Keresés

Részletes keresés

Pacsker08 Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 487

Tavaly is alig kapott lehetőséget, pedig Szabó Laura kvázi egyedül volt a poszton. Sajnálom valahol, mert simán mehetett volna egy alsó - középházas csapatba. 

Előzmény: Tonio 2.0 (485)
RnD Creative Commons License 2019.09.22 -2 0 486

Igen, de a Budaörssel edz, és Érd meccsre még nem nevezték (a másik két kettőssel Budaörsnek adott játékossal ellentétben).

Előzmény: Tonio 2.0 (485)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 485

Kettős játékengedélye van Armillának, nem?

Előzmény: RnD (484)
RnD Creative Commons License 2019.09.22 -2 0 484

'...Ott van például Simon Armilla, ő nem tudom mit keres a másodosztályban.'

 

A NEKA odaadta az Érdnek. Az Érd meg augusztusban lepasszolta a Budaörsnek, mert ugye már van Kisfaludy.

 

Szabó Edinát kérdezd inkább, a NEKA erről nem tehet.

Előzmény: Pacsker08 (482)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 483

Amúgy ez volt és Szilovics 7 akciógólt lőtt a Vasasban.

Előzmény: hatosfalat (480)
Pacsker08 Creative Commons License 2019.09.22 -1 1 482

Szerintem amúgy is a Budaörs volt a fő esélyes az NBI /B megnyerésére. A Neka-nal hiába a sok tehetség, csak vesztettek egy Vámos Petrát. Ha fel akarnak jutni, akkor kicsit változtatni kellene a koncepción, bár szerintem érdemesebb lenne azzal foglalkozni, hogy a végzőseiknek minél jobb helyet találjanak. Ott van például Simon Armilla, ő nem tudom mit keres a másodosztályban. 

 

Keletről viszont szerintem megint az Eger fog feljutni, reméljük nem vállalják, ha pl a Békéscsaba kiesése múlik rajta. Vagy ha igen, ami természetesen szívük joga, akkor próbáljanak meg tényleg erősíteni. 

Nyugaton még a Győr II-re leszek kíváncsi, kb a meghatározó játékosaik felét elvesztették, nagyon kíváncsi vagyok, mit alkotnak. Eddig jól állják a sarat, Kürthi Laura és Csekő Brigitta vezetésével, utóbbiról eddig azt hittem, hogy szélső. Viszont Farkas Johanna úgy tűnik megsérült 🙁

Előzmény: hatosfalat (480)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 481

Nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek, de, amikor megtudtam, hogy a Vasas átkerült a Ny-i Csoportba, csak arra tudtam gondolni, hogy az MKSZ se híve az NBI-es NEKÁ-nak, és tudatosan gördítettek elé plusz egy akadályt.

Előzmény: hatosfalat (480)
hatosfalat Creative Commons License 2019.09.22 -2 0 480

Vasas-NEKA 32-29. Ezzel a NEKA szerencsére szépen távolodik a feljutástól. Amúgy ez lehetett talán a csarnokavató meccs.

Cose Creative Commons License 2019.09.21 0 0 479

Akkor szerencsére nem genetika, hanem tanulás. Írjon belőle könyvet :)

Előzmény: RnD (477)
Cose Creative Commons License 2019.09.21 0 0 478

Ez igaz, ő indításai is lézerpontosságúak

Előzmény: Igazság80 (476)
RnD Creative Commons License 2019.09.21 0 0 477

....és ha belegondolunk h amikor Janurik a junior válogatottban védett (még 2009-2010-ben), ha akkoriban kérdezted a játékosokat, azt mondták h Janurik nem tud indítani. Ez 'köztudomású' volt róla anno.

Előzmény: Cose (475)
Igazság80 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 476

Herczeg Lili még piszok fiatal, de már nem akármilyen indításai neki is megvannak...

Előzmény: Cose (475)
Cose Creative Commons License 2019.09.21 0 1 475

Az még arrébb van, de ha Janurik majd visszavonul, remélem nyit egy "Indítás - ahogy én csináltam" - blogot, vagy legalább "Uccu!" néven egy kapusiskolát, ahol az indítást megtanítja az utódainak. 

Előzmény: Trombozis2 (474)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 474

Ez egy érdekes kérdés. Én úgy gondolom, h az Érd rendelkezik jó védőjátékosokkal szép számban, meg vannak a hatékony kettes és hármas védőik is, akik nem szorulnak cserére támadás és védekezés között. Az már más kérdés, h a védelem azért messze van a tökéletestől, de ez nem feltétlenül a játékosok egyéni képességeinek eredménye. Ettől függetlenül Janurikot én is a 2-3. legjobb kapusnak tartom, kiváló reflexekkel rendelkezik és prímán indít (na ez utóbbi pl. nem szerepel a védési statisztikákban, pedig meccseket dönthet el). Ktpez pl részben Januriknak köszönhetően tudott ennyi gólt lőni az előző szezonokban. Kinga remélem, h megkapja egyszer a lehetőséget, h magasabb szinten védjen, méltatlan lenne, ha az Érd jelentené számára a legmagasabb lépcsőfokot.

Előzmény: Igazság80 (473)
Igazság80 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 473

Azt gondolom az Érd csapata nem éppen a csodálatos védelméről híres azaz itt inkább felértékelődik egy jobb kapusteljesítmény, mintsem arra lehessen hivatkozni, hogy milyen jó a védelem előtte...

Előzmény: Trombozis2 (472)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 472

A kapusok védési statisztikáit mértékkel kell kezelni. Egyrészt nem mindegy, hogy milyen védelem mögött másrészt, hogy milyen támadópotenciállal rendelkező ellenfelek ellen érik el a kapusok. Egy- egy gyengébb csapat ellen elért kiváló védőszázalék azért nagyon megdobja az átlagot, viszont kevésbé releváns. Az egy jobb értékmérő, ha kiválasztunk 5 tétmeccset, amelynek komoly hatása volt a szezonra és azokból vonunk egy átlagot. Esetleg külön nézzük a ziccer- és heteshárítást, ahol a védelemnek nem volt szerepe.

RnD Creative Commons License 2019.09.21 0 0 471

Én már egyszer-kétszer megjártam az MKSz stattal, ezért nem nagyon hiszek nekik.

Előzmény: Igazság80 (470)
Igazság80 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 470

Persze, hogy magyar bajnoki statok nincsenek az EHF oldalán, nem is így értem a dolgot.

Hanem úgy értem, hogy a védési százalékok számokban kifejezve teljesen ugyanazon tartományban mozognak a 2 oldalon, különösen ha leszűkítem 1 kapusra a történetet. 

 

Azaz például Bíró magyar bajnokija top 5 klubok ellen szinte centire ugyanolyan százalék volt tavaly, mint a BL mutatója az EHF-nél. Vagy mikor itt elemeztük a Rosztov orosz kapusát anno, hogy véd a BL meccseken, valaki beírta az orosz bajnoki statjait és alig 1-2 % differencia volt, a bajnokija jobb volt, de ez érthető, a BL erősebb mezőny, mint a teljes orosz átlaga...

 

Előzmény: RnD (469)
RnD Creative Commons License 2019.09.21 0 0 469

Magyar bajnoki meccsek stat-jait nem találod meg az EHF-honlapon. Itt valamit keversz szerintem......

Előzmény: Igazság80 (467)
Igazság80 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 468

Persze, nem ugyanazokkal az ellenfelekkel játszottak, bár pont a Békéscsaba ellen védett elég rosszul Triffa. Az írás második része meg teljesen igaz...

Előzmény: Süni2 (463)
Igazság80 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 467

Egyszer visszanéztem 2-3 meccset a már ismert adatok fényében, és akkor stimmelt, mikor számoltam. Meg a százalékok számszerűleg szinte teljesen megegyeznek az EHF számaival, ugyanolyan átlagos értékek vannak mindkét oldalon...

Előzmény: RnD (464)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 466

Hát nem.

A mai napig nem értem, hogy a szabadra visszafújt lövéseket miért írják be pl. rontott lövésnek. 

Előzmény: RnD (464)
RnD Creative Commons License 2019.09.20 0 0 465

Szerintem pont ezért Rasmussen sem fog variálni a kapusokkal. Triffa esélyei minimálisak, jó formája ellenére. Csak akkor utazna a vb-re ha valamilyen vis maior jönne közbe.

Előzmény: Süni2 (463)
RnD Creative Commons License 2019.09.20 0 0 464

Most remélem nem az MKSz-statból indultok ki, mert az nem sokat ér...

Előzmény: Igazság80 (462)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 463

OK, de ne feledd, hogy nem ugyanazokkal az ellenfelekkel játszottak.

Hozzáteszem, hogy nekem eszembe nem jutott volna variálni a kapusokkal.

Egyrészt, mert a szűk keretben úgyis a Bíró-Kiss páros szerepel majd, másrészt, mert Janurik kb. 4 éve folyamatosan stabil, 30% körüli teljesítményt nyújt, és ezt rajta kívül senki se mondhatja el magáról a magyar mezőnyben.

Előzmény: Igazság80 (462)
Igazság80 Creative Commons License 2019.09.20 -1 0 462

Eddig elég jelentős a különbség Janurik Kinga javára. Triffa az 5 meccsén átlagosan 24 % védett, míg Janurik 36 % teljesítménnyel áll.  Triffa 5 alkalomból 1 alkalommal védett 30 % felett, ellenben Janurik a 4 meccséből 3 alkalommal is 30 felett védett, sőt ebből kétszer 40 % feletti teljesítményt hozott össze...

Süni2 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 461

Itt válaszolok Cose! 
Közben leesett, hogy eleve ide kellett volna írnom.

A JK alapján valóban nagyon jól kezdett Janurik. Persze, valahol ez érthető. Fel kell, hogy vegye a kesztyíűt Triffával, ha ő akar utazni a decemberi VB-re. 

 

RnD Creative Commons License 2019.09.19 -4 1 460

A Békéscsabának nem lett volna szabad 5 felnőtt játékossal (belső poszton) nekiindulni ennek az NBI-es bajnokságnak. Ez hősiesség, de az előre tervezés hiánya is, ami már nem annyira dicsérhető...

Előzmény: maedros (451)
maedros Creative Commons License 2019.09.19 -1 1 451

Mivel a Csaba-Móvár meccset csak tegnap tették föl az mksz oldalára, ma délelőtt szinte egymás után nézhettem meg a Loki-Előre „derbivel”.  Ha volna olyan különdíj az első osztályban, hogy „balszerencsés hős csapat” ,a békésiek lennének az eddig látottak alapján az elsők;  a jó erőkből álló Móvár ellen pontot érdemeltek volna, a középmezőny élcsapata a Debrecen ellen pedig nagyszerűen tartották magukat, nem engedték ellépni a cíviseket,  egy végig izgalmas meccset játszottak velük. A Loki se játszott rosszul – a védekezése volt gyengébb a szokottnál -, támadásban a meghatározó játékosai Kovács,Bulath, Kelemen és Vámos (!) jók voltak, a beállók is hoztak egy közepes szintet, egyedül Deszpotovicsnak nem jöttek össze a dolgai és a jobbszél szerepelt halványan. 

Kíváncsi leszek, a csabaiak mit játszanak a Szombathellyel.

Bony2002 Creative Commons License 2019.09.19 -1 0 449

Teljesen igaza van, a helyszínen néztem a mérkőzést! Kácsor kezet nyújtott, hogy felsegítse, a köszönet az volt, hogy a kezére csapott, amit mondott neki, azt inkább hagyjuk! Büntetlenül! 6-7 méterre voltam! A j.v. meg mellette!

Jobb volt a Debrecen, de a győzelemhez kellett a két balfék is. H.K. pirosa meg...  A haldokló Kovács, egy fél perccel később, már száguldott. Semmi nem történt. rá akart támaszkodni, H.K. meg ellépett.Az első félidőben hasonlót alakított Vámos, de ott szabálytalanság történt! Egyébként nagyon jól játszott! 

 

Előzmény: Törölt nick (448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!