Keresés

Részletes keresés

radikál Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54379

Súly: 1,83kg.

Előzmény: Törölt nick (54378)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54378

na és a súlya? :)

ha gondolod, megadom a futárárat, amit én kaptam legolcsóbbat, a nagyok közül az egyik :) és nem sárga. :)

/mint amikor 2 matróz barkóbázik /

 

lehet ennél is van olcsóbb, az meg írja meg nekem :):)

 

chile 1 kg a gyorsabbik verzióval a fele,

usa 1 kg meg annyi mint az 1 kg ajánlott postai levél.

usa 2 kg  meg már olcsóbb is mint az ajánlott levél.

ha nem vállalsz be limitet,

ha tudsz egy jó mennyiséget küldeni, nyilván akkor mégolcsóbb.

Előzmény: radikál (54370)
radikál Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54377

Ha megmondod hogyan már csinálom is :)

De tényleg.

 

Ami rohadt érdekes, hogy a bankszámlámmal semmi gond ugyanis csináltam tegnap egy új PP account-ot és 2 perc alatt hozzáadtam azt az OTP-s bszla-t amit a régi (mellesleg jól müködö) PP számlához nem enged!

Jó mi?

Tehát nem a bszla-val van baj hanem a régi PP account-ommal (legalábbis ebböl a szempontból)

 

Gondoltam akkor semmi gond átteszem a zsét az új PP account-ra és hazaküldöm.

Igen ám de az új account-on meg ott a limit amit csak az ellenörzési folyamattal lehet feloldani.

Ahhoz viszont kell, hogy legyen hozzárendelve credit card is amit nem enged hozzáadni mert már hozzá van rendelve a régi PP account-omhoz!

 

Kérdés: Van itt olyan aki már változtatta meg a paypal címét ami hozzá van rendelve az ebay account-jához?

Mert most valszeg paypal címet váltok, hogy az új account-omra jöjjön majd a pénz.

Előzmény: bombaba (54375)
bombaba Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54376

Igen.

Előzmény: radikál (54374)
bombaba Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54375

Valóban nincs ilyenem, de az enyém már régi számla, bankszámlával, bankkártyával.

Mégiscsak a bankszámlád hozzáadását kellene átverni.

Előzmény: radikál (54373)
radikál Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54374

A 252.000-töl hívtál le többet anyway?

Előzmény: bombaba (54372)
radikál Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54373

Simán? :)

Ezt a szót én már nem ismerem a Paypal-al kapcsolatban.

Elvileg módosítható korlátlanra hiszen mi van ha egy hajót adsz el 250.000 dolárért?

 

A kép amit belinkeltem egy új Paypal account-hoz tartozik.

Ott van a felsö sorban ahol a státusz is van.

Account Limits: View Limits

 

A régi Papypal account-omon ilyen nincs (nincs ilyen menüpont sem) de sajnos ahhoz meg nem engedi hozzáadni az új OTP-s bszla-mat amire hazaküldhetném a zsét.

Jó mi?

Ördögi kör, és mit mondjak kurvára dühítö.

 

Valószínüleg neked sincs már ilyen limited így küldhetsz amennyit akarsz.

 

 

El lehet törölni a withdraw limitet de természetesen szigorúan csak bank card hozzáadásával aztán következö lépcsöben personal verify-al ami tudjuk mi.( fotók, documentumok, stb.)

 

Most ezzel küzdök az új Paypal számlámon és várom/veszem az újabb és újabb akadályokat.

Kíváncsi leszek mikor érek a végére és sikerül e.

Mert öszintén szólva erös kételyeim vannak.

Előzmény: bombaba (54372)
bombaba Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54372

Érdekes.

Én ugyan nem állítottam be/át semmit, de ettől többet lehívtam már idén és eddig nem volt gond.

De ez módosítható simán, nem?

 

Előzmény: radikál (54371)
radikál Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54371

Kukk:

 

 

252.000/év.

 

Előzmény: bombaba (54369)
radikál Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54370

Dehogy.

 

"Mindössze" 15.000 jó magyar forint.

Előzmény: Törölt nick (54368)
bombaba Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54369

 

"What is PayPal's transaction limit?

The maximum amount allowed for a single transaction is $10,000 USD by a PayPal member.
If you don’t have a PayPal account, you can send a maximum of $4,000 USD for a one-time, single transaction.
For PayPal members living outside the U.S., the maximum transaction limit depends on the currency in use:..."

 

és folytatódik még különféle pénznemekkel.

 

 

Előzmény: radikál (54366)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54368

ez tényleg jó lassú :)  és drága volt az ems?

Előzmény: radikál (54359)
haba13 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 54367

Néhány napja a testvérem rendelt egy telefont( 95 %-os eladótól). Elutalta a pénzt, köszönték a rendelést, stb.

Egy picivel később e-mailt kapott, amelyben jelszóváltoztatásra szólították fel, amelyet megtett, mint később kiderült felelőtlenül, egy adathalász e-mail volt. Nem tudott a saját fiókjába bejelentkezni, csak egy másik személy nevén futó fiókba ,amely blokkolva van. Nem Paypal használatával történt a rendelés, hanem Mastercarddal, amelyről a  termék összege elutalásra került ( levettünk a kártyáról minden pénzt, így pénzhez nem férhet hozzá a csaló!)

A kérdésem az lenne, hogy a megrendelt telefont várhatjuk-e, illetve, hogy milyen kárt tud még okozni?

Előre is köszönöm a választ!

radikál Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54366

Megtaláltam de nevetségesen kis összeg.

 

Éves szinten ( Withdrawal limit ) 252,000 HUF amit bszla-ra küldhetsz.

 

Pont a tízszeresét kell hazaküldenem :(

 

De el lehet törölni a limitet.

Most ez a következö projekt, már folyamatban van.

Gondolom most is le fognak *****-ni mire lesz valami ha egyáltalán lesz.

Kezdem elhinni a kolléga összeesküvés elméletét pedig nem nagyon hittem eddig az ilyesmiben.

Olyan mintha szándékosan megtennének mindent, hogy ne tudd kivenni a pénzed.

De tényleg.

Előzmény: t.lantos (54365)
t.lantos Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54365

Van.

Valahol meg is tudod nezni biztosan, de ugy szar az egesz pp, ahogy van.

Ugy emlexem, hogy meglehetosen nagy osszeg.

Előzmény: radikál (54364)
radikál Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54364

Egy kérdés azokhoz akik szoktak/tudnak hazaküldeni pénzt.

Van e korlátozva az összeg vagy nincs összeghatár?

Havi és/vagy éves limitre gondolok.

t.lantos Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54363

magyar pista :)

Előzmény: radikál (54361)
t.lantos Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54362

08.30 mar a chilei repteri scan

Előzmény: radikál (54361)
radikál Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54361

Egész pontosan 08.19 és 09.02 között :)

 

Viszont ami még ettöl is furcsább, hogy kértem email értesítést a kézbesítésröl (minden EMS-nél kérek) és az SEM jött!

Pedig a kézbesítés napján vagy legkésöbb 48 órán belül az mindíg ott volt a postafiókomban.

 

Na az hogy lehet?

Előzmény: t.lantos (54360)
t.lantos Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54360

Emlexem, ragaszkodtal hozza, hogy x nap alatt kinn kell lennie, nem hittel nekem.

Ahhoz kepest 08.19 es 08.30 kozott van par nap :)

Előzmény: radikál (54359)
radikál Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54359

Chilébe aug.19-én küldött EMS csomagomról a posta ennyit lát: célországba elküldve.

 

 

A Chile-i posta meg ennyit:

 

 

ENVIO ENTREGADO: a webfordító szerint ez azt jelenti " küldemény szállítva".  (?)

 

 

Jó, hogy "perfekt" vagyok Spanyolból.

bings12 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54358

Mi a különbség a personal és a busines account között?vannak kötelezeségek,ha busines az accod?

haba13 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54357
Van esély arra,hogy megkapjuk a küldeményt?
Mit tehet még a csalò?
radikál Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54356

Jesszusom még itt tartasz csak? :)

Itt kb. 1 hete voltam.

 

Nyugi nem lesz hozzárendelve az account-od :P

 

Ezt a választ fogod kapni:

 

Dear ******,

Thank you for uploading to us your IBAN details, I would advise that the reason our system is preventing your banks addition is because we will not be able to process funds to/from this account using the new SEPA network.

 

Without overcomplicating this matter, the implementation of SEPA across Europe has caused a number of problems with a number of banks however, it has generally been an improvement with less delays to funds processing and improved processes. In your case, unfortunately , the IBAN validates as correct but our system is rejecting it as any transfers between PayPal and this bank account would fail. I can only recommend reaching out to your bank in relation to this matter as this bank account will not be able to be added.

 

Yours sincerely,
******
PayPal

Előzmény: Jeepney (54350)
faki Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54355

Ha jól látom, a 4.1.3/20. pontot idézted (Küldemény átvétele Csomagpontban), amihez külön szerződés kell. Általánosságban, háztól-házig az 1. pont a mérvadó:

"...

Az utánvét elszámolása és átutalása heti egy alkalommal történik, a beszedést követő 7 napon belül..."

 

Egyszer küldtem így és olyan szerencsétlen volt az időpont, hogy 1 hetet vártam a pénzemre. Bosszantott, mert előtte nem néztem meg, ha tudom, talán nem is küldöm velük. Szerintem ez elég komolytalan a mai világban. Egyéb kellemetlenséget is okoztak már, csak a Vaterafutáros áruk elég versenyképes és a viszonylag csekély értékű csomagoknál már sokszor a százforintos különbség is számít.

Előzmény: blaze73 (54354)
blaze73 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54354

belföldi esetében :

 

Amennyiben az Ügyfél utánvétel szolgáltatással adta fel a Küldeményt, a DPD a Címzett
általi átvételt, és utánvétbeszedést követő 5 munkanapon belül utalja át az utánvét-
összeget az Ügyfélnek.


ÁSZF

Előzmény: faki (54352)
blaze73 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54353

Értem, köszönöm.
Ennyire nem túrtam utána, gondoltam valaki használja őket és kap utánvételes utalásokat Tőlük és csípőből tudja :) 

Előzmény: faki (54352)
faki Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54352

Belföldi csomagnál hetente egyszer van elszámolás és utalás; ha jól emlékszem, csütörtök vagy péntek.

 

Külföldire gondolom, ez a mérvadó (ÁSZF pdf):

"...

2. „DPD Express COD/Utánvétel”-szolgáltatás: a DPD vállalja, hogy az utánvétet a Címzettől
való átvételt követő két munkanapon belül átutalja (az átutalást elindítja) a Feladó által
megjelölt bankszámlaszámra...."

Előzmény: blaze73 (54348)
Hintalow Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54351

Azt nem értem, hogy itt a bankszámla hozzáadásához miért akarja mindenki belekeverni az iban számot, meg sepa rendszert.

Sima 24 vagy 16 jegyű belföldi számlaszámot kell megadni, hiszen a paypal is a sima saját magyar unicreditnél vezetett forint folyószámlájáról utalja ki a lekért pénz, a giro rendszerben.

Semmi köze nincsen az egésznek a sepa rendszerhez, meg iban számlaszámokhoz, ha jól látom a leveleket, csak annyi lett elérve ezeknek az erőltetésével, hogy a szerencsétlen indiai droid ügyfelesek teljesen megzavarodtak, és éppen az a téma, hogy miért nem tudjátok magyar reggel használni a sepa szabványt kiutalásra.

Jó hogy a Higgs-Boson részecskéket nem kevertétek bele :)

 

A legegyszerűbb módszer egy számla hozzáadására: csinálsz egy sima feltöltést a folyószámládról párszáz forinttal. és ennyi. automatikusan elmenti a számlaszámot a paypal.

 

A név sorrendje kb sosem akadályozott semmi ilyesmit, annyit azért tudnak már, hogy ne akadjanak fel a nyugattól eltérő névsorrenden.

Jeepney Creative Commons License 2014.09.09 0 0 54350

Fejlemények vannak. Ezt kaptam:

 

you can upload any document with your IBAN number directly into your account through workaround steps.
Then we will investigate this issue further.
You can do it using this link:

1. Go to http://www.paypal.com/va/cardconfirmfail/  
2. Log in to your account.
6. Click 'Upload documents.'
7. Browse for the file(s) you want to upload and click ‘Attach File.’
8. Click ‘Send Files to PayPal.’

Please send us an email to confirm receipt of your document

 

Leírtam nekik mindent. Az IBAN (nemzetközi bankszámlaszám) nálam:

HU37 +24 szám.

 

Várom a választ, nyalok nekik, ahogy tudok.

Előzmény: radikál (54340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!