Keresés

Részletes keresés

Kiara25 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 44
Nálam még sajnos semmi nem történt, pedig azért szerintem már elég rég elültettem :( Azért még próbálok türelmesen várni, de nagyon nehéz.
Tartomo Creative Commons License 2007.03.31 0 0 43
Jajj, a képet elfelejtettem, tessék:Orange
Előzmény: Tartomo (42)
Tartomo Creative Commons License 2007.03.31 0 0 42

Sziasztok kálások!

Mi a helyzet nálatok kála ügyben?

Nálam most kezdett kihajtani az Orange kála.

Tartomo Creative Commons License 2007.03.10 0 0 41
Kösz az infót, már én is utánanéztem a neten, és olvastam, hogy nagyon büdös mikor virágzik.
Előzmény: nyubocs (40)
nyubocs Creative Commons License 2007.03.10 0 0 40
Mondjuk a dracunculus vulgaris-sal a helyedben óvatosan bánnék, hogy csak szabadban virágozzon :))))))
Előzmény: Tartomo (39)
Tartomo Creative Commons License 2007.03.10 0 0 39
Ma voltam a debreceni baumaxba, és ott rengeteg kála rizómát lehet kapni, van mindenféle színű,  csak amit én akartam olyan nem volt(feket-schwarzi).Viszont nagyon drágán adták. 1 rizóma 1000 forint. Most csak egy Orange-ot vettem, meg vettem 600 ft-ért valami kálaszerű növényt, ez is rizómás, és a neve: Dracuncullus vulgaris. Piros, és olyan a  torzsálya  mint a kálának. Bocs a képek minőségéért de szkennelve vannak.Ma el is ültettem őket, ha kisüt a nap én is kiteszem őket hadd napozzanak egy kicsit. 
Kiara25 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 38
Az én egyetlenem 5 napja elültetve! Egyenlőre persze még nem hajt, de érzem, hogy már nem kell sokáig várnom :)) Ha süt a Napocska kirakhatom a cserepet a kertbe, vagy inkább maradjon még a házikóba?
Előzmény: kertészboy (37)
kertészboy Creative Commons License 2007.03.10 0 0 37
Hogy álltok a káláitokkal?
kertészboy Creative Commons License 2007.03.06 0 0 36

Zantedeschia ejtsd: zantedeszkia.

Egy kis infó kála ügyben, Schmidt Gábor (szerk) Növényházi dísznövények termesztése c. munkájából:

 

A kála nemzetségnek 8 faja ismert, valamennyi Afrika trópusi és déli részéről származik. A termesztésben 4 faja terjedt el:

 

 - a Zantedeschia aethiopica (syn.: Calla aethiopica) - fehér tölcsérvirág - kertészeti szempontból a legjelentősebb faj. Fehár virágú, rizómás növény.

- a Zantedeschia albomaculata - pettyes tölcsérvirág - virága fehér színű, sötét pöttyökkel

- a Zantedeschia elliotiana - aranysárga tölcsérvirág - virága sárga, kívül kissé zöldessárga árnyalatú

- a Zantedeschia rehmannii - piros tölcsérvirág - virága a nyílás kezdetén fehér színű, amely később lilás színűre változik, mindhárom faj pöttyös levelű.

A színes virágú fajok és a belőlük előállított hibridek gumót fejlesztenek.

 

 

Előzmény: agicza (34)
kertészboy Creative Commons License 2007.03.06 0 0 35
Csali önzetlen segítségének köszönhetően már Green Goddes-om is van. Remélem olyan szép lesz, mint az a képen is van! :-)
agicza Creative Commons License 2007.03.05 0 0 34
Ha rózsaszín, akkor valszleg Zantedeschia rehmannii, a Z. aethiopica tudtommal a fehér virágú, egységesen zöld levelű alapfaj.
Előzmény: Kiara25 (33)
Kiara25 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 33
Köszike! A képek igazán sokat segítettek, bevallom amikor először megszemléltem a gumót (nem volt rajta még hajtás) nem voltam benne teljesen biztos melyik része mi is lenne, de már szépen elültettem és most várok!
A csomagolást persze kidobtam, így a nem tudom milyen fajta :(
Előzmény: FRODO (27)
Csali42 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 32
Levél ment, ne lepődj meg, másik címről:)
Előzmény: kertészboy (30)
Csali42 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 31
oké, nézem:)
Előzmény: kertészboy (30)
kertészboy Creative Commons License 2007.03.02 0 0 30

Ment mél!

Köszönöm!

Előzmény: Csali42 (29)
Csali42 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 29
Megpróbálom, holnap remélem be tudok menni majd.
A többit akkor, ha nálam a cucc:)))
Csak ez és egy darab kéne?
Előzmény: kertészboy (28)
kertészboy Creative Commons License 2007.03.02 0 0 28

Sziasztok!

 

Van valaki bp-i aki tudna nekem segíteni? A fotókon úgy láttam, hogy a New Gardenben lehet kapni Green Goddes gumót. Nagyon nehezen tudok csak feljutni Bp-re. Lenne valaki megveszi nekem és elküldi?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv!

FRODO Creative Commons License 2007.03.02 0 0 27
Kiara!

Ez a gumó teteje:
Kála gumó teteje

Ilyesmi lesz, amikor elkezd hajtani:
Kála gumó hajtásban

A gumó alja sima:
Kála gumó alja

A Z. aethiopica (fehér kála) és fajtái (mint pl. a Green Goddess) jól tűrik a vizet, sőt, igénylik is, a többi azonban nem szereti, hajlamos berohadni.
Ha rózsaszínűd van, akkor az nagy valószínűséggel nem aethiopica fajta, így inkább kevesebbet öntözd! Illetve jó lenne, ha tudnád a fajtanevét (nincs rajta a csomagoláson?), esetleg megmutathatnád a csomagolását, hátha abból biztosabbat tudok mondani.

Ültetéskor egyszer jól locsold meg, aztán a levelek megjelenéséig ne nagyon, ahogy az amarilliszt. És utána is csak takarékosan, elég éppen csak nedvesen tartani a földjét. Ha kiteszed majd tavasszal a cserepet, akkor is inkább eresz alá tedd, hogy az eső ne érje.
Előzmény: Kiara25 (23)
Kiara25 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 26
Köszönöm! :)) Megyek is és gyorsan elültetem, ígérem, hogy nem leszek türelmetlen. Bár néha azért előfordul, de ha előre tudom, hogy több idő kell neki, akkor sokkal könnyebb a várakozás.
Bár tudom, hogy nem így van, de nekem a hagyma és a gumó szinte egyforma, nekem az a fontos, hogy mindkettőből szép virágzó növénykék fejlődnek :))
Előzmény: agicza (25)
agicza Creative Commons License 2007.03.01 0 0 25
Nem vészes az ügy, fogsz egy mondjuk 20 cm átmérőjű cserepet, belerakod a gumót (nem hagymás, gumós...), ha már látsz rajta hajtáskezdeményeket, akkor azzal felfelé, ha még nem látsz rajta ilyesmit, akkor értelemszerűen ahol sejted, hogy ott lehetett a múlt szezonban, akkor az nézzen az ég felé, majd letakarod néhány centi földdel és elkezded locsolni. Ne nagyon száradjon ki, azt nem szereti, de kirohasztani sem kell, heti kétszer adsz neki vizet, az elég. Világos helyre állítod a cserepét, de ne közvetlen, egész napos napsütésre.

Ne légy vele túlzottan türelmetlen, előfordul, hogy hetekig nem történik semmi, majd ha érzi a tavaszt, úgyis megindul, ne félj. Ha már túl vagyunk az utolsó fagyokon is májusban, kirakhatod a szabad ég alá. Ha egy kicsit tápozod majd a növekedési időszakban, azt szereti. Télire majd szépen behozod, és kiszárítod, hogy újra gumó formát öltsön, és hűvös (nem hideg) helyen tárolva várod a következő szezont, ugyanis kell neki némi csendes pihenő.
Előzmény: Kiara25 (23)
cserella Creative Commons License 2007.03.01 0 0 24
szia,
kérdezd a tavas topikokban, ott bizti tudják.
Előzmény: Kiara25 (23)
Kiara25 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 23
Egyre szomorúbb vagyok, mert senki nem akarja megmondani nekem mit hogyan csináljak a hagymácskámmal. Egyedül nem merem elültetni :((
Kiara25 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 22
Egy pink színűt sikerült ma szereznem, sajnos több féle nem érkezett oda, ahol rendszeresen vásárolok, de majd ha lesz időm más boltokban is szétnézek. Most már csak azt árulja el valaki, mekkora cserépbe rakjam, milyen mélyre, mennyit locsoljam a hajtások megjelenéséig, és persze utána...... Szóval szinte mindent ami fontos lehet. Ez az első Kálám és igazából csak annyit tudok róla amit eddig itt olvastam, nagyon örülnék, ha szépre sikerülne :))
Kiara25 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 21
A helyi gazdaboltban (a gazon a nevem alatt a várost is megnézheted). Ma is hívtam őket, de még nem érkezett meg a szállító, azért nem adom föl, 3 körül megyek a a városba, és útamba ejtem ismét. A T... gazdaságos is itt van mellettem (200 méter),de a pénteki csúcsban nem igazán van kedvem átmenni, de azért lehet meggondolom még. Ősszel itt a hagymák nagy része drágább volt (20-30 %-kal is), így valahogy most nincs motívációm oda menni.
Előzmény: Tartomo (20)
Tartomo Creative Commons License 2007.02.22 0 0 20
Hol nézted meg?
Előzmény: Kiara25 (19)
Kiara25 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 19
Tegnap körülnéztem a gazdaboltokban, azt ígérték, hogy pénteken megérkeznek a szépségek, azt hiszem munka után már tudom mi lesz a programom :))
Kiskertész Creative Commons License 2007.02.21 0 0 18
A papíron ez volt CALLA REHMANNII
Előzmény: Tartomo (16)
agicza Creative Commons License 2007.02.21 0 0 17
Fene se' tudja, nálam is bent nyaraltak a mocsárzónában és nem panaszkodtak.

Most próbálom a gumókat hajtatni, múlt héten kezdtem el locsolni a lilát és a sötétbordót is, a nagy tő hófehéret meg hiába próbálom már a második évben is idebent kiszárítani, úgy látszik, a 40 cm-es cserépátmérővel ez nem nagyon megy...
Előzmény: nyubocs (14)
Tartomo Creative Commons License 2007.02.20 0 0 16
Nagyon szép a tavad! És persze szépek a káláid. Milyen fajta?
Előzmény: Kiskertész (15)
Kiskertész Creative Commons License 2007.02.20 0 0 15

Én már több éve renszeresen beteszem a tóba. Természetesen télire felszedem a gumókat.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!