Keresés

Részletes keresés

zzombie Creative Commons License 2009.08.20 0 0 12077

Szia!

 

Mindenképp menj orvoshoz, mert erre badarság lenne szakmai hozzáértés nélkül válaszolnunk.

Ha az ünnepek miatt nagyon nem tudnád elérni az orvosodat, akkor tűzoltásnak az orvostudakozo.hu-n ajánlom dr. Hamvas Ferencet, ő eléggé lelkiismeretesen válaszol a feltett kérdésekre. De ez B terv legyn, ha egyeltalán nem tudnád elérni a saját dokidat.

Előzmény: pearl12 (12074)
sazi14 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12076
Egyetértek, szerintem is hívd az orvosod, jobb vigyázni!!!
A legjobbakat!
Előzmény: pearl12 (12074)
viharboszorka Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12075

Szia,

abszolút hülye vagyok a témához, de szerintem a dokid hívd fel és meséld el neki, hogy mi a helyzet. Az lesz a leggyorsabb szerintem.

 

Előzmény: pearl12 (12074)
pearl12 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12074
Sziasztok! Irtam Mikoltnak is, de nem tudom, hogy válaszol-e még levelekre. Ez a fórum sem nagyon megy, de hátha tudtok nekem segiteni. 13 + 2 napos veszélyeztetett terhes vagyok. A 12. hét végén kerültem kórházba, mikor megállapitották, hogy nagy kiterjedésű (5,2 × 3,5 mm hematómám van - ami két nap alatt kivérzett). A hematóma oka az volt, hogy a méhlepény teljesen fedi a méhszájat. 4 nap után hazaküldtek, itthon is szigoruan fekszek. A problémám a következő: állandóan fel vagyok fúvódva (sokszor nagyon erősen), és rengeteget görcsöl emiatt a hasam. Pár napja, ha nagydolgom van, nagyon erős görcsök előzik meg. Ráadásul néha napjában nem is egyszer megyek... Most éjszaka is sokat fájt a hasam, reggel mennem kellett, azóta barnázok (kicsit talán erősen). Mit lehet ezzel kezdeni? Ez ugye nem valami jó a babának? Hivjam az orvosomat?- itt lesz a négy napos ünnep is ráadásul...

zzombie Creative Commons License 2009.08.13 0 0 12073

Az asszisztense egyben a felesége is :) Feltételezem együtt mentek nyaralni :)

Amúgy kicsit fura volt hogy a doki vizsgál, a feleség pedig időnként felpillant és premier plan-ban nézi az alvázam, majd tovább lapozgatja a Nők Lapját...

 

De szakmailag nagyon ott van a doki, úgyhogy átléptem ezen a problémán. Feleség lelki nyugalmát pedig csak csodálni tudom;egész nap azt nézni, hogy a férje más nők alvázában turkál... :)

Előzmény: viharboszorka (12072)
viharboszorka Creative Commons License 2009.08.13 0 0 12072

Szia,

 

Örülök, hogy sikerült jó dokit találnod :)

Termékenységi vizsgálatban nem vagyok otthon egyáltalán, de talán meg lehet próbálni felhívni az asszisztensét (már, ha van neki) és megkérdezni.

Előzmény: zzombie (12071)
zzombie Creative Commons License 2009.08.13 0 0 12071

Új nődokihoz kerültem és alaposan kikérdezett mindenről. Gyereket még nem tervezek, de amikor mondtam neki, hogy anyámnak nehezen jöttem össze, illetve volt olyan időszak, amikor összevissza szedtem a bogyót, mégse lettem terhes, javasolta, hogy csináljunk egy termékenységi vizsgálatot. Következő kör fogamzásgátlót hagyjam ki.

 

Igenám, csak a hülye fejemmel nem kérdeztem meg, hogy pontosan mi a menete a dolognak, itthon nézzek/mérjek-e valamit, vagy valamikor csattogjak be vérvételre/egyéb vizsgálatra.

Ha valakinek csináltak már ilyet, tudna segíteni, hogy mi a teendő? Az orvos szabin van egy hétig, nem tudom elérni most, viszont mától indulna a dolog...

 

Nem a teherbeesés a cél, csak a peteérés vizsgálata, hogy ne x év múlva éles helyzetben derüljön ki, hogy esetleg gond van a műszeremmel.

 

*********

 

Azt csak informálódásképp mondanám, hogy egy kellemesen alliteráló nevű orvossal óvatosan, én majdnem vascsővel mentem vissza. Egy jól látható hámsérülést nem vett észre, megijesztegetett (még mielőtt egyeltalán megvizsgált volna!!) hogy méhnyakrákom lehet. Majd tojt cytológiát kérni, de bekamuzott egy eredményt. A laborba se küldte el a mintákat, mert nagyon hebegés-habogás volt, amikor rákérdeztem, hogy az ilyenkor szokásos labor papírt miért nem kapom meg.

Ezért is váltottam orvost. Szerencsére semmi bajom, de akinek gondja van, ne egy ilyen gondatlan orvos miatt kapjon hasraütéses diagnózist.

kriszborz Creative Commons License 2009.08.13 0 0 12070
Bocsánat Lyndinette 20-as.
Előzmény: kriszborz (12069)
kriszborz Creative Commons License 2009.08.13 0 0 12069
Sziasztok! Nincs valakinek legalább 1 levél felesleges Lyndinett30-asa? Természetesen kifizetem és Budapesten kb. bárhová érte megyek. Köszi előre is! Krisz
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 12068
Szerintem már érdemes jelentkezned az orvosodnál (én ezt tettem ugyanebben a szituációban).
Előzmény: hajny21 (12063)
Kacus1 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12067

ROTA vírus

Muszáj írnom a Rotáról, mert már egyre elkeserítőbb, ami a kaposvári kórházban folyik. Most már sokadik alkalommal zárják le a szülészetet, újszülött osztályt a fent említett vírus miatt.

Most várom második gyermekemet, és 34 hetes terhesen megint ezek a rémisztő hírek jönnek. Meddig kell kiszolgáltatottan eltűrni az újdönsült anyukáknak és az újszülötteknek, hogy napokig meg sem nézhetik egymást, szoptatni nem lehet a gyermekedet... Készül anyuka és esetleg aki apás szülést tervezett apuka is a nagy napra hónapokon keresztül, és tessék...

Próbálta már valaki az első mellre tevést pl 4 nap után, mikor már gyermekedet valamivel etetik? Mi van abban a napokban az anyukával és a gyermekével?

 

Ennyi rotával fertőzött kismamát el sem tudok képzelni, akik mind ide mennek be szülni :(!!!!!!!

 Már pedig ha egészségesen mennek be, akkor ki az aki terjeszti a kórt? szűrik a dolgozókat? Megfelelő a higénia?

Miért nem lehet ezt a problémát hatékonyan és minél előbb megszűntetni?! Ki az illetékes?! Hol vannak az illetékes szervek?

 

youlcsi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12065

nem, nem ez volt a jó hír... volt ennél jobb is: (talán életemben először) van jobb oldalon egy domináns tüszőm :)

jól megnéztem a monitoron, hogy miből lesz nekünk babánk... csak sajnálom, hogy nem kértem el nyomtatva, mint első fotó :Đ

Előzmény: viharboszorka (12061)
vojudit79 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12064

Egyforma hosszúságúak a ciklusaid? Ha igen, akkor a ciklus hosszából vonj ki 14 napot, KB!! akkor van a peteérés. Pár nap eltérés lehet. Lehet kapni ovulációs tesztet (LH teszt) ami előre jelzi a peteérést. Drogériában is van, de ott elég drága, az interneten is lehet rendelni,  100 Ft körül van egy darab. Ezenkívűl van jó néhány weboldal, ahol tudod vezetni a hődet, a legnépszerűbb a www.fertilityfriend.com

 

Ha nem akarsz ilyesmikkel bajlódni, akkor a 10. naptól a ciklus végéig másfél naponta szex:)

 

Nekem hőmérőzéssel és LH teszttel a 3. ciklusban összejött a baba:)Persze ezeken kívűl más is kellett hozzá:)

 

 

Előzmény: hajny21 (12063)
hajny21 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12063
sziasztok.valaki tudna nekem segíteni abban hogy hogyan tudom kiszámolni pontosan a peteérésemet?egy éve nem védekezünk de nem sikerűl teherbe esnem.már van egy 2éves gyermekem de ő is spontán jött.
viharboszorka Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12062

Lenyomozhatod, mi van benne, ha elkéred a pontos nevét és rákeresel a neten.

Sokféle ilyesmi létezik mindegyik más-mással van keverve.

Előzmény: Az Ötödik Elem (12060)
viharboszorka Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12061
Szupi, ez jobb hír, mint amire számítottál, gondolom :)))
Előzmény: youlcsi (12059)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12060
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
Ismerőseink vmi. búzacsíra kapszulát javasolnak, amit mindkét félnek kell szednie. Állítólag nekik is hónapokig nem jött össze a baba, és a kapszula szedésétől számított 1 hónap után igen. Én kicsit tartok ezektől a "csodaszerektől", nem tudom pl. nincs-e benne esetleg hormon, ami az endometriózist befolyásolhatja?!
Most csak folsavat és E vitamint szedek.
Előzmény: Allia (12050)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12059

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!

 

Voltam dokinál, megnézett. Azt mondta, már majdnem 100%os vagyok, elég lesz a genia92.

Egyébként érezhetően minden segítség nélkül napról napra jobb volt a helyzet, úgyhogy normálflórám tuti ezerrel dolgozott az egyensúly helyreállításán eddig is :)

 

viharboszorka Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12058

Szia,

 

Rágörcsölés alatt azt értettem, hogy nagyon akarod a babaprojektet és a nagy akarástól nem jön össze.

Előzmény: tazikka (12057)
tazikka Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12057
Sajnos lehet, hogy így van, de hogyan lehet nem rágörcsölni? Azóta ma megjött, ilyen hosszú ciklusom nem is volt még, csak a vetélés után.

youlcsi, a Candida felszámolására lehet próbálkozni pl. ezüstkolloidos irrigálással, grépfrútmag cseppekkel, cickafarkfű teával is.

Előzmény: viharboszorka (12054)
Allia Creative Commons License 2009.08.05 0 0 12056
Elméletileg lehetsz, és ezt nem riogatásnak szánom, de elég kicsi az esélye, ha a tablettákat mindig rendben beveszed. Az azért nem a legszerencsésebb, hogy az első tablettás ciklusban pont a 16. napon vagy együtt egyéb védekezés nélkül a pároddal. A ciklus során tapasztalt vérezgetésről számolj be a tablettát felíró orvosnak mindenképpen, lehet, hogy másik tabletta jobban működne neked, bár egy ciklus után nem szoktak rögtön váltani.
Előzmény: Eleison (12055)
Eleison Creative Commons License 2009.08.05 0 0 12055

Sziasztok!

Idén július 18án kezdtem el szedni a Novinette fogamzásgátlót, a mesnim első napján. Azóta is van kis vérezgetés, de nagyon kevés, minden nap. Óvszerrel védekeztünk gyógyszer mellett is, kivéve a most vasárnapot. A gyógyszert azóta is szedem, ez az első hónap, pénteken veszem be az utolsót.

A kérdésem az, hogy lehetek-e várandós így, hogy vérezgetés mellett, fogamzásghátló szedése alatt terhes legyek.

viharboszorka Creative Commons License 2009.08.04 0 0 12054

Szia,

 

sajnos ehhez nem értek, így nem tudok tanácsot adni.

Nem lehet, hogy azért nem tudsz teherbe esni, mert görcsösen próbálkozol? :)

Előzmény: tazikka (12051)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 12053
köszönöm :)

holnapra sikerül lebeszélnem az időpontot a dokimmal. hogy mi lesz? majd meglássuk... mondta a vak is :)
Előzmény: vojudit79 (12052)
vojudit79 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 12052

Nekem az állandóan visszatérő candidát csak hosszadalmas (fél éves) Diflucan-kúrával sikerült száműzni. Ez viszont elég erős gyógyszer, szigorúan orvosi ellenőrzés mellett szedhető. Mindenképp menj vissza(vagy keress másikat) a dokihoz, sajnos a recept nélkül kapható kencék csak ideig-óráig mulasztják el ezt a nyavalyát.  Ha egyszer sikerül kiirtani őket és később néha összeszeded uszodában, stb, akkor nagy valószínűséggel már elég lesz a Canesten, legalábbis nálam ez a helyzet.

 

Előzmény: youlcsi (12040)
tazikka Creative Commons License 2009.08.04 0 0 12051
Sziasztok Lányok!

Segítenétek értelmezni a görbémet?
Ez az első ciklus, hogy vezettem, hüvelyben közel azonos időben mértem. 13. próbálkozós ciklus, van már két gyermekem, tavaly volt egy vetélésem, mindhárom terhesség könnyen jött, valahogy most nem akar összejönni... A görbém meg nagyon furcsa.

A ciklusaim amúgy általában 31 naposak, azaz tegnap kellett volna megjönnie, de az utóbbi másfél évben háromszor volt, hogy a 33. napon jött meg, kétszer olyan is volt, hogy a 34-en. Ma még semmi jele a mensinek. Görcsölgetés több mint 1 hete van...
A teszt tegnap negatív volt. A méhnyak nagyon magasan van, még nagy tapasztalatom nincs az önvizsgálatban, de mensi előtt egészen lent szokott lenni.

Köszi előre is a segítséget.

Allia Creative Commons License 2009.08.03 0 0 12050
Még két egészséges petefészek esetén is előfordulhat, hogy nincs peteérés, és az meg tévedés, hogy felváltva működnek. Abból szabadul ki az érett petesejt, ahol kialakul a domináns tüsző, ritka esetben ez 24 órán belül ismétlődhet is, így lesznek a több petéjű ikrek természetes úton. Az egy petefészek nem jelent fele lehetőséget a megtermékenyülésre.
A pg53 nem a legmegbízhatóbb az ovuláció figyelésére, hiszen az az ösztrogén emelkedésére jelez, amit nem feltétlenül követ ovuláció. Javaslom, hogy használj ovulációs, más néven LH tesztet, de ne drogériában vedd, mert ott iszonyú drága, hanem a neten rendeld meg, érdeklődj a "felkészülés a terhességre" topikban is. Ezek a tesztek is előre jelzik a várható ovulációt, de jobb pontossággal, mint a pg53 (bár nekem az is működött, 3 gyerekem van, de használtam mellette lh tesztet is). Emellett mérheted az ébredési hődet is, ami a pozitív lh teszt után ha megemelkedik szignifikánsan, akkor 90%, hogy megtörtént az ovuláció, de azt igazolni csak UH-val lehet. De gyerek nem a teszteléstől lesz. ;-)
Előzmény: Az Ötödik Elem (12045)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.03 0 0 12049

köszi :)

próbálom elérni a dokit, de vsz még a műtőben van...

Előzmény: viharboszorka (12046)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.03 0 0 12048

Normál esetben a petefészkek felváltva működnek. Így eleve csak minden 2. hónapban van jobb oldalon peteérés.

Előzmény: Az Ötödik Elem (12045)
viharboszorka Creative Commons License 2009.08.03 0 0 12047

Szia,

Sajna nem ismerem, így nem tudok segíteni :(

Előzmény: Az Ötödik Elem (12045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!