Keresés

Részletes keresés

Forum Románul Creative Commons License 2010.08.17 0 0 1210
Na ez jónagy hazugság!
Mitől nőne duplájára?
És egyébként is mitől olyan kiváltságosak a panellakók?

Miért nincs támogatás a villanyra?
És a szénre?
És a fára?
Előzmény: ZE (1206)
Forum Románul Creative Commons License 2010.08.17 0 0 1209
Jól beszélsz! Van olyan kolléganőm, aki szerint neki jár a luxus! (iskolázatlan buta tahó amúgy és semmihez nem ért, de állami cégnél ez is elmegy)
persze mindenki hülye, csak ő nem.


Előzmény: fenris41 (1180)
Forum Románul Creative Commons License 2010.08.17 0 0 1208
Nekem a múltkor jött egy levél az Erstétől, hogy a pénzmosási törvény értelmében menjek be adatot egyeztetni.
Bemegyek munkaidőben, kérdezi a nevem, anyám nevét,. Mondom ki az akinek az anyja neve megváltozik? Hát ez a szabály, stb. Itt már gyanús volt.
Kérdezi, hogy befektetésben gondolkodom-e?
Mondom abban gondolkodom, hogy siessünk, és a lényeget kérdezze, mert dolgoznom kéne.
Kérdezi, hogy mi a telefonszámom, mennyit keresek?
Mondom, ehhez mi közük?
Hát ha baj van, akkor hívnak.
Mondom oké, ez a számom.

Kinyomtat egy papírt, benne van, hogy hozzájárulok, hogy megkeressenek. Mondom én nem járulok ehhez hozzá.
De azt mondtam.
Igen, ha baj van, akkor hívhattok, de máskor nem.
Újra kinyomtatta, hogy nem járulok hozzá, aláírtam.
Erre valamelyik nap hívnak hogy ajánlanak nekem valamit.
Na ekkor küldtem el a náthásba az ostobáját.
Pofátlan, amit a bankoknak megenged a kormány.
Előzmény: Psycho Dad (1138)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 1207
Kissé túlzás az a dupla,amúgy mitől kéne a távfűtéseseket támogatni még évente 100 milliárd forinttal ?
Fizessenek piaci árat csak ők is .
Magyarországon 93 településen 220 távfűtő rendszer működik, a távfűtött lakások száma 650 ezer. Ez az országos lakásállomány kb. 16%-a.
Előzmény: ZE (1206)
ZE Creative Commons License 2010.08.17 0 0 1206
Idén dec. 31-ig van a távhőre támogatás - januártól ezeknek a támogatott fogyasztóknak több, mint duplájára(!) fog nőni a távhőszámlája.
Előzmény: Törölt nick (1204)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.17 0 0 1205
Ha mélyebben belemászol, nem olyan egyszerű a világ, amilyennek te látod!
Előzmény: maholnap_lawyer.com (1203)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 1204
Kihagytad a távfűtéseseket.
100 milliárdos mankóval támogatjuk őket évente .
Előzmény: maholnap_lawyer.com (1203)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1202
Valszínű.
Még inkább vérlázító!
Előzmény: független már foglalt (1201)
független már foglalt Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1201
1200
Előzmény: Törölt nick (1193)
független már foglalt Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1200
ez nem feltétlen "banki szemétség"
lehet, h csak sima mutyi
Előzmény: Psycho Dad (1191)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1199
Kéne egy Doomsday Book-ot csinálni ebben az országban, fel kéne mérni milyen ingatlanok, vállalkozások, stb. vannak a bankok kezében.
KalásziM Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1198

  Vigyázz a 'felsőbbrendű'  réteget ne bántsd - engem  kitiltottak ezért több fórumról !

 

 

 

  "egymás után szülik a segílyért a poronytyokat, amit a mi adónkból fizet nekik az állam!!)
"

 

 

 MSZP fan (volt ) sógornőm mondta anno : a cigók a képébe röhögtek, és monták  "hüje magyarja dolgozz, mi meg majd csináljuk a gyereket. "

Előzmény: Psycho Dad (1186)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1197
Ez egy ócska bolsi technika. Mindig bejelentenek valami nagy mértékű emelést, aztán kevesebb lesz belőle, pl. "csak" 20-30%, oszt még örüljön neki a paraszt...
Előzmény: KalásziM (1196)
KalásziM Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1196

  Hallom olvasom, hogy most kell beavatkozni, hogy időbe helyre állítsák a vihar után az elektromos hálózatot.. Vagy    13 éve a gyula azért adta el a külföldieknek, hogy igérték ők majd fejlesztenek. Aztán a víz a csatorna is a franciáké. Kellett nekünk, azzal riogatnak  duplája lesz a szennyvíz díj, ami már így is több mint a tiszta ivóvíz. Itt is franciák. EZ  dupla    emelés  riogatás arra megy,   majd meg lesz a 30 % és örülünk mint majom a tökének !

 Tinleg mi van szegíny gyulával  ??

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1195
" Az új tulajdonos, a CIB Bank azt nyilatkozta: jogfolytonosan átveszik a teljes létszámot.""

Tudomásom szerint a dolgozók hatalmasat szo.-nak.
Persze ez nem meglepő.....
Előzmény: Psycho Dad (1191)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1194
Én odatettem.
Előzmény: KalásziM (1192)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1193
CIB bank úgy döntött,ők gyakorolják tovább a tulajdonosi jogokat.
Pedig állítólag lejárt tartozás sem volt.
Jó lenne tudni az igazat.
Média?!!!
Előzmény: független már foglalt (1190)
KalásziM Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1192
  Akkor tedd jó helyre az  X -et  !!
Előzmény: Psycho Dad (1186)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1191
"A hévízi Rogner Hotelt eddig üzemeltető cég rendkívüli felmondással vált, válik meg dolgozóitól - értesült lapunk csütörtökön. Az új tulajdonos, a CIB Bank azt nyilatkozta: jogfolytonosan átveszik a teljes létszámot."

http://www.zalaihirlap.hu/fokusz/20100729_atveszik_dolgozokat_rogner_hotel


Érdekes, itt is a CIB...
Előzmény: független már foglalt (1190)
független már foglalt Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1190
mé' mi volt?
Előzmény: Törölt nick (1189)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1189
"Én mondom, hogy a bankok szabályszerű háborót viselnek az ország ellen,"

Így igaz!
A hévízi ötcsillagos Rogner Hotelről a média mélyen hallgat.
Ugyan miért?
Előzmény: Psycho Dad (1187)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1188
háborút
Előzmény: Psycho Dad (1187)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1187
Én mondom, hogy a bankok szabályszerű háborót viselnek az ország ellen, nemcsak a civilek, de az önkormányzatok ellen is!

http://index.hu/belfold/2010/08/15/bunyo_lesz_az_elmenyfurdoben/

"Megerősítették a biztonsági szolgálatot az élményfürdőnél, így várják hétfőn a CIB Csoport embereit, írja a Dunaújvárosi Hírlap online kiadása. A bank elzáratná a vizet, és kikapcsoltatná a villanyt. A tét nem kicsi: kilencszázmillió forinton vitatkozik a bankcsoport és az önkormányzat."



Nekem lenne ötletem, illetve tudnék javasolni agresszív fellépést a rohadék bankosokkal szemben az önkormányzatnak, de az nem píszí... :)))))
Psycho Dad Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1186
Nem tudom miért mondjátok, egy 15-20 milliós lakás törlesztőjét (mondjuk 20-30%-os önrésszel) egy fiatal diplomás (valódi diplomákra gondolok...) házaspárnak simán ki kéne fizetnie. Amik miatt mégsem tudja, az a mesterségesen alacsonyan tartott bérszínvonal, a hihetetlenül magas elvonás a bruttó bérekből, a bankok kapzsisága és pofátlansága, valamint az a szabályozatlan gazdasági környezet, amiben bármit megtehetnek.
Ez mellett a családoknak még tartalékot kéne képezniük és/vagy gyermekeket nevelni. Ez amit a mostani helyzet kegyetlenül nehézzé, illetve lehetetlenné tesz. (Azok pedig akiknek nincs jövedelmük, így a közöshöz sem tesznek hozz, egymás után szülik a segílyért a poronytyokat, amit a mi adónkból fizet nekik az állam!!)

Iszonyúan el vannak baszva a dolgok ebben az országban, bár apró változtatások történnek, de ez nagyon kevés. Radikális változtatásokra lenne szükség, a bankoknak elkapni rendesen a tökét, a segélyeket, azonnal elállítani. (ezzel párhuzamosan erős katonaságra is szükség lenne!
KalásziM Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1185
  Én is , megérdemlik a sorsukat  - általában  !
Uff Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1184

Akkor mi a baj ?  A csökkenő lakásárak soha nem remélt áldást jelentenek azoknak, akik első lakásukhoz akarnak jutni.  Hogy én mennyire örültem volna egy ilyen szitunak amikor mi vettünk lakást, de sajna akkor igencsak felfelé rohantak az ingatlanárak a franc esne belé.  

 

Szóval nem kellene ez ingatlanpiac jelenlegi helyzetét egyértelműen rosszként feltüntetnie a politikusoknak sem.  Amit valaki elveszít az ingatlan eladásakor,azt megnyeri valaki más. Társadalmi aggregált szinten hótt mindegy.   

Előzmény: szem telen (1183)
szem telen Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1183
A XI ker-ből költöztem át Csepelre. Volt lakóhelyem tele van eladó un. lakóparki lakásokkal. /Szerintem max egy jobb színvonalú lakótelep/ Ez volt az az idő amikor Vektorunk 0 önerővel ígért fűt, fát, cserebogarat. Jöttek is a lakók. Az átlag lakás nagyság kb 80 m2 körül van, de vannak tetőtéri csodák. Az akkori beköltözők a huszas éveik végén a harmincas éveik elején járó általában 2 jól kereső házaspárból álltak. Eltelt egy pár év jöttek a gyerekek, munkahely elvesztések és az akkor felvett 20-30 millás hitelek ma már megfizethetetlenek. Tele az újság, a lámpaoszlop, postaláda hirdetéssel.
Az én viskóm csak egy ócska lakótelepi kégli volt. Az ingatlan újságokat olvasva ma kb. 2,5 3 millával kevesebbért menne el.
A vevő szinte a teljes összeget hitelből fizette. Van hitelkalkulátorom. Azért 18 misi havi törlesztőrészlete nem piskóta. Szerintem előbb utóbb ők is buknak. Lehet még jóval ár alatt visszavásárolom.

szem telen
Uff Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1182

5 FT-ot romlott a Ft. a CHF-hez képest! Mitől? No mondja meg valaki mitől, de valami észérvet, ha lehet.

 

A forintot ugyanúgy a kereslet/kínálat olaláról közeltsd meg, mint pl. az építőanyagok árát, vagy a búza árát.  A kérdés az, hogy

 

- kinek van szüksége forintra külföldön, illetve ki akar tőle megszabadulni pl. euróért cserébe.  

 

Pl. ott vannak a magyar államkötvények, amik adhatók - vehetők a lejáratukig. Ha valaki meg akar szabadulni tőle, mert fél, hogy a magyar kormány balfogásai miatt kockázatossá válik a magyar állami kötelezettségvállalás, akkkor inkább eladja a magyar papírt. Ha sokan értékelik azonosan a helyzetet, akkor sokan akarnak eladni forintot, aminek az a következménye, hogy olcsóbbá válik, azaz leértékelődik.   Tekintettel arra, hogy a magyar államadósságot tekintélyes részben külföldiek megtakarításából finanszírozzák, ezért az állampapírok iránti bizalom önmagában is rendkívül erősen meghatározza a forint árfolyamát.

 

Vagy pl. a magyar részvények esetében ugyanez a helyzet. Ha rosszul teljesítenek a magyar tőzsdei cégek, akkor a részvénytulajdonosok eladják nagy tömegben a tulajdoni hányadukat, így megint nagy tömegű forint ömlik egyszerre a piacra és csak olcsóbban lesznek hajlnadók megvenni a a forintot a külföldi devizatulajdonosok.

 

És vannak forintban kimutatott egyéb eszközök, amik ugyanígy adhatók-vehetők. Minden amiben megjelenik a forint iránti keresletet támasztók és attól szabadulni akarók döntése az egy összesített egyenlegben megjelenik a piacon sok száz, vagy ezer egyedi fenti jellegű döntés eredője lesz az, hogy épp erősödik, vagy veszít árából a forint.  

 

 

- a magyar fogyasztók és vállalkozások mekkora mértékű igényt támasztanak külföldi árukra, szolgáltatásokra és ezzel szemben mennyi a külföldiek által magyar cuccokra támasztott igény.  Azaz tudunk-e mi jobban dolgozni, vagy ugyanazt a jót olcsóbban kínálni, mint más országok termelői, szolgáltatói.   Ha nem tudunk jobbak lenni, akkor a forintunk nem kell, de mi magunk német és kínai termelők cuccaira tartunk fokozottan igényt, és foozottan kínáljuk a forintunkat cserébe az euroért. Ez leviszi a forint árát.  

 

Ez persze csak kivonatos kép, de ha azt hiszed ez is arcpirító válasz, akkor a hibát otthon keresd.

 

 

Előzmény: GESTÓ (1173)
Uff Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1181

1- A válságot a bankok kapzsisága okozta? 

 

Nem.

 

Az európai kereskedelmi bankoknak annyi köze volt a pénzügyi válság kialakulásához, mint neked a tanuláshoz: semmi. 

 

2. A bajba került és nyivákoló bankokat közpénzen megtámogattuk?

 

Nem.

 

 

A zótépé, meg a zefhábé kölcsönt kapott, nem "megtámogatást". Ennek pedig az volt a célja, hogy a gazdaság vérkeringése ne álljon le akkor, amikor a bankok nem tudtak a piacon forráshoz jutni, így nem tudtakmit hitelként kihelyezni.  Fenti bankok a pénzt már régen kamattal együtt visszafizették az Államnak.   

 

3. A nyivákolás ellenére extraporfitot generált a válság?

 

Ha vennéd a fáradságot és a tényadatokat is megnéznéd akkor látnád, hogy a bankok infláció közeli adózott nyereséget értek el és több bank veszteséges volt, vagy kvázi 0 eredménnyel zárta a tavalyi évet.

 

 

Te csak lesel itt mint a vett malac, mi ?

 

Na akkor most vondd le a tanulságot a magad számára.

Előzmény: Törölt nick (1114)
fenris41 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1180

A topikhoz kapcsolódóan.

 

Én csak azok nyivákolását nem fogadom el akik nem alapvető szükségletüket fedezték devizahitellel.

 

Értsd: lehet venni 1,5 szobás panellakást is Pesten 8 millióért és lehet a Barátok közt társasházát bámulva 15-20 milliós ingatlanba is költözni, 10 százalékos önerővel. Ha gépjármü kell a családba lehet egy Vectra B-t venni 1 millióért de persze lehet 3-4 milliós új rendszámú,zéró önerővel vett kocsit is mutogatni a hasonló bumburnya szomszédoknak.  Nem tudom hogy miért nem tud / akar a többség különbséget tenni.

 

Akik rényszerültek egy rossz konstrukciójú hitelre természetesen támogatást kaphatnak. Akik belátás nélkül mohó kismókusok voltak nem. Akkor sem ha több tízezren vannak. Ne csináljunk már megint őskommunizmust 19 ben és 48 ban sem sült el túl jól...

 

Sajnos tudomásul kell venni hogy ITT NINCS NYUGAT EURÓPA! Egy átlag családnak ugyanugy, mint 70 es években (hiszen életszinvonala pár százalékkal magasabb csupán) végig kell járnia szülei életújtát. Kis lakás, kis (használt nyugati) kocsi, kis (belföldi) nyaralás, nem 120 centis plazma TV. Egy félreértett korszak lezárult. Ne a felelsősen gondolkodókra haradudjanak a érintett mókusok a keserü ébredés miatt!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!