Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2004.02.29 0 0 73
riki86 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 72
Na, majd lefotózom a fodrászom öreg kisfickóját, Albinkát. :o)
Előzmény: Tibbe (70)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.29 0 0 71
Tibbe Creative Commons License 2004.02.29 0 0 70
Vissza a kiindulási ponthoz:))
Kinai meztelenkutya:))))
eMM Creative Commons License 2004.02.29 0 0 69
Mindig is mondtam,hogy kizárt hogy a finn rokonnyelv legyen.
Kakkimak meg pitypala,érdemes a Kalevalát eredetiben halgatni.
Egy darabig,mert idővel lefársztó hatása van.
Előzmény: Tibbe (68)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.29 0 0 68
Őseink nagyállattartó lovas népek voltak, háziállataiknak megismerése azért fontos, mert azokból életmódjukra és kultúrájukra tudunk következtetni. A háziállatfajokkal szorosan összefügg területi mozgásuk, keveredésük, a tenyésztési formák kialakulása, néprajzi kifejezőkészségük, használati tárgyaik; szóval egész életmódjuk. Őstörténetünk legnagyobb tudatos csúsztatása közé tartozik őseink igazi életmódjának a letagadása. A magyarok elei Belső-Ázsiában nem "lovasnomádok", hanem nagyállattartó lovas népek voltak, akik helyhezkötött életet éltek, de nagy állatállományuk legeltetésére egy részük állataik legeltetésére ideiglenesen nagyobb távolságra is elhagyták otthonukat, - ahogyan ezt minden állattartó nép ma is teszi (pl. a svájciak tavasszal felviszik szarvasmarháikat az Alpokba és csak ősszel hozzák vissza. Ettől a svájciak még nem "nomádok"). Igen fontos momentum, hogy őseink a Kárpát-medencébe való jutásukig mindig állatállományukkal együtt vonultak. Állataik és állattenyésztési kultúrájuk belső-ázsiai; ez kizárja a finnugor területről való származást.

http://istvandr.kiszely.hu/ostortenet

Tibbe Creative Commons License 2004.02.29 0 0 67
Erdei fülesbagoly _Asio Otus



Előzmény: mamicska (65)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.29 0 0 66
eMM
Mint érdekesség, egy másik topicból a madárpókevésről:(-:))))

Tomahawk_ válasz erre | adatok | e-mail 2004-02-28 19:32:53 (107)

Nem csak ázsiában teszik ezt!A Piaroa indiánok is a Theraposa blondit a föld legnagyobb testű szárazföldi madárpókját,potrohát különválasztva levelekbe becsavarva csomagolják,majd parázson a potroh tartalmát jóízűen kiszívogatják,majd a pók óriási csáprágóit fogpiszkálóként hasznosítva eltávolítják a maradékor a fogaik közül!Elnézést,ha valaki épp evett ezen sorok olvasása közben!.-)

mamicska Creative Commons License 2004.02.29 0 0 65
Bagoly biztos Ázsiában is van...
/már illene a szakirodalmat megnéznem!/

eMM Creative Commons License 2004.02.28 0 0 64
neMM
kb 3 fürjtojás = 1 tyúktojás
Előzmény: Tibbe (60)
riki86 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 63
Tibbe: A fodrászomnak ilyen kutyája van, minden nap megy vele dolgozni, mert nem tudja otthon hagyni. 13 éves, kan. :o)
Télen pulcsi van rajta, tavasszal, ősszel valami könnyebb öltözet, nyáron meg kenni kell napolajjal :-DDD
Előzmény: Tibbe (2)
Tatania Creative Commons License 2004.02.28 0 0 62
:)) Koszi sracok.
Tibbe Creative Commons License 2004.02.27 0 0 61
Előzmény: Tibbe (11)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.27 0 0 60
eMM
De egy fürjtojásrántotta, amivel te jól laksz, kisé munkaigényesebb:))
gondolom legalább 10-15 fürjtojást fel kell ütni, hogy egy tyúktojásnyit kitegyen... neMM?:)
Előzmény: eMM (59)
eMM Creative Commons License 2004.02.27 0 0 59
Ja fürj az jó.
Gyermekkoromban az őseim tenyésztették is.
Ettem sültfürjet fürjtojásrántottát,stb,elmondhatom hogy nincs egetverő különbség a csirkéhet viszonyítva.
Előzmény: Tibbe (55)
Tatania Creative Commons License 2004.02.27 0 0 58
A japan furj valamivel nagyobb, mas a szine egyebkent kb ugy tartjak mint a kinait. Mittudom en; meg sose lattam. A fotodon a mi europaink van; az van akkora mint a legkisebb diszbaromfi es tenyleg finom :))). De rikacsol. A nalam levok kb olyan okorszemnyiek (a madar; nem a tehen :))). Micsajjak; olyan jopofak.
Előzmény: Tibbe (54)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.27 0 0 57

Az édenkert madarai
Amikor Umberto Eco nagyszerű regényének - A tegnap szigetének - főhőse a XVII. században hajótöröttként elvetődik Pápua Új-Guinea egyik kis szigetére és meglátja élete első paradicsommadarát, azt hitte, hogy megtalálta az elveszettnek hitt édenkertet. Olyannyira lenyűgözte a madár pompás tollazata, hogy komolyan a paradicsomban érezte magát. E gyönyörű madarak szépségüknek köszönhetik, hogy komoly veszélybe kerültek. Még a XX. század elején is nagy divat volt a hölgyek körében a paradicsommadár tollaival való ékeskedés. Ez a divathóbort mára letűnt, azonban a paradicsommadarak feje fölül nem múlt el a veszély.

www.sulinet.hu

Előzmény: Tibbe (41)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.26 0 0 56
A fürj pettyes tojásaival

Tibbe Creative Commons License 2004.02.26 0 0 55

Tatania

Mi különbség van a japán és a kinai fürj között?
Én eddig, hogy feltetted a kérdést, csak arról olvastam, hogy mi együnk fürjet, meg fürjtojást.
De, hogy a fürj mit egyen, arra vonatkozóan még mindig nem találtam útbaigazítást:)

" egyetemi évei alatt kedvelte meg a szárnyasokat, különösen a fürjet. A szakirodalmat tanulmányozva tudta meg, hogy a keleti természetgyógyászatban, mint csodálatos hatású gyógyszert, a ginzeng (erőgyökér) és a viperaméreg után a harmadik helyre rangsorolják a japán fürj tojását. "
Ó:-))))

Előzmény: Tatania (52)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.26 0 0 54
Ó!:)
Terebess Gábor
EZERÍZŰ KÍNA
A kínai táplálkozás kultúrtörténete(részlet)

A vadon élő állatok közül leggyakrabban a szarvas és a nyúl került terítékre, de vadásztak vadkutyára, vaddisznóra, vadlóra, medvére, tigrisre, borzra, mezei és bambuszpatkányra, majomra, rókára, antilopra. Anjangban találtak még bálna-, elefánt— és tapírcsontokat is, melyekből Teilhard de Chardin finom import csemegékre próbál következtetni. Említenünk kell néhányat a számtalan előkerült szárnyasból: csirke, lúd, fürj, fogoly, fácán, veréb. Az archeológiai leletek semmi kétséget nem hagynak afelől sem, hogy a hal főtáplálék lehetett. Leginkább a ponty sokféle fajtája. De teknősbékát és kagylókat is halásztak. A fogyasztott állati termékekhez kell sorolni még a csigákat, békákat, méheket, kabócákat és éjjeli pilléket.

Tibbe Creative Commons License 2004.02.26 0 0 53
Még nem találtam választ a kérdésedre, ellenben egy nagyon érdekes olvasnivalót igen:)

KÍNAI MADÁRSZIMBOLIKA

Kínában akárcsak nálunk a, képzőművészetben, az irodalomban, költészetben és a néphitben képviselői, szimbólumai lehetnek valamilyen tulajdonságnak, érzésnek. Gondoljunk csak a ???turbékoló galambpárra”, a ???tolvaj szarkára” vagy a ???bölcs bagolyra”. Kínában sincs ez másként, ha olykor egyes madarak homlokegyenest ellenkező értékek képviselnek is. Kínában a legismertebb madárszimbólumokat – amelyek gyakorta használati és dísztárgyak motívumaként is megjelenik – gyűjtöttük itt egy csokorba.

A bagoly baljóslatú vészmadár. Hatalmas világító szemét a démonéval azonosítják.

A daru a taoista halhatatlanok szent madara. Felettébb szerencsés előjelnek számít.

A fácán általában szerencsétlenséget hozó madárnak számított. Olykor a császárné vagy magasrangú hivatalnokok jele volt. Ma a gazdagság és pompa jelképe lehet.

A fecske, ha fészket rak az eresz alatt jólétet, szerencsét, gyermekáldást hirdet.

A feketerigó, kínaiul hua-mej ???festett szemöldök”, mint ahogy azt a neve is mutatja a női szépséget, bájt szimbolizálja.

A fürj a bátorságot jelképezi. Kínában a kakasviadalhoz hasonlóan népszerű rendezvény a fürjviadal is. Ha fiókáival fürjpárat ábrázolnak, az a békés nagycsalád kedvelt szimbóluma.

A galamb az örök hűség madara.

A holló a régmúltban a Napot szimbolizáló madár volt. Azonban főként szerencsétlenséget hozó vészmadárnak számít.

A jégmadár a női szépség szimbóluma. Lehet a szerencse és a házasság hírnöke is.

A kacsa Kína egyes területein tabuszónak számít, mert helyi neve ugyanúgy hangzik, mint a homoszexuálist vagy másutt a férfi nemiszervet jelentő szavak. A mandarinkacsa-pár a boldog házasság jelképe.

A kakas az egyetlen madár a 12 állatövi jegy között. A tökéletes hivatalnok eszményének szimbóluma. Párja a tyúk kevesebb szerepet tölt be. A ???vad tyúk” kifejezés a prostituáltakat jelöli.

A lúd a házastársi hűség jelképe. Párban repülő vadlúd jóegészséget hoz.

A papagáj gyönggyel a csőrében Kuan-jin istennőt kísérő madara. Utalhat a fiatal, cifra lánykákra is.

A páva a női szépség szimbóluma.

A sárgarigó a barátság madara, de utalhat a szeretőre vagy az örömlányokra is.

A sas vagy sólyom az erő, a küzdelem és a hatalom szimbolikus madara.

A szarka szerencsemadár. Két szarka a barátság jelképe.

A veréb a nemi vágy a bujaság és a férfi nemiszervet jelképező madár. A ???verébvadászat” Mao Ce-tung híres rendelete után az össznépi őrületre utal.

Előzmény: Tatania (52)
Tatania Creative Commons License 2004.02.26 0 0 52
Szasztok. Segitsen vki lszi. Kaptam 3 kinai furjet,egy kakas 2 tyuk (az egyik feher de az sztem nem szamit). A kalitka sajna eleg kicsi, olyan 60x40 kb. 2fele madarkajat meg heti 1x B vitamin komplexet kapnak a vizbe. A feher tyuk kezdi veszteni a tollait vagyis nem veszti hanem a kakas csipkedi de nem no ujra. Tojast nem raktak meg. Vagott gyepdarabot teszek be nekik hogy szorakozzanak: lehet h nem kellene a trukkoket belole megenniuk?? Csak ugy gondoltam egy foldigilisztara. Az van olyan hosszu mint az ossz madar magaban na mind1. Egyszer mar voltak ilyen madaraim; azok nem eltek tul :). Ezeket nem akarom kinyirni: van hozzajuk hasznalati utasitas?
:) kosz

a kal. le lesz cserelve nagyra tom

Tibbe Creative Commons License 2004.02.26 0 0 51
Már meg is előzött....:))))))))))
Előzmény: mamicska (49)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.26 0 0 50
A fő szagértőt majd megkérdezzük!:))
Előzmény: eMM (48)
mamicska Creative Commons License 2004.02.26 0 0 49
van egy olyan fejezetcím,hogy:SZERENCSÉS VADDISZNÓK A MECSEKBEN,TOPORTYÁNOK A DRÁVA VIDÉKÉN.
Nem tudom ügyesebben berakni.Bocs.
Előzmény: eMM (48)
eMM Creative Commons License 2004.02.25 0 0 48
És ebben hol vagyon van írva hogy van nádifarkas?
Én átszenvedtem magam a cikken de csak vaddisznó,dámszarvas meg ilyenek szerepeltek.
Előzmény: mamicska (45)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.25 0 0 47
Ne is emlegesd, mert még kiderül, hogy az is van arrafelé:))
De én akkor sem eszeMM belőle!
A pók is madár-nem csak a veréb:)))
Előzmény: eMM (46)
eMM Creative Commons License 2004.02.25 0 0 46
Jó akkor madárpókot is telepítsünk,mondjuk a bakonbya.
Olyan cuki.
Ja egyébként Thaiföldön parázson sütve fogyasztják is.
Akkor leperzselődik a szőre és eszik mint mi a csirkét.
A pók biztos nem madárinfluenzás, bár ki tudja hisz Ő is madár.........
Előzmény: Tibbe (41)
mamicska Creative Commons License 2004.02.25 0 0 45
Csak ne lennék olyan csökönyös.

Ezt találtam az Indexen egy régi számban,hogy

mamicska Creative Commons License 2004.02.25 0 0 43
Na ez jól sült el!Szimatolok tovább!
Előzmény: mamicska (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!