Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 87

Sok ilyen van, van ahol felvonóval is fel lehet menni és van olyan ahova gyalogosan és még szánkót sem kell vinni, mert adnak és a feljutás kb 1,5 óra.

 

http://www.winterrodeln.org/wiki/Kala_Alm

 

Ez ami másfél óra gyalog, bár a honlap kevesebbet ír, de ha saját szánkót vontatsz, megállsz fotózgatni, akkor kell az idő. Fantasztikus a Kala-almban a Schweinsbraten!! Esténként van élőzene és jó a ahngulat, majd a sötétben lehet szánkóval (félrészegen) lecsúszni!

 

http://www.hotel-hochfilzer.com/de/rodeln-wilder-kaiser.html

 

Az Ellmaui pedig éjszaka kivilágított.

 

http://www.rodeln.at/rodeln/rodelbahnen/index.php?script=/rodeln/rodelbahnen/wScripts/rodelbahn_anzeigen.php&Id=13&region=7&Title=Berghaus%20Hinterdux&Ort=Kufstein&Bundesland=Tirol

 

Egy fizetős pálya Kufsteinben.

 

 

Van ám még sok, de ezeket ismerem.

Előzmény: momoa (86)
momoa Creative Commons License 2010.11.21 0 0 86

Szia nachtstern!Azon a környéken van szánkópálya?Mert úgy emlékszem hogy van egy kicsi ahova fel kell sétálni és a tetején van egy kis kocsma szerűség.

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 85

Én Tirolban élek, Kufstein mellett.

Előzmény: momoa (83)
momoa Creative Commons License 2010.11.20 0 0 84

Szia!Te Linzben élsz?Vagy dolgozol?

Előzmény: rizen (62)
momoa Creative Commons License 2010.11.20 0 0 83

Tirol-Stumm-Hochfügen-ben dolgoztam és Linzben.Most Linz az elsődleges úticélom bár a Tiroli kapcsolatommal még nem beszéltem.Nem kérek semmilyen segítséget csak simán ismerkedni szeretnék.Látom hogy sokan települnének ki és hogy sokan keresnek melót.Akik ki szeretnének menni dolgozni csak anyit tudok mondani hogy először tanuljon meg németül mert nyelv nélkül nem fog menni olyan egyszerűen,hiába a profi angol nyelvtudás.Te itthon kinek adnál inkább munkát aki egy szót se beszél magyarul de perfekt angol vagy aki beszéli a nyelvünket még ha tarzan nyelven is de megérti amit mondanak neki?Bár lehet szerencséje mindenkinek.Remélem valaki jelentkezik.

momoa Creative Commons License 2010.11.20 0 0 82

Sziasztok!Linzben és Tirolban is dolgoztam és most készülök vissza menni 2004-2005-ben voltam kinn.Linzben építő iparban,Tirolban szakácsként dolgoztam.Ismerősöket keresek vagy barátkoznék.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 81

Seniorenheim St.Raphael

Zur Verstärkung unseres Teams suchen wir ab sofort:

-DGKS/DGKP (allgemein od. psychiatrisch)

-Altenfachbetreuerin

-Pfelgehelferin (nur mit Ausbildung)

 

Wir bieten Ihnen einen sicheres Arbeitplatz in einem kompetenten Team in freundlicher Atmosphere

 

Schriftliche Bewerbungen an: Seniorenheim St.Raphael z. Hd. Frau Jenny Spiegel, Heimleitung

Ing.-Etzel-Str.71 6020 Innsbruck

E-Mail:spiegel@seniorenheim-straphael.at

Kennwort:Bewerbung.

Előzmény: tothfarkas (80)
tothfarkas Creative Commons License 2010.11.19 0 0 80

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! Jó érzéssel állapítom meg, hogy kint

 az emberek hozzá állása teljesen más.  Amit én  eddig tapasztaltam ,amikor a

 

férjemmel kint vagyunk. Szinte úgy érzem, hogy nincs az a vibrálás kint, mint Magyarországon.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 79

Tegnap este voltam a párommal a kufsteini kórházban Storchenabend-en. Ez egy várandós családoknak szervezett infóest. Voltunk vagy 40-en párok (kb 80 fő), és bemutatkoztak nekünk a szülészet dolgozói (persze csak azok akik éppen nem dolgoztak), a főorvos hosszú beszédet tartott, minden kérdésre válaszolt és képeket, videókat vetítettek nekünk.

Ami igazán megdöbbentő volt számunkra, az a hozzáállás. Minden kérdésre szinte az volt a válsz, hogy ahogy az anyuka szeretné. Ők csak tanácsokat adnak, mindenki úgy szül ahogy szeretne, akár vízben is és az érzéstelenítésnek is minden válfaját alkalmazzák, akár még akkupunktúrát is, ezzel akár a tágulás is elősegíthető.

A kórházban csak 22% a császármetszések aránya, és gátvágást is csak nagy ritkán alkalmaznak, itt az egészséges, természetes módszerek hívei az orvosok.

A főorvos szavait sajnos nehéz lefordítani, de valahogy a lényeget összefoglalom:

A kórházak finanszírozása egy bonyolult kérdés, de az biztos, hogy az önök adójából történik. Ezért azt mondhatjuk, hogy mi az önök megbízásából, az önök alkalmazásában állva végezzük a feladatunk és igyekszünk mindent az önök igényei szerint csinálni. A kórházi tartózkodás alatt minden, még az alternatív módszerek is (akkupunktúra, homeopátiás gyógyszerek) is ingyenesek.

A két órás infóest után egy büfés állófogadás várt minket, nagyon ízletes kis fogásokkal (lazac, rák), sütikkel.

Azt mondanom sem kell, hogy a parkolás is ez alakalommal ingyenes volt...

AndreaSzh Creative Commons License 2010.11.15 0 0 78

 

Kedves Mindenki, akinek bármiféle tapasztalata van kinti Personaldienstleistungos cégekkel, kérem ossza meg velem, nagyon fontos volna.

Találtam a neten egy közvetítő cég Geschäftsbedingungen-jét, de mégis hasznos volna számomra, ha élő tapasztalatokról hallanék...

 

Köszönettel

 

Andrea

Előzmény: AndreaSzh (77)
AndreaSzh Creative Commons License 2010.11.13 0 0 77

A múltkori listából egy fontosat kihagytam:

 

http://www.flohmarkt.at/

 

Itt ingyen regisztrálhat és több a magán-, kevesebb a céges hírdetés ápolói területen.

Előzmény: tothfarkas (73)
AndreaSzh Creative Commons License 2010.11.13 0 0 76

A mai Vas Népe-ben is...

Köszönjük az infot!

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 75

Most éppen otthon vagyok szabadságon Magyarországon. A mai Zalai hírlapban van egy féloldalas hirdetés, amiben egy osztrák cég keres ápolókat diplomás ápolókat és szakasszisztenseket Ausztriai munkára, nyelvtanfolyammal.

AndreaSzh Creative Commons License 2010.11.13 0 0 74

Így már értem.

 

http://at.gigajob.com

 

http://www.kleinezeitung.a

 

http://www.igr.at

 

http://www.jobpilot.at

 

http://derstandard.at

 

http://diepresse.com/

 

Lehet, hogy némelyik már ismerős, most ezekre emlékszem.

 

Előzmény: tothfarkas (73)
tothfarkas Creative Commons License 2010.11.12 0 0 73

Nem, nem vagyok diplomás ápoló,ezért szeretnék otthoni ápolást vállalni. Munkavállalásim meg van a férjem által, lakás is van kint. Csak az a állás nehezen akar össze jönni. Magyar családoknál is vállalnék kezdetben állást ,amí a nyelv tudáso nem lesz még jobb. Üdv.

Előzmény: Törölt nick (70)
AndreaSzh Creative Commons License 2010.11.12 0 0 72

Kedves Tothfarkas!

 

Ha van munkavállalóija, akkor már kinti munkahelye is kellett, hogy legyen. Vagy félreértettem valamit?

Én viszonylag jól beszélem a németet, elismertettem Ausztriában a végzettségemet (Berufszulassung in der Pflegehilfe), van szakmai gyakorlatom, de ezidáig mégsem sikerült addig eljutnom, hogy egy munkáltató megigényelje számomra a munkaváll. engedélyt.

Regisztráltam az Euresen, Ams-en stb., rengeteg pályázatot elküldtem, rengeteg álláskereső oldalt nézek nap mint nap. Sem az itteni nemzetközi referens, sem pedig burgenlandi pedagógus ismerőseim nem tudnak segíteni.

Persze, én intézetben akarok dolgozni, hogy max. 3-4 napos kintalvással akár, de ingázhassak a családom miatt.

 

Előzmény: tothfarkas (69)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 71
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 70

Én csak annyit tudok, hogy nálunk (Tirol) gyakran olvasni újságokban, hogy mennyire keresettek az ápolók és sok öregek otthonás álláshirdetést is találni.

 

A munkaügyi hivatal honlapján, jelenleg 19 helyet találtam Pflegehelfer/in címszó alatt.

Te diplomás ápoló vagy? Mert én nem úgy kerestem rá.

Előzmény: tothfarkas (69)
tothfarkas Creative Commons License 2010.11.10 0 0 69

Kedves Ismeretlen!

 

 

Én is szeretnék Ausztriába menni dolgozni, ezerrel tanulom a németet. Egészséügyi végzettségem van,idsek otthon ápolását szeretném csinálni. Én egyenlőre a határ mellett tudnék munkát vállalni, ami nem olyan egyszerű. Közvetítőn keresztül nem akarom. Probálom hirdetés útján, szórólapokkal. Már mások bátran szinte a semmire bele ugranak, és kimennek,én még itt tötyögök még mindig. Munka vállalásim van. De úgy olvastam a szavaidból nem a legjobb választás  itt a határ mentén.

Előzmény: Törölt nick (67)
mik80 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 68

Bécsben - vagy közeli környékén keresek valamilyen munkát mely során ki tudnám használni a szlovák - cseh és magyar nyelvtudásomat (pl. szupermarketek, nagy áruházak, szórólapok, háztáji, gépjárművezető, stb.) , ugyanakkor németül nem tudok, de ha német környezetbe kerülnék akkor gyorsan menne a tanulás.

 

mikmail3@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 67
Nem nagyon értem mit akarsz.
Üres helyet keresel egy autóban?
Miért nem mész vonattal?
Előzmény: shiva03 (66)
shiva03 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 66
Sziasztok!

22 éves férfi vagyok, németet 9 évig tanultam. Szakmám vas-műszaki bolti eladó, de bármilyen segédmunka érdekel. Aki mondjuk most akar kimenni és még ott van hely, akkor írjon, mert szívesen kimegyek vele. Költségek felét természetesen fizetem.

shiva@gmail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 65
Itt találsz sok ezret , és itt is , Itt is , és itt is.

De jelentkezned neked kell:-(
Előzmény: zsozsi56 (64)
zsozsi56 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 64
Hello Ausztriába szeretnék Dolgozni, nem tudtok valamit.
rizen Creative Commons License 2010.10.01 0 0 62
Sziasztok!

Linzi magyarok jelentkezzetek!!! :)
Ismerkedes, eszme csere celjabol!...:)
(irhatsz ide is: rizen@citromail.hu)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 61
De miért itt?
Előzmény: tyutyu974 (60)
tyutyu974 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 60
Ausztriában keresek házi betegápolási munkát. 36 éves fiatalember vagyok.06205686647
kertészman Creative Commons License 2010.09.23 0 0 59
Ez elég sok sebből vérzik. Most fekete munka?, mert akkor milyen munkavállalói engedélyről beszélünk. 2. azt mindenképp a munkáltatónak kell igényelni és fizetni is(pár €). 3. Burgenlandban gyakorlatilag esélytelen, hogy valaki munkavállalóit kapjon új belépőként. Meg aki igy kezdi h fizess be az tuti, hogy átvág.
Előzmény: bánhidai (57)
szivecske28 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 58
Sziasztok

A párommal munkát vállalnánk Ausztriában.

Én már dolgoztam szobalányként, ilyen munkát keresnék továbbra is.
német nyelv alapszint, angol középfok

A párom német bölcsész szakot végzett, a német nyelvet felsőfokú szinten beszéli, angol középfok.

Vendéglátás, szállodai munkák érdekelnének, de bármi , ami nem sex.

HA VALAKI TUD OLYAN MUNKAHELYET AHOL JELENLEG DOLGOZIK, ÜRESEDÉS , FELVÉTEL VAN, NEM ÁLLÁSKÖZVETÍTŐKÖN KERESZTÜL, LEGÁLIS MUNKÁT , ÍRJON VAGY HÍVJON, MERT A MEGHIREDETT ÁLLÁSOKRA PÁLYÁZVA MÉG VISSZA SEM ÍRNAK, PEDIG MINDKETTEN DIPLOMÁVAL RENDELKEZÜNK, BECSÜLETESEK , MEGBÍZHATÓAK VAGYUNK.

FIZETNÉNK IS!!!!!

Sajnos az itthoni jó állásunk megszűnik, ezért ki szeretnénk menni , hosszútávra tervezünk, a kemény munkától sem rettenünk meg!!!!!

Email cím: hidegbri@gmail.hu

06705549302 telefonszámon bármikor elérhető vagyok
bánhidai Creative Commons License 2010.09.08 0 0 57

A bérről annyi írtak, hogy kimagasló. Persze attól függ, mihez képest.  Magyarországon a segéd-, vagy a betanított munka igen alacsony bérezéssel jár, annál biztosan többet fizetnek, még úgy is ha adózni kell belőle. Persze biztosan nem annyit mint Tirolban a hirdetések szerint.

 

Gondolkodom azon, hogy én is megpróbálnám, de félek az átveréstől, na meg a nyelvtudásom csak éppen alapfokú, így nem nagyon lehet válogatni.

 

Akik feketén dolgoznak, egész jól keresnek, csak kérdés hogy megéri-e ha lebuknak. Azt olvastam, az osztrák hatoságok nagyon szigorúak.

 

Nem jár erre senki, aki hallot erről a dologról?

Az unokatesóm még csak egy tájékozató levelet kapott, amire azt válaszolta hogy jelentkezik és most néma csend, semmit nem tud mondani ő sem.

 

Te tudsz jobb állást?

 

 

Előzmény: Törölt nick (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!