Keresés

Részletes keresés

deckboj Creative Commons License 2007.02.17 0 0 457
hadihajo.lap.hu

Ennek az új startlapnak a szerkesztője vagyok.
Nagyon örülnék, ha tudnátok ajánlani a Honvéd Folyami Flottillával foglalkozó weboldalakat a gyűjteménybe!

Előre is köszönöm és üdvözlet mindenkinek, így ismeretlenül is:
István
szekelyistvan.hu
peye Creative Commons License 2007.02.15 0 0 456

Üdv kolléga!

Kérhetném eredeti méretben a mélemre a képeket?

Különös tekintettel a 22-esre.

Nagyon megköszönném őket.

Köszi: Peye

Előzmény: legard (452)
United Snakes Creative Commons License 2007.02.15 0 0 455

"Zártkörü rendezvény lesz."

 

Remek! És azt valaki meg tudná mondani, hogy ennek mi értelme van? Ti nap mint nap találkoztok egymással és a hajókkal, és gondolom a ma már nyugdíjas, inaktív egykori Flottillás tiszteket sem lövi le az őrség, ha be akarnának menni egy kis nosztalgiázásra. Az év egyetlen napján miért kell ebből kizárni a civileket, miért kell a legvédtelenebbekkel, a gyerekekkel kicseszni? Ugyanis én sem magam miatt kérdeztem meg, hanem azért, mert akkora élmény volt pl. a "hadihajókázás" a rettentő kánikula ellenére, hogy a gyerekeim azóta is felemlegetik! Olcsó poén lenne most arról beszélni, hogy évente egyszer esetleg be lehetne engedni azok gyerekeit, akiknek az adójából finanszírozzák az egész kuplerájt. Úgyhogy inkább azt mondom, hogy az image és a respect szempontjából sokkal többet ér egy-egy ilyen Nyílt Nap, mint a százmilliókért a népre zúdított "Megújul a Haderő" féle óriásplakátok és tévé reklámok sora... :-((

U. Snakes     

Előzmény: legard (454)
legard Creative Commons License 2007.02.15 0 0 454
Tudomásom szerint megrendezik, de nem lesz nyilt-nap
Zártkörü rendezvény lesz.
Előzmény: United Snakes (453)
United Snakes Creative Commons License 2007.02.15 0 0 453

Szép képek, köszönjük! Nincs még infótok véletlenül arról, hogy idén is megrendezik-e nyáron a Flottillás Napot?

U. Snakes

Előzmény: legard (452)
legard Creative Commons License 2007.02.15 0 0 452
Egy pár kép, hogy kimozduljon ez az oldalEU-hid 1
Nán Creative Commons License 2007.02.07 0 0 451
A mostanában megjelent HADITECHNIKA 2007. évi 1. számban a német 39. M. tipusú ugróaknagránátról lehet olvasni - több érdekesség között. (Szerző: Kelemen Ferenc) No, meg a Folyamőrtiszti kardról is. (szerző: Kenyeres Dénes nyá. ales.)
Előzmény: 504LACI (450)
504LACI Creative Commons License 2007.02.05 0 0 450

Igen fennt vagyok, ugyanazzal a névvel és E-mail címmel mint itt az adatlapomon.

Egyetlen apró gond, hogy most nem tudom felvenni a kapcsolatot az illetővel, du. indulok külföldre másfél hétre.

Utána keresem ha küldesz valakit. Előre is köszi!

Üdv

Laci

Előzmény: peye (449)
peye Creative Commons License 2007.02.05 0 0 449
Ha fennt vagy az iwiw-en, tudok segíteni szakember ügyben.
Előzmény: 504LACI (448)
504LACI Creative Commons License 2007.02.04 0 0 448

Jó estét!

 

Úgy tűnik nagy élet mostanáben nem folyik errefelé, de hátha.

Ezt a topikot ajánlották, mivel tűzszerész ügyben "nyomozok". Van itt olyan valaki szakember aki a II. VH-s aknavető gránátok közt kiigazodik? Lenne kérdésem hozzá.

peye Creative Commons License 2007.01.27 0 0 447
OK., jöhetnek a képek is...
Előzmény: jager6 (446)
jager6 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 446
[image1][image1][image2]
jager6 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 445
Üdv ! Egy kis csemege az esztergomi Kis-Dunáról.
janco Creative Commons License 2006.12.29 0 0 444

Boldog Karácsonyt (utólag), és (előre is) Boldog Új Évet mindenkinek!

 

Janco

 

hadihajos Creative Commons License 2006.12.29 0 0 443
Boldog ÚJ Évet Mindenkinek.
muggli Creative Commons License 2006.12.23 0 0 442
Minden kedves Topictársnak Békés, Boldog Ünnepet, Szerencsés Újévet Kívánok: muggli©
peye Creative Commons License 2006.12.23 0 0 441
Jó egészséget, kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok mindenkinek.
hadihajos Creative Commons License 2006.12.23 0 0 440
    Kellemes Karácsonvt és Boldog Új Évet mindenkinek, aki olvassa.
Nán Creative Commons License 2006.12.23 0 0 439
Kellemes Karácsonyi ünnepeket, és egészségben, sikerekben gazdag, boldog új esztendőt kívánok a flottilla-topicos társaknak !
Nán Creative Commons License 2006.12.09 0 0 438
Szervusz Feri ! Küldtem Részedre e-mailt.
Előzmény: hadihajos (436)
United Snakes Creative Commons License 2006.11.26 0 0 437

"a MH 1. Tűzszerész és Hadihajós Ezred is megszűnik. Alegységeivel beolvad a megalakítandó Budapest Helyőrségtámogató Dandárba, így a Flottilla létezése is homályba merül majd, mert már mint önálló katonai szervezet nem fog létezni."

 

Ha ez tényleg így van, ( remélem ez még nem végleges, csak terv ) akkor tudja valaki közületek, hogy ez a szervezeti struktura átalakításán kívül, mit jelentene a Flottilla számára? A mostani létszámból is leépítenének? Ha igen, akkor ez sajnos biztos, hogy a hajózó és kiszolgáló állományt érintené, mert a tűzszerészeknek a következő 200 évre bőven ad munkát a még mindig tömegesen fellelt világháborús bomba, akna, lőszer, stb. plusz újabban a szlovén páncéltörő rakéták is! :-)) Ezért náluk biztosan nem lesz leépítés, de remélem a hajósoknál sem. Mit lehet hallani, megmarad egyelőre a 3 AM, vagy Isten ments, azokból is "Akvárium" lesz, mint az első háromból? És mi lesz a 4 megmaradt AN sorsa? Az elsőt olyan szépen rendbe hozták, lesz pénz, akarat, és energia a másik 3 felújítására és üzemeltetésére is? Aki tud valamit erről, az ne tartsa magába...

 

Előzmény: Saskarom34 (422)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.18 0 0 436
Ha jók az értesüléseim   dec. 8 -án lessz az évzáró nyugdijas találkozó Dunakeszin.
janco Creative Commons License 2006.11.17 0 0 435

Okés, várok.

 

Üdv: J.

 

Előzmény: peye (434)
peye Creative Commons License 2006.11.16 0 0 434

1-2 héten belül les szkennerem, kb. akkor tudom küldeni.

Nem szívesen gépelném be újra.

Kiss türelmet kérek,

üdv. peye

Előzmény: janco (433)
janco Creative Commons License 2006.11.16 0 0 433

Elolvasnám. Címem ismert...:))

Üdv: J.

Előzmény: peye (432)
peye Creative Commons License 2006.11.16 0 0 432

Urak!

Még a főiskolán /1998-2001 Pécsi Tudományegyetem FEEFI, személyügyi szervező szak/ írtam egy esszét /dolgozatot/, a honvédségen belüli konntraszelekcioval kapcsolatosan.

Több, akkor a HFF-nél dolgozó kolléga példája alapján vezettem le, mutattam be a folyamatot.

Természetesen nem mutattam be a főnökeimen, mert nem tartozott rájuk, illetve nem akartam magamnak több gondot okozni, mert volt elég.

Abban bemutattam, hogyan kerül döntéshozó pozícióba a teljesen tehetségtelen, semmihez nem értő, esetenként igen buta, és gyakran rosszindulatú tiszt/tisztek.

Sajnos, mai napig igaz minden szava.

Még meg van a dolgozat.

Úgy gondolom, még sokáig igaz lesz.

Üdv mindenkinek: Peye

Előzmény: janco (431)
janco Creative Commons License 2006.11.16 0 0 431

Szemléleti bajok?

Kaptam már fizetési felszólítást, amiben az illetékes parancsnok (nem HFF) követeli, hogy 105 (!) Ft jogalap nélkül keletkezett kifizetést fizessek vissza. Küldték ezt 136 (de lehet, hogy 133) Ft bélyeggel ellátott tértivevényes levélben. Megvan a boríték is. Nem fizettem vissza, gondoltam, megvárom, hogy lesz-e per... Felszólítottak mégegyszer, újabb tértivevényes levélben.

Később levonták az illetményemből a 105 Ft-ot...

(Félve kérdezem meg, mennyibe is kerül átszervezni, megszüntetni, aztán - jé, tényleg - újra felállítani, aztán mégis leszervezni, aztán átalakítani, stb. stb. stb.) 

Előzmény: Stylist (430)
Stylist Creative Commons License 2006.11.15 0 0 430

"Hálós szerkezetek...nálunk is rendszerben volt...a teljes (6) készletet megsemmisítették..."

 

Tudod, az ilyen dolgok miatt néha szétb@asz az ideg! Ez nem más, mint ostobaság, felelőtlenség, és vandalizmus! Gondold csak végig: ha valamilyen fegyverrendszert vagy gépjárművet, harcjárművet kivonnak a rendszerből, az ember persze sajnálja, de mit lehet tenni, oké, szedjék szét, hiszen tele lehet a környezetvédelemre káros anyagokkal, ( hidraulika folyadék, fagyálló, lőszerek, olajok, stb. ) és még így is jobb, mint ha olyan sorsra jut, mint a szerencsétlen pápai MiG-ek és Suhoy-ok, amiket szó szerint a repülőtér betonján hagytak szétrohadni! :-(( Megint más eset a kivont és selejtezés után eladott aknásznaszádok, gépjárművek, az értékesített ingatlanok, kiürített bázisok, laktanyák. Ezekből legalább valami plusz bevételhez juthat az Állam mint ÁPV Rt, vagy esetleg a maradék Honvédség. Na de annak, amit Te írtál le, mi értelme volt? Talán kenyeret kért? Pénzbe került? Folyamatos karbantartást és felülvizsgálatot igényelt? Egy egyszerű hálós szerkezet? Szétbarmolás helyett nem fért volna el valamelyik honvédségi raktárban, ( célszerű módon a felére zsugorított Flottilla raktáraiban, ott már biztos lett elég hely, sajnos! ) ahonnan szükség esetén elő lehetett volna venni? Mindenki azzal a kurva pénzzel jön, meg a megszorítások hatásával, blablabla, de én úgy látom, hogy mindenekelőtt szemléleti bajok vannak!

Üdv:    

Előzmény: Bujazliz (429)
Bujazliz Creative Commons License 2006.11.15 0 0 429
Üdv
"Ott" számolnak ilyenekkel, és a gátak előtt sodorakna elleni védművekkel (Hálós szerkezetek) védik a gátakat. Ezeken fennakad a duzzsztott folyamban lelassult akna. Ehhez hasonló eszköz készletenként 180 m hosszban nálunk is rendszerben volt egészen 1996-ig. Akkor a teljes (6) készletet megsemmisítették. Ma már semmi sincs belőle.(Még az emléke sem.)
Ezekkel meg lehetett volna védeni a Duna hidakat.
A rendszerből kivonás egyik oka az volt, hogy úgysem telepítenek ma már ilyen robbanó szerkezeteket.
Előzmény: muggli (420)
peye Creative Commons License 2006.11.14 0 0 428

jesse72, üdv a fedélzeten.

Küldj mélt az enyémre /publikus/, a részleteket ott megbeszélhetjük.

Tavaj decemberben mentem onnan szolg. nyugállományba.

üdv: peye

Előzmény: jesse72 (426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!