnod kell.
Előzmény: ZE (994)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 995
A nagyon pontos ismeretterjesztéseidből úgy tippelem, hogy bankban vagy nak dolgozol. Nem kell válaszolnod.
Egyáltalán nem baj, ha néha informálsz alap kérdésekben.
Előzmény: ZE (993)
ZE Creative Commons License 2010.08.03 0 0 994
Ha viszont nincs szerencséd, akkor (a tartozás örökölhető) az unokád is nyögni fogja...
Előzmény: Törölt nick (991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!