Keresés

Részletes keresés

magdusis Creative Commons License 2014.12.01 0 0 14155

Akkor a második feleség lehetett apai ágon unokatestvér,nem?ugyanazzal a keresztnévvel.Könnyen előfordulhatott,először csak segített ellátni az anya nélkül maradt gyerekeket,aztán megszerették egymást.

 

Volt ilyen fordítva is,hogy a háborúban elesett bátyja feleségét-gyerekeit támogatta az öccs,és végül feleségül vette az özvegyet.

Előzmény: toberci98 (14153)
zerfer Creative Commons License 2014.12.01 0 0 14154

Hááát... ahogy körbenéztem a neten az ún. névjog ügyében, az derült ki, hogy az utó/keresztnév eldöntése a papa és a mama kezében van. Semmilyen korlátozással nem találkoztam (illetve igen, fiúnak nem adható lánynév és viszont). Tehát ha a szülők úgy döntenek, hogy ugyanaz lesz a neve az összes fiúnak, akkor úgy tűnik megtehetik/megtehették. Eléggé furcsa... 

Nyilván az nem feladata az anyakönyvvezetőnek, hogy ellenőrizze, van-e ugyanilyen nevű testvér, ő csak arra figyel, hogy Kovács papa és Szabó mama ne Eszterháziként anyakönyvezze az újszülöttet.

Előzmény: toberci98 (14153)
toberci98 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 14153

Sajnos ez nem egyezik nálam Budapesten Lindwurmoknak (sváb) első feleségétől született 4 gyerek az anya meghalt és az új feleségtől  pedig szintén 5-6 gyerek de ugyan azon nevűek voltak! 

Előzmény: l11farkas (14152)
l11farkas Creative Commons License 2014.12.01 0 0 14152

Móricz Hajdudorogon.

Előzmény: toberci98 (14151)
toberci98 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14151

11farkas!

Azt megkérdezhetem esetleg, hogy ezeknek a gyerekeknek mi a családnevük? Mert az én családomban is történt hasonló eset ebben az időszakban!

Előzmény: l11farkas (14148)
magdusis Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14150

Nem lehet az,hogy mégsem ugyanazok a szülők,csak mondjuk unokatestvérek,ugyanazzal a névvel?

Vannak olyan falvak,ahol rengeteg azonos nevű első-második,sőt többedik unokatestvér is élt ugyanabban az időben,és lehetetlen eldönteni,hogy ki melyikhez tartozott.

l11farkas Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14149

És mindkettő férjhez ment! - ezt elfelejtettem odairni.

Előzmény: l11farkas (14148)
l11farkas Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14148

Lehetséges, hogy két gyereknek ugyanazoktól a szülőktől, ugyanaz a nevük?

Mindez az 1800-as évek végén.

Nem akarom elhinni.

magdusis Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14147

Hát,kedves zerfer,éppen ez az;hogy az eredeti anyakönyvek Csesztregen és Szentgyörgyvölgyben vannak,ezért kérdeztem,hogy valaki meg tudna-e győződni arról,hogy vannak-e más bejegyzések is,mint a keresztelések.

 

PL. Letenyén külön filmre kerültek az esküvői -halálozási -keresztelőiek.

Ugyan valószínű,hogy minden ottlévő bejegyzést filmre vettek,de ki tudja  -emberek csinálták azt is- hogyan;mint ahogy vannak részek kétszer a filmeken,lehet az is,hogy  -ugyan kellett volna,de - nem került filmre minden ,ami az anyakönyvben volt.

Meg aztán vannak falvak,ahol pl.tűzben vesztek el bizonyos anyakönyvek.De annak elég kicsi a valószínűsége,hogy az anyakönyv házassági része elégett,de a születési része elég jó állapotban megmaradt.

 

Nem tudom;ezért kérdeztem másokat a konkrét tapasztalatokról,ha valaki látott ilyet már.

zerfer Creative Commons License 2014.11.29 0 0 14146

- Ha láttad, hogy léteznek mikrofilmek az esküvőkről, akkor nyilván nem csak a kereszteléseket fotózták le. A mikrofilmek a mormonoknál ill. az MNL-ben vannak.

- A mormonok sajnos csak a kereszteléseket indexelték, holott ezek adják a legkevesebb információt (hogy mást ne említsek, a gyerekek 50% nem élte meg a 14-ik évét...)

- 1828-tól készültek ak-i másodpéldányok, ezeket az illetékes egyházmegyei levéltárba küldték (jelen esetben Szombathely), ma is ott őrzik.

- Az eredeti anyakönyvek 99.9% hogy a csesztregi plébánián vannak.

A fenti helyek egyikén sem vállalnak kutatást, ami érthető, van bőven más dolguk is. Bízni kell abban, hogy Szombathely is követi több egyházmegyei levéltár (Győr, Kalocsa, Vác) példáját és előbb-utóbb lehetővé teszik az e-kutatást.

Előzmény: magdusis (14145)
magdusis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 14145

Van-e itt valaki Csesztreg vagy Szentgyörgyvölgy környékéről? Hogy megtudjam,hogy ott helyben megvannak-e az esküvői -halálozási anyakönyvek.Mert a FS-ön mikrofilmen is csak a születésiek vannak,és azok is elég hiányosan.

Máshol meg külön mikrofilmen vannak a házasságiak,megint másikon a halálozásiak és vagy 3 egymás utánin a születésiek.

Szóval ,lehet,hogy csak a keresztelésieket filmezték le,és a többit nem?

Írtam a csesztregi plébánosnak -akihez Szentgyörgyvölgy is tartozik,ha igaz- ,de mint ahogy általában senki nem válaszol,tőle sem kaptam választ.Ezért kellene személyesen megtudni,meg talán úgy az egyedül biztos.

kidiri Creative Commons License 2014.11.28 0 0 14144

Hali mindenki,

 

akinek esetleg van Arcanum Digitális Tudománytár + előfizetése, és leszedne nekem (akár térítés fejében) összesen 5-6 oldalt a Pesti Hírlap ilyen-olyan számaiból, az kérem, dobjon egy emailt! 

Üdv

mamu66 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 14143

Utána már én is rájöttem,hogy annak aki nem ismeri az oldalt,valószínű,hogy nem világos a kérdés,de reménykedtem,hátha kutakodik valaki arra.

A kérdéses anyakönyvek: http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/SearchPage;jsessionid=12BFD2A4EE5C635E6C37A5E07B9A457C?0

 

Közép cseh terület, Kutna Hora járás és valóban Olšany,de ott Wolssan-nak néha Wolsshan-nak írják ( Treboninban anyakönyveztek valószínűleg). Prága melletti járásban van (Sedlec és Malin környékén, ahol még kutakodok).

 

   http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10736/64   PL: A kérdéses oldal jobb oldalán felülről talán a 14. olvasatom szerint HlAWKOVA LUDMILLA WOLSSAN  III/4. A fent beillesztett linken vannak az anyakönyvek,amikből ki kellene találnom,hogy melyikben van,mert az évszám szerinti halálozásiban nem találom őket. Nem tudom,hogy így ez érthető-e,tudom elég zűr-zagyva,de ennyi telik tőlem! :D

 

Köszi,hogy megpróbáltad megfejteni!

Előzmény: skoumi (14141)
udonka Creative Commons License 2014.11.27 0 0 14142

Köszönöm szépen, igazából csak az okozta a fejtörést, hogy nemes város lakóiként használták-e az előnevet, vagy egyéni szerzés volt, amiben ezt az előnevet adták. Városlakókként egészen biztosan Désen kell kutatni, egyéni szerzés esetén viszont lehet hogy csak Désről származott az illető, vagy Désen volt birtoka, tulajdona, vagy Désen történt, amiért megnemesítették, vagy még számtalan oka lehet. 

Köszi még egyszer!

Előzmény: Prelleg (14140)
skoumi Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14141

Ne teljesen világos, mit szeretnél...

Illetve ezt az oldalt én még nem használtam. Amit ki tudok venni, hogy az index - ahogy mondtad is - kötet/lap bontásban adja meg a neveket. Ugyanakkor a Třebonín 13 kötet leírása (Popis knihy) szerint a Lokality részben az általad keresett település nem szerepel (hacsak nem Hološín az, de a Wolssan-t inkább Olšany-nak gondolnám saját tapasztalataim alapján)

 

Mivel nincs kapacitásom visszaolvasni a sokezer legutóbbi hozzászólást, ezért célszerű lenne, ha elárulnád, hogy melyik körzetből származnak őseid, ezt a Wolssan-t hol kellene keresni - cseh, vagy morva területen, északon vagy délen stb.

Előzmény: mamu66 (14137)
Prelleg Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14140

magdusis: Rosszul írtam, le amit akartam, arra gondoltam amit skoumi írt, szóval köszönet neki. Időközben rájöttem, hogy Cszoli1982-nek lehet, hogy nem is segítene az anyakönyvi kivonat kikérése, ahhoz valószínűleg több mindent kellene tudnia a nagyszülőkről, hogy tényleg kiadják.

udonka: 1593-ban udvarhelyi Dési István (Dési de Udvarhely) kapott nemességet, nem dési Udvarhelyi István. Úgy tűnik két különböző családról van szó. Legalábbis a Kempelen szerint, aki a dési Udvarhelyiek nemessé válását 1639-re teszi. De ezt csak az Adtplus Arcanumból néztem ki, amihez nincsen előfizetésem, ezért csak részleteket látok a szövegből. Ha tényleg 1639-ben kaptak nemesi címet, akkor talán (!), róluk van szó:

http://hu.wikibooks.org/wiki/C%C3%ADmerhat%C3%A1roz%C3%B3/Udvarhelyi_c%C3%ADmer

Előzmény: udonka (14132)
toberci98 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14139

Tudna valaki segíteni?

Akinek van a RadixIndex-en előfizetése és hajlandó lenne számomra megnézni egy személyt kérem jelezze.

Köszi előre is!

zerfer Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14138

Daringer: Úgy dereng, hogy Rőtön (Rattersdorf, Kőszeg mellett) láttam 1 csomó Felbert... szólj ha még érdekel, jelentkezem a részletekkel :o)

mamu66 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14137

Sziasztok! Egy hatalmas segítséget szeretnék kérni! Van egy oldal  http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10736/64   ,ez egy halálozási index. Egyszerűen nem tudom hol keressem a benne levő neveket! Hlawka és Hlawkova neveket szeretném megtalálni Wolssan-ban.

De nem boldogulok vele,nem tudom melyik könyvet ,hol nézzem! Pl:3-as könyv 4-es oldal halálozási,de nem találom!!! Hülye szerencsétlennek érzem maga,mert azért eddig mindig kibogarásztam az ilyeneket,de most elakadtam! Segítsen valaki elindulni,hogy mit hol keressek!

Nagyon szépen köszönöm előre is!

toberci98 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14136

azért köszi a segítséget!

Előzmény: skoumi (14131)
toberci98 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14135

Szentkirályi Sámuel a rokonom és lehetséges hogy akkor halt meg 80 körül lehetett abban az időben a felesége Finta Mária

Köszi a tájékoztatást:)

Előzmény: Daringer (14134)
Daringer Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14134

Kedves toberci98!

 

Aranyostordán a Szentkirályi Gábor és  Szentkirályi Sámuel névvel már találkoztam ( 1889 -ben halotti akv-ben).

 

Üdv: Daringer

Előzmény: toberci98 (14065)
ericea Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14133

Az itt található linkeket átnézted már?

Előzmény: udonka (14132)
udonka Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14132

Kedves fórumozók!

 

Családfakutatásnak kezdenék neki. Nagyapámat Udvarhelyi Ferencnek hívták, az utolsó anyakönyvi másolat, ami megvolt a családban, az ő dédapjának 1850-es házassági anyakönyve, aki Erdélyben élt és Nob. Nicolaus Udvarhelyi de Oppido Deés-nek van írva, eszerint nemes dési Udvarhelyi Miklós. Utánanéztem, és Dés városát 1665-ben kollektíven nemes várossá nyilvánították Apafi Mihály alatt. Viszont az Illésy-gyűjteményben találtam dési Udvarhelyi Istvánra, mint aki egyéni nemességet szerzett Báthory Zsigmondtól 1593-ban. Azt szeretném megtudni, hogy melyik irányba kéne elindulni, esetleg a kollektíve nemesített városlakók is használtak-e előnevet a későbbiekben, bár a Habsburgok alatt gyakorlatilag a nemes városok kiváltságai megszűntek és elvileg a nemesi jogokhoz hasonló jogállás csak a városon belül illette meg őket, vagy esetleg az egyéni nemességszerzés a jó irány, azért maradhatott meg az előnév 1850-ig is, és arrafelé kell keresni a családot...? Köszönöm a segítséget!

skoumi Creative Commons License 2014.11.25 0 0 14131

felejtős, csak r.k. és ref. kereshető kép nélkül egyelőre.

marad a levéltári kutatás

Előzmény: toberci98 (14127)
hor-vathy Creative Commons License 2014.11.25 0 0 14130

Köszönöm, God:Boy!

God:Boy Creative Commons License 2014.11.25 0 0 14129

https://familysearch.org/search/catalog/results?count=20&placeId=77071&query=%2Bplace%3A%22Hungary%2C%20Tolna%2C%20Fadd%22

Előzmény: hor-vathy (14126)
God:Boy Creative Commons License 2014.11.25 0 0 14128

MOL mikrofilm nagy részét a mormonok fotozták le. Sajnos nem az összeset. Próbáld megkeresni a mormon film bázisban.

Előzmény: hor-vathy (14126)
toberci98 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 14127

Sziasztok!

Görög katolikus kereső nincsen ? Ahol tudnék keresni az egyházi születések között? Ópályi kéne nekem (szabolcs megye)

hor-vathy Creative Commons License 2014.11.23 0 0 14126

T. Kutatók!

A MOL mikrofilm adatbázisa tartalmaz minden meglévő anyakönyvet? A Tolna

megyei Fadd református anyakönyveit kutatom, s az 1700-as évek második

feléről csak születési adatokat találok, házasságit és halottit nem. Esetleg

máshol írták be?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!