Keresés

Részletes keresés

osztin Creative Commons License 2011.03.29 0 0 3152

sZIAAAAAAAAAAAAAAAA

 

Rudi hogy van? első kérdésem

 

aztán itt nem tacsit hirdetnek ha nem shit-zu-t 

 

tacsik ára is ingadozó olvastam olyan weblapot ahol 100.000.-Ft. egy kölyök persze az anyuka-apuka minden féle dijjal rendelkezik, 

csak én ennek nem nagyon vagyok hive,hogy ilyen árakat döngessenek, mert a genetika az egy csodálatos dolog, és hiába jó anyuci-apuci

a gyerek nem biztos, hogy őket őrikiti,

 

láttam már két világgyóztes puli pártól olyan kölyköt, hogy az mindenre hasonlitott csak pulira nem.

 

mondjuk ez nem egy nagy általános dolog de azért ilyen is bejöhet


Előzmény: GPS (3151)
GPS Creative Commons License 2011.03.29 0 0 3151

 

Átlag 100 Euro egy szép kis tacsi - ha nincs tele-papírozva.

 

A papírért néha ennek a többszörösét is elkérik... ha feltétlenül arra van szüksége valakinek.

.

Előzmény: osztin (3150)
osztin Creative Commons License 2011.03.29 0 0 3150

szép és vidám napot aki erre jár 

 

 

megnéztem a honlapot nagyon szép minőségi kis kutyák  és ha nem nagy kérdés mennyibe kerül manapság egy ilyen kiskutya?

csak irányárat kérdeznék, mert akit tudok,hogy keres megkérdezi az árát mert nincs netje 

Előzmény: Rózsa64 (3149)
Rózsa64 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 3149

Sziasztok!

 

Tudom,hogy ez egy tacskós oldal,de a segítségeteket szeretném kérni.

A sogórnőm shih-tzukat tenyészt, hangsúlyozom, tenyészt és nem szaporít.

A kan kutyája most lett az év kutyája, a szukája meg tavaly volt az év szukája.

Rendelkeznek mindenféle " diplomával " és a világ több tájára is adott már el kölyköket.

A honlapjukat is meg lehet nézni.

a-lajosfalvy.atw.hu

Sajnos két alom maradt a nyakán,mert most éppen nem keresík a shih-tzukat.

Ha esetleg van olyan ismerősötök,akinek ez a fajta tetszik esetleg javasoljátok neki,hogy nézze meg a honlapot.

Természetesen van kiállítási minőség és hobbira való is.

Legyen szép estétek!

Rózsa

sylvie80 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 3148

Sziasztok!

 

Újra jelentkezem, hogy megköszönjem a sok értékes tanácsot, amelynek segítségével, mégha csak apró léptekkel haladva is, de megyünk folyamatosan előre. Úgy néz ki már nem is ugat a kis drágám egész nap, valószínűleg nem is rombolna, de ezt még nem merem megkockáztatni. Mindenesetre egyre kevesebb a gond vele és egyre jobban mennek a dolgok. Imádnivaló a kis drágám, megveszedek érte, komolyan mondom. Olyan, mint egy második gyerkőc, igazi kis családtaggá vált.

És végül egy újabb sztárfotó, amely ékes bizonyítéka, hogy mit el nem tűr a kis drága a lányomnak.

osztin Creative Commons License 2011.03.28 0 0 3147

 

Osztom a véleményt, a döglött hal rosszabb. 
De a már egy ideje kiszáradt,megrágott, visszaköpött földigiliszta sem jó

 

 

szálkás szakállon szagló szeptemberi macskahulla az milyen má'? 

Előzmény: Törölt nick (3146)
kramdi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 3145

A tálkás körbekergetés nélunk is szokás, ráadásul fém tálkája van:)

 

Lehet, hogy buta kérdés, de nem tudjátok miért hempereg bele a kutya mindenféle büdös dologba?

Az én kutyám biztos görénnyel van keresztezve, egyre gyakrabban keni be magát mindenféle madárkaki, rothadó szagokkal és jön büszkén oda hozzám, hogy de illatos vagyok. Más is tapasztalt már ilyet? Már nagyon zavar, amikor bejön a lakásba és intenzív könnyfakasztó szaga van.

GPS Creative Commons License 2011.03.28 0 0 3144

 

"Viszont a 3. héten már nem nagyon kellett nekik.

Csak nézték,nyalogatták aztán rám néztek...."

 

Jaaa, azt egy szóval sem mondtam, hogy Rudi mindig csaholva örül a Rudikajának. Dehogy.

 

Csak hát: "Ez van". Minden lelkiismeretfurdalás nélkül.

 

Na jahh, hogy a paprikás-szalámi, vagy a frissen sült oldalas jobban érdekli - kap is belőle grammos mennyiségben (csak az íze miatt, ahogy mondják) - na de az alapkaja: az adott!  Mese nincs.

 

Jaaa, nem is meséltem, hogy új szokást vett fel - hülyét kapunk tőle: éjfélkor eszik.

 

Eszem megáll. Az éjjel konkrétan fél egykor ette meg a kajáját úgy, hogy végigkergette a tálját az étkezőben.... azt a kaját, amire egész este rá se nézett. Mi jöhet még? :-))))

.

Előzmény: Rózsa64 (3139)
osztin Creative Commons License 2011.03.28 0 0 3143

ez nagyon jó hir,

 

bevagyok havazva ahogy tudok jövök de olvaslak benneteket csak irni nem tudok mindig

Előzmény: GPS (3138)
kutyimaci Creative Commons License 2011.03.28 0 0 3142

Szia, üdva a csapatban..

 

Nem régóta családunk tagja Alvinka, most 9 hónapos. A tacskóval nehéz. Makacs, öntörvényű kis bohóc nehéz túljárni az eszén. Nagyon okos és rafkós. Rendszeres kutyasuliba járók vagyunk(ő most kezdte az alapképzést) viszonylag könnyen tanítható ha megvan a megfelelő motiváció. Apró termete, cuki kis pofája megtévesztő:)))) Hatalmas egóval rendelkeznek, rettenthetetlenek, nagykutyás csoportba járunk..fajtársakkal jól kijön, könnyű szocializálni.

Szerintem viszonylag nagy mozgásigényű, mindíg kell valami elfoglaltság és ha kellőképp ki vannak elégítve ezen igényei akkor békésen szunyókál a pamlagon. Nem szeret egyedül lenni, ha unatkozik hajlamos magát olyan dolgokkal elfoglalni amit a gazdi nem mindíg tud értékelni. Szerintem fontos kicsi korától kezdve következetesen nevelni, rossz szokásait nehezen veti le később.

Ezek a személyes tapasztalataim. (el kell mondjam, újfoundlandival tartom együtt, aki egy könnyen kezelhető fajta, nekünk is nagy váltás volt a mindíg tettrekész kicsit hangos tacsigyerek:)))

 

Előzmény: fklari (3140)
kramdi Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3141

Sziasztok !

 

- GPS   Nagyon örülök, hogy jobban van a kutyusod, reméljük csak átmeneti gyulladásról volt szó. Ha elvittétek röntgenre, majd kérlek tájékoztass bennünket. Én is jártam úgy, hogy lehajoltam, úgy maradtam és egy-két hét mulva elmult. 11 éves fiatal úr nagyon fürge.

Az anyósom kutyája 21 éves volt amikor elpusztult, ő fajtáját tekintve mindenfajta volt, de nagyon szerettük. A vége felé be kellett állítani irányba, hogy merre menjen.

 

- Rózsa64  Az én kutyusom is megonta a Rudi féle kaját 1 hét után, de 2-3 napig kapott mást, aztán megint úgy ette, körbetolta  a tálkáját a lakásba. Most fogok új adagot fözni. Csak tartok néha egy kis szünetet.

 

- fklari  Nagyon édes a kis tacsigyerek, remélem sok örömöd lesz benne! 

fklari Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3140

Sziasztok!

 

Hamarosan új taggal bővül kis családunk, egy csoki-tan tacsi úrfi személyében. Most 5 hetes, neve még nincs, de nagyon találgatunk!

 

Még majdnem 3 hét, míg el tudjuk hozni, de nagyon izgulok. Több kutyám is volt már, tacsi még sosem, kissé aggódom is, mert sajnos elég sok rosszul nevelt és szocializált tacskóval találkoztam. Persze ismerek rendes, jólnevelt fajtabélit is párat, de nem lehet könnyű feladat túljárni az eszükön :o)

 

Próbálok mellékelni a gyerekről fotót is.

 

A Friskies-ről: nekem az a tapasztalatom, ugyan nem tacsival, hanem más tipusú ebekkel, hogy léteznek hasonló árfekvésben egész jó tápok is. Nekem nagyon beváltak a Fressnapf saját márkás termékei, minőségben a középkategóriás tápokkal felveszik a versenyt, árban pedig a vacakokkal.

 

 

Rózsa64 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3139

Sziasztok!

 

Hát, megfőztem a  " Rudi " kaját.Először csak kis adagot, kb 1 hétig tartott ki.

Nagyon bejött nekik,még a tányért is kinyalták.

Megfőztem a következő heti adagot, azzal is nagy sikerem volt.

Ezen felbuzdúlva az anyósom is főzött az ő tacsijának.

Viszont a 3. héten már nem nagyon kellett nekik.

Csak nézték,nyalogatták aztán rám néztek....

Hát nem tudom,de nálunk eddig tartott.

Most egy kicsit majd hanyagoljuk.

Úgyhogy, szerintem nagy szerencséje van a Rudi gazdájának,hogy nem ilyen finnyás a kutyája.

Pedig nálunk sincs semmi különleges.

Csak táp meg kajamaradék.

Tápból én a Friskiest veszem,abból is a csirke - zöldségeset.

Mostmár tudom,hogy ezek a tápok nem a legjobbak,hisz itt többen is leszólták,

de sajnos én csak ezt tudom megengedni magamnak.

GPS Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3138

 

Sziasztok! Ahogy ígértem, itt egy kis friss helyzetjelentés:

 

Na, szóval az a helyzet, hogy Rudi úrfi meglepően jól van - sőt, olyan virgonc, mint ritkán volt előtte - pedig korábban se volt egy "szedentáris" típus :-)))

 

Ezzel csak az a baj, hogy a doki azt mondta, hogy kíméljük ezentúl - mint ha az olyan könnyű lenne.

 

Én szívesen felcipelem a hónom alatt az emeletre.... de már kétszer megcsinálta velem, hogy ahogy kinyitottam az ajtót - már nyargalt is felfelé.

A lépcsőn képtelen vagyok utolérni....igaz, az utcán is csak neccesen, úgy szalad.

 

Hát, nagy az öröm - de akad egy pici aggodalom is mellé - hogy nagy ugrabugrálásban nehogy kiújuljon neki a dolog.

 

Arra gondoltam, hogy egy nap elviszem röntgenre - hadd lássuk, hogy mi is a helyzet ott a gerincével - milyen állapotban van, kell-e tartani valami újabb, akkut dologtól, stb.

 

Hiába, na - már 11 éves

 

(és itt kérek elnézést tőle, mert öregítettem 1 évvel - de most voltunk a szülőhelyén és biztossá vált, hogy 2000 telén született - csak én néztem el 1 kerek évet) :-)))))

.

ncsk Creative Commons License 2011.03.22 0 0 3137

Naaa, de jó hírekre jövök :) Örülök, hogy Rudi jobban van! Ezek szerint a gyógyszer lehúzta a gyulladás és ezzel  szűnt a fájdalom is. Azért légy óvatos, mert az a cél, hogy gyógyszer nélkül is jól legyen, így elvileg hiába tudja megcsinálni a lépcsőzés nem kívánatos. A medrol jó kis ütés az immunrendszernek, de csodákat művel, viszont ne felejtsük el, hogy szteroid hormon és azt nem szedheti csak kúra szerűen míg levonul a gyulladás. 

A mi kuttyunk is kapott porcerősítőt kagylókivonatos cuccot és segített, mert amikor kis bakfis volt és gyorsan nőtt az izületek nem tudták követni és remegett a lába ha kifárasztotta magát. Amint szedte ezt a cuccot 1-2 hét alatt megerősödtek az izületei.

 

Azért nagy megkönnyebbülés, hogy újra száguldozik :)

Előzmény: GPS (3135)
tika6427 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 3136

Szia!

 

Csak benéztem ide hozzátok, mint volt hosszúszőrú tacskó és jelenlegi szálkászőrű tacskó (na jó, enyhén keverék) tulajdonos, és látom, hogy gond van a kutyusoddal.

Remélem nem veszed "beleugatásnak" (ha már kutyáról van szó), de olvasom, hogy

 

 "A doki felírt még  porcépítő étrend-kiegészítőt is (ez volt a legdrágább, közel 5 rugó - és szerintem a felesleges is, mert én nem nagyon hiszek a most divatos, ilyen-olyan kagyló, meg köröm, meg túró-tudja milyen kivonatokban). "

 

Gyorsan leírom, hogy mi történt velünk egyszer:

Volt nekünk egy imdátt ír szetter kutyusunk, aki kb. a 12. éve felé egyre rosszabbul mozgott, mint mondod, nehezn ugrott fel az ágyra, nehez "sírva" kelt fel. Az állatorvos ajánlott egy étrend kiegészítőt a Proenzi 3-at, akkor még csak ez az egy ilyen termék volt (6 éve). Ő mondta, hogy ezt eredetileg állagyógyászati készítmény volt, de annyira bevált az állatoknál, hogy tovább fejleszették humán gyógyszerré. A mi kutyink ezt szedte élete végéig (13,5) és nagyon rövid idő, talán 1 hónap múlva jelentős változás volt látható, és soha nem tért vissza a sántítás és a fájdalom.

Csak azt akarnám javasolni, hogy azért, mert nem szintetikus gyógyszer, ne utasítsd el rögtön, mert az én kutyusomnál nagyon sokat segített.

Ugyanígy pl.12 éves korában azonnal kellett műteni(méhgyulladás), és 20 % volt az esélye, hogy túléli a műtétet olyan rosszak voltak a májeredményei. Szerencsésen túlélte a műtétet, és - szintén állatorvoslati javaslatra - elkezdett szedni egy humán szert, ami szintén növényi (mária tövis) szer, és egy évvel később amikor újból műteni kellett, azt mondták, hogy olyan, mintha soha nem lett volna semmi baja a májának.

Hát csak ezt akartam.

Egyébként sok sikert  a gyógyuláshoz !!!

Előzmény: GPS (3135)
GPS Creative Commons License 2011.03.22 0 0 3135

 

Kedves kollégák!

 

Először is megköszönném az együttérzéseteket és a biztató szavaitokat. A Rudi nevében is :-)

 

Ezért cserébe megpróbálok pár jobb hírrel is szolgálni - hát ha másnak is hasznos lehet még.

 

Az történt ugyanis, hogy a reggeli orvosi-vizit után még mindig nagyon szarul volt - csak nézte a helyét, felugrani nem tudott - a kis első lábával próbált volna felkapaszkodni... de a hátsóiban egy csepp erő sem volt. Szívem-szakadt, amikor láttam.

 

Megkapta a gyógyszerét...és estére meglepetés:

 

Egyrészt azt vettük észre hogy már sokkal tempósabban lavírozik a szobák közt....sőt, a maradék kajámat is befalta (amit igazából nem szokott) - csak kóstolgat néha, hogy "te meg mi finomat eszel?"... vagyis inkább az inyenc-kíváncsiság hajtja, mintsem a valódi kajálás.

 

Na de este jött az igazi döbbenet:  felugrott a helyére. Alig hittük el.

 

De ez nem elég. Este későn levittem pisilni - természetesen ölben - de amikor visszaértünk a kapu alá, nem várt meg, hogy felvigyem - hanem úgy feliszkolt a lépcsőn, 3 emeletet - hogy a nyomát se láttam. Előző nap egy lépcsőt se tudott menni.

 

Csak azt, ahogy az első fordulónál úgy veszi be a kanyart mint a ralli-autók - kicsúszó hátsóval.

 

Eszem megállt, jól leszidtam amikor én is felértem - úgy haragudtam rá, hogy nem várt meg, hogy felcipeljem - ahogy akartam.

 

Ma reggel is úgy tűnik, hogy rendben volt - megint lobogó-füllel szaladt hazáig, a pisilésből.

 

NE KÉRDEZZÉTEK, HOGY MI LEHETETT VELE ? - mert fogalmam sincs.

 

Sajnos az orvos olyan szót használt, amit nekem leírni is nehéz - vagyis a "tacskó-bénulást"... de most azon drukkolok, hogy tévedett volna egy jó nagyot. Nem haragudnék rá ezért.

 

Azzal nyugtatom magam, hogy pár hónapja (annak dacára, hogy semmi mozgásszervi bajom nincs) volt olyan 3 napom, hogy csak úgy tudtam megfordulni, mint a toronydarú - az ágyból is csak legurulni tudtam - felkelni nem. Annyira beállt a hátam-derekam.

Aztán mindez úgy múlt el, ahogy jött - vagyis magától.

 

Ha ez velem előfordulhatott - hát akkor Rudival miért ne? - még ha nem is tartott 3 napig. Igaz, ő gyógyszert is kapott.

 

Apropó gyógyszer: az alábbiakat kapta (a gyógyszerek nevére kattintva nyílik a link a gyógyszerről)

 

MEDROL  - ez egy filléres ember-gyógyszer (tán 4-500 volt 30 darab) ... ennek a 4 mg-os tablettájából kapott egy negyedet

 

CARPROX - ez kifejezetten kutya-gyógyszer, mozgásszervi-gyulladásgátló. Ez már húzósabb (cirka 2.600 volt) - ebből 2x felet kap.

 

NOROFLEX A doki felírt még  porcépítő étrend-kiegészítőt is (ez volt a legdrágább, közel 5 rugó - és szerintem a felesleges is, mert én nem nagyon hiszek a most divatos, ilyen-olyan kagyló, meg köröm, meg túró-tudja milyen kivonatokban).

 

Egyébként, a doki 2 ezret kért a konzultációért - ami szerintem abszolút józan és korrekt tarifa.

 

Tehát így állnak most a dolgok Rudi-úrfival - vagyis azt tanácsolom mindenkinek, hogy (a jelek szerint) nem kell betojni az első ijesztő jelre - bár magamról tudom, hogy: "Könnyű azt mondani".

.

kramdi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 3134

Mi újság van Rudi kutyával? Nagyon szeretném, hogy mielőbb meggyógyuljon !

 

Az én kutyámnak meg valami elképesztően rossz szaglása lehet. Levittük a Duna partra, ott talált valami oszlásnak indult haltetemet, még mielőtt észbe kaptam volna, belehempergett, jól bedörzsőlte a bundájába. Olyan könnyfakasztó szaga volt, nem lehetett mellette megmaradni. Ezt már máskor is észrevettem, hogy madárkakiba hempereg, de azt hittem, cask véletlen. Most már figyelem, úgy látom ezt a finom illatot direkt szedi magára. Szerintetek miért csinálja ezt? 

osztin Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3133

Mi ujság?

 

én olyan béna vagyok én nem mernék igy beadni bármit is , én eddig akkor sikeres vagyok mert nekem akármelyik beteg kutyám megette májkrémmel,

 

sikerült valami érdekeset megtudni a belinkelt lapokból?

Előzmény: GPS (3132)
GPS Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3132

Háát, a csipeszes-dologban nincs semmi rendkívüli - ez egy szokványos, ollószerű, sebészeti csipesz (Kocher-nek hívják), érfogóként (is) használják.

 

Én a műszerészkedéseimhez használom - és (sajnos) ilyenkor is jó szolgálatot tett.

 

Mese nincs,  ha gyógyszert kell beadni a kutyunak - ennél jobb megoldás nincs - ha egyébként már a májkrém sem kell neki.

.

Előzmény: osztin (3128)
kramdi Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3131

Nagyon nagyon szorítok nektek, hogy jobbra forduljon a dolog.

Majd jelentkezz, hogy mi újság.

De ez ki tud alakulni egyik percről a másikra ?

Előzmény: GPS (3125)
osztin Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3130

www.zugloallatorvos.hu/cikkek/Mozgasszervi_betegsegek.doc

 

ez itt tanácsot ad mit lehet ilyenkor tenni

 

 

nagyon nagyon reménykedek, hogy Rudinak csak gyulladása van és pár nap múlva rendbe jön

Előzmény: osztin (3129)
osztin Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3129

itt vannak magyar oldalak is, hátha okosabb leszel

 

http://www.kisallatneurologia.hu/betegsegek/discus/index.php

( Dr. Muka Pált ismerem Ő kutyáim orvosa ilyen csont és gerincbetegségekben spiller Amerikában erre végzett speciális egyetemet)

 

http://www.kisallatneurologia.hu/konzervativ-terapia/index.php

 

nem is gondoltam, hogy ilyen is van nyaki gerincbántalom miket meg nem tudok 

 

http://www.kisallatneurologia.hu/betegsegek/nyakidiscus/index.php

 

www.primavetrendelo.hu/hasznosinformaciok.htm - 

Előzmény: GPS (3125)
osztin Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3128

a másodikra kattintasz magyarul jelenik meg

 

 

el is hiszem az a baj ,hogy tanácsot sem tudunk adni esetleg olyan akinek volt hasonló helyzetben a kutyája

 

de lehet, hogy csak meghúzta magát és most kiméli, én azt vettem észre amiota kutyáim vannak ha betegek nem igazán akarnak enni csak fekszenek (mig rbenned megáll az ideg) és ugy gyógyitják magukat ,

 

ügyes vagy, ezzel a csipesszes dologgal nekem eszembe sem jutott volna, 

 

vidd is kézben , vizelet,széklet van ?

Előzmény: GPS (3125)
osztin Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3127
Előzmény: GPS (3125)
osztin Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3126

Sziasztok még kösszöni is elfelejtettem annyira ledöbbentett a hir,

 

 

GPS  ha tudsz véletlen németül vagy van GOOGLE CHROM fent neked az leforditja az oldalt nézd csak mit találtam hát ha segit

 

http://www.dackel-infos.de/krankheiten.shtml

 

 

meg ezt találtam még de leforditattam magyara

 


 





Előzmény: ncsk (3122)
GPS Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3125

 

Pont májkrémben próbáltam bepaszírozni neki - de elfordította a fejét.

 

Egyébként sem az a zabálós-fajta... neki a kajálás inkább egy fajta szertartás, mintsem öncélú táplálkozás lenne.

Módszeresen megteszi azt, hogy amig mi nem eszünk - ő sem nyúl a kajájához.

 

Persze, a gyógyszert beadtam neki enélkül is - egy hosszú, sebészeti ollós-csipesszel betoltam a torkáig... onnan meg már muszáj lenyelni, onnan visszaköpni nem tudja.

 

Voltunk lent, lassabban bár, mint szokott - de mászkált - a lépcsőn (ahol eddig nyargalt) ott viszont kézben vittem.

 

Hááát, meg kell mondjam, hogy rég voltam ilyen szomorú, mint most.

.

Előzmény: osztin (3124)
osztin Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3124

jaj istenem szivem szorult el, ettől a hirtől

 

 

remélem összekapja magát és legalább enni fog, valami májkrémbe ha beteszed nekem az nagyon bevált, 

 

nálunk Mütyike olyan ,hogy van is meg nem is, de hát Ő már szép öreg korban van, de még birja, Ő sem visszi tulzásba a mozgást,

 

Gerincével van valami vagy mi?

 

kitartás én innen küldöm a pozitiv energiát, és remélem tényleg fog javulni Rudi Úrfi, és irjál ,hogy mi van hogy viseli stb.,

 

Előzmény: GPS (3121)
GPS Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3123

 

Kössz az együttérzést - ez jól esik - majd beszámolok a fejleményekről, hát ha másnak is hasznosítható lesz belőle valami.

.

Előzmény: ncsk (3122)
ncsk Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3122

Kedves GPS!

 

A hideg is kivert a bejegyzésedtől :(

 

Mindig a legrosszabbra gondolunk, pedig a tacskók gerincgyengesége nem feltétlenül rögtön akut probléma. Ugyanúgy, mint egy érzékeny embernél lehet pl. idegbecsípődés, ill. a hideg időjárás miatt kialakuló izületi gyulladás, stb. Nagyon hirtelen jött ez ki nála, így nem biztos, hogy rögtön egy súlyos gerincsérvről van szó. Rudi már nem bakfis, aztán nem lehet már úgy fickándozni, mint régen és biztos egy rossz mozdulat játszott közre ebbe a hirtelen változásba. Szóval szerintem ha a gyógyszerek segítenek, lehúzódik a gyulladás és jön a jó idő, akkor szerintem még simán visszakapja a régi lendületét.

Azt kéne kideríteni, hogy mi az a mozgás, ami jó a kutyának amikor rehabilitálódik. Tudom, hogy hülye összehasonlítás, de anyukám egy hatalmas gerincsérvvel 1 évig szenvedett, majd szép lassan helyrejött, eleinte gyógyszerekkel, majd megfelelő mozgásterápiával. Tuti, hogy kutyáknál is hasonló a gyógyulási folyamat.

 

Nagyon együttérzek az elkeseredésedben!

Előzmény: GPS (3121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!