Keresés

Részletes keresés

Marianna80 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20655

Te jobban vagy azért maradtál az 1x40 ppi-nél,voltál már tükrözésen?

Előzmény: Claptrap47 (20653)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20654

Voltál már a terheléses vizsgalaton ,a vervetelből derült ki a cukor?

Előzmény: Claptrap47 (20653)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20653

Na ezzel én is így vagyok, nyilván nem vagyunk egyformák. Én is próbálgattam a határainat, és elég sokminden belefért, fér, én sem vagyok pl egy adag marhapöritöl sem rosszabbul, de mondjuk a múltkor amikor sütiztem, na akkor szorított. Nyilván mindenki mást és mást bír. Mondjuk nekem most már a cukor miatt kell jobban figyelnem a kajára, a reflux az most mellékes. 

Előzmény: Marianna80 (20652)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20652

Szia

Hát az nem jò,köszi hogy megkerdezted a nyelvégest is...remelem már a héten én is okosabb leszek...de majd kiderül...jò lenne semmi gyògyszert nem szed i eddig sem szedtem...,en már eszek nyers gyümölcsöt is semmivel nem vagyok tőle rosszabbul mint  amikor még nem edtem...,szerintem nálam is valami más probléma lesz....nemtudom....

Előzmény: dgy56 (20649)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20651

Juno ha még itt vagy, hadd kérdezzek már valamit.

 

Nekem ez a székesfehérvári doki javasolta a mellkas ct-t is. Ez kimutatja a hiatus herniat?

 

nekem mar volt 2 tukrozesem, es egyiken se latszott. De erre azt mondta, h  a CT mutatja ki.

 

Neked erről mi a véleményed?

Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20650

Szi Juno

akkor ez a 3 napos kapszulás valami ez a Bravo meres?

 

Neked az epelekoto bevált?

vegülis akkor ne javaslod ezt nekem?hogy csináltassam meg?

 

Nekem a doki akivel beszéletm kiirta, hogy mellkas ct, gyomor-vékonybél kapsula, és ez a 3 napos kapszula. (ez az amit te is akartal?) Neked akkor megcsinaltak 3-4 honap mulva?és mi lett az eredmény?

 

Bocs ha ezeket mar pont leirtad volna, csak nekem ez teljesen uj terulet, ugyhogy lehet h ugyanazt megkérdezem még egyszer. illetve abszolut hulyen kerdezem:)

 

 

 

 

Előzmény: _juno_ (20647)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20649

Szia .Sajnos semmivel sem vagyok jobban,megint émelygés hányinger van éppen.Kérdeztem a nyelvégést is,azt mondta,hogy az is a gyulladástól van.Szerintem is nyugodtan ehetsz ,persze pici adagokat ,ha úgy érzed hogy nem befolyásol semmit.Erről is szó volt tegnap.Tanácsolta még,hogy reggelente igyak egy pohár hideg vizet.Azért félek egy kicsit beszedni ezt a motiliumot,valószínü hétvégére halasztom,hogy legyen valaki itthon velem,ha jön valami car mellékhatás.Hétvégén már te is többet tudsz remélem,aztán olyan gyógyszert írnak,ami neked megfelelő.

Előzmény: Marianna80 (20648)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20648

Szia

Örülök neki,ha jòl/jobban vagy és reméljük elmùlik ez a helyzet...

Én mar egyre több mindent eszek,m8vel se nem jobb ,se nem rosszabb nemtudom kajához kötni a tüneteket...

Előzmény: dgy56 (20645)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20647

Én náluk voltam ezen a kapszulás pH mérésen (Bravo teszt), Szalai Milán csinálta a lehelyezést, jófej, pörgős, képben levő doki. Az epekötőt is ő írta fel nekem először. A kiértékelést meg a Madácsy végezte, alapban korrekt doki, bár egy-egy dolog "nem tetszett" nála (pl. fogromlás-reflux összefüggés megkérdőjelezése...), de normális volt. Viszont akadozások valóban vannak a rendelőben, valószínűleg nem túl gyakran kérik ott ezt a vizsgálatot :) Nekem konkrétan az első alkalommal nem sikerült kalibrálni az egy szem kapszulát, ami náluk volt, valami gond volt a kalibrálóoldattal, ami nem az ő hibájuk, de hogy  nem volt egy db kib**** pót cuccuk, amihez nyúlni lehetett volna...:S Már leutaztam Bp-ről, kivettem több napra a szabit, szállást, lejöttem előtte a PPI-ről ill. végigcsináltam a komplett gyógyszermentes (se Gaviscon, se epecsökkentő, se semmi) napot, ami azért nem volt kellemes, már ott feküdtem az altatásra várva, infúzió bent, betolták a nyugtatót is, mire kiderült, hogy sztornó. Nem győztek sajnálkozni, meg persze a pénzt azonnal visszaadták, de nem voltam így sem boldog. Új szettet kellett rendelniük külföldről (talán pont Kínából), egy-két hetet mondtak, ebből lett vagy 3-4 hónap :( Ez volt tavaly, a jelen helyzetben meg tuti, hogy százszor rosszabb a helyzet, szóval türelem!

 

Közben akartam írni, hogy milyen limitációi vannak a Bravo-tesztnek, pl. epés reflux esetén nem használható jól (vagyis ellentmondanak egymásnak a dokik, én ezt szívtam be, nekem magas pH-s epizódok voltak folyton, savas reflux nulla), aztán visszaolvastam, láttam, hogy mi már "beszéltünk", és hogy Neked már volt gyomortükrözésed, manometriád, kétcsatornás pH mérésed stb...miért gondolod, hogy a Bravo-val előrébb leszel, ki javasolta ezt? Tuti nem Takáts, vagy igen? Az itoprid, ételintoleranciateszt stb., semmi nem vitt előrébb? Mert oké, itt a Bravo kapszulával egy nap helyett 3 napos a mérés (ha nem esik le a kapszula idő előtt), de ez igen kevés előnyt ad, szerintem konkrétan semmivel nem leszel előrébb, a vizsgálat pedig 200 rugó+a járulékos költségek esetleg, leutazás, szállás, mint nálam...:( Akkor már előbb egy gyomorürülési vizsgálat, bár valószínűleg már az sem ad hozzá a sztoridhoz sokat. A pajzsmirigy göbeiddel foglalkozott már azóta valaki érdemben? Talán írtam már korábban is, az endokrinológusom szerint a göbök és a nem jól kezelt pm okozhat torokpanaszokat, fojtogató érzést, számos pm beteg is, akivel kapcsolatban vagyok, arról számolt be, hogy a megfelelő kezeléssel álltak helyre ezekből ill. a visszatérő torok-és felső légúti gyulladásokból (és a megfelelő nem az volt, hogy áá jó lesz az a 3-mas TSH, az már határon belül van, ahogy sok doki gondolja). Ez persze továbbra is csak tipp, ezer más lehet még, de szerintem reflux témában már eléggé kimaxoltál mindent, lassan el kell valószínűleg engedni :(

Előzmény: Lyanora (20637)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20646

:))

Előzmény: Debrecenilány (20630)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20645

Szia.Most értem haza,hát elmagyarázott mindent,amit tudni akartam.Mondta,hogy ennek a gyulladásos betegségnek elég hosszú a gyógyulási ideje,minimum fél év,ne aggódjak,enyhülni fognak a tünetek.Írt még fel motiliumot a quamatel mellé.A rekeszsérvet akkor kell műteni,ha a panaszok hosszútávon fenn állnak.A quamatelt július végéig szedni kell a kétszer 20 ast, utána már csak egyet.Hát úgy legyen.

Előzmény: Marianna80 (20643)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20644

Gyomorégés lesz!

Előzmény: Debrecenilány (20641)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20643

Szia

Miùjság,mit mondott a doki,hogy vagy,?

Előzmény: dgy56 (20609)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20642

Sziasztok. Tudtok árat erre a kapszulás dologra? 

Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20641

Ha megeszel két szem epret ,akkor mi lesz? Fáj a gyomrod?vagy mi?

 

azért ez szörnyű....micsoda egy mocsok betegség.

 

De te legalább tudod vmiféle kajához kötni, hogy mit ne...de nekem még az sincs meg:(

Előzmény: Boszi84 (20638)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20640

Visszaolvastam a hozzászólásaidat...hát..te is túl vagy mindenféle vizsgálaton. Látom elmentél mindenhová, ahova csak tudtál...és gyakorlatilag minden negatív, de mégis ugyanúgy szenvedsz a torkoddal:(

 

Azért mennél erre a kapszulásra, mert csak a refluxot gondolod, hogy az az oka?

 

Kicsit hasonlokpéppen vagyok én is, nekem is minden negatív...és mégis nagyon rosszul vagyok:(

Előzmény: Lyanora (20637)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20639

Szia! nem voltam még de menni akarok.

Akivel beszéltem távkonzultáció volt, ilyen videotelefon. 

dr Oczella Lászlóval beszéltem, nagyon ajánlom, nagyon lelkiismeretes, alapos ember. Kedves is.

 

Endo_kapszula Magánorvosi Centrum

Székesfehérvár

Budai út 136.

Előzmény: Lyanora (20637)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20638

Azért változó a dolog,nem mindennap egyforma.Az étkezési kihágásokért sulyos árat fizetek.pl paradicsom,egy pici csoki,egy két szem eper.

Előzmény: Debrecenilány (20635)
Lyanora Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20637

Szia! 

Bocs, h beleszólok a beszélgetésbe, de megkérdezhetem, hogy Székesfehérváron melyik dokinál voltál?

Én is szeretnék menni ilyen 72 órás kapszulás mérésre, de állítólag hónapok óta nincs ilyen kapszulájuk. Két éve küzdök nagyon durva torokpanaszokkal, és még mindig nincs diagnózisom.

Előzmény: Debrecenilány (20614)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20636

ugyanez nekem is...

 

és ugy banom, h belekezdtem ebbe a reflux terápiába csak meg rosszabb lett tole megint:(

 

kivagyok én is.

Előzmény: Marianna80 (20631)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20635

na,akkor neked vegulis jo...talaltal egy mukodokepes terapiat magadnak!

Előzmény: Boszi84 (20634)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20634

Csökkentik,igen.a gaviscon különösen.

Előzmény: Debrecenilány (20626)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20633

Peldául azert erdekes mert ha eves után lefekszem azzal sincs gond mint általába a refluxosoknak

Előzmény: Debrecenilány (20629)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20632

Szia

Én sem vagyok valami jòl,olyan nem jò erzésem van ebredestől,de legalább már ejszaka csak 1x ébredek fel mondjuk 11-6-ig vagyik 7 òra alatt,már ez is javulas....

Előzmény: Claptrap47 (20608)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20631

Igen az biztos hogy kiborìtò ez az egész helyzet,es legalább lenne valami amire javulna akkor azt mondja az ember rendben beszedem,na de hogy nincs semmi az azert mar egy vicc kategòria..,más rákos beteg ami gyògyìthatatlan es vigyorogva éli az eletét,boldog hogy elhet....,én meg akinek semmj komolyat nem mutat a tükrözés es semmi,amilyen vizsgálatra megyek szenvedek,és boldogtalanul tengek,lengek....

Előzmény: Debrecenilány (20630)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20630

szerintem ez nem a gyengeseg jele. ezek a gyomorbajok nagyon nagyon rossz érzetet és életminőség javulást okoznak (by juno again:))

Előzmény: Marianna80 (20627)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20629

na az jo, h neked elmult!!!

 

nekem meg nem mulik semmire:(....a nyelocsovem:hypereamias-gondolom ezt jelenti, h gyulladt enyhen.

 

A gasztros doki mondta is a tukrozes utn, hogy "minek jottem" nagyon szep ,teljesen normalis a nyelocsovem.

 

de szerintem erre szokta juno mondani, hogy "ez az idegek jateka, hiperszenzitivitas, nincs osszefugges a gasztroszkopos kep es a fizikai panaszok kozott"

 

csak az a baj, h nekem nagyon faj....es csak arra jutottam, h csak kellene vmifele savcsokkentes neki....erre: a 20-as semmit se er, a 40-estol meg nagyon rosszul vagyok:(

Előzmény: Marianna80 (20628)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20628

En mielőtt mentem tükrözesre ereztem a nyelőcsőégest mevoltam ròla győződve azert erzem a gombòcot es nemtudok nyelni,majd mikor a tükrözés teljes negatìv nyelőcsőt mutatott ,,erdekes eves idő utan elmùlt,azert gondolom,hogy idegi alapon van

 

Előzmény: Debrecenilány (20626)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20627

En már semmit belefaradtam majd elmùlik,nem akarom elhinni hogy ilyen gyenge vagyok és legyűr ez a nem tudjuk micsoda...

Előzmény: Debrecenilány (20625)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20626

es ezek megszuntetik a nyelocsoégést?

Előzmény: Boszi84 (20622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!