Keresés

Részletes keresés

ANNI555 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 714

Szia!

Engem is az Uzsokiban műtöttek! Téged ki fog műteni? Engem a Kotai Zsuzsa műtött és ő a tutti!

Nem tudom a kollégád honnan szedte ezeket a dolgokat! Nekem egyáltalán nem fájt. A szaglást meg röktön vissza kaptam, amikor kiveték a tamponokat az orromból! És ez nem fog vissza nőni, az orrpolip nő vissza,  jó van kivétel, már én is hallotam, h vissza nőhet, de annak nagyon kicsi a valószinűsége!

Én szerintem megérte a műtét, én ajálom, h csináltasd meg, mert utána sokkal jobb lesz. És mint mondtam nem fáj, és ébrenvoltam egész műtét alatt, nem éresztem semmit, még beszélgettem is a doktornővel. De leírtam az egész kórházas elményemet az előző oldalakon ott van valahol! Olvasd el (ha van kedved) és rá jösz, h nem kell izgulni! 

 

Előzmény: ed37 (713)
ed37 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 713

Sziasztok!


Jómagam is műtétre várok ill. Szeptember 1-én kell bevonulnom az Uzsokiba.
Sajnos elég nagy mértékű balra ívelő az orrsövény ferdülésem.Igazából a bal orrlikamon minimális a levegő ki-be áramlás.
De ma egyik kollegám mindenképp le akart beszélni a műtétről, mert szerinte:
-Iszonyú fájdalmas
-Az ember a műtét után elveszti a szaglását
-1-2 éven belül visszanő
Van ezen állitásoknak valami valóságalapja???
Bár ettől én még nem tántorodom el a műtéttől.

 

Köszönöm a figyelmeteket.

 

 

BrutalBlood Creative Commons License 2008.08.10 0 0 712

Hello!

Én is megyek majd orr sövény műtétre és eléggé félek az egésztől! Tegnap aludni is alig tudtam a műtét gondolatától!

AZ itt olvasottak alapján lehet kérni altatást!

De nekem a fül orr gégész azt mondta hogy nincs altatás!

Meg írta valaki hogy a tamponok nem szükségesek, mert van valami más ami kiváltja azokat! Erre majd rákérdezek a dokinál!:)

aerOrr:) Creative Commons License 2008.08.06 0 0 711

Sziasztok! Levegőben gazdag szép nyarat mindenkinek!

Csoszbaby- tőled sztném megkérdezni, h ki műtött Debrecenben?

Valószínű hogy nekem is hamarosan  műtétre kerül sor, s ezért örömmel olvastam h jókat írtál a Kenézy kórházról.

Remélem  a kezdeti problémákat követően jól vagy.

Ha tudsz, kérlek válaszolj gyorsan! 

csoszbaby Creative Commons License 2008.05.29 0 0 710

Nekem is eléggé látványos volt a ferdülésem,az orrom formája nem változott a műtét után.

Elmondhatom,hogy nagyon jól vagyok,szelel az orrom!!Remélem mindig így lesz!

ANNI555 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 709

SZia!

Ó 1 hónap bőven elég a regenerálódásra!Akkora már tök jó lesz!Én már műtét után 3-4 héttel sportóltam. Szóval szerintem elég! Bár a repülőgépet nem tudom, mert ugye ott nyomás külőmbségek vannak!?Szóval... De mondjuk nekem azt mondta a dokim, hogy műtét után 2 háttel már szaunázni is lehet, és ugyebár az jól kitágitja az ereket. Szóval a szaunához képest gondolom semmi a repülőgép.Na inkább kérdezd  a dokit. Én már nem tom!:)

Előzmény: Horváth Atu (707)
FGR Creative Commons License 2008.05.26 0 0 708

Sziasztok,

 

én a múlt héten estem túl ilyen műtéten, most már a nehezén túl vagyok. Viszont! Az orvosom egy bizonyos Beclonasal Aqua nevű orrsprayt adott ma (műtét utáni ötödik nap). Viszont a készítmény tájékoztatójából az derül ki, hogy orrműtét után fokozott óvatossággal kell használni, továbbá, hogy okozhatja (ezerből egy esetben) az orrsövény perforációját.

Eléggé tanácstalan vagyok, merjem-e használni ezt a dolgot.

Van-e valakinek tapasztalata?

És mit gondoltok, hány nappal a műtét után biztonságos elkezdeni, ha egyáltalán... Azt tudnotok kell, hogy nekem ez nemcsak orrsövény, hanem endoszkópos arcüreg-műtétem is volt.

Horváth Atu Creative Commons License 2008.05.26 0 0 707

Sziasztok!

 

Már írtam, hogy nekem is lesz orrsövény műtét, igaz nem most, hanem hónapok múlva.

Időközben kiderült, hogy a műtét kitűzött időpontja után egy hónappal szakmai útra megyek Argentínába több hétre.

Tehát egy orrsövény műtét után elegendő-e egy hónap a regenerálódásra, hogy nyugodt szívvel nekivághassak egy hosszú repülőútnak + egy hosszú külföldi tartózkodásnak?  

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.23 0 0 706

Szia!

 

Nem, nem változtatja meg a műtét az orr formáját. Az én orrom kívülről is ferde, az volt a műtét előtt is és most is az, hát ez van :-)

Előzmény: Lttww (703)
Lttww Creative Commons License 2008.05.23 0 0 705
Köszi:)
szeritnem simán veri Mátyás királyét, szóval lehet, hogy ez extrém eset. Mindenesetre remélem, hogy kiszednek minnél többet..
dezsoKE Creative Commons License 2008.05.23 0 0 704
Alapvetoen nem valtozik meg az orr formaja. Extra esetekben, amikor az egeszet eltavolitjak, akkor igen, de ez csak nagyon sulyos orrtoresnel es/vagy bokszoloknal fordul elo. A legjobb, ha megkerdezed a dokit, mert a pontos valaszhoz latni kell az orrodat. :-)
Előzmény: Lttww (703)
Lttww Creative Commons License 2008.05.23 0 0 703
Sziasztok!!
18 éves lány vagyok, eléggá látványos orrsövényferdüléssel...Persze megvannak a szokásos panaszok-nehéz légzés, orrdugulás, stb plusz fülzúgásom is van, aminek szerintem köze van hozzá..
Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy akinek van tapasztalata, segítsen: megváltoztatja-e a műtét az orr formáját is? Szóval fel ér-e egy plasztikai műtéttel az orrsövény műtét? Vagy milyen esetben szednek le darabokat a csontról és a porcról?
Mivel nincs pénzem plasztikai műtétre, ez az egy megoldás lehetséges...

Légyszi szánjatok meg a válaszotokkal:)
Ltttww
novzol Creative Commons License 2008.05.22 0 0 702
Coldastop az orromban es szepen tisztul. Icipicit erzekeny amikor fujom, de egyaltalan nem veszes. (Ami kijon az csunya, de hat ez van.) Azt hiszem ennyi volt. Hetfon du-n volt mutetem, ma van csutortok. Boxmeccsre azert meg nem mennek, de a hetvegi kerti-partyn mar ott leszek...

Udv., Zoli.
Előzmény: novzol (701)
novzol Creative Commons License 2008.05.21 0 0 701
Na most vettek ki a tampont. Ez fajt eddig a legjobban, de ki lehetett birni.(Kicsit beleragadt a sebbe, bar volt rajta dogivel krem) Egy kicsit belekonnyeztem.

Most itthon vagyok es fujogatom az orrom. Tok fura, hogy szelel. Ejjelre felrakom me'g a bajuszkotot, de holnaptol nem szukseges szerintem mar.
Előzmény: novzol (700)
novzol Creative Commons License 2008.05.21 0 0 700
En is leirnam vazlatpontokban a tortenetem:

Iden 4-szer gyulladt be a jobb arcuregem. Es arra a megallapitasra jutottunk,
hogy megmutjuk, hogy jobban tudjon szellozni.
A bal nozimon vettem a levego 75-80%-at, a jobbon kb a maradek 20-25%-at. Ugyhogy eleg kacska...

Szazhalombatta: 1 napos baleseti sebeszet.

Altatassal:
Tegnapelott 12:00-ra bementem a mutetre. Szep szoba, nyugis korulmenyek, kedves apolok.
Kaptam valami infuziot, mert a mutet napjan mar nem volt szabad se innom, se ennem.

15:15-kor bevittek a mutobe. Tipikus zold kis muto, sok-sok neon, muszerek,
6-7 zoldkopenyes emberke, stb...

Felfektettek az agyra, poenkodtak, en is viszont, majd annyit mondtak, hogy
"most jon az alom". Es jott is.
Kovetkezo kepem az, hogy fekszem a korteremben az agyon.
Es nagyon kaba vagyok. Hogy mar a mutoben felebresztettek-e vagy csak a korteremben?
Fogalmam sincs. Hogy ki hozott ki es hogyan kerultem az agyra, szinten fogalmam sincs.

Nagyon kaba voltam. A doki bejott, mondta, hopgy nem volt komplikacio, meg hogy
siman ment minden. Meg hogy mit hogyan csinaljak, de mondtam, hogy magyjon most majd felhivom, mert ugyis elfelejtek mindent.
Kb az ebredes utan fel ora elteltevel eros fejfajasom volt. Szet akart robbani.
Kertem egy fejfajascsillapitot, es az is mulasztotta.

Miutan elmult a fejfajas, olyan jo kedvem lett, hogy szo szerint mentem volna bulizni.
Szerintem ez az altatonak valami mellekhatasa lehetett. (Jo kis anayagot kaphattam!!! ;) )

Este 19:30-ra jott ertem egy baratom es vitt haza. Vartam, hogyha kimegy az erzestelenites elkezd
fajni majd. De nem fajt. Es ez nekem furcsa is volt/van. Nincsen semmi fajdalmam. Vettem egy kataflant, de meg ki
sem kellett nyitnom.
Szoval a nozimban nics fajdalom, helyette inkabb a torkom faj. Mint amikor be van gyulladva.
Ugye ott megy a levego, meg az altatasnal valami csovet ledugtak. Az faj egy kicsit, de kibirhato.
A torkom is tegnap meg jobban fajt, ma mar kevesbe.

Az elso ejszaka kellemetlen volt. Nagyon rosszul aludtam. Se oldalt nem volt jo, se haton, hason eleve kilove.
Sehogyan sem. Most a masodik ejjel mar rutinosabb voltam, amikor ejjel
megebredetem, akkor bevettem egy 1/2 altatot. Egy ora utan visszaaludtam es ma 9-kor keltem.

Most vagyok a mutet utani Kb 40-oraban, es azt erzem, hogy viszket, facsar, pruszkolnom kell!
Es legszivesebben mar most kivennem. Tusszenteni meg nem sikerult.

Ma este veszi ki a doki a tamponokat. Es remelem onnantol vegre tul leszek, ezen a hulye arcureggyulladasos idoszakon.
bilu5 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 699

Bocsánat, de most láttam, hogy írtál! Örülök, hogy tetszik a könyv. Nem könnyű a hibáinkat megismerni és még nehezebb javítani azokat. Kíváncsi lennék az emberek tapasztalataira ebben a témában!

Ez a köny sokkal bővebben beszél az egyes betegségekről: A Betegség, Mint Szimbólum (Dahlke, Rüdiger)

Előzmény: csoszbaby (682)
Horváth Atu Creative Commons License 2008.05.13 0 0 698

Természetesen abban rendkívül jó a topic, hogy már most sejtem mit fog velem művelni a doki a műtét során. És az sem ér makd váratlanul, hogy 2-3 napig parittyakötés lesz rajtam..... és a többi.

 

Szóval az élménybeszámolókat el fogom olvasni, és utána majd én is írok olyat.

 

 

Előzmény: ANNI555 (697)
ANNI555 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 697

Ó!

Hol van még szeptember!

Minden ember más és más. Még jóhogy mindenki máskép éli meg, de ami a lényeg, hogy azért szerintem sokat segit az itt olvasható sztorik! Hogy kellő kép képben légy a témában, hogy mit is fog csinál veled a doki.:)

Meg amugy is nekem a műtét előtt tök jó volt olvasgatni a tapasztalatokat (ha rossz, ha jó), valahogy lélekben felkészitett a dolgokra.

Előzmény: Horváth Atu (696)
Horváth Atu Creative Commons License 2008.05.08 0 0 696

Szia !

 

Hát azért áldozatnak nem érzem magam. :-) Amúgy a műtétre egy jó pár hónapot várni kell. Különféle munkahelyi programok, családi dolgok, nyaralás, ... időpontjai, valamint az orvos elfoglaltságai miatt csak szeptemberben lesz.

Jobb lenne hamarabb túl lenni az egészen, de így alakult.

 

Egyelőre nem különösebben félek, most még úgy izgalom sincs bennem. Majd biztos lesz izgatottság is. De ahogy magamat ismerem nem leszek különösebben bepánikolva. Bár még sosem műtöttek, sosem altattak, nagyjából tudom mit várhatok. Ja és elolvastam a beszámolókat.

 

Az az igazság, hogy a fórumban olvasottak semmivel nem járultak hozzá, hogy belemenjek-e a műtétbe vagy nem.  Van aki magát a műtétet könnyen átvészelte (még az érzéstelenítőset is) van aki nem. Van aki az altatás után nem volt olyan rosszul, van akinek kellemetlenebb volt. Van aki nehezebben viselte a tamponos napokat van aki nem. Van akinek nem volt olyan rossz a tampon kiszedése, míg mások panaszkodtak. És a végeredmény? Ez is változatos. De azért hasznos volt a topicot végig olvasni, mert látom mi várhat rám. A doki meg is jegyezte, hogy eléggé képben vagyok.

 

 

Előzmény: ANNI555 (695)
ANNI555 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 695

Szia!

Persze, hogy érdekel minket a folytatás!:)

Hisz ezért vagyunk itt, ezért van ez a fórum!Megosztani a tapasztalatokat, és ugyis azok olvasák akiket érdekel ez a téma. Vagy az orrsövény "áldozatai"!:)

Előzmény: Horváth Atu (694)
Horváth Atu Creative Commons License 2008.05.07 0 0 694

Sziasztok!

 

Rövidesen én is csatlakozok az orrsövény műtétesek táborához.

 

Pár szót az előzményekről. Tavasztól őszig mindig nagyon jól vagyok. Ősztől tavaszig viszont általában 4-5 hónapig beteg vagyok. Nem komolyan. Kisebb megfázás, köhécselgetés, nem nagyon, csak éppen meggyőgyulni alig tudok. Vagy ha kínkeservesen kikúrálom magam, beszedek millió antibiotikumot (persze amit az orvos felír), két napig örülök, aztán kezdődik elölről. Volt hogy arcüreg gyulladásom volt, fel is szúrtak egy párszor. De egy dolgot egy doki sem volt hajlandó eddig megtenni: miért is vagyok állandóan beteg. A felszúrás meg egyre rosszabb. Először szinte mosolyogtam rajta, de legutóbb már maga volt a horror. Többet nem engedem felszúrni!!! Elkeveredtem végül egy másik orvoshoz.

 

Ez a doki végre endoszkóppal vizsgált meg és tisztította ki az arcüregemet. Kész passzió a felszúráshoz képest. Szinte még élveztem is. És elküldött CT-re, amit kiértékelt és elmondta, hogy nem csodálja az előzményeket. Jó kis orrsövény ferdülés és persze műtétet javasolt.

 

A műtétről azt mondta, hogy az átlagostól komplikáltabb dolgokat kell elvégezni, így a hagyományos vésős kalapácsos módszer nem jön számításba, ő nem is műt úgy. Hanem endoszkóp és ami fontos: ha rászánom magam tovább fog tartani mint egy átlagos orrsövény műtét, ezért kizárólag altatásban lehet megcsinálni.

 

Bevallom ennek örültem: nem azért mert rendkívül be vagyok rezelve az érzéstelenítéses műtéttől. Olvasom a beszámolókat, olvasom az érzéstelenítéses és altatásos műtét előnyeit hátrányait. A kérdés eldöntése egy stressz helyzet, esetleg vita az orvossal. Nálam nincs ezen stressz: ha rászánom magam nem kell ezen is gondolkodnom, hogy végeztessem el. A doki eldöntötte. Persze ennek meglehet a böjtje. Hosszabb altatásos műtét, lehet hogy utána lesz rosszabb.

 

És még egy dolgot mondott: általában pár nap után haza lehet menni a kórházból. Nekem szűk hetet kell majd bent töltenem.

 

Most ott tartunk, hogy arról kellene dönteni, hogy mikor legyen a műtét.

 

Ennyi egyelőre röviden. Ha érdekel a történet folytatása majd leírom.

 

Üdv!

 

Atus

kkmd Creative Commons License 2008.05.07 0 0 693

 Vannak betegségek, ahol kézenfekvő a lelki ok. Egyre több orvos van, aki már-e szerint IS gyógyít.

 

ez így van! gyomorfekély, koszorúér betegségek, akár meddőség, nőgyógyászati problémák stb.

 

 

Előzmény: bilu5 (692)
bilu5 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 692
És olyan infót találtál benne, ami neked tud segíteni? Ami illik rád? Persze nem olyan módon, mint a horoszkóp valamelyik napilapban :-) Nem állítom, hogy tökéletes irományokról van szó, de azért segíthet megtalálni az okot! Nem kell misztifikálni, ezt az egészet! Képzeld el, amikor feszült vagy például az mit okoz a szerveidben? És melyik szervben? Vannak betegségek, ahol kézenfekvő a lelki ok. Egyre több orvos van, aki már-e szerint IS gyógyít.

Előzmény: kkmd (691)
kkmd Creative Commons License 2008.05.07 0 0 691

 beleolvastam a szövegbe és csak  egy dolgot emelnék ki:

"a szív az egyetlen szerv, amit a rák nem képes megtámadni."

sajnos igenis vannak szívben keletkező tumorok:-((( 

a többi is hasonló elmésség...

Előzmény: bilu5 (681)
bilu5 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 690

Szia Csaba!

 

A borítékkal kapcsolatban: Szerintem annyit adj, amennyit jónak tartasz! Szerintem jól lőtted be az összeget. ;-)  Nem kell nagyon sokra gondolni,de...! Ez egy ajándék...

 

"Még1 eszembe jutott, hogy a műtét után meddig kellett ott maradni, mikor mehettél haza ?"

13 órára mentem és kb 18:00 kor jöttem. Gyorsan ment :-)

 

"Kísérő személyre szükség van, vagy egyedül is megy a dolog ?"

Kérik, hogy valaki kísérjen haza! Nekem, mondták, ha nem jön velem senki taxit hívnak. Egyébként simán haza mentem volna BKV-val is, de nem játék az egészség!

 

Aztán te is írd le a tapasztalataid, ha túl leszel! Remélem be fog neked is válni!

 

Esetleg még egy tanács: Vegyél meg egy szert: Coldastop Ez akkortól fog kelleni, ha két nappal a műtét után kiveszik a tamponokat az orrodból. Csak, azért érdemes beszerezni ne kelljen majd, akkor érte szaladgálni. Persze a doki elmondja, hogyan kell használni. 

 

üdv.: István

 

  

 

 

Előzmény: Sminf (689)
Sminf Creative Commons License 2008.05.06 0 0 689

 

Hello István!

 

Köszi ismét a válaszokat!

 

Azt hiszem most már (majdnem) mindent tudok :)

 

A borítékkal kapcsolatban:  nagyságrendileg mennyit szokás adni, mondjuk, ha teljesen meg vagy elégedve az eredménnyel ? Én mondjuk tippelek 30-50-re...

Erre nem muszáj válaszolni, csak elmélkedek hangosan:)

 

 

Még1 eszembe jutott, hogy a műtét után meddig kellett ott maradni, mikor mehettél haza ?

Kísérő személyre szükség van, vagy egyedül is megy a dolog ?

 

 

üdv,

Csaba

Előzmény: bilu5 (688)
bilu5 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 688
Szia Csabi!

Néhány gyors válasz, ha kimarad valami, kérdezz még nyugodtan!

Először is, hogy érzed magad ? Már vasárnap óta eltelt 4 nap lassan...
Köszönöm jól vagyok! Mintha mi se történt volna! J Csak a pozitív élmények vannak.

 

Tapasztaltál jelentős javulást az orron át történő légzésben vagy arra még várni kell ?
Arra még egy kicsit várni kell. Ilyenkor még van egy kis heg az orrban ami csökkenti a átjárhatóságot. Meg egy ki duzzanat

 


Neked mennyire volt "durva" orrsövény-ferdülésed ? Mennyire nem kaptál levegőt ?
Még anno amikor be akartak sorozni, akkor azt mondták, hogy azonnal megműtik amint bevonulok. Engem annyira nem zavart eddig, amíg nem kezdtem komolyabban jógázni.

Milyen hosszú volt a műtét maga ?
Kb. 1 óra. Inkább kevesebb. Elröpült az idő! Jó társaság! Jó szórakozás! … J


Az érzéstelenítés hogy történt ? Hova kaptál szurit vagy ilyesmi ?

Először lidokainos tampon az orrba, aztán nagy tű a nyálkahártyába. Nem volt vészes. Jó, hogy nem fordítva történt! J

Mikor érdemes a dokinak borítékot adni ? :) Már a kivizsgáláskor előre vagy inkább a műtét előtt ?

Szerintem utána! És az elégedettséged mértékétől függően. Ha valami nem tetszett és pl hanyagság miatt történt….

 

Ne haragudj, de sietnem kellett a válasszal! Kérdezz, ha…

 

Üdv.: István

Előzmény: Sminf (683)
dezsoKE Creative Commons License 2008.05.02 0 0 687
Szerintem minden orvos arra szamit, hogy mutet utan fogod adni, mert az a bevett gyakorlat. Ha mutet elott adsz, es kevesli, az olyan, mintha nem is adtal volna. Nem leszel protekcios.
Előzmény: Sminf (685)
csoszbaby Creative Commons License 2008.05.01 0 0 686

Nyugi,nem fogja azt gondolni,hogy nem adsz,a műtét után az alkalmat is keresni fogja,hogy oda tudd adni!Sajnos így működik,és tapasztalatból mondom.

Megkockáztatom,ha előre odaadod,rád sem fog nézni,5héttel ezelőtt is így volt,igaz nem ott,de az osztályon ahol én voltam megtörtént!Remélem segítettem!

Előzmény: Sminf (685)
Sminf Creative Commons License 2008.05.01 0 0 685

Nyugodtan szólj bele, azért vagyunk itt ! :)

OK, de ha előre nem adsz, akkor műtét közben azt gondolhatja, hogy már nem is fogsz, így aztán hanyagabbul kezeli a szikét :)) Utólag meg már hiába adod, a munka el van végezve úgy-ahogy :)

Bocs, ez csak az én gondolatmenetem, lehet, hogy hibás :)
Előzmény: csoszbaby (684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!