Keresés

Részletes keresés

roby25 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6562
Ne mástól hanem magadtól tartsd távol őket.Mivel rágcsáló nagyon könnyen elkap bármit és náluk általába a visszájára fordulhat.NAGYON VIGYÁZZ RÁJUK!!!
Ha lehet amíg beteg vagy ne simogasd,ha kaját adsz neki előtte mindig moss kezet,ne köhögj-ne tüsszögj rá...stb.Ha meg tudod oldani ne menj a helységbe amíg nem gyógyultál meg.
Bocsi ha kioktatósnak tűnök,ne értsd félre,csak szegény mókik nehogy elkapják mert valószinüleg nem élnék túl.
Előzmény: Törölt nick (6560)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6561
Érdekes ez a gyűjtögetés, nálunk nem köthető össze az évszakokkal, folyton gyűjtögetnek - talán mert ketten vannak és egymás elől is el kell dugni a kaját :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6560

igen, emiatt a "manapság" miatt kérdeztem... (fene tudja mit kaptam el, a tünetek alapján simán lehet a H1 ami eleve állatokról indult).

 

Szerintetek mennyi ideig tartsam őket "karanténban"? (Tehát meddig ne adjam oda senkinek?)

Előzmény: *Babi* (6557)
Snickers88 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6559
Ugyanez megy nálunk is, h mikor van valami a kezemben azt rögtön szagolgatja, elveszi és aztán még turkál a tenyeremben, h van e még ott valami. Aztán meg néz rám, hogy csak ennyi volt? :D
Előzmény: *Babi* (6558)
*Babi* Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6558
Nos Spuri is csatlakozott a többet alvó, gyűjtögető mókik népes csapatához. Már jópár napja vannak jelek, de 2 napja egyértelmű. Minden magocska eldugásra kerül. Akár többször is átköltözteti a „raktárat” naponta az odú és a pihenő között. Rohan a kézhez ha mag van benne, beleugrik, megfogja, hogy ne tudjuk idő előtt kihúzni …. Forgatja a kezet ha kifogyott a mag, hátha valahol máshol van még benne egy kicsi. Ha éppen a pihenőnél van a raktár, kicsit védi, de nem komolyan. Azért az esti simit még engedi, de sokkal rövidebb a játék és hamar elalszik. Reggel pedig nem kukorékol már hajnalok hajnalán mint eddig, gyakran még alszik amikor elmegyünk.

*Babi* Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6557
Nem hiszem, hogy elkaphatják mert ezek a vírusok elég fajspecifikusak. Bár manapság ki tudja ....
Előzmény: Törölt nick (6556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6556

A mókusok elkaphatják az influenzát?

 

Most "karanténba" rakom őket amíg nem vagyok benne biztos, hogy nem kapták el tőlem... (gondolom nem kapják el, a nagyok eddig soha nem kapták el, csak nem tudom, hogy pontosan mit kaptam el így fene tudja, hogy ez fertőző-e a mókusokra...)

roby25 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 6555
Sziasztok!Robynál is elkezdődött a gyüjtögetős korszak.Ha telerakom a tálját kimegyek öt percre a szobából és mire visszamegyek üres a tál.Az odújából már szinte folyik ki a kaja.Készül a télre.Csak egy baj van.Ő még nem tudja,hogy aludni nem nagyon fog télen mert nálunk télen 26 fok van a lakásban és még csak lejjebb se tudom majd venni mert panelban lakunk és központi fűtés van.Ja amúgy mostanába már nagyon sokat alszik.De a harapós vadulása megszünt.Újra kezes bárány.Biztos jót tett neki hogy kevesebbet volt kiengedve.
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.15 0 0 6554
Képzeljétek mi történt ma. Mogyi ki volt engedve, és jól elmászkált, felfedező úton volt, szokásosan magokat dugdosott el. Van egy nagy fekete zsákban kiválogatott ruha a nappaliban és Mogyi szereti azt felfedezni, rágogatni. Ma is ezt tette, de hirtelen valamitől megijedhetett zsákmászás ill rágás közt (gondolom hogy megijedt) és eszeveszettül elkezdett magas hangon csipogni és rohangálni a lakásban. Teljesen meg voltunk ijedve hogy mi történhetett vele, de semmit sem találtunk a zsáknál. Felugrott csipogva a ketrece tetjére és ott elkezdtük simogatni, ő meg még pár percig csipogott.Annak ellenére hogy nagyon megijedhetett, nagyon nyugis lett már a ketrec tetején, de nagyon tündéri volt amikor csipogott.:)
Amúgy a napokban néha ő is vadóc.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 6553

OK, elegem lett...

 

Aki 1 napon belül (holnap estig) elviszi a fehér kislány mókust az 10e-ért viheti....

(utána lenyugszom és vissza az eredeti árhoz, csak most épp elegem lett abból, hogy kikotorta az almot a szobába)

 

(tegnap megérkezett a törpenyuszi, így "kissé" szűkösen vagyunk)

Snickers88 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 6552
Nálunk Snicky már engedi magát simogatni, de csak akkor, amikor eszik. Ha rohangál hiába szalad rám, meg ül a térdemen, olyankor sosem lehet megsimogatni, mert eliszkol.
monyca1987 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 6551
Most egy hete, hogy nálunk van Kókusz, és kezd feloldódni:) ha ki van engedve akkor mászkál..meg kézbe is lehet venni..viszont ha bent van a ketrecbe akkor meg sem moccan...ez miért lehet?
Nati82 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 6550
Nálunk csak a kislánynál van bent mókuskerék, és hiába van mindig mozgáshiánya, és ugrál fel-alá, a kerékre rá sem hederít:( Pedig olyan kis hiperaktív, biztos jót tenne neki...Még picit bent hagyjuk neki, de ha nem használja lehet leteszteljük Gusztinnál , hátha őt érdekli.
Amúgy a szelidítés jól halad, Gusztin most, hogy írok is belemászott az ölembe, és szaglássza a kezemet:)))Mászkál a hátamon, a lábamon,a kezemen! És mintha gyakorolná, hogy kell közeledni: első napokban volt, hogy belemászott a tenyerembe, majd ki majd megint be megint ki...és gyakoroltuk, hogy hogy kell:)) Mostaz előbb szerintem a hátra mászást gyakorolta, mert eddig csak 1-2 szer tette meg, most meg vagy 10szer, és ott is maradt!! Annyira aranyos, hogy el sem hiszem!!! És bár nem akarok mindenkit a képekkel fárasztani, mert tudom hogy minden móki édes, és kb a nap 24 órájában lehet őket fotózni, annyi aranyos dolgot csinálnak, ezt most akkor sem bírtam ki!Főleg a középső kép a vicces, mert amúgy nagyon szelíd(és nagyon baba még), de ha a plüss békájával harcol, akkor teljesen megkergül:D A ketrece eddig kicsit sivár volt, de barátaink hoztak ajándékba egy emeletes fa palotát Gusztinnak, ma már abban is aludt:) Meg megkopasztottunk egy tuját, és körberaktuk vele a ketrecet, most már egész otthonos!
Sophie is csinál aranyos dolgokat: szombaton pl. barátom térdfarmerben a földön ült, és a kis ravasz meg bemászott az egyik lábszáron, és a másikon jött ki, de nem rögtön, mozdulni sem mert Robi, pedig agyon csikizte őt, mi meg annyit nevettünk rajtuk!:)
Előzmény: MogyiGazdik (6549)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6549
Érdekes, nálunk pont a lány nem akar kerekezni.
Előzmény: Lali79 (6545)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6548
Ő is eszi a fehér halat.De milyen érdekes,hogy ha a feje felől nyújtom,akkor nem kell neki.Meg kell fordítani és a farkától megeszi:-)
Előzmény: s189 (6542)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6547
Szia!A gyászbogár lárvát is próbáltad?Márió azt sem szereti.Mennyi idősek a tieid?Raksz fel képet?Én is szeretnék 1 kiscsajt is,de az anyagiak...Annyira alszik,hogy szétsimogatom közben:-)
Előzmény: s189 (6542)
roli310 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6546

Szia!

Az én japán párom se a lisztkukacot,se a gyászbogárlárvát, se a szárított halat, se a pajort nem eszi, viszont a hím egyszer megevett egy nagy sáskát.

 

Ugyanitt eladóak nagyon szelíd szibériai barna csíkos mókusok. A mókusok 3-4hónaposak.
12.000Ft/db. 2hím van eladó, esetleg egy nőstényt is tudok adni(A 2hím testvér, a nőstény más alomból való)! 2színárnyalat(barnás vörös, illetve barnás szürke). Nagyon szép formásak, nem áll el a fülük,minden ujjuk megvan, dús a
Budapest/17.kerület

E-mail: roli1008@chello.hu
Tel: 0620-9423764

2hím
Előzmény: s189 (6542)
Lali79 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6545
Igen, úgy látom, nagyon élvezi a csajszi. A Tomy egyelőre csak ismerkedett vele.
Előzmény: MogyiGazdik (6544)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6544
Wow, ilyen hamar? Na már ezért megérte megvenni a kereket, nem? Öröm nézni ahogy csinálja.:)))) Élvezi?
Előzmény: Lali79 (6539)
Snickers88 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6543
Köszike mindenkinek! :)
s189 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6542

Szia. Nekem párban vannak, és egyik sem eszimeg a liszkukacot. A fiú viszont oda van a szárított fehérhalért. Fa fűrészeléskor találtam fakukacot (nagyokat) azokat viszont megették......... Valószínüleg válogatósak. Vagy az idő megoldja?

üdv.

Előzmény: 1ibolya (6527)
Lászy Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6541
pontosan fehér hasú japán mókus, latinul sirius lis
Előzmény: gaborr81 (6540)
gaborr81 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6540
ha jól tudom japán mókus.
Előzmény: Snickers88 (6535)
Lali79 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6539
A Sibym, elkezdett kerekezni, azóta szinte ki sem száll belőle :))) A Tomy még nem...
Remélem, ha a Tomy is el kezd kerekezni, ő nem fog megvadulni.
Előzmény: MogyiGazdik (6522)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6538
Szökésben...
1ibolya Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6537
Kiváncsi leszek,hogy Márió megfogja-e enni.Mondtam neki,hogy úgy egye,hogy arany árban van.....:-)Nem hatódott meg
Előzmény: MogyiGazdik (6532)
Lali79 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6536
Ma Siby, az 5 hónapos lány mókusomnak délutánra kicsit elborult :(( reggel még semmi gond nem volt, aztán délután... kiengedtem őket a Tomyval, - ő a fiú mókus- egyszercsak a Siby megharapta a Tomyt. Kicsit furán viselkedik a lány, elég nehezen is tudtam "begyűjteni. Később még durvább lett a helyzet, elkezdett támadni, a szokásos simit akartam a ketrecen az orrára, hivtam, jött is, mi több, támadt, és jól megharapott.
Vajon nálunk is elkezdődött a vadóc korszak? És csak védőeszközzel lehet benyúlni a ketrecébe, mert amint közelítek, támad.
Ez a hirtelen váltás minden mókusra jellemző, vagy csak a burundukra?
Snickers88 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6535
Ennek a kis kormos fajtának mi a hivatalos megnevezése?
Előzmény: Lászy (6534)
Lászy Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6534
Szia!

Nagyon klassz ez a mókuslak! Hatalmas, sok mozgástérrel, és rengeteg lehetőséggel, hogy sok játék kerüljön bele. Nagyon boldog vagyok, hogy minden kismókus ilyen remek családhoz került, akik így szeretik Őket!

Néhány kép az új családtagról, Angyalkáról, és nagy az öröm, mert már összebújva alszanak, nőuralom van
Előzmény: Dr. Kis (6519)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6533
A mi kis mókuskáink kirágták a hintaágyat és alvás mellett raktárnak is használják. (Majd leszakad a hintaágy és csak úgy csörög a magoktól).Pedig van bent nekik több odú is amibe rejthetnék. Valami ötlet, hogy ne kelljen mindig újat venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!