Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2006.05.08 0 0 356

EU - n belüli árumozgás, ha az áru valahol "belföldiesítve" lett (vámkezelték) vámmentes, házhoz hozza a postás. Az EU-n belül előállított pedig alapból vámmentes.

 

Zoli

Előzmény: csumka2005 (355)
csumka2005 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 355

csá srácok!

 

Annyi mindnet rendeltem már az usa ból hogy elis felejtettem hogy az eu s országokból érkező csomagok vámmentesek ugye?

gondolok itt angliára, mert most onnan rendelnék pár dolgot és hogy kell vámot fizetni? ha igen mi az összeghatár?

 

köszi

John Zero Creative Commons License 2006.04.06 0 0 354
Cif:
'Überweisung' = banki átutalás, ha jól tudom. A németek (ebayen) általában elfogadják és szeretik ezt a módot (az általad belinkelt ebay itemnél is fogadják).

Ez gyakorlatilag egy EU-bankközi átutalás, melyhez kell a fogadó neve é IBAN száma (jó hosszú :-), ezt PONTOSAN be kell írni, és simán át lehet utalni, kb. 1-1.5 hét alatt átér a pénz. Sajnos nem olcsó: OTP-nél kb. 2000 Ft az utalás díja. Mindenesetre működik, és ha nincs más lehetőség, ez is jó (ha a 2000 Ft már esetleg nem oszt nem szoroz sokat).
Előzmény: Cif (350)
lb51 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 353
Köszi a segítséget!
Előzmény: John Zero (348)
Cif Creative Commons License 2006.04.06 0 0 352
Oké, köszi a segítséget!
Előzmény: edk440 (351)
edk440 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 351
Nem látok okot, hogy miért ne menne.

De a fizetés előtt a négyjegyű kódos verifikációt meg kell csinálnod előtte, mert különben nem tudsz ekkora összeget fizetni.
Előzmény: Cif (350)
Cif Creative Commons License 2006.04.06 0 0 350

Sziasztok!

 

Ezt a terméket szeretném megvenni az ebay-en:

http://cgi.ebay.de/CEN-CT-5-Mercedes-CLK-DTM-Verbrenner-117km-h-HAMMER_W0QQitemZ7403345191QQcategoryZ22130QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Csak a paypal miatt csináltatnék egy dombornyomott bankkártyát (kb 4 rugó/év).

 

A kereskedő aztmondta, hogy a szállítással nincs probléma.

 

Van esetleg valami buktató amire nem figyeltem oda és ezért nem tudom megvenni?

(soha nem ebay-eztem még)

 

Előre is köszi a segítségeteket!

 

Üdv.

edk440 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 349
Ha az eladónak alapaccountja van a Paypalen, nem képes bankkártyás fizetést fogadni. Vagy rá kell venned, hogy upgrade-eljen Premier Accountra, vagy másképp kell fizetned.
Előzmény: lb51 (347)
John Zero Creative Commons License 2006.04.06 0 0 348
lb51,

Azt hiszem, valaki már válaszolt itt ilyenre, hasonlóra.

Bár a PayPal az eBay-en alapból elfogad bankkártyás és bankszámláról történő fizetést is, ha jól tudom, az eladónak lehetősége van ezt korlátozni, hogy csak bankszámláról fogadjon el pénzt. Gondolom így biztonságosabb nekik, hiszen bankkártyát könnyebb szerezni/lopni (igaz, az ellenőrzőszám azért csak jelentene valamiféle verifikációt).

A te esetedben is ez történhetett. Levelezz az illetővel... aki vagy mégis hajlandó lesz fogadni bankkártyás PayPalt, vagy ha az EU-ban van, akkor egy lehetőség a banki átutalás (nem olcsó, 1000-2000 Ft, tehát csak nagyobb összegeknél érheti meg).
Előzmény: lb51 (347)
lb51 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 347

Hi!

nyertem 1 cuccot az eBay-en, és amikor ki akarom fizetni,

nem engedi, és a

"You may not use a credit card to fund this payment. Please use a bank account."

üzenetet írja ki. Eddig még soha nem volt ilyen,több mint 10szer fizettem

paypal-lel gond nélkül.

Nincs vmi ötletetek,hogy mi lehet a gond?

Dombornyomott Rafis EC/Mc-m van,és pénz is van bőven a kártyán...

 

Edelweis Creative Commons License 2006.04.05 0 0 346
Köszi, megcsináltam. Remélem mostmár minden ok lesz.
Előzmény: Ariel (345)
Ariel Creative Commons License 2006.04.05 0 0 345
a 4 jegyu kod nem ilyenkor jon (regisztracio), hanem ha a weboldalon kulon kered ezt, akkor egy ujabb zarolas fog jelentkezni es abban lesz a kod (amit az internet bankodban is lathatsz, vagy az sms-ben is)


Előzmény: Edelweis (344)
Edelweis Creative Commons License 2006.04.05 0 0 344

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Regisztráltam a Paypal-on, a kártyám is megvan már, most próbálnám hozzáadni a rendszerhez. A problémám a következő... Beírtam a kártyaszámot, a 3 jegyű kódot és a rendszer zárolt is a bankszámlámon 220 Ft-nyi összeget. Ez kb. 1 hete történt. Azóta sem le nem emelte, hogy meg tudjam nézni a 4 jegyű kódot amit a rendszer várna tőlem az élesítéshez, sem a CIB nem tudja nekem ezt megmondani telefonon, mert állítólag csak annyi látszik, hogy Paypal terhelés. Ilyenkor akkor mi van?

Bering de la Cruz Creative Commons License 2006.03.19 0 0 343
Gratulálok..
Előzmény: pwz (342)
pwz Creative Commons License 2006.03.14 0 0 342
Na végre nekem is sikerült aktiválnom a paypal accom.

Természetesen a 3. kártyámmal, majd jól le fognak húzni minden évben az éves kártyadíj miatt.

na sebaj. Most sem ékezettel adtam meg a nevem és egyből jó lett.

Lényeg ami lényeg, most működik, igaz, hogy több mint 1 hónapot szenvedtem vele, de csak megvan :)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.03.13 0 0 341
Ha nem a PayPal-ról indítom a fizetési folyamatot, hanem az E-bay-ről, akkor nem pofázik érte. Szóval úgy néz ki, sikerült.
Előzmény: DIE_ROBOTER (340)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.03.13 0 0 340
Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem. Pár hónapja, amikor vásároltam az Ebay-en, még nem volt dombornyomott kártyám, ezért a haveroméval fizettem ki, Paypal-on keresztül.
Ez eddig rendben is van, azóta csináltam magamnak saját kártyát, és most megnyertem egy aukciót.
Fizetni szerettem volna a saját paypal account-ommal, és amikor azt mondom neki, hogy "ebay item"-ért akarok fizetni, beírom az ebay nevem, és kiírja, hogy ez már egy másik paypal account-hoz regisztrálva van.

És valóban, belépek a haveroméval, és írja, hogy az én ebay nevem van regisztrálva hozzá. Viszont nem engedi törölni, nem is látok ilyen lehetőséget. Mit tegyek?

Küldhetném általános fizetésként is a pénzt, de nem tüntette fel a paypal címét. Mit tanácsoltok? Írjak neki levelet? Vagy mégis ki lehet törölni a haverom paypal account-jából az én ebay nevemet?

C20NE Creative Commons License 2006.03.13 0 0 339
morbiczer

 

Nem az E-Bay-en szoktam vásárolni. A koreográfia mindíg az, hogy a kártyámat megköpködik, majd felajánlják a banki utalást és elküldik az adatokat.

 

Szerszámboltokban, műszerboltokban szoktam vásárolgatni, mert vannak műszerek, amik a tengeren túlon nem kevéssel olcsóbbak.

 

 Ha megjön a pénz kapok egy levelet, hogy indul a csomag . (innen tudom mikor ér oda a pénz)

 

Kb. ennyi. Én nem kételkedem, hogy van akinek problémás az utalás csak leírtam a tapasztalataimat. Pedig OTP-s számlám van, ami nem a legrugalmasabb a magyar bankok között. (Mondjuk nem árt az összes adatot megadni pontosan!!)

 

Üdv.: Zoli

Előzmény: morbiczer (335)
kose Creative Commons License 2006.03.13 0 0 338
Sziasztok!

Érdeklődöm mi a különbség a PayPal és a Moneybooker utalása között?
Az utóbbit hogyan lehet aktiváltatni, érdemes-e?

Köszi!!
morbiczer Creative Commons License 2006.03.12 0 0 337
Az, hogy Nagy-Britanniába megy a banki átutalás, az nem is volt kérdéses.
Előzmény: fargo (336)
fargo Creative Commons License 2006.03.12 0 0 336
Briteknek én nagyon gyakran fizettem átutalással, 5 Euro a költsége és 3-5 nap alatt ér oda. Egyébként érdekes hogy ilyen sokba kerül, mert van valami EU-s rendelkezés, hogy a tagállamok közötti átutalás nem kerülhet többe, mint egy belföldi utalás, ennek ellenére a bankok ugyanúgy sarcolnak, mintha ez nem létezne. Kivéve ha kiveri az ember a hisztit, mert akkor egybôl "eszükbe jut" a dürgés.

Amerikába/ból utalni borzasztó megbíhatatlan és macerás, a sógornôm él most kint és néhány alkalommal eljátszottuk ezt oda-vissza, hát senkinek nem kívánom. Aztán azóta ô csekket küld, mi meg Western Union money ordert, ha mozog a pénz.
Az is érdekes, hogy a csekket látva a bankok 90%-a csak a fejét vakarja. Az OTP-s pichák kerek-perec megmondják, hogy nem akarnak foglalkozni vele. A Budapest Banknál a csajszik hüvelygörcsöt, sokkot, lábrázós sikítófrászt kapnak tôle. A Raiffeisen azt mondja hogy hagyjuk ott, majd 3-4 hét múlva ki tudják fizetni. A K&H-nál meg 3 percen belül kifizetik kp-ban, bár ôk felszámolnak néhány ezrest kezelési költségként...

Kell még 5-10 év hogy civilizált szintre fejlôdjön a bankrendszer nálunk...
Előzmény: morbiczer (335)
morbiczer Creative Commons License 2006.03.12 0 0 335

Hát ahol én forgolódok (könyvkiadók, játékboltok, hasonlók) ott ez sose szerepel a felkínált fizetési módok között. Vagy olyan feltételekhez kötik pl., mint 1000 dolláros minimum rendelés.

 

Amerikai ebayeseknél se nagyon emlékszem, hogy láttam volna gyakran, ha egyáltalán.

 

Persze ez nem azt jelenti, hogy kételkednék szavadban.

Előzmény: C20NE (332)
John Zero Creative Commons License 2006.03.12 0 0 334
Talán ez segíthet, de nem próbáltam:
http://www.moneybookers.com/

Amit találtam még, de nem biztos, hogy jó:
----
Used (all satisfactory):
http://www.bidpay.com
http://www.neteller.com (based in London)
Not used:
http://www.propay.com
http://www.bitpass.com
http://www.firepay.com
http://www.checkfree.com
----

Ill. esetleg e-gold (www.e-gold.com)

Előzmény: ptksf (333)
ptksf Creative Commons License 2006.03.11 0 0 333

Kár.. Nekem azért lenne jó, mármint kéne, mert jelenleg csak sms-es és telefonos fizetési lehetőség van az oldalamon, és többen külföldről vannak, akik így nem tudnak fizetni.

Nincs valami más bankkártyás oldal, ahol lehet ilyet tenni az oldalamra, és külföldről is jó?

Előzmény: Törölt nick (327)
C20NE Creative Commons License 2006.03.11 0 0 332

morbiczer

 

"-  banki átutalással gyakorlatilag nem tudsz pénzt küldeni az USA-ba, jobb, ha meg se próbálod..."

 

Én sokszor vásároltam különféle műszereket USA - ból UK - ból és soha nem okozott gondot a banki átutalás. OTP - s számláról californiai bankba 4 nap Londoni bankba 5 nap . (érdekes, hogy az EU - ban volt mindíg a lassabb :-)

 

Ezzel nem vitatom, hogy baromi drága ez  a mód !!!! De néha nincs más megoldás, és működik. ( Azonban tudni kell egy csomó adatot a fogadó bankról, amit mindíg készségesen elküldött a cég, ahonnan vásároltam)

 

Zoli

Előzmény: morbiczer (328)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.05 0 0 331
Ismént köszönöm válaszod.

Ezért az egy mondatért "...kártyás vásárlásnak minősül" vártam, esdekeltem... :)
Előzmény: morbiczer (330)
morbiczer Creative Commons License 2006.03.05 0 0 330
Gyakorlatilag kártyás vásárlásnak minősül.

Olcsóbb, mintha banki átutalással fizetnél (+ működik Amerikába is + nem tart hosszú napokig).
Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.05 0 0 329
Köszi, ezt én is vágom, de: Mivel nem a Paypal credit-ből fizetünk, hanem közvetlenül bankkártyáról, ezért az Ebay-en való fizetés minek minősül? Kártyás vásárlásnak, vagy bankközi átutalásnak?

Ezt te írtad: "a költségek a fogadót terhelik (persze kérheti, hogy annyival többet küldjél)"

- Ez az összeg, lehet, hogy egyenlő lesz ezzel:

"- téged mindenképp terhel bankköltség (és nem kevés)
- a gyakorlatban senki meg nem fogja mondani neked, hogy pontosan mennyibe fog kerülni az utalás, mert nemzetközi viszonylatban több bankon is keresztül mehet a pénzed, és arról előzőleg senki nem fog neked felvilágosítást adni."


Köszönöm válaszod előre is.


Előzmény: morbiczer (328)
morbiczer Creative Commons License 2006.03.04 0 0 328

"Akkor mi a különbség a sima banki átutalás és a Paypal között - itthon? Ezek szerint semmi?"

 

A kettő ég és föld. A PayPal körülbelül ezerszer jobb.

 

Paypal:

-  a pénzmozgás nem vesz igénybe időt. Ahogy lenyomod a Pay gombot, azonnal megkapja a címzett az emailt arról, hogy pénzt kapott. Már viheti is a postára, amit vettél.

-  küldőnek ingyenes az utalás, a költségek a fogadót terhelik (persze kérheti, hogy annyival többet küldjél)

-  a költségek pontosan kiszámíthatók előre

-  a küldéshez elég ismerni a fogadó email címét

-  a PayPal teljesen integrálva van az ebay rendszerébe, tehát ha ebay árverést akarsz kifizetni, akkor az a szó szoros értelmében 2-3 gombnyomásból + a passwordöd begépeléséből áll. Nem kell kitöltögetni semmit. Tudod bizonyítani az ebaynek, hogy fizettél.

-  PayPallal simán tudsz az USA-ba pénzt küldeni

Bank (nemzetközi viszonylatban):

-  a pénzed ki tudja, hogy mennyi ideig van úton, de mindenképpen több napon keresztül. Addig a hülye bankoknak kamatozik, nem neked. Amíg a pénz nem ér oda, addig az eladó nem is fogja postázni neked, amit vettél.

-  téged mindenképp terhel bankköltség (és nem kevés)

-  a gyakorlatban senki meg nem fogja mondani neked, hogy pontosan mennyibe fog kerülni az utalás, mert nemzetközi viszonylatban több bankon is keresztül mehet a pénzed, és arról előzőleg senki nem fog neked felvilágosítást adni.

-  a küldéshez ismerned kell az IBAN-t, a SWIFT-et, a fogadó bank nevét, címét.

-  banki átutalással gyakorlatilag nem tudsz pénzt küldeni az USA-ba, jobb, ha meg se próbálod

 

Ennyi elég? :) Ha kell írok még mást is. :)

Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.04 0 0 327
Szia!

Tudtommal ez nem programozói topic, de hallottam róla, van a phpnuke-nak paypal modulja. Kérdés, hogy itthon akarod-e használni, mert annak nincs értelme. Magyarországon csak fizetésre használható.

És itt jön az én kérdésem. Mire jó a Paypal? :) Ha Personal account-om van, akkor a banki tranzakciós költségeket valakinek állnia kell. Ez mindig én vagyok, mert a Business és Premier account-os helyettem, nem fogja kifizetni. Akkor mi a különbség a sima banki átutalás és a Paypal között - itthon? Ezek szerint semmi?

Na erre válaszoljon valaki!

Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!