Keresés

Részletes keresés

Molnár Bence Creative Commons License 2020.06.13 0 0 2210

Ilyen van benne, tudtommal ez nem gyári :'D

 

darusferi Creative Commons License 2020.06.13 0 0 2209

Üdv Bence !

 

Milyen tüszelep van benne ? a hegyénél van e egy horony  , és abban épségben van e a pici kör alaku tömítés ?

Molnár Bence Creative Commons License 2020.06.11 0 0 2208

Köszönöm!

 

Viszont lenne mégegy kérdésem...van egy K60-as porlasztóm, szétszedtem kitakarítottam...nos ráteszem a benzincsövet oké. Megnyomom az úsztató gombját, és elkezd ömleni a benzin amíg el nem zárom. Az úszó szintje fejre fordítva víszintes. Mi a fene lehet a baj? nem belevaló a bennelévő tűszelep ?

merciatros Creative Commons License 2020.06.11 0 0 2207

üdv verho 4 mi ugynézki megyünk  a pisti barátommal a részleteket telon megbeszéljük. A számom 30 420 6321 vissza hivlak .

Előzmény: Verho4 (2199)
darusferi Creative Commons License 2020.06.10 0 0 2206

Udv Bence !

A vazon jobb oldalt lenni kellene egy pici furatnak  vagy egy oda hegesztett kis fulnek amibe akasztod a rugo felso veget ,  De ha nincs  akkor meg ahogy Katonka is mondja egy plusz lemez kis kar  lenne a pedaltengely jobb oldalan kozvetlen a fekpedal  alatt , de lenyegeben ugyanazon a tengelyen .

Errol talalsz kepet  amit Tibi tett fel a 22  rol  2020   04. 22 n  a 2028 as hozzaszolasnal .

Ezen a kepen a 22  es van de  a  16  on is ilyen megoldast keszitettem ,mert ott meg van ugyan az a furat de nekem nem igazan tetszett mert nekem ugy a rugo bele ert a lancba valamiert es  le koppintottam a  22  es rol . De ilyen megoldas van a  Riga Delta kon is .

Katonka Balázs Creative Commons License 2020.06.10 0 0 2205

A fekpedal alá járna egy lemez amibe beleakasztod ugy egyben pedalvisszahuzo is meg a tamaszto rugoja is. Netea kepeken biztos megtalalod. 

Előzmény: Molnár Bence (2204)
Molnár Bence Creative Commons License 2020.06.10 0 0 2204

Szép napot!

Valaki tudna segítení riga 16 kitámasztó rugó felső beakasztási helyével kapcsolatba, hogy hova is kéne ? Eddig fel volt kötve, azonban most szereztem rugót, a kitámasztóba ott a kis helye, azonban a vázon nem találok semmit. Köszönöm!

vermestibi2 Creative Commons License 2020.06.07 0 0 2203

Június 27-én lesz, szombaton.

Részletes programtervet nem találtam, de az előző évek leírása szerint egy nagy, városi rendezvény Újfehértó főterén, kiállítással, felvonulással, kézművesvásárral.

Előzmény: Verho4 (2199)
darusferi Creative Commons License 2020.06.06 0 0 2202

Üdv Verhó 4 !

 

Jól tudod Rigás Csabi  Tiszakeszi -re való ,onnan indul .

darusferi Creative Commons License 2020.06.06 0 0 2201

Készülődik a csapat ha a vizsgái  addigra meg lesznek Szabó Balázsnak akkor szintén ő is jön Nyíregyházáról .

darusferi Creative Commons License 2020.06.06 0 0 2200

Üdv  Verho 4 !

 , 

27 -n lesz  Rigás Csabi nem  Tanárbácsi val megy hanem a barátjával aki most vett egy  16 -ost neki van a babetta is  . Ha nem tévedek  ,néhány hete voltak  talán Szolnok környékén ő a 16 -osal  a barátnője meg babettával  kétnapos utra 

Verho4 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 2199

Udv! Erdekel a tali ill tura!! Polgar fele jon valaki!? Mert akkor mehetnenk egyutt!! Ha jol emlekszem Rigas Csabi Tiszakeszire valosi! Melyik napon is van pontosan? Mert olvastam 26,27et is!

Molnár Bence Creative Commons License 2020.06.06 0 0 2198

Köszönöm szépen!

Nem! Családban van 77óta, csak kb 30 évet állt ...

Előzmény: darusferi (2194)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 2197

Nyírtétet kihagyom.

Rigás Csabi kivel jönne Újfehértóra? Tanárbácsival? Vagy akinek a nevére nem emlékszem (talán Pisti?), aki a múltkor a Babettával repesztett, meg Szolnokon járt Rigával?

Balázska nem tervezi, hogy jön?

 

Verho4, te jössz?

A membrános Verhovina aligha készül el addigra, a röpsúlyos Rigával tervezek menni. Ezt a motort egyébként pont Újfehértóról vettem, szóval most hazalátogat.

Előzmény: darusferi (2196)
darusferi Creative Commons License 2020.06.05 0 0 2196

Üdv Tibi  ! 

A Tisza - mentieknek is van jó Riga motorjuk , Rigás Csabi jelezte hogy készül másodmagával  a 27 - én Újfehértó -ra .       De másokat is szivesen látunk egy ilyen alkalomhoz illő motorozáshoz !

darusferi Creative Commons License 2020.06.05 0 0 2195

Most vasárnap Nyírtét -en  börze lent lesz CCM motorosbolt  is .

darusferi Creative Commons License 2020.06.05 0 0 2194

Üdv Bence !

Ez neked egy nagyon szép Riga , ha jól látom még gyári a festése . előtted   nem egy idős tulaja volt ennek  ?

Ezt a motort még meg kell becsülni , vigyázzál rá , és kivánok néked sok sok balesetmentes és vidám motorozást vele !   

Katonka Balázs Creative Commons License 2020.06.05 0 0 2193

Pipec kis gep es szep a színe. Jo Motorozast kívánok Vele. 

Előzmény: Molnár Bence (2192)
Molnár Bence Creative Commons License 2020.06.05 0 0 2192

Üdv Kedves Tagok !


Köszönöm a sok segítséget, sikerült beállítanom a gyújtást, illetve kitisztult a kerevékes sztori is a fejembe !

Íme a gép:

vermestibi2 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 2191

Én támogatom. Nekem közel lesz. De a Tisza-mentieknek sincs vállalhatatlanul messze (egy jó Rigával...).

Előzmény: darusferi (2190)
darusferi Creative Commons License 2020.06.05 0 0 2190

                                                              Sziasztok ! 

                 Országos Gépészkovács Találkozó  Újfehértó   2020. 06 . 27 

 

  Lenne e kedvetek egy motorozáshoz  ?  Lesznek veterán motorok is , igen látványos , akár a családnak is .

darusferi Creative Commons License 2020.06.04 0 0 2189

Sziasztok !

Erre a keverési arányra visszatérve  , nálam előfordul  hogy nem kannába be keverem ,  hanem a tankba egyből a tiszta benzint és rá az olajat , de csak ugy szemre  és biztos ami biztos  ilyenkor még  egy kicsit és már tul olalyosra is sikerült . igy volt ez tavaly polgárra menet is . egyik megállás alkalmával kérdeztem  a mögöttem Verhovina  3 as al jött Balázska Szabó tól hogy hogyan látod füstöl e a motorom , raktam e bele elég olajat ?

Erre ő azt válaszolta hogy biztos , mert  nem csak füstöl de mögöttem haladva a motorjának az eleje már olajos .

Verho4 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 2188

Udv Tibi! Kinek a pap kinek a papne! :-) ez a bajaratason is nagyon oszlik a velemeny.... Enis kannaba keverem ithon a naftat! Mikor mihez kell ugy keverem... ha nagy generalon esik at a moci,en szoktam meg elojaratni is egyhelyben kihagyasokkal,4-5orat mielott utnak indulok! (200-250re szoktam az illesztest kerni,eleg szoros!) De sok km. Keresztul csendes a blokk nincs dugo hang.....ha szepen befut! Pihentetni ense szoktam,ezt erezni kell!! :-) (ovatosan)! 98ban mikor csinaltam es rendeltem Tabori Ferenctol egy 90ccm simohengert o is javasolta h jarassam elo mielott utnak indulnak!! Furesz vagy kasza szervizekben is oszlik a velemeny ki mit mond a bejaratasrol! De hat nem kell h tartos legyen tomeg cikk! :-) :-) :-) Vissza terve Ferire az 501es blokk mar lehet h jobban viselne a 30-33as kevereket!

vermestibi2 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 2187

Egyébként én is 25-ös keveréket használok, de ennek más oka van: kannába szoktam benzint venni, amit itthon előre bekeverek - s mivel szinte mindig van itthon valami bejáratós motor, én ahhoz keverem be 25-ösre az egészet és így aztán ez megy a többibe is.

Bejáratni elvileg 20-assal kell, de én 25-össel szoktam és még soha nem volt vele baj. Pedig nem szoktam 15kilométerenként megállni, hogy hűljön. Viszonylag hűvös időben megyek vele, nem pörgetve. Most hétfőn két részletben mentem friss hengerrel kb. 120 km-t.

Szerintem Feri is sűrűbben szereti, mint 30. Legalábbis amikor Polgárra mentünk, úgy füstölt a motorja - szerintem akkor fele-fele arányban tankolt!

Verho4 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 2186

Udv Bence! Meg annyival egeszitenem ki Tibi es Feri velemenyet,h a tugorgok szama (surlodo felulet)hatarozza meg a keveresi aranyt! No most ha jol tudom a riga is persejes ill kosar nelkuli tugorgozesu,inkabb 25 keverek valami jo keveredokepessegu olajal,valami szintetikus! A 100 brenyat proba cseresznye nekem nem szeretti a 6os(molos) mast meg nem probaltam! De azt meg jo tudni h a 95 az nyersanyag,a 100 full vegyileg eloalitott(kemiailag). Meg nekem az emelt surites se igenyli a magasabb oktanszamot! Roviden ennyi! :-)

vermestibi2 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 2185

Üdv Bence!

Sikerült beállítani a gyújtást és a karburátort? Kiderült, hogy mivel volt baj?

Feri írását annyival egészíteném ki, hogy véleményem szerint is inkább megéri a drágább, jobb minőségű fél/full szintetikus 2T olajakat venni, főleg ha sokat használod a motort. A Riga egyáltalán nem kényes erre, de a kipufogóban évek alatt lerakódott kokszot csak kiégetéssel lehet tisztességesen eltávolítani, s az meg tönkreteszi a krómozást.

Előzmény: Molnár Bence (2182)
darusferi Creative Commons License 2020.06.03 0 0 2184

Üdv Roncsfelujitó !

jól el találtad azokat a színeket , de nagyon tetszik a szabásminta  !  az tényleg az eredeti forma , látszik hogy igényes munka  gratulálok .

darusferi Creative Commons License 2020.06.03 0 0 2183

Üdv Molnár Bence !

A benzin - olaj keverési arányról is vannak eltérő vélemények , a te motorod  a km alapján nem járatós igy én 

egy a harmincas keverési arányt tennék , hogy milyen márkáju ? az annyira nem lényeges a lényeg hogy  2 -T legyen meg esetleg  nem árt  ha meg felel az ugynevezett JASO szabványnak , de az is inkább  pld  az MZ k nél lényegesebb  (egyébként e szabványt a legtöbb olaj tudja ) . Esetleg be szerezheted ezt szintetikus változatban is   ennek az ára huzósabb  viszont kevesebb a korom képződése igy kevésbé  szennyezi és tömiti el a kipufogót .

Viszont ha javasolhatom  , vedd meg a 100 as oktánszámu benzint ezzel elvileg erősebb is meg hogy ha tovább ál   l (  nem romlik meg  )

Molnár Bence Creative Commons License 2020.06.03 0 0 2182

Üdv Kedves Tagok !

Ki milyen üzemanyag keverési arányt ajánl illetve ezt milyen olajjal tegyem ? ( 1977 ,Riga 16 ,~5100km)

Köszönöm!

roncsfelújító Creative Commons License 2020.06.03 0 0 2181

Elkészültek az ülések. Ez türkizkék(vagy zöld?) Riga 4, és az olimpiai Riga 16-os kapja majd őket. A Riga.hu-n találtam két cikkben képeket a 16-os üléséről, élőben szerintem jó az árnyalat, a kép talán csal egy kicsit. Ugyanennek az ülésnek a szivacsa már kissé használt volt, de a kárpitos rendbe hozta azt is, nem csak huzatcsere volt. 

Most jöhet az első villa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!