Keresés

Részletes keresés

architect Creative Commons License 1999.07.01 0 0 733
Kedves petra!
Kösz, hogy hiányolsz!
Az a helyzet, hogy Hacsek hasonlata a másodlagos nemi jellegek és a csaptelepek külalakja között olymértékben zseniális volt, ami ellen még nekem sem lehet kifogásolnivalóm.

Egyébként meg az összes kukkolós topic elsüllyedt, nem úgy mint ez.

Előzmény: rocher (731)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.01 0 0 732
Kedves Ezermesterek!

Könnyes szemmel és fályó szívvel búcsút veszek tőletek. Megyek brikóba. Holnap nem jövök :-)) Szonbaton diégó. Sz'al csak hétfőn jövök be meginn, de életem árán is felhozom a topicot, ha neadggyisten lesüjjedne!!!

Lyókedvet és hétvégét!!!

rocher Creative Commons License 1999.07.01 0 0 731
Igenis!:-)))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Hacsek (727)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 730
Arabella!

A konyhamodulok mélysége (a szélétől a falig befelé) 60 cm. A munkalap is ilyen mély.
Namost. Van olyan mosogatótálca (mindegy hány tálcás), ami 45 cm mély, és a munkalapba akkora lukat kell kivágni, hogy a tálca pereme pont ráüljön a luk szélére. Szerintem ez a rosszabbik eset.
Merthogy lehet kapni 60 cm mély (telimélységű) tálcát is, ami egy darab rozsdamentes acéllemezből van, van neki falszegélye is. Ez csak a 60 cm-es oldalával csatlakozik a szomszédos munkalaphoz (ha van mellette). Ekkor csak itt kell egyenes vonalban tömíteni, amihez jól záró profilok vannak, nem kell a szilikonnal gányolni. Ez a jobb megoldás, és még valamivel olcsóbb is.
Pl.: 80 cm munkalap + 45x75-ös mosogatótálca = 4000+12000= 16000 Ft
80x60-as telitálca 14000 Ft.

Előzmény: Arabella (728)
juci Creative Commons License 1999.07.01 0 0 729
IGEN!! Nyertél, mi is ijen mosogatót terveztünk, mert eddig mindig a lyókis zománcos, gumiszegélyeshez volt szerencsénk.

Animuszom meg azér rossz, mer mindig elő akar törni belőlem, fene a nárcisztikus fajtáját, alig győzöm elnyomni. Tegnap is alig tuttam szóhoz jutni tölle. És ezér maradt el a köszönetmondás. Ez különben a belső értékeket szem előtt tartó párválasztásról jutott eszembe, mert párt még ugyan nagyon lyól választottam, de salyátmagammal úgyláccik, nem boldogulok.

Előzmény: Hacsek (726)
Arabella Creative Commons License 1999.07.01 0 0 728
Hacsek!
Mi az a telimélységű (tehát nem munkalapba szerelhető méretű) mosogató?
Az a kettő illetve egy öblös tálcával vagy nélkül és egybe?
Előzmény: Hacsek (726)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 727
Petra! Hagydmálógva szegény architectet, szegénynek megvan a maga balya nélkülem is!
Előzmény: rocher (723)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 726
Kedves juci!

Bevallom, fogalmam sincs, mennyibe kell kerülnie a szegőlécnek.

A konyhához: személyes meg széles tapasztalat, hogy telimélységű (tehát nem munkalapba szerelhető méretű) mosogatót érdemes csináltatni.
1. egyrészt olcsóbb a nagytálca, mint a kicsi és a munkalap együtt.
2. másrészt a makacs piszok és a vízefolyás mindig az illesztésnél jelentkezik.

Viszont ebből a mondatodból: "Csak mivel nem lyól választottam magamnak animuszt, nem győzőm fegyelmezni, ezér maradhatott el." egy kukkot sem értek, lécci fordítsd le magyarra!

Előzmény: juci (724)
Pozsika Creative Commons License 1999.07.01 0 0 725
Kedves Hacsek!

Igazából nem attól félek, hogy nem tudják esetleg kifúrni a lukat, vagy beverni a cölöpöt, hanem, hogy nem tud odajönni a gép (szűk és meredek utca, az építőanyagot is katonai ZIL hordja), meg hogy baromi sokba fog fájni, meg még az is betegségem, hogy nagyon szétbarmolják a környezetet, pl. ki kell vágni olyan fákat is azért, hogy odaférjenek, amiket megtartanék.

Előzmény: Hacsek (722)
juci Creative Commons License 1999.07.01 0 0 724
Kedves Hacsek,

jaj, dehogynem vettem észre, és 1000 köszönet érte!! Csak mivel nem lyól választottam magamnak animuszt, nem győzőm fegyelmezni, ezér maradhatott el.

Szegőléc-árról mia véleményed?

Jaj, meg ojan gyönyörűséges munkalapot is láttunk praktikerbe, sötétkéket, mer persze azt szeretnék, és ötezer fojómétere. Nem baj, eccer építünk konyhát (remélem!).

Hacsek máshol nem látunk ócsóbbat, ugyanijenlyót.

Előzmény: Hacsek (718)
rocher Creative Commons License 1999.07.01 0 0 723
Hacseeek!, hol van az az architect? Má megint offolosba mentél:-))))))))))
Előzmény: Hacsek (718)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 722
Pozsika!

Igen persze, ritkán szoktam ilyen f@szságot írni. Nem is értem, hogy "felejtettem odébb" azt a nemet.

Cölöpözés sokféle van: fúrt, vert, injektált sőt robbantott típus is. Attól ne félj, hogy túl kemény a talaj, a cölöpfúróknak általában gyémánthegye van.

Előzmény: Pozsika (720)
Arabella Creative Commons License 1999.07.01 0 0 721
Hacsek!
Én minden betüt elolvasok, és azt kell mondjam, hogy ezt is mérlegelni kell, ha egyszer nem tudok kerámia betétes csap nélkül élni, akkor kell a vizszürő is :))
Arabella
Előzmény: Hacsek (719)
Pozsika Creative Commons License 1999.07.01 0 0 720
Kedves Hacsek!

Ugye úgs gondoltad, hogy L alakú vasbeton lemezként készül és víznyomással NEM kell számolni.

Tehát, ha L alakú az a vasbeton lemez, akkor kell-e még külön földbe, a padlószintnél mélyebbre nyúló alap?

És még egy tudatlanságomat tükröző kérdés, hogy a "cölöp alap" az ugye nem olyan, amit ott kell lekalapáni valami géppel a földbe (ami mint említettem igaencsak sziklás)?

Előzmény: Hacsek (716)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 719
Arabella!

De jól mondták. Viszont elemezzük csak a helyzetet:
Azért vered magad +költségbe, hogy vehess valami drágábbat. Kérlek te is olvasd el a jucinak írt tanács utolsó két mondatát.

Előzmény: Arabella (717)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 718
Kedves juci!
Nem is dicsértél meg, hogy megoldottam az MDF-problémát! Vagy észre sem vetted a választ?

Amit a csaptelepekről írtam, azt úgy kéretik érteni, ahogy írtam, azazhogy:
VIGYÁZNI KELL, mert a kívülről gyönyörű csaptelep rejtHET olyan alkatrészt, ami nem szereti a kemény vizet!!
Tehát kéretik a vízszerelő tanácsát kikérni és megfogadni, aki valószínűleg belülről is ismeri az általad kinézett gyönyörű és drága csaptelepet.
Szóval pont nem a kar és más külsőség a lényeg, kedves juci, hanem a belső értékek, mint a párválasztásnál. (Házastársat is lehet választani a másodlagos nemi jellegek mérete alapján, de nem ettől lesz tartós egy házasság)

Előzmény: juci (715)
Arabella Creative Commons License 1999.07.01 0 0 717
Hacsek!
Nekem azt mondták az egyik boltban, hogy vehetek magamnak egy vizszürőt, amit oda szerelek be ahol bejön a lakásba a víz, és ez elég ahoz, hogy megszürje ezt a ronda vizet, ami itt van Bp.-en.
Nem jól mondták?
Arabella
Előzmény: Hacsek (713)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 716
Kedves Pozsika!

Konkrét adatokkal persze nem szolgálhatok így látatlanban, de azért elvben tudok segíteni.

Magát a falat kell úgy kialakítani, hogy ellenálljon az oldalnyomásnak. Ez lényegében azt jelenti, hogy a talajon fekvő padló és a fal között nysomatékot felvenni képes kapcsolatot kell csinálni.
Pl. úgy, hogy a padló és a fal sarokmerev kapcsolattal kialakított egyetlen, L alakú vasbeton lemezként nem készül. Ennek megtervezése statikai számításokat igényel. A drénezés tényleg jó, mert legalább a vízoldalnyomással kell számolni, viszont a kavics közvetíti a talajmozgást, ami viszont nem jó.

Másik lehetőség, hogy a felmenő falat nem síkalappal, hanem cölöpözéssel alapozzák, felmenő hosszvasalással. Ekkor a talajkapcsolat teszi a falat kellően merevvé.

Harmadik megoldás a faltól független támfal. Ez valóban tehermentesít, ahogy te is gondoltad.

Előzmény: Pozsika (712)
juci Creative Commons License 1999.07.01 0 0 715
Bocsánat, hogy beleszólok, de engem is érdekel: a kerámiabetétes is kikopik a kemény víztől? És azt hittem, nem, illetve ha mégis, elég ócsón lehet bele venni ijen betétet. Kis naiva vagyok? Nekünk a Francstattban bevált a karos, pedig nem semmi vót a víz.

OFF
Jaj, hójember, ne is mondd! Az uram, az a szenilis, ojan izé, merhogy ő mindent meg akar nézegetni, hogy mijet is szeretne, úgyhogy tuti, hogy már késő lesz! Ezér küldök is rólla egy fotográfiát hamarosan, hadd röhögjenek mások is!
ON

Előzmény: Hacsek (713)
hóember Creative Commons License 1999.07.01 0 0 714
OFF
Csak a csaptelepre ne monttál semmit, pedig az is rulez, csak lehet, hogy mán lerulezett.
On
Előzmény: Rémusz bácsi (703)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 713
Vigyázz, Arabella!

Azért nem nagyon forgalmazzák ezeket a spéci csaptelepeket Magyarországon, mert túl kemény a víz, és a vízkő a súrlódó felületeket tönkreteszi. (Ezt nem én mondom, hanem okos vízvezetékszerelők)
A hagyományos (lukforgatós) csaptelepek kevésbé érzékenyek a vízkőre, mint a gömbcsuklós meg hengerforgatós csapok.
Úgyhogy csak ott célszerű karos csapokat felszerelni, ahol egy egész épületre vízkezelő szűrőt is telepítenek.

Előzmény: Arabella (709)
Pozsika Creative Commons License 1999.07.01 0 0 712
Kedves Hacsek!

Állításod alapján statikából jól képzett szaki vagy, ezért eléd merem tárni problémáim egyikét:

Szentendre üdülőövezetében szándékozunk lakóházként funkcionáló, de üdülülő megnevezésű házat építeni. A telek igencsak meredek, de a beépítési előírások miatt a szinteltolásos épületet elvetettük (még nem kelt ki ehe ehe).

A tervezett beépítés így: alagsor, földszint tetőtér, aminek következtében az épület hátsó (északi) fala igencsak a föld alá kerül, kb a földszint 2/3-áig. A föld egyébként igen kemény, sziklás és a fal mellett lesz egy kaviccsal feltöltött drénrendszer.

Kérdés: Kell-e valamilyen támrendszer, ami tehermentesíti ezt a falat (és ezen keresztül a házat), vagy elegendő maga a fal. Illetve, milyen módon lehet erre a kérdésre válasz kapni, amennyiben ezek az infók kevésnek bizonyulnak.

Arabella Creative Commons License 1999.07.01 0 0 711
Aranyos vagy Rémusz Bácsi!
De azt kell mondjam, hogy befektetésnek is kiválló, ha már nem bírjuk bármikor eladhatjuk úgy hogy kerestünk rajta és ez nem egy utolsó szempont:) Meg aztán nekünk is van hifink:))
Arabella
Előzmény: Rémusz bácsi (710)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.01 0 0 710
Tudom, hogy ez nem illő, de hadd tegyem fel a kérdést: úgy szemre mennyi lehet még neki hátra? Mer töxar kifogni 1 ijen reménytelen esetet szomszédba.

(Láttad aszt a francia filmet, ahol a magát alig vonszoló nyanyával eltartásit kötött a család, majd a nyanya, miután lyól kiforgatta mindenéből őket, és lyól ki is virult, szépen túlél mindenkit? - persze nem ilyesztgetésnek mondom, de télleg lyól gondojjátok meg!)

Előzmény: Arabella (709)
Arabella Creative Commons License 1999.07.01 0 0 709
És akkor a piros ász kinél van???
Rémusz Bácsi!
Reménytelen a nénivel való komunikálás:(((
Valószínűleg az lesz, amit írtál. Hasonlót láttam( amit írtam), de csak zuhanyzóhoz a praktikerben.
Arabella
Előzmény: Hacsek (707)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.01 0 0 708
Te figyi, Arabella, mi lenne, ha a forrásvidéknél szüntetnétek meg a bajt? Mondjuk +lepnétek a nyanyát egy fejhallgatóval? Hátha rájön, hogy úgy neki is jobb. Vagy totál meszes szegény?

Az a kétgombos megoldás baró szerintem is, eccer láttam valakinél, aki azt monta, hogy manapság már csak ijet gyártanak, de bótba én sem láttam. Tehát karosat kéne venni, mer mosogatásnál práktikusabb (én már csak tudom!). De megnézem a brikóba eszt is.

Rémusz, a papucs

Előzmény: Arabella (705)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 707
Kedves barátom, Tacsa!

Összevetettem az Arabellának adott válaszainkat hangszigetelés ügyében. Megállapítottam, hogy egyformán tudjuk a leckét (egyforma jól vagy egyforma rosszul, az most mindegy.)
Viszont úgy tudom, hogy az ultiban sem szokás ultira ultit mondani, hanem következőként legalább egy kamu betlit kell benyögni. Így legfeljebb kontrával elfogják, de mégse mondanak renonszot. (:-))

Előzmény: tacsa (702)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.01 0 0 706
Juci!

Ez éppen a májusi Építőmester totóban volt rejtvénykérdés (én vagyok a rejtvényrovat), úgyhogy elárulhatom, hogy még a szakmabeliek között sem tudja mindenki.

MDF=Medium Density Fibreboard, azaz közepes nyomású préseléssel készült lemez. Más dialektusban Medium Depressed Fit, ami ugyanazt jelenti.

(ráadásul a totóban felkínált kamuk:
Matt Dekorációs Fólia, ill. Marble-Drummond Factory)

Előzmény: juci (704)
Arabella Creative Commons License 1999.07.01 0 0 705
Építészmérnökünk már van, referenciáját is láttuk, láttunk családi házat és láttunk felújitott lakást is ,amit ő tervezett ( ez minket jobban érdekelt:) )
Nem tudom, hogy melyik a jobb megoldás nekünk hangszigetelés szempontjából, azt kell tudni, hogy a néni már lassan halálán van, süket és imádja bömböltetni a TVjét alvás közben. Azzal tidztában vagyunk, hogy ha ki vannála is meg nálunk is nyitva az ablak, azzal nincs mit tenni, de az egy kicsit bosszant, hogy a nappaliban lévő TV-nk hangját nem hallom, de az ő TV-hangját csukott ajtó, ablak mellett hallom abban a helyiségben, ami most konyha és az lesz a háló, de fordítva sem jó, mivel a háló és a szoba egymás mellett az ő napalija fölött van. Ezért HELP, valaki mondja meg...(llalalal), hogy mit lehet, mit érdemes és mi az amit megcsinálunk mégsem lesz eredménye.Szóval nem akarunk minden hangot kiszürni, csak amit érdemes és ha lehet ésszerű határok között. Ez itt a nagy kérdés.
Rémusz Bácsi! Engem, minket minden érdekel konyhai meg fürdőszobai csaptelepek, halottam egy olyan csapról ami két "gombos", az egyik a hőfokot szabályozza, a másik a nyomását a viznek és csak az egyiket kell tekergetni, amikor az emberfijjja mosogatni akar(?).
Köszönettel: Arabella
Előzmény: tacsa (702)
juci Creative Commons License 1999.07.01 0 0 704
Hacsekk!

Félretoltam egy kicsit ezt az agresszív, vén hüje Rémuszt, és mekkérdezem tőled halkan (eddig még senki nem tutta a választ): minek a rövidítése az MDF? Politikamentesen!!

juci, az elnyomott

Előzmény: Rémusz bácsi (703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!