Keresés

Részletes keresés

Blindmouse Creative Commons License 2023.03.16 0 0 56558

Másfél milliós kár aha.  gyémántokkal van kirakva a mozdony eleje? :D :D :D

Előzmény: egonca (56556)
KKXVII Creative Commons License 2023.03.16 0 0 56557

Cinkotai út mellett a Rákos patak környékén sok a hajléktalan. Gyanítom azok vagy ezekhez valami hasonló fazonok lehettek. Iskola is van a közelben, lehet a rendőrök néha körbenézhetnenek arra. Szerintem

Előzmény: egonca (56556)
egonca Creative Commons License 2023.03.16 -2 0 56556

Ma délután hallottam a rádióban, hogy a XVII. kerületben bevásárlókocsit és kukát dobtak a vasúti sínre.

Nem először!

A mozdonyban 1,5 milliós a kár.

(talán ezek is a járdán útban volt valaki(k)nek)

Ilyen söpredék emberekkel kell együtt élnünk...

Patreides Creative Commons License 2023.03.16 0 0 56555

Nem lenne ezzel semmi baj, csak éppen az emberek egy része nem alkalmas egy ilyen rendszerre.

Az elektromos rollert le lehetne állítani arra alkalmas módon szinte bárhol, de nem így. Nem csak az a baj, hogy ott állítja le, ahol leállt vele, és egyetlen métert sem hajlandó tovább vinni, egy arra alkalmas helyig, de simán leállítja és otthagyja a járda közepén, keresztbe állítva!, mintha féleszű lenne az illető, vagy nem is tudom...

Előzmény: KKXVII (56553)
egonca Creative Commons License 2023.03.16 -1 0 56554

"Ezt nem értem..."

Én sem értem. Másnak a vagyontárgyát megrongálni, megsemmisíteni - miféle emberek az ilyenek?

De úgy látom, van támogatottsága az ilyesminek...

Előzmény: KKXVII (56553)
KKXVII Creative Commons License 2023.03.16 0 0 56553

Ezt nem értem, hogy valaki minek veszi a fáradságot hogy valamit tönkretegyen. Bár jobb lenne ha lenne kijelölt helyük. Önkormányzat előtt vagy a Cinkotai úton a villamossagi elött is lehetne ilyen roller parkoló pontokat kijelölni. Nem normális, hogy bárhol parkolhat a roller. Kellene valami rendszer. 

Előzmény: egonca (56548)
Blindmouse Creative Commons License 2023.03.13 0 0 56552

Vajon átveszik a vastelepen? :D :D :D
Amúgy sínekre kitenni az akku miatt is veszélyes,  a lítiumakkuk azért erősen tűzveszélyesek.

 

BTW:

https://youtu.be/f4HtbPt1DCk?t=538

Előzmény: Mentol frász (56551)
Mentol frász Creative Commons License 2023.03.13 0 1 56551

nono!

Hazaviszed, szétflexeled, vasat a MÉHbe, akkut eladni.

Előzmény: Blindmouse (56550)
Blindmouse Creative Commons License 2023.03.12 0 1 56550

Nem kár érte. Elég volt a városban kerülgetni ezeket a szándékosan a legirritálóbb helyeken szanaszéthagyott szarokat, már itt is kell a kerületben..  ha nekem útban lesz, én is úgy hajítom félre vagy be egy kukába, patakba akárhova mint a szart, mondjuk vonatalá vasútbiztonsági okokból talán mégse, de tökéletesen megérdemelte ez a buzikütyü ezt a sorsot. :)

Előzmény: egonca (56548)
XNC Creative Commons License 2023.03.12 0 0 56549

"és első másodperctől kezdve titkosított volt"

 

Az nem sokat ér, szerintem találomra tárcsáznak.

Főleg most már itt van a "korlátlan" használat havi 10e-ért.

Gondolod, számít ez nekik, többszázezres cuccokat ajánlgatva?

 

Ha csak 1 ember bedől a napi többszáz hívásból, már megérte....

Előzmény: kukácska (56536)
egonca Creative Commons License 2023.03.11 -3 0 56548

Zajlik az élet Rákosmentén ☺

 

Vonat alá dobtak egy vadi új TIER elektromos rollert

A roncsok azóta is a helyszínen, a Vasútsor 1 szám alatt hevernek.

RIP

 

Patreides Creative Commons License 2023.03.11 0 0 56547

Bonyi.

Előzmény: XNC (56546)
XNC Creative Commons License 2023.03.11 0 0 56546

Annak a 3 sornak, amit fölé írtam.

Előzmény: luiapple (56544)
Blindmouse Creative Commons License 2023.03.11 0 0 56545

A szokásos, túlárazott hulladékok lesznek, egymás szájába nyíló ablakokkal, mert úgy kell egy negyvenötödik lakópark a kerületnek, mint egy falat kenyér. :D

Előzmény: luiapple (56541)
luiapple Creative Commons License 2023.03.10 0 0 56544

"Ennek mi mondanivalója volt??"

Mármint minek?

Előzmény: XNC (56542)
XNC Creative Commons License 2023.03.10 0 0 56543

Néha mobilra is hívnak. De igazán katasztrófa a vezetékes.
Mostani állás: 35 hívásból 1 volt fontos.

Előzmény: kukácska (56536)
XNC Creative Commons License 2023.03.10 0 0 56542

Szerintem mindenhol ezt csinálják.

Nálunk is ezt csinálták a stranddal.

Aztán jó soká építettek 1 strand-medencét az uszoda mellé.

 

Ennek mi mondanivalója volt??

Előzmény: luiapple (56541)
luiapple Creative Commons License 2023.03.08 0 0 56541

Friss: Aggodalomra semmi ok, egy egyszemélyes kft. épít lakóházakat mélygarázzsal. Pont környezetbe illő. :( A Zrínyin meg még azt is kifogásolják ha valaki barna cseréppel akarja fedni a házát, mert nem illik a környezetbe.

Előzmény: kukácska (56537)
luiapple Creative Commons License 2023.03.07 0 0 56540

Az max. kampányfogás lehetett.

Előzmény: kukácska (56537)
kari56 Creative Commons License 2023.03.07 0 0 56539

Az ilyen emberre mondják, hogy balek. Ezek menthetetlenek.
 Úgy látszik nekem szerencsém van, mert most is csak két számot kell tiltanom.

Előzmény: kukácska (56536)
Dehogyne Creative Commons License 2023.03.07 0 0 56538

Van olían opció az okostelefonokon, hogy lehet elenteni, hogy Spam, vagy közvéleménykutatás. Ilyenkor másoknál megjelenik a névnél, és nem kell felvenni. Utána pedig tiltólistára teheted.

Előzmény: kukácska (56537)
kukácska Creative Commons License 2023.03.07 0 0 56537

Évekkel ezelőtt még az a hír járta a környéket, hogy a Csabagyöngyét újra építik.

Előzmény: luiapple (56535)
kukácska Creative Commons License 2023.03.07 -1 0 56536

Legalább 20-30 ilyen jellegű telefonszámot letiltottam már, de a jelek szerint ez még mindig nem volt elég. Kb. 30 éve van mobilom, mindig ez a számot használtam, és első másodperctől kezdve titkosított volt.

---

Az évekkel ezelőtti, Oktogonnál lévő kócerájról pontos információim voltak.

Volt egy 60-65 körüli kolléganőm, őt találták meg ingyenes "megelőző vizsgálat" miatt. Elment és megérkezett egy több oldalas "lelettel", és egy 30.000 Ft -os átvételi elismervénnyel valamilyen szuper kütyü árának a  foglalójáról. Ha 2 napon belül tudja pótolni 270.000 Ft készpénzzel, csak ennyibe fog kerülni és nem 400.000-450.000 Ft - ba. 

Felvette a bankból a pénzt és megkérte egy másik kolléganőmet, hogy kísérje el, ne utazzon ennyi készpénzzel. Amikor elindultak volna, hívta a lánya, aki a NAV-nál volt osztályvezető.

Nem akarta elmondani neki, hogy hová megy és miért. Szó szót követett, majd a lánya taxiba ült és mielőtt elvitte volna a pénzt, valamilyen indokkal bejött hozzá, muszáj volt elmondani neki, hogy "mit művelt".

A munkahelyen gyorsan elterjedt a hír. Egyszerűen nem értettük, hogy miért nem szólalt meg nála a vészcsengő már akkor, amikor közölték vele, hogy sem egészségbiztosítási kártyát, sem bankkártyát nem fogadnak el, csak kizárólag készpénzt. Még akkor sem villant fel nála semmi, amikor nem előleg átvételről kapott irományt, hanem foglalóról, de nem volt rajta csak egy olvashatatlan aláírás. A több oldalas, A4-es papírra nyomtatott "leletén"sem volt más csak a neve, se cég, se aláírás, semmi. A kolléganőmtől a lánya "elkobozta" a leletet és az átvételi elismervényt, 2 bizonyos telefonszámmal együtt, majd (valamikor) megtett néhány lépést.

Belegondolni is rossz, hogy mielőtt a kolléganőmre rátaláltak, mennyi idős embert verhettek már át...

Előzmény: kari56 (56534)
luiapple Creative Commons License 2023.03.06 0 0 56535

Jó volt benne egyérintőzni. Hajdanán még Hofi is megfordult ott.

Előzmény: kukácska (56533)
kari56 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 56534

Az ilyen csak egyszer tud hívni, letiltom a számot, amúgy meg az elején megmondom neki, hogy nem veszek semmit, nem kötök biztosítást, nem kívánom a nulla megtakarításomat befektetni és mint nyugdíjas nem kívánok nyugdíj előtakarékoskodni, nem megyek orvoshoz, nem megyek semmilyen vizsgálatra.

Előzmény: kukácska (56532)
kukácska Creative Commons License 2023.03.06 0 0 56533
kukácska Creative Commons License 2023.03.06 0 0 56532

A közlekedésen kívül van még néhány dolog, amitől az ember elveszíti a türelmét és elfelejti a jó modort.

Kb. 11 óra körül a 06-30-952-9706 számú telefonról hívott egy erősen affektáló, kedveskedő hangon beszélő hölgy. Kezdte a szószt az egészségügy helyzetéről, és ők prevenciós módon ezt segítik a 60 éven felüliek körében. Udvariasan megkértem, hogy térjen a lényegre, mert már az összes csapból az egészségügy helyzete folyik, a csatornák már eldugultak tőle. Ekkor mondta, hogy tulajdonképpen egy kb. 1,5 órás komplex vizsgálatról van szó (szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség, stb.), némi tanácsadással. Gyorsan leakartam rázni, de kíváncsi is voltam a reakciójára, nem akartam elküldeni a pokolba és azt találtam mondani, hogy a héten műtenek és túl vagyok minden orvosi vizsgálaton. Ez nem igaz, de gyorsan udvariasan elváltunk egymástól.

Félórával ezelőtt ismét hívott, hogy ők rehabilitációval is foglalkoznak. Adjam meg a kórház és a műtő orvosom nevét, nekem semmit nem kell tenni, ők mindent lerendeznek. Két csuklás után megkérdeztem, hogy amikor néhány órája elköszöntünk egymástól, melyik szó vagy mondat volt érthetetlen a számára. A hölgy nem zavartatta magát és mondta tovább a süket szövegét. Ekkor egy kicsit sem úrinő módjára elküldtem a q...anyjába és lecsaptam a telefont.

Azóta annyit tudtam meg, hogy valahol az Astória környékén tanyáznak. Kedvenc tevékenységük a 60 éven felüliek - különböző vizsgálatok elvégzésének - beetetése, majd valamilyen többszázezres kütyüket és többtízezres vitaminokat szeretnének rájuk sózni.

Néhány éve az Oktogon egyik sarkánál, a bank mellett működött egy ilyen társaság. Csúnya rendőrségi ügy lett a vége.

kukácska Creative Commons License 2023.03.06 0 0 56531

Amikor 30-35 éve vezetni tanultam, már az elméletnél akkor fogadták el érvényesnek a vizsgát, ha a kérdésekre adott válaszok 80 vagy 85 %-ban jók voltak, és a kérdések "súlyozottak" voltak. Csak akkor mehettem ki a forgalomba, amikor legalább a 20-25 alkalommal nem ütöttem el egy bólyát sem.

A gyakorlati vizsgát a második alkalommal fogadták el. Állítólag két szarvashibát vétettem: túl korán lassítottam a kereszteződéshez érve, majd a Kőbányai úton a Hungária kereszteződésénél nem vártam meg a zöldet, és már a sárgára elindultam. Ettől függetlenül végig vezettették az előírt távot. A vizsgabiztos megköszönte, kezet fogott velem, majd közölte, hogy újabb 20 óra gyakorlás után találkozunk.

Előzmény: Blindmouse (56524)
kukácska Creative Commons License 2023.03.06 0 0 56530

Gyalogosként - több alkalommal - az unalomig ismételtem már itt, de úgy érzem érdemes visszatérni néhány "apróságra".

Megszokásból inkább az Elágot választom, mint a Mezőtárkány vagy Szárny utcai megállókat. A városba befelé több a lehetőség, hazafelé pedig egyszerűbb az "átjutás". Főleg úgy, hogy egyik hely sem a gyér forgalomról híres. Mégis nagyobb "biztonságban" érzem magamat a Pesti út - Csabai út sarkánál lévő zebránál, mint az említett megállóknál. Azonban mégis van némi zűrös tapasztalat:

- Ha a matracboltól akarok átmenni a Napkelet utca felé, nagyon sokszor tapasztalom, hogy a BKK buszok (a buszsávban) úgy állnak meg, hogy félig "rámennek" az autós sávra. Az oka, hogy ó megáll, de a mellette haladó nagyívben tojik rá, és simán kivasalná az áthaladó gyalogost. Volt olyan alkalom, hogy a busz mellett haladó autó is megállt, de a motoros megkerülve őket, majdnem elütött.

- A Napkelet utcától való átmenetnél jóval többet kell várni, mert az Elágnál zöldet kaptak és nem sokat törődnek a gyalogosokkal, majd végül a sorban az utolsó megáll a zebránál. Akkor már miért, minek?  Utána már nem jön autó, a gyalogos simán átmehet a járdaszigetig. 

- A gyalogos áll a járdaszigeten, arccal a Csabai út felé. Legalább 5-10 autó várakozik arra, hogy a Pesti útról végre rá tudjon kanyarodni a Csabai útra, majd megindulna a sor, a gyalogos is elindulhatna. Közben a kereszteződéstől 50-100 méterre jön egy vadparaszt és teljes erőből nyomja a dudát. Ha ő jön, mindenkinek kuss...

Előzmény: Patreides (56528)
Patreides Creative Commons License 2023.03.05 0 0 56529

A másik, amikor este, világító fényszórókkal áll az autós, az ember nem tudja, most mi a jó anyukájára vár, de az autó az erősebb, az ember nem szívesen lép le elé... Aztán a sofőr letekeri az ablakot, és kiszól, hogy menjél már, nem látod, hogy integetek?

Hát nem, cseszdmeg, este van, világít a fényszóród, és a franc se látja, hogy te kalimpálsz odabent, vagy nem.

Nekem, ha gyalog vagyok, az autó az egy autó, ami eltiporhat, főleg este, amikor nem is látom a sofőrt odabent.

Előzmény: Patreides (56528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!