Keresés

Részletes keresés

foxrudi Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70881

Szép munka,gratulálok.

 Gondolom ezzel is össze kell szokni majd.

 Tegnap finomítottam a ribizlimet,és 85-ön kiforraltam végig 2 tányérral,64.nél vettem el.Gondolom, ezzel még lehet emelni a fokokat rendesen.

Előzmény: kupeci (70874)
kupeci Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70880

Szia Feribá51. "Most már csak meg kell tanulni játszani rajta."

Hát ez az! Könnyebb meghajtani egy 10-es réz csövet spirálba, mint" jáccani" rajta!:)))

Előzmény: Feriba51 (70878)
foxrudi Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70879

Szia!

  Magasság 20-22cm,hosszúság 35-40cm,szélesség10-12cm között legyen.

Ez jól működik ,és 1/3-2/3 részben válaszd le belülről.

Előzmény: csenksz (70858)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70878

Gratulálok!

Úgy látszik nem tetszik neked ez a "rongyos élet":-)))

Az sem semmi, hogy könnyebben tekered a tízes rézcsövet, mint az asszonyok a fonott kalácsot. Ha jól tudom a spirál egy 40-es csőben van??

Most már csak meg kell tanulni játszani rajta.

A deflegmációt így lehet fokozni a végtelenségig legalább is elméletileg. Na, meg a visszacsurgó flegma még rektifikálódik is bizonyos mértékben. Azt jól sejtem, hogy felül a hidegebb víz megy be és alul a felmelegedett jön ki??? Értem az érzékeny csap szerepét is.

Így lehet két lépcsőset és egymenetest is főzni a cuccal, vagy akár főzés közben bizonyos frakciókat egy elképzelt defflegmációval kivonni.

Még egyszer gratulálok és jó nedűt!!!!!!

 

Előzmény: kupeci (70874)
kupeci Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70877

"mert ha csak egy pillanatra is megcsúsztak a dolgok, máris beindult"

...no azért ennyire nem ijeszteném el a bodza pálinkát készíteni vágyókat!

Mert hogy ugyan úgy  nem nehezebb eldönteni a gyümölcs érettségét, mint ahogy egyéb gyümölcsöknél sem.

Érett legyen!:))

 

Előzmény: Muity Mijo (70865)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70876

Régóta ismert a bodza gyógyhatása, kedvenc italom a bodzaLikőr, ez itt kicsit off :))

bodzabogyólé, virág és bodzapálinkából +kis  feketeribizlivel, szederrel megbolondítva

Előzmény: csiba00 (70873)
kupeci Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70875

Nem tudom hogy írtam e már, de a csap rendkívül érzékeny.:)

Előzmény: vf1 (70840)
kupeci Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70874

  Üdv mindenkinek!

 

Itt a régi, és az új deflegmátorom. Na meg a csapom!:)))))

A régi deflegmátor az kivül helyezkedett el, a frissebb az belül. A belső a hatékonyabb.

Előzmény: Feriba51 (70866)
csiba00 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70873

Én pár évvel ezelőtt csináltam bodzából. Azóta sajnos nem tudtam kimenni időben szedni. Tény, hogy figyelni kell rendesen, hogy mikor lesz érett. Ha már könnyen lejönnek a fekete kis bogyók a fürtről, akkor biztos, hogy jó.

 

2 horót szedtem meg, így lett kb 110l cefrém. Fagyasztóban tároltam, mert kb 1-2 hét alatt szedtem meg ezt a mennyiséget. Citromsav és élesztő került még a hordóba, másra nincs szükség. Max pektinbontó, de a fagyasztás szerintem ilyenkor eléggé roncsolja a sejteket.

 

Ekkor még nem használtam kotyogót, és az egyik hordónak kicsit ecetes illata is lett. Gyorsan főzés, és szerencsére nem volt gont, az alszeszen nem lehetett érezni semmit. Viszont a másik, egészséges hordóhoz viszonyítva kevesebb alszesz jött le belőle. Elment az a kevéske alkohol egy része... (Azóta már csak kotyogózok, és ilyen gondjaim nincsenek. Idén a cseresznyét úgy főztem, hogy kb a leállás után még 2 hétig a hordóban volt, és semmi. Mondjuk az utóerjedés szempontjából ezt nem is tartom rossznak, csak nagyon vigyázni kell rá.)

 

Összesen lett így 45 dl alszeszem, amiből lett 2,1 l 47-48 foko pálinkám. Ha nincs az ecetesedés, akkor szerintem súroltam volna a 3 l-t. Úgy gondolom, hogy ez kb 110 l cefrére vetítve nem rossz eredmény. Úgy olvastam, hogy kb ilyesmi a kihozatala.

 

Persze cukorral lehet fokozni, de minek?

Előzmény: TRÓGER_NAGYON (70864)
vfary Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70872

főzettem volna már az elején is

csak itt sehol nem találtam olyat aki lefőz 60-100-.....

mindenki 250-300-400tól főz itt a környéken

 

majd kiderül mit sikerült összehozni belőle

Előzmény: szilvakukc (70835)
csiba00 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70871

"Kell cukrozni, mert anélkül nagyon kevés pálinka képződik belőle."

Már miért kéne? Ez hülyeség. Nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség. Persze nem mindenkinél ez a sorrend.

Nem minden gyümölcsnek egyforma a kihozatala. Persze, aki cukrozni akar, tegye.

Előzmény: Muity Mijo (70865)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70870

Helló!

 

Örülök neked!!!:-)))

Jó nedűt!

Előzmény: barkócza (70867)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70869

Szia Mr.Stratos!

 

Az almát ne add fel, mert mindig megtalálható. Én azért főzök minden évben nyári almát, mert nincs mit kezdjek a termésemmel. Eddig 14 veder hullóalmát a komposztra dobtam, de most már jön az érettebbje, amit bedarálok. 2-3 % cukorral elég jó a kihozatal és nem is romlik meg könnyen. Azt a véleményt meg nem osztom, hogy jellegtelen íze lenne.

 

A visszajövetelemért Peterkovacspeter a "felelős". Látom eléggé meg is szeppent érte:-)))) Most Ő tűnt el(?)

Jó nedűt!

Előzmény: Mr.Stratos (70862)
barkócza Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70868

Igen, bár előbb Nabitinek viszek. :)

Előzmény: NO-KUBU (70834)
barkócza Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70867

Szia, Feribá, üdv újra itt!

Előzmény: Feriba51 (70866)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70866

Kösz a felvilágosítást!!!

Talán még sem halok meg bután???:-))))
Jó nedűt!

Előzmény: vf1 (70840)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70865

fái bodza az egyik legkényesebb gyümölcs, átkozottul nehéz eltalálni azt az optimális pillanatot, amikor már elég érett, de még nem túlérett, ha jól megnézed, még ugyanazon fürt esetében is láthatók érésfoki különbségek.

Nekem egyszer volt egy olyan szezonom, amikor vagy 25-30 településen folytattunk egyebek mellett bodza felvásárlást is. Na ha valami, akkor a bodza szedetése, minősített átvétele, annak tranzittárolása, mielőbbi hűtőraktárba szállítása igényelt hatalmas figyelmet és koordinációs készséget, mert ha csak egy pillanatra is megcsúsztak a dolgok, máris beindult a "pókhálósodása" és lehetett dobni a fenébe. A hűtőházi feldolgozás első fázisa az volt, hogy mosás és gyorsszárítás után haladéktalanul lefagyasztották, majd a fagyott fürtökről választották le rázóasztalokon a kis bogyókat és tárolták le.

Ez nem pálinkafőzési alapanyagnak lett feldolgozva, de ha cefrének szánjuk, bizony nem árt a fürt nem kis hányadot kitevű zöld részeit eltávolítani, mert negatívan befolyásolhatja a termés egyedi zamatát.

Kell cukrozni, mert anélkül nagyon kevés pálinka képződik belőle.

Viszont eszembe jut az egykori Jugoszlávia, ahol a gyógyszertárak felvásárolták azt a tiszta bodzapálinkát, mely egy gramm cukor hozzáadása nélkül készült, jellemző módon az egyéb gyümölcspálinkák napi piaci árának a tízszeresét fizették ki, ha a laborvizsgálatoknak megfelelt.

Előzmény: TRÓGER_NAGYON (70864)
TRÓGER_NAGYON Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70864

Idén szedni akarok a haverokkal bodzát is! Annak is félretettem egy 200 litykós hordót!

 

Ahogy olvasgattam róla feltünt hogy nagyon kevés szesz lesz belőle!

 

Valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata? Venni kéne a 200 liter cefréhez vagy 3 kg gyümölcs cukrot!

 

Vagy ti hogy szoktátok?

 

Kb mennyi jöhet le mindenféle cukrozás nélkül?

 

Végülis a minőség a lényeg!!

vinik táltos Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70863

Szia!

Nem én voltam kórházban, az egészségem jó, családi gondok voltak, több mint egy hónapig.

Mindenki jól van, kivéve a faeper pálinkát. Az alszeszt egy széles mozdulattal neki koccantottam a satunak, az ötliteres meg elrepedt.

Egy kicsit megmentettem belőle, majd a málnával összefőzöm.

Igaz nem szeretem a málnaízt, de az öcsém igen, tavaly is elvitte az egy lityit.

Most több lesz, (kb 2 lityi) mert a nejemnek nem javasolták a nyers gyümi fogyasztását, ezért osztogattam a családban. meg cefréztem (eddig 20 kiló körül).

Addig is jó egészséget.

Üdv: Táltos Károly

Előzmény: Hatóság0301 (70860)
Mr.Stratos Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70862

Szia ! Igen ezt gondoltam én is ...de ennek a főzésnek abszolút 0.-volt az alkohol tartalma !

Lehet hogy a meleg miatt ,amit a barack még elvisel,az alma már kompótként viselkedik...

mindenesetre most próbálkozom még egy tízkilós adaggal /én is kis mennyiségeket csinálok,csak a gyakorlás és az

íze kedvéért:))))

Üdv. Feribá ! örülök hogy megint irogatsz,tartsd is meg ezt a jó szokásod !

Előzmény: Namostatuti (70859)
kupeci Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70861

:))) ...nem kívánom hogy a kedvemért lefordítsd, de ha mégis kényszerét éreznéd innék az egészségedre este egyet!:))))

Előzmény: szilvakukc (70847)
Hatóság0301 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70860

Szia vinik táltos !

 

Én is írtam Néked már régen. Akkor azért nem válaszoltál! 

Ha rendben az egészség szólj és összefutunk!

 

Üdv. Hatóság!

Előzmény: vinik táltos (70857)
Namostatuti Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70859

Szerintem a sárgabaracknak sokkal magasabb a gyümölcscukor tartalma, mint az almának, az erjedéssel a gyümölcscukor változik alkohollá, ezt nyerjük ki belőle a lefőzéssel. Kicsi cukortartalom=kevés pálinka..

Előzmény: Mr.Stratos (70827)
csenksz Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70858

Sziasztok!

 

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Kozmaolajszűrőt(olajszűrőt) szeretnék építeni. A főzőm 100l-es de max 80 liter cefrét érdemes bele önteni.

Tud nekem valaki kb méreteket adni? Itt olvastam h a főzőm 3%-nak kéne h legyen a térfogata a szűrőnek. Ezt vehetem kiinduló pontnak? Mélyebb és szélesebb legyen vagy inkább hosszúbb? Áramlás törő és merülő fal vagy inkább szűrő betét legyen benne? Esetleg ezek kombinációja?

 

Vagy maradjak az eredetinél a mester honlapján szereplő szűrőnél? Nem kicsi ez egy ekkora főzőhöz?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv:

Zoli

vinik táltos Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70857

Nem tudtam béfejezni, megháborodott a szövegszerkesztő.

Lehet, hogy már megunta a mesémet.

vinik táltos Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70856

Ha már ide keveredtem:

Van 7 db emailem mind mástól.

Megkisérlem a választ, de (kórházi ügyek miatt) eddig kevés időm volt.

Addig is:

Cefrézés ügyében snapszmester lapján van a tudnivaló.

Már többeknek javasoltam, hogy nagyobb mennyiség esetén (és ha főzeti), beszélje meg a főzdéssel.  Sok rendes ember van közöttük

Jómagam egy két háború közt kiadott pálinkás könyv szerint (Google) csinálom, de nékem elenyésző a cefréznivalóm, ezért a különböző segédanyagok és kemikáliák megdrágítanák, nem is használok csak 2-4% cukrot.

Nem én vagyok a szakember itt, én csak hobbyfőző volnék.

Úgy főzők pálinkát, mint más a kávét.

Ha megkívánom, párolok 4-6 dl nedűt.


vinik táltos Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70855

Szia!

Henry Michoaux ia írhatta volna. Aki ekorkobalaszta, majd dugába dőlt.

Dehogy éngem miért kevertél belé?

Előzmény: szilvakukc (70847)
foxrudi Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70853

Szép napot!

  A feketeribizlit így oldottam meg!D

  

TRÓGER_NAGYON Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70852

Köszönöm Zsuzska

 

pecamatyi: Lezuztam zért mielőtt betöltöttem :D    Kösz!!

 

Muity Mijo: Jók a 200 literes hórdók mert előtte egy 30 literes hórdóban pépesitek hasonlóképpen fúrószárral, és csak addig jutottam hogy megvettem és lecsiszoltam róla a kék festéket :D Köszi neked is!!

Előzmény: zsuzska60 (70845)
csalitos Creative Commons License 2012.07.09 0 0 70851

   Hűűű-ha! Technikailag már itt tartasz?! Ez igen....

   A versikédhez meg gratulálok. Ilyen gügye verset megalkotni,.... szóhoz sem jutok! A lelkedből törhetett fel.

    Józsipapa

Előzmény: Muity Mijo (70848)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!