Keresés

Részletes keresés

ja nyugi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 20246

 

Rájöttem, szárazság van. A kút kiapad.

 

Üdv:

Józsi

Vakeráznak Creative Commons License 2013.08.06 0 0 20245

Üdv.

 

Ha folyamatos vízkivételnél, mikor a szivattyú megállás nélkül megy, és  a hidrofor-os rendszerem nyomásmérője 3,3 bar-t mutat, az azt jelenti, hogy a szivattyúnak ez a max. nyomása?

 

 

 

ja nyugi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 20244

Hali!

 

Rejtély előttem. Naponta- kétnaponta légtelenítenem kell az El pumps  házi vízmű szivattyúját.

A rendszer szerintem csak úgy levegősödik ha:

Valahol falsot szív, de ha fals levegő kerül a rendszerbe, akkor valahol szivárognia kellene a víznek, vagy ki kellene fogyni a kútból a víznek.

 

Esetleg a szivattyú javításra szorul?  Öt éve használom.

Milyen alkatrésze hibásodhatott meg, szimering? Mennyire komplikált a javítása? Eredetileg autószerelő voltam.

Üdv:

Józsi

 

 

 

vizeslaci Creative Commons License 2013.08.06 0 0 20243

Helló ReeDonLee!

 

Sajnos igaza van lalibatyónak! Van aki megtudná csinálni de az nagyon költséges!

A terület azon része sajnos már nem az én kategóriám.

 

Üdv: vizeslaci

Előzmény: ReeDonLee (20233)
vizeslaci Creative Commons License 2013.08.06 0 0 20242

Szeva csöves77!

 

Miféle bográcsról van szó?

Nagyon úgy hangzik hogy oda ténylegesen érdemes lenne menni!

De addig is vigyázz hogy tényleg rendbejöjjön a lábad.

 

Üdv:vizeslaci

 

Előzmény: csöves77 (20241)
csöves77 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20241

Szevasz Bela

 

oktoberig még az én labam is helyre jön 

 

ha van méretes bogracsod na meg az a mennyiségű szesz szerintem egy

tovabbképzés keretébenn megtudjuk reszelni

Előzmény: Giovanny75 (20240)
Giovanny75 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20240
Dehogy! Ez még az amit tavaj vettem. :) Jó lenne tudni milyen rétegek várhatóak mert aszerint csinálnám a szerszámzatot. :) Remélem nem kell görgős és súlyosbító. Viszont bográcsot tuti kell vennem! :)
Bulifúrás lesz ha nem görgőssel kell végigreszelni! :)
Októberre osztotta be az asszony. Mondjuk ahogy most melóval állok biztos nem lesz meg addigra a gép. :) De majd megoldom valahogy. Gondolkodtam egy wirth B0 gépen. De lehet csak bérelni fogok valamit. de akkor már több lukat is fúrok ,fúrunk szerintem. A hőszivattyúhoz is kéne pár szonda. :)
Előzmény: Törölt nick (20239)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20239

Hello Giovanni75 ! 

No csak nem ott is vettél egy birtokot ? Pasas fórumtárs lesz az aki gyakorlati tapasztalattal is bír arrafelé, reméljük olvassa :)

De ha visszaolvasol meglátod a masináját és rajta van a telefonszáma is.  (hivatkozz rám :) 

Előzmény: Giovanny75 (20237)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20238

helló :)

Ez az én egyik szűrőm és 0,2mm homokszita a neve vagy kút szövet

kapható sokhelyen az egyik ilyen Pl: szigetszentmiklós ZUHÉ KFT métere 2200Ft az az 1m2 2200 Ft.

 

www.guth1640.hu 

Előzmény: kgka (20230)
Giovanny75 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20237
Üdv szakik!

Talajszerkezeti infója van valakinek esetleg Nagycserfőről? Nagykanizsa Cserfő hegy.
Az tudom hogy sárga agyag az indulás termőföld nuku. :) elvileg tízen pár méretig ez van. Várható talpmélység 42 és 65 között az biztos. két kútról tudok. De hogy mi várható azt nem tudom sajnos.
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20236

Üdv

Én több olyant is ismerek aki nem menekülne "sikítva" sőt meg is tudja csinálni, legfeljebb te menekülnél sikítva aköltségeket hallva. A többit Vizeslaci majd megmondja.

Előzmény: ReeDonLee (20233)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20235

Üdv

A 6-os pedrollo az 100 liter/perc körüli vízhasználathoz lett tervezve, tehát erre a célra túl nagy bármit is veszel hozzá. Talán egy több száz literes tartály lehtne megoldás de kinek van rá pénze no meg helye ahová rakja mert ugye a tartály térfogatának kb 1/3 a az ami két kapcsolás közt kinyerhető. Szükség megoldások persze léteznek pl a szivattyú fojtása 30-liter/ perc környékére mert ezt még engedi a karakterisztika görbéje is de az igazi az lenne ha szivattyú a kút hozamához és a felhasználás jellegéhez igazodna. Esetedben ez 4-5 db 1/2" os tömlővel történő egyidejű öntözés lenne kb.

Igen a 2-es eset azt jelenti és esetedben szerintem nem alkalmazható. Csak azért mondta hogy mondhasson valamit :)

  

Előzmény: GYUJB (20232)
ditroi palli Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20234

Gaz66 kútfúróról mi a véleményetek?? 100m fur,  érdemes ilyenben gondokozni?

ReeDonLee Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20233

A sukorói sikertörténeten felbuzdulva kérdezném, hogy ez folytatható lenne Velencén, a Bence-hegyen? :-) Eddig mindenki sikítva menekült, ha bemondtam a címemet.

Előzmény: vizeslaci (20223)
GYUJB Creative Commons License 2013.08.05 0 0 20232

Sziasztok,

van egy 6/6-os Pedrollom, nem locsolási célra lett véve annak idején, de most arra jutott... A problémám, hogy egy kis kb 50 literes hidroform és egy 2-4 bar közti tartományba működő nyomáskapcsolóm van. Ez most azt eredményezi locsolásnál, hogy elég sűrűn ki/be kapcsol a szivattyú, megy kb 10 mp-et majd áll 40-et... Tavaly már felpumpáltal a hidrofort, mert kicsi volt a nyomás benne, de akkor sem tudtam nagyon ritkítani a ki/be kapcsolást, minden percben bekapcsolt... Két lehetőséget hallottam, amivel optimalizálhatnám a rendszert:

 

1. Veszek egy nagyobb hidrofot, ha jól sejtem ezt akárhova beilleszthetem a rendszerbe. Tervem, hogy egy nem használt vízkivételi pontra csatlakoztatnám, ezzel növelném a víztérfogatot, így feltételezem ritkítanám a ki/be kapcsolások számát mert lasabban csökkenne a nyomás a rendszerben. Legalábbis én így sejtem :) Kb 100-200 literes tartályra gondoltam. Ez megoldás lehet? Akár membrán nélküli kivitel is elég, pl egy bojlerből átalakított tartály?

 

2. Most az öntőzős szakitól meg azt hallottam, hogy a nyomáskapcsoló helyett inkább egy átfolyáskapcsoló(?) kéne, az biztosítja a szárazonfutás elleni védelmet is. Ha jól értettem, akkor ebben az esetben folyamatosan menne a szivattyú a locsolás alatt?!

 

Azt vettem észre, hogy 2db 3/4 colos csőn kell mennie fojtás nélkül a vízkivételnek ahhoz, hogy a szivattyú jelen körülmények között ne kapcsolgasson, hanem folyamatosan menjen. A 2-es esetben viszont mi történik, ha csak 1/2 colon megy az öntözés? Megy folyamatosan a szivattyú csak nagy ellenállással?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Freddy4 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20231

Mivel kérdéseid már elég sokrétüek, ezért javaslom, hogy hivjál fel bármikor az adatla-

pomon lévő tel. számomon. Általában 9 óra után bármikor beszélgethetünk a témáról !

Előzmény: kgka (20230)
kgka Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20230

Értem, és nem membrános szivattyúk közül mit ajánlanátok? Ennek elég nagy a rezgése, és a szomszédok miatt mindenképp vennék egy halkabbat, ami nem membrános.

 

A kút közepét megcsináljuk 110es csőből, kialakítunk szűrővázat és kavicsolást.

 

A végcsőnél mi a legjobb szűrő anyag? pl :

 

Ez milyen fólia lehet?

 

Köszi,

Gergő

Előzmény: Freddy4 (20226)
Freddy4 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20229

Fel kell bőviteni a fúrólyukat a kiválasztott csőátmérőnek legalább a kétszeresére, a

megfelelő sugárátmérőjű szűrőkavics vastagsága végett. Nagyon fontos, hogy a szűrőscsőrakat központositva és zárt csővéggel legyen beépitve, ugyanakkor a szű-

 

rőzött szakasz a vizadó homokrétegben legyen, alul - felül kb. 0,5 m. -es átfedéssel.

Ez azért fontos, mert a vizadó réteghatárok általában iszaposak, tehát ezt a hiba le-

hetőséget is előre kizárjuk. A szűrőkavics feletti gyűrűsteret ped. cem.tejjel kizárjuk.

Előzmény: tozso7210 (20228)
tozso7210 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20228

Üdv!

Mit ajánlanál?

Amit leírtam szerinted megfelelő lenne?

 

Előzmény: Freddy4 (20227)
Freddy4 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20227

Üdv. tozso7210 !                    Nem a homok okozza nálad a problémát, sőt. Nagyon jó,

hogy az jelen van. Mert az a réteg adja majd a vizet a kutadban. Csak a megfelelően

szűrőzött és kavicsolt technológiát kell megválasztanod és akkor minden rendben, ok.

Előzmény: tozso7210 (20224)
Freddy4 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20226

Üdv. kgka !                  Esetedben nem a szivattyúk a hibásak, hanem a szakszerűtlen

kútkiképzés. Mert megfelelő szűrőváz és kavicsolás hiányában, sosem lessz jó a kutad.

 

Gondolj csak bele, vajon mi gátolná meg nálad, hogy a finomabb homokszemek szaba-

don beáramólhassanak a kutadba, ha a flexxel történt réselés hézagai jóval nagyob -

bak, mint a vizadóréteg porózus homokszemcséi. Tehát a kutad már új korában selejt !

Előzmény: kgka (20225)
kgka Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20225

Sziasztok!

 

Lett egy 12,5 méteres kút 2,5 méter vízszinttel, alul flexel bevágott cső, elképzelhető, hogy a mélykút membrános rezgő szivattyú miatt tódul be a kút aljába a homok? most kb 2 méter homokunk lett, a szivattyút mindig feljebb kellett húzni, hogy nehogy beleragadjon.

 

Milyen szivattyút tudtok ajánlani, ami nem rezeg, és megbízhatóan működik?

 

pl: http://aprod.hu/hirdetes/1100-wattos-melykut-szivattyu-ID1aBrw.html#daf621b308

http://aprod.hu/hirdetes/melykuti-szivattyu-csszivattyu-1-2kw-5m3-h-melykut-ID12nCF.html#daf621b308

 

Köszi,

Üdv,

Gergő

tozso7210 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20224

Üdv!

 

Van egy kutam ami -6m-ig ki van ásva,utána -15 m-ig fúrva.

Az ásott rész alatt szürkés kék agyag van, 8-9 m.

Az agyag alatt van a víz, de sajnos homokban.

A vízszint kb -4m-ig jön fel, de mivel a homok is feljön a fúrt részbe jelentősen csökkent a vízhozam.

Most fúrom újra 200mm-re bővítem a fúrt részt.

Mit tudok kezdeni a homokkal?

Kompresszorozás segít?Láttam a neten különböző homok kiszedőket, melyiket ajáljátok?

Esetleg ha belefúrok a homokba és ki szedek belőle egy nagyobb mennyiséget és a helyét feltőltöm szűrőkaviccsal, hozhat eredményt?

Köszi a válaszokt!!!

vizeslaci Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20223

Helló Freddy4!

 

A Sukorói az egy másik  sztori de hasonlóképpen végződött az is.

32 méter fúrás a "domboldalon".

Végeredmény 4 méteres nyugvó szint ami 30 liter/perc  vízkivétel mellett 30 cm-t csökken.

Köszönöm a telefonos segítséget! Igazad lett a lehetséges nyugvó szintett illetően!

Egyben megköszönöm lalibatyó látogatását és GAtesz kolléga közreműködését!

 

Üdv:vizeslaci

 

Előzmény: Freddy4 (20221)
vizeslaci Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20222

Helló METYA!

 

Igazán nincs mit!

A további terveid megvalósításához  is a megbeszéltek szerint rendelkezésedre állok!

 

Üdv vizeslaci

Előzmény: METYA (20220)
Freddy4 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 20221

Üdv. METYA !                           Ha ez a sikersztory Sukorón történt ezen a héten, akkor

tényleg le a kalappal Vizeslaci előtt, de nagyon !!!   ( tudtommal ott is fúrt pár napja )

Előzmény: METYA (20220)
METYA Creative Commons License 2013.08.02 0 0 20220

Kútfúrási kisokos amatőröknek (az én történetem):

 

1. felmerül az igény egy kútra, mert a meglévő vízhozama sak egy kaktusz öntözéséhez elegendő

2. szomszéd/barát ajánl egy "megbízható" kútásót, aki beígéri a megjelenést, de persze soha nem jelentkezik

3. jóbarát a google és az Index fóruma, keressünk hát gyorsan

4. ööö, hát tök hülye vagyok mindenhez, így aztán gondban vagyok

5. okosodok hát ebből a szaktopikból, visszaolvasva 20-30 oldalt.

6. első olvasásra kialakul egy vélemény, kiderül ki a hozzáértő

7. na, írok egy információkérő levelet az egyik  - egyéni szimpátia alapján - kiválasztott kútfúrónak

8. másnapra válaszlevél adatokkal, elérhetőséggel

9. telefonos egyeztetés

10. KÚTFÚRÁS

11. gyors, precíz és szakszerű munka

12. van kutunk

13. tapasztalatok leírása, előtte 20 perc agyalás, hogyan kerüljük el a direkt reklámot - amit egyébként megérdemelne - de segítsük a hozzám hasonló amatőröket. Nem elfelejtendő, hogy ami nálunk egy sima ügy volt, az másnál fospumpa lehet, de ugye nem látunk be a föld alá...

13+1 köszi vizeslaci

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.08.02 0 0 20219

www.kut.guth1640.hu 

 

vagy: 06 30 294 45 50 

Előzmény: Pocok75 (20217)
szaki10 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 20218

Üdv!

 

 

Pár éve a sertés telepen próbáltunk verőszondával figyelőkútat létesíteni, de esélytelenek voltunk:) Pergőmárgával találkoztunk, ami törte a fúrószárainkat:)

 

Persze más módszer lehet jól működik.

 

Szaki

Előzmény: cb750cafe (20215)
Pocok75 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 20217

Üdvözlet!

 

Veresegyházon a Bartók Béla közelében szeretnénk fúrt kutat. Kb. 40m van víz. Milyen áron van egy rendesen elkészített kút? Milyen élettartamra lehet számítani és milyen búvárt válaszunk. Emailre is küldhettek ajánlatot! kb. 500nm-es füves kertet szeretnénk öntözni.

Köszönöm előre a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!