Keresés

Részletes keresés

blackbile Creative Commons License 2023.01.22 0 0 46495

A CW400 a netről nem szerzi be a beállított település aktuális hőmérsékletét?

Előzmény: Degeczi (46494)
Degeczi Creative Commons License 2023.01.22 0 0 46494

A CW400-nak az időjáráskövető szabályozás az igazi terepe, ott nagyon szépen tudja tartani a célhőmérsékletet. Nem egyszerű belőni, kellhet pár nap játszadozás (meg persze külső érzékelő) de megéri ha van hozzá türelmed és fontos az ingadozás minimalizálása (mondjuk szerintem sem az a kritikus, inkább az ad sokat a komfortérzetben, h a radiátorok nem a forró és hideg közt ingadoznak, hanem folyamatosan langyosak)

Előzmény: ice device (46488)
s51es Creative Commons License 2023.01.22 0 0 46493

Off.

Nem értem ezt a tizedfokokra történő szabályozásnak a vágyát.

Egy lakás nem tojáskeltető. Még egy csecsemő is tolerál kicsit öltöztetve 1-2 fokot, mitöbb, jót tesz neki.

Rengeteg ember persze szereti az inkubátort, de ha mégis ki kell mennie, könnyen megbetegszik.

 

 

blackbile Creative Commons License 2023.01.22 0 0 46492

"Az automata légtelenítőt remélem nem a visszatérő ágba raktad."

 

ha mindket agban van az is baj? Es miert?

Előzmény: Unicalfan (46469)
ice device Creative Commons License 2023.01.22 0 0 46491

Köszönöm a segítséget!

Olvasgattam a többi hozzászólást amit be tűztél, nekem azért nem ennyire vészes, mint pár topik társnak. 

Csak finomabbra szeretném hangolni, de kezdem megérteni, hogy ez ennyit tud.

Az on-off termosztáthoz képest viszont több mindenbe bele tudok nyúlni a cw400 menüjén keresztül, ezért fent marad a helyén. 

Előzmény: Törölt nick (46489)
nagykunsági Creative Commons License 2023.01.22 0 0 46490

Gondolom mindig fagyálló volt benne :)

Előzmény: kormi07 (46487)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.22 0 0 46489
Előzmény: ice device (46488)
ice device Creative Commons License 2023.01.21 0 0 46488

Tud valaki segíteni?

Bosch condens 5000wt+ bosch cw400.

Nincs külső hőmérő, tehát nem is időjárás követő a szabályozás.

A bajom az, hogy hiába okos termosztát, mégsem úgy dolgozik mint ahogy gondolom, h kéne neki.

Nagy hiszterézissel működik, nem tartja a beállított hőfokot. Alá engedi 2-3 tizeddel mire bekapcsol és fölötte is még dolgozik.

Én bénázok valamelyik beállítási pontnál vagy ez nem olyan mint egy Ariston termosztát, amit itt olvasok, h szuper ilyen téren.

Elismerem nincs könnyű dolga, mert különböző napszakokban különböző hatások érik. Benapozás (változó) porszívózás, szellőztetés...

Ötleteket, tanácsokat várok

Köszönöm 

kormi07 Creative Commons License 2023.01.21 -1 0 46487

Akkor ez vajon mi lehet, autóhűtőből mostam ki.

Előzmény: nagykunsági (46483)
reqcka Creative Commons License 2023.01.21 0 0 46486

Ezer köszi (neked is pupákdézi), már érthetőbb így. Ez van kiszámlázva, és a képet nézve az az érzésem, hogy nem ezt építette be:

 

 

 

Előzmény: tron67 (46485)
tron67 Creative Commons License 2023.01.21 0 1 46485

Nálam novemberben alakították át a kéményt, a régi alu (vagy saválló) csőbe egy 60-as PPS égéstermék elvezetőt húztak. Amennyire én tudom ez kötelező, azaz az égéstermékelvezető csak PPS lehet, a szívócső viszont meg már lehet alumínium(saválló). Így is árusítják a legtöbbet: ALU/PPS. 

 

A képről nem tudom megítélni, hogy a fehér cső ami egy 100/80 ALU/PPS-nek látszik és a belső PPS csatlakozik a festetlen alu csőhöz? Az úgy szerintem probléma. 

 

Amúgy, ha mindkettő dupla ALU/PPS és anyaguk szerint csatlakoznak,akkor szerintem rendben van és csak a rögzítés miatt aggódnék ;)

 

Azt esetleg leírhatnád, ha jön egy szaki, hogy a fehér az egy dupla cső, van e hézag a külső héj között?

 

Előzmény: reqcka (46481)
pupákdézi Creative Commons License 2023.01.21 0 1 46484

Nem vagyok szakember, így csak azt tudom amit én tapasztaltam. Amikor nálam szerelték, akkor az átvevő ellenőr megkövetelte, hogy ahol átmegy a födémén a füstgáz elvezető, ott egy egyszerű szürke (talán szennyvíz) műanyag csőben fusson. Gondolom azért, hogy védje azt. Nem lehet, hogy nálad is így van?

Előzmény: reqcka (46481)
nagykunsági Creative Commons License 2023.01.21 0 0 46483

Autóhűtőben 2 dolog nincs. Rozsda és vízkő. És nem lehet vele kitakarítani az autóhűtőt. 

Előzmény: [fidelio] Bismarckooo (46482)
[fidelio] Bismarckooo Creative Commons License 2023.01.21 0 0 46482

Autóhűtőtisztító adalékkal mosott-e már valaki primer hőcserélőt ? Oldja a vízkövet és a rozsdát is...

Én fogom, a jövő héten, vödör + búvárszivattyú comboval. Szerintem még jobb is lehet mint a kazánspecifikusok, az autóipar háttere sokszorosa a kazánosokénak.

??? 

reqcka Creative Commons License 2023.01.20 0 0 46481

Sziasztok, 

 

Ezer bocs, hozzánemértő amatőr vagyok, szeretnék egy "szakvéleményt".

Ősszel volt kazáncsere, egy átfolyós Saunier Duval kondenzációs kazán lett feltéve, és a "kéményt" is a szerelő vezette ki a tetőtérben (az előzőnek a helyén). Nem mászkálunk a padlásra, ezért csak most láttam, hogy ilyen fura, más szinű és átmérőjű cső van felül kivezetve. Ez így normális, vagy ezzel (is) lenyúlt a szerelő?

 

pupákdézi Creative Commons License 2023.01.20 0 0 46480

Nekem ez a 6. szezonom egy Baxi Duotech kombi kazánnal (igaz csak fűtőmódban használom), de eddig hiba nélkül működik. Évente karban tartalom egy szakemberel.

Előzmény: BurgmanAN400 (46478)
Unicalfan Creative Commons License 2023.01.20 0 0 46479

Hát mindkettőnknek igaza van ,csak más -más  dH tekintetében.

 

És azt is hozzá kell tenni,hogy kezeletlen ívó vízről beszélűnk.

 

https://bosch-hu.boschtt-documents.com/download/pdf/file/6720872186.pdf?token=0b1rk362r2je3s45277ukllif0

 

23.oldal.

Előzmény: Sony Black (46475)
BurgmanAN400 Creative Commons License 2023.01.19 -1 0 46478

Szép napot mindenkinek!

Átépítés előtt állok. 68 nm lakás. Kondenzációs kazánban a Baxi Duo tec-compackt24 es kazánról tudtok véleményt mondani ? 

Vagy milyet ajánlotok./tudom ezer fajta van / 

Köszönöm

LyPapa Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46477

Valami kimaradt: a melegvíz tároló bemenő vezetékébe tettem a légtelenítőt.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Unicalfan (46469)
LyPapa Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46476

Köszönöm szépen a válaszod !

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Unicalfan (46469)
Sony Black Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46475

Én ezt úgy tudom pont a fele 300l... de a lényegen nem változtat, nem lehet cserélgetni a vizet

Előzmény: Unicalfan (46470)
Unicalfan Creative Commons License 2023.01.19 0 1 46474

Ez így is van..És az esetek nagy részében be is áll 8 Ph alá....Ha viszont felémegy, akkor nem tudsz mit csinálni cserélni kell.

 

 és szerinte a mágnesek okozzák a ph változást---ezen megállapítás csak azzal együtt érvényes ,amit mond is,hogy bizonyos víz keménységi fok felett.

Előzmény: Apaxp (46473)
Apaxp Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46473

Az unical főnök meg azt mondta, hogy a fűtővíz ph értékét kell figyelni, és ha az érték 8, vagy az feletti, akkor cserélni kell függetlenül attól hogy mikor volt cserélve. Ja és szerinte a mágnesek okozzák a ph változást.

Előzmény: Unicalfan (46470)
blackbile Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46472

az ilyen válaszokért szeretem olvasni ezt a topikot! 

Előzmény: Unicalfan (46469)
de! Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46471

Hát ez csodálatos, nálam 600 liter friss vízből 2 teljes rendszerfeltöltés jönne ki. 🤣

Előzmény: Unicalfan (46470)
Unicalfan Creative Commons License 2023.01.19 0 1 46470

DE igen nagyon is árt.

Kazáncsere előtt kell átmosni,de nagyon alaposan....aztán úgyhagyni  ugyanazt a vizet 10-15 évíg.

Inhibitor mennyiségét /hatásosságát kell ellenőrizni és azt pótolni.

Szűréstechnológia kell a rendszerbe...több lépcsős.

 

Főleg ALSI kazántesteknél nagyon ártalmas lehet. A Bosch kifejezetten meghatározza ,hogy a kazántest az élettartalma alatt ---ha jól emlékszem:-) ---600 liter "friss" vizet képes "elviselni"

Előzmény: kormos* (46458)
Unicalfan Creative Commons License 2023.01.19 0 1 46469

Teljesen normális jelenség,ha egy csőkígyós tárolónál 50 fokra van állítva a HMV hőmérséklete--akkor a tároló tetején felső 1/3-adában jóval melegebb 60-70 fokos víz van(lehet).A szonda kb a tároló közepén mér,a csőkígyó felfűtéskor akár 80-90 fok is lehet(kazán/beállítás függő)

 

Az automata légtelenítőt remélem nem a visszatérő ágba raktad.

 

Váltószelep (probléma): -Ez a koppanás konstrukciós probléma,más kazán(gyártók)-nál is.Jellemzően pl a Boschnál is mikor áttértek a rézházas váltószelepről a műanyagra ,akkorát rug  sok esetben,hogy azt hiszed le akar esni a kazán a falról:-)...amíg réz volt addig ez a jelenség nem létezett(pl a Boschnál)

 

 majd mikor épp a váltás közép táján kiegyenlítődik a nyomás a két kör között,-NINCS két kör,egy kör van. A váltószelep csak az egyik ágban(általában az előremenőben) van.Tehát a visszatérő közös (itve)van a kazánon belűl (vagy értelmes szerelőknél már a kazánon kívűl a TF1 előtt)...Tehát ugyanazon hidraulikai körröl beszélünk,azaz ugyanaz a nyomás van a radiátoraidban,mint a csőkígyóban,teljesen mindegy ,hogy épp melyik állásban van a váltószelep.

 

A pillanatnyi nyomás növekedést azért látod,mert a váltás során -megy a szivattyú- és általában max teljesítmény környékén--és a váltás során valahol köztes állapotban annyira leszűkül a keresztmetszet,hogy nem tudja áttolni a szivattyú a vizet így hirtelen megnő kb 1 másodpercre a nyomás.

Előzmény: LyPapa (46467)
LyPapa Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46468

Tavaly készítettem egy OpenTherm interface-hez mikrokontrolleres web servert, ami a Linux serveremen futó Node-red rendszernek szolgáltatta az adatokat MQTT protokollon. A túlfutást sikerült egy képen rögzíteni:

 

 

 

Üdv:LyPapa

LyPapa Creative Commons License 2023.01.19 0 0 46467

Sziasztok, egy problémám akadt, rendbetettem (??), majd jött egy újabb 'érdekesség':

Sorban:

Van egy Ferroli BlueHelix Tech_25 kazánom, mellette egy melegvíz tarály, amit a kazán fűt, és két szint a házban, radiátoros fűtés kiépítéssel.

Évek óta probléma, hogy a melegvíz tároló felfűtése néha túlszalad (miközben 50 fokra van a melegvíz hőmérséklet állítva). Cseréltem hőérzékelőt, de semmi hatása nem volt, legutóbb hőmérséklet túlfutással leállt a kazán. Nos, kapott egy RESET-et, mire elindult, és az indulásnál szokásos légtelenítés során szürcsölt rendesen. Ez egyértelműsítette, hogy levegős a melegvíz tároló köre, így abba bekötöttem egy légtelenítőt, ami első felfűtésnél szépen percegett is :) Remélem, a légteleítő bekötése megoldja a felfűtési hőmérséklet túlfutás problémát, nem fog gőzzár kialakulni.

Valamit észrevettem: amikor a kazán alaphelyzetbe áll, akkor a melegvíz tartály fűtésére áll be a háromjáratú szelep, és ide áll akkor is, ha a fűtési kör nem kér több fűtést. A kazánon levő manométer az alaphelyzetben 1.5 Bar-ra áll be, mindkét kör esetében. Mikor a fűtés leáll, és átvált a szelep, a manométer mutatója felfut 1.8 Bar-ig, majd leesik 1.4-re, ekkor koppan egyet  a szelep (?), az ütés a radiátorok előremenő vezetékén kézzel határozottan érzékelhető, a manométer mutatója 1.5 Bar-ra állva nem mozdul többet. 

Kérdés:

Ezt a jelenséget úgy sejtem, az idézheti elő, hogy amikor a háromjáratú szelep dugattyúja a váltáshoz elmozdul, mintha vissza akarná nyomni a vizet a radiátor körbe (ekkor fut fel a nyomás kb. 1.8-ra), majd mikor épp a váltás közép táján kiegyenlítődik a nyomás a két kör között, akkor esik le 1.4-re, és a kiegyenlítődés okoz egy rendes koppanást és ütést az előremenő vezetéken. Szerintetek mi okozhatja ezt durva jelenséget ? Hogyan tudnám megszüntetni vagy az intenzitását határozottan csökkenteni ? 

 

Segítségeteket előre is köszönöm,

 

Üdv:LyPapa

 

de! Creative Commons License 2023.01.18 0 0 46466

A második ábrán a sárga a napi gázfogyasztás, a rózsaszín görbe pedig az MVM által jelentett napi fűtési hőmérsékleti tényező.

Előzmény: de! (46465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!