Keresés

Részletes keresés

Nán Creative Commons License 2006.12.09 0 0 438
Szervusz Feri ! Küldtem Részedre e-mailt.
Előzmény: hadihajos (436)
United Snakes Creative Commons License 2006.11.26 0 0 437

"a MH 1. Tűzszerész és Hadihajós Ezred is megszűnik. Alegységeivel beolvad a megalakítandó Budapest Helyőrségtámogató Dandárba, így a Flottilla létezése is homályba merül majd, mert már mint önálló katonai szervezet nem fog létezni."

Ha ez tényleg így van, ( remélem ez még nem végleges, csak terv ) akkor tudja valaki közületek, hogy ez a szervezeti struktura átalakításán kívül, mit jelentene a Flottilla számára? A mostani létszámból is leépítenének? Ha igen, akkor ez sajnos biztos, hogy a hajózó és kiszolgáló állományt érintené, mert a tűzszerészeknek a következő 200 évre bőven ad munkát a még mindig tömegesen fellelt világháborús bomba, akna, lőszer, stb. plusz újabban a szlovén páncéltörő rakéták is! :-)) Ezért náluk biztosan nem lesz leépítés, de remélem a hajósoknál sem. Mit lehet hallani, megmarad egyelőre a 3 AM, vagy Isten ments, azokból is "Akvárium" lesz, mint az első háromból? És mi lesz a 4 megmaradt AN sorsa? Az elsőt olyan szépen rendbe hozták, lesz pénz, akarat, és energia a másik 3 felújítására és üzemeltetésére is? Aki tud valamit erről, az ne tartsa magába...

Előzmény: Saskarom34 (422)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.18 0 0 436
Ha jók az értesüléseim   dec. 8 -án lessz az évzáró nyugdijas találkozó Dunakeszin.
janco Creative Commons License 2006.11.17 0 0 435

Okés, várok.

Üdv: J.

Előzmény: peye (434)
peye Creative Commons License 2006.11.16 0 0 434

1-2 héten belül les szkennerem, kb. akkor tudom küldeni.

Nem szívesen gépelném be újra.

Kiss türelmet kérek,

üdv. peye

Előzmény: janco (433)
janco Creative Commons License 2006.11.16 0 0 433

Elolvasnám. Címem ismert...:))

Üdv: J.

Előzmény: peye (432)
peye Creative Commons License 2006.11.16 0 0 432

Urak!

Még a főiskolán /1998-2001 Pécsi Tudományegyetem FEEFI, személyügyi szervező szak/ írtam egy esszét /dolgozatot/, a honvédségen belüli konntraszelekcioval kapcsolatosan.

Több, akkor a HFF-nél dolgozó kolléga példája alapján vezettem le, mutattam be a folyamatot.

Természetesen nem mutattam be a főnökeimen, mert nem tartozott rájuk, illetve nem akartam magamnak több gondot okozni, mert volt elég.

Abban bemutattam, hogyan kerül döntéshozó pozícióba a teljesen tehetségtelen, semmihez nem értő, esetenként igen buta, és gyakran rosszindulatú tiszt/tisztek.

Sajnos, mai napig igaz minden szava.

Még meg van a dolgozat.

Úgy gondolom, még sokáig igaz lesz.

Üdv mindenkinek: Peye

Előzmény: janco (431)
janco Creative Commons License 2006.11.16 0 0 431

Szemléleti bajok?

Kaptam már fizetési felszólítást, amiben az illetékes parancsnok (nem HFF) követeli, hogy 105 (!) Ft jogalap nélkül keletkezett kifizetést fizessek vissza. Küldték ezt 136 (de lehet, hogy 133) Ft bélyeggel ellátott tértivevényes levélben. Megvan a boríték is. Nem fizettem vissza, gondoltam, megvárom, hogy lesz-e per... Felszólítottak mégegyszer, újabb tértivevényes levélben.

Később levonták az illetményemből a 105 Ft-ot...

(Félve kérdezem meg, mennyibe is kerül átszervezni, megszüntetni, aztán - jé, tényleg - újra felállítani, aztán mégis leszervezni, aztán átalakítani, stb. stb. stb.) 

Előzmény: Stylist (430)
Stylist Creative Commons License 2006.11.15 0 0 430

"Hálós szerkezetek...nálunk is rendszerben volt...a teljes (6) készletet megsemmisítették..."

Tudod, az ilyen dolgok miatt néha szétb@asz az ideg! Ez nem más, mint ostobaság, felelőtlenség, és vandalizmus! Gondold csak végig: ha valamilyen fegyverrendszert vagy gépjárművet, harcjárművet kivonnak a rendszerből, az ember persze sajnálja, de mit lehet tenni, oké, szedjék szét, hiszen tele lehet a környezetvédelemre káros anyagokkal, ( hidraulika folyadék, fagyálló, lőszerek, olajok, stb. ) és még így is jobb, mint ha olyan sorsra jut, mint a szerencsétlen pápai MiG-ek és Suhoy-ok, amiket szó szerint a repülőtér betonján hagytak szétrohadni! :-(( Megint más eset a kivont és selejtezés után eladott aknásznaszádok, gépjárművek, az értékesített ingatlanok, kiürített bázisok, laktanyák. Ezekből legalább valami plusz bevételhez juthat az Állam mint ÁPV Rt, vagy esetleg a maradék Honvédség. Na de annak, amit Te írtál le, mi értelme volt? Talán kenyeret kért? Pénzbe került? Folyamatos karbantartást és felülvizsgálatot igényelt? Egy egyszerű hálós szerkezet? Szétbarmolás helyett nem fért volna el valamelyik honvédségi raktárban, ( célszerű módon a felére zsugorított Flottilla raktáraiban, ott már biztos lett elég hely, sajnos! ) ahonnan szükség esetén elő lehetett volna venni? Mindenki azzal a kurva pénzzel jön, meg a megszorítások hatásával, blablabla, de én úgy látom, hogy mindenekelőtt szemléleti bajok vannak!

Üdv:    

Előzmény: Bujazliz (429)
Bujazliz Creative Commons License 2006.11.15 0 0 429
Üdv
"Ott" számolnak ilyenekkel, és a gátak előtt sodorakna elleni védművekkel (Hálós szerkezetek) védik a gátakat. Ezeken fennakad a duzzsztott folyamban lelassult akna. Ehhez hasonló eszköz készletenként 180 m hosszban nálunk is rendszerben volt egészen 1996-ig. Akkor a teljes (6) készletet megsemmisítették. Ma már semmi sincs belőle.(Még az emléke sem.)
Ezekkel meg lehetett volna védeni a Duna hidakat.
A rendszerből kivonás egyik oka az volt, hogy úgysem telepítenek ma már ilyen robbanó szerkezeteket.
Előzmény: muggli (420)
peye Creative Commons License 2006.11.14 0 0 428

jesse72, üdv a fedélzeten.

Küldj mélt az enyémre /publikus/, a részleteket ott megbeszélhetjük.

Tavaj decemberben mentem onnan szolg. nyugállományba.

üdv: peye

Előzmény: jesse72 (426)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.14 0 0 427
    Az emlékmü a volt Flottilla kikötójében található külsőváci ut 119. sz allat ami jelenleg is katonai terület, itt üzemel a tüzszerészek kikötője. A kapcsolat felvételről ha bővebbet megtudok itt jelezni fogom.
Előzmény: jesse72 (426)
jesse72 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 426

Üdvözletem!

Ezuton szeretném megkérdezni hogy hol található ez az emlékmű pontosan, mivel családom egyik rokona szerepel rajta és eddig nem tudtunk erről.

Előre is köszönettel.

Előzmény: hadihajos (378)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.10 0 0 425

Lenne egy kérdésem a mai hangtechniaka mellett miért van szükség katonazenekarokra ebben viszont én vagyok laikus. ha tudsz válaszolj

Üdv Hhj.

Előzmény: urál (417)
peye Creative Commons License 2006.11.09 0 0 424

Bocsi, de helyesen:

... Svájc semleges, de jelentősebb és lényegesebb jobban felszerelt  erősebb flottillával rendelkezik mint mi, a helyi sajátosságoknak megfelelően. ...

Előzmény: peye (423)
peye Creative Commons License 2006.11.09 0 0 423

Üdv a fedélzeten.

Én úgy tudom, egri alakulat már megszűnt.

A Flottillla 2001-ben már megszűnt, mint önálló fegyvernem és alakulat.

A maradéka az Ezred, ebből úgy tudom zászlóalj lesz, hogy hova fog tartozni, nem tudom, de a várható végeredmény szempontjából mellékes.

Barbárok, sintérek, dögevők, hóhérok mindig voltak, és lesznek is.

Mindig találsz olyat, aki a szemét munkát elvégzi, kis símogatásért, vélt-vagy valós előnyökért, vagy csak mert hatalma van hozzá.

A mafiában is van hiarerhia, elintézők, takarítók stb.

Arra vagyok kíváncsi, ha mindent szétvernek ebben az országban, mihez kezdenek majd, ha már nincs mit elzülleszteni, megszüntetni, eltüntetni, ellopni, elsikkasztani.

Őket és az állampolgárokat ki fogja megvédeni, ha nincs megfelelő számú kiképzett katona, rendőr, tűzoltó, katasztrófavédelmis, határőr, BV-s, pénzügyőr stb. stb. stb....

Svájc semleges, de jelentősebb és lényegesebb jobban felszerelt, erősebb a helyi sajátosságoknak megfelelően.

Nekik kitől van tartanivalójuk, őket ki veszélyezteti?, ha már mindig ez az elsődleges kérdés??????????????

Üdv: Peye

Előzmény: Saskarom34 (422)
Saskarom34 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 422
Nem tudom, mennyire ismeritek a honvédség átalakítását, de interneten olvastam felőle, hogy a tervek szerint az Egri Bornemissza felderítő zászlóaljal karöltve, a MH 1. Tűzszerész és Hadihajós Ezred is megszűnik. Alegységeivel beolvad a megalakítandó Budapest Helyőrségtámogató Dandárba, így a Flottilla létezése is homályba merül majd, mert már mint önálló katonai szervezet nem fog létezni. Nagyon Sajnálom.
Előzmény: muggli (420)
muggli Creative Commons License 2006.11.09 0 0 421

Még egy csöndes kérdés. Miből van Bécs körzetében 12?

muggli©

Előzmény: Bujazliz (418)
muggli Creative Commons License 2006.11.09 0 0 420

Csak csendesen jegyzem meg, hogy egy jól beállított lebegésű sodorakna azokat a gátakat, illetve a zsiliptáblákat másodpercek alatt ott sem lévővé teheti. Szvsz szükség van a Flottillára, nagyon sok feladat van, ahol hasznos lehet ez az alakulat. Arra, hogy minket ki véd meg, csak akkor számolj, ha megtörtént.

muggli©

urál Creative Commons License 2006.11.09 0 0 419

Igen. Valami ilyesmi fogalmazódott meg bennem is. Köszönöm!

Bujazliz Creative Commons License 2006.11.09 0 0 418
Üdv

Folyami aknákat a Duna magyarországi szakaszára ma már nehezen lehet telepíteni "messziről".
kb. 100 km hosszú az a szakasz, ahol "mások" telepíthetnek ilyeneket.
(A Bécs körzetében levő 12 és a Bősi nagy gátak a folyami aknáknak végleges akadály.)
A Duna járhatatlanná tételéhez a precíziós bombák ma már elegendőek, és ráadásul a határunkon kívül indíthatók.
Ezek után megkérdőjelezhető a folyami aknák elleni hagyományos védekezési metodika léte és szükségessége.
Előzmény: urál (417)
urál Creative Commons License 2006.11.09 0 0 417

Arra gondolsz, hogy leírtam azt is miért kérdezem amit kérdezek? Mint az aknáknál, ami miatt egyáltalán felvetült bennem a kérdés, hogy mi szükség aknamentesítő kapacitásra. Ha esetleg rosszul gondolom az egyből ki fog derülni amint kiderül, hogy ki, hogyan, mit, mivel és miért telepítene a Dunába a XXI. században!

Előzmény: Takoca_ (415)
Takoca_ Creative Commons License 2006.11.09 0 0 416
annak idején amikor még részt vettem búvár munkákban (nem a Flottillánál) mesélték az "öreg" búvárok, hogy mi mindet találtak a Dunában: harckocsit, fegyvereket, stb

nekem a Balatonba volt szerencsém Sturmovikot "simogatni". Hát nem kicsit paráztunk attól, hogy van -e még bomba rajta. Tűzszerészek se tudták megállapítani, nekünk meg alá kellett mosni, hogy kiszabaduljon az iszapból. De azért jó móka volt!

és még ki tudja, hogy mi van a Balcsiban is!

A II. kerületben tudok olyan kutat ami tele van aknavatő gránátokal (nem elmesélésből)
de az már úgy is marad
Előzmény: Bujazliz (414)
Takoca_ Creative Commons License 2006.11.09 0 0 415
"A hosszú tirádáid nem érdekelnek a hozzánemértésemről, mivel épp ezért kérdezek!"

bocs hogy bele pofázok, de nekem úgy tünik hogy bár saját bevallásod szerint (se) értesz hozzá de mégis inkább okoskodsz és nem kérdezel

Előzmény: urál (413)
Bujazliz Creative Commons License 2006.11.09 0 0 414
Üdv

Úgy 14 évvel ezelőtti hivatalos, de nem nyílvános vízügyi források szerint a Duna magyarországi vonalában még 268 db fel nem robbant, min. 100 kg-os légibomba leledzett a földben.
Ma még ebből legalább 200 db van.
A hivatalos források szerintem lassan "ködbe vesznek", és csak szájhagyomány útján (amíg azoka a szájak még élnek) maradnak fenn azok a helyek, ahol még vannak veszélyes szerkezetek.
Előzmény: Stylist (409)
urál Creative Commons License 2006.11.09 0 0 413

Na látod ilyesmire voltam kíváncsi:

Ilyen esetben az AM hajó darujával végeztük el a feladatot.

Én magam is végeztem ilyen feladatot 2003 októberében az Esztergom-Párkány-i hídlábnál, a jobb parton. Ott egy 100 kg-os szovjet romboló bombát emeltünk ki.

Az ilyen hajó alkalmas a szükséges feladatok teljeskörű ellátásra, logisztikai háttérbiztosításra a tűzszerészek felé.

Mindenképp szükségük van a tűzszerészeknek egy speciális hajóra, amivel adott esetben több száz kilogram súlyú tágyakat is ki tudnak emelni a folyóból. Na ezt már tudom.

A hosszú tirádáid nem érdekelnek a hozzánemértésemről, mivel épp ezért kérdezek! Én mint laikus arra vagyok kíváncsi, hogy mire jó a flottilla. Eddig tőled nem tudtam meg semmit, azon kívül, a tűzszerészeknek szükségük van egy speciális hajóra daruval. Hogy régóta megvan ez a fegyvernem az egy dolog, régen huszárok is voltak a seregben. Például.

Arra viszont nem kaptam választ, hogy mi van az aknákkal! A XXI. században ki és milyen aknákat és legfőképp mivel telepítene a Dunára! Nyilván ehhez a részéhez te nem értesz, mivel erre a kérdésemre nem tudsz válaszolni.

Ha valaki tud, akkor neki előre is köszönöm!

Előzmény: peye (412)
peye Creative Commons License 2006.11.08 0 0 412

"Ja igen. A régi aknák, bombák miatt nem véletlen, hogy a tűzszerészként maradtak fennt a mai napig."

Ja igen.

Idén négy tűzszerészt temettünk eddig, akik szolgálatteljesítés közben vesztették életüket.

Több eset volt, amikor AM hajóval -NEM NASZÁD, Neked viszon úgy tűnik fogalmad sincs a külömbségről- kellett a tűzszerészekkel, tűzszerész búvárokkkal együttműködve kiemelni a Dunából bombákat, tüzérségi lőszereket, gránátokat,stb.

Ilyen esetben az AM hajó darujával végeztük el a feladatot.

Én magam is végeztem ilyen feladatot 2003 októberében az Esztergom-Párkány-i hídlábnál, a jobb parton. Ott egy 100 kg-os szovjet romboló bombát emeltünk ki.

Az ilyen hajó alkalmas a szükséges feladatok teljeskörű ellátásra, logisztikai háttérbiztosításra a tűzszerészek felé.

A szakmai együttműködés kifogástalan, a feladatot mindkét fél, a saját szakmájának tökéletes ismeretében, együttműködve látja el.

Ehhez sok-sok gyakorlás kell, tökéletes gyakorlati és elméleti ismeretekkel kell rendelkezni ahhoz, hogy egymásra utalva, egymásban bízva végezze mindenki biztonságosan a maga dolgát.

Ezek az emberek a bőrüket viszik a vásárra - még az olyanokért is min Te-, pedig őket is várja otthon a család, szülők feleség, gyerekek.

Ezt civil cégek nem teszik meg.

A II.VH óta sok-sok tűzszerész és hadihajós halt hősi halált a mentesítési munkák közben.

Lényegesen több tisztelete érdemelnek!

A magyar hadihajózás jogfolytonosan működik 1848 óta, mint különálló fegyvernem, vajon mi lehet az oka?????

Azt pedig tudomásul kell venned, hogy a NATO nem véd meg senkit, ha nem fűződik hozzá stratégiai érdeke valamelyik nagyhatalomnak.

Minden országnak magának kell gondoskodnia a saját védelméről, a földrajzi és egyébb sajátosságok figyelembe vételével.

A rohamcsónak+géppuska ötleted megvalósításakor időben szólj, azt látnom kell.

A többi ehhez hasonló, csak hergelésre irányuló, feszültségkeltő piszkálódásod olyan alacsony színvonalról, és olyan felszínes ismeretekről tanuskodnak, hogy  Én magam nem kívánok olyan mélyre sűlyedni, hogy foglalkozzak vele.

Megnéztem, milyen topicokon írogatsz, bele is olvastam néhányba.

Úgy vélem itt nem (sem?) leszel hosszú életű, mert egy idő után senki sem fog foglalkozni vele mit szórakozol, dobálódzol a témával kapcsolatos még félműveltségnek sem nevezhető tudatlanságoddal.

Magam részéről a hozzászólásaidon ezentúl átlapozok, válaszolni nem fogok Neked.

Előzmény: urál (411)
urál Creative Commons License 2006.11.08 0 0 411

Ja igen. A régi aknák, bombák miatt nem véletlen, hogy a tűzszerészként maradtak fennt a mai napig.

Előzmény: Stylist (409)
urál Creative Commons License 2006.11.08 0 0 410

Csak egy példa, hogy mire lehet jó a Flottilla: ha befut egy info a hatóságokhoz, hogy egy csempészhajó halad felfelé a Dunán, a fedélzetén 2 mázsa kábszerrel, és morcos szerb maffiózókkal, akkor szerinted mivel van nagyobb esély a megállítására: ha a vizirendőrség apró motorcsónakjából Kovács-XIII. őrmester hadonászik feléjük a PA-63 szolgálati pisztolyával, vagy ha egy AM fedélzetéről hangzik el a felszólítás, nyomatékosítva egy 4 csövű automata gépágyúval... :-))

Rohamcsónak +géppuska.

P.s: Érdemes lett volna kimenned augusztusban az Újpesti Öbölben a Flottilla Napra. Láthattad volna azt az örömet, ami a rengeteg gyerek és a civilek arcán volt, amikor őket a fedélzetükre véve kifutottak a naszádok! Aki ott volt tudja: árnyék nélkül, legalább 35 fokban boldogan vártak a sorukra több mint egy órát, csak ezért az élményért...

Ez múzeumi feladat. Hozzák rendbe a Lajta monitort a HTM muzeológusai és akkor még nagyobb lesz a gyerekek öröme!

Előzmény: Stylist (408)
Stylist Creative Commons License 2006.11.08 0 0 409

Még valami: a II: világháború során olyan irdatlan mennyiségű aknát és légibombát dobtak le a Duna hazai szakaszán, hogy még most, 60 év után sem lehetünk benne 100%-ig biztosak, hogy már mindet felkutatták és felrobbantották. Tehát, ha valaki istenbarma a HM-ben rád hallgatva felszámolná a Flottilla maradékát is, ( mert a felét már sikerült sajnos! ) és ezek után mégis előkerülne egy vizi akna, akkor én az illetőt küldeném be a Dunába egy szál fecske fürdőgatyában, hogy jól van öreg, akkor most hatástalanítsd te, ha egyszer "felesleges" a Flottilla...

Üdv:

P.s: Érdemes lett volna kimenned augusztusban az Újpesti Öbölben a Flottilla Napra. Láthattad volna azt az örömet, ami a rengeteg gyerek és a civilek arcán volt, amikor őket a fedélzetükre véve kifutottak a naszádok! Aki ott volt tudja: árnyék nélkül, legalább 35 fokban boldogan vártak a sorukra több mint egy órát, csak ezért az élményért...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!