Keresés

Részletes keresés

lencsike Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2447

hH Rali és Nocigi!!!

 

Milyen eszemcsere ez?????

Tessék hagyni az ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI elvet!!!!!!!!!!!

 

Az ital is büdös és egészségtelen, HA MÉRTÉKTELEN vagy!!!

 

A cigis is csak ember még akkor is ha károsítja maga és mások egészségét!!!!

 

Ezzel ez erővel kitilthatnánk a városokból az autókat hiszen azok is környezetkárosítók!!!!!!!!

Előzmény: rali (2446)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2446
Nem, nem lesz ennek folytatása.Verd a segged a betonhoz, hogy eddig is szőba ereszkedtem veled.

És menjél az elmegyógyászhoz, amíg nem késő..Talán meg tud menteni.
Előzmény: NoCigi (2445)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2445
Nem ecsém, nincs igazad. A helyes jogértelmezés szerint más egészségének ártani egy demokráciában büntetlenül nem lehet. Egyébként még kellemetlenséget okozni sem lehet büntetlenül. A szankciónak arányosnak kell lennie az okozott sérelemmel. Sajnos a hazai jogalkalmazók lusták és nem érvényesítik az alkotmányban rögzített jogokat.

A törvényben meghatározott jogokat és kötelezettségeket sem érvényesítik.
A zárt terű és jelenleg csak a zárt terű sportpályák és azok körül tiltja a törvény a dohányzást (1999-től). A bowling pályák sportpályáknak számítanak és mégis az ÁNTSZ csak ebben az évben kezdte meg a bowling pályákon érvényesíteni a törvényt.
Miért kellett még a bowling pályánál is dohányozni? Miért hagyták, hogy sokan a cigarettafüstben legyenek kénytelenek sportolni?

Előzmény: rali (2442)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2444

A cigarettázás a társadalomra veszélyes tevékenység. Ezt támogatni nem szabad.


Na, ezek után csak annyit mondok neked: HÜLYE vagy, kezeltesd magad.Te sokkal veszélyesebb vagy a társadalomra, mint a bagó.
Előzmény: NoCigi (2443)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2443
Ha nem gyújtottál rá a dohányzó fülkében amikor más megkért rá, akkor te egy különlegesen előzékeny ember vagy és az általánosító cím nem rólad szól ami egyébként is egy kérdés.

Egyébként tényleg büdös a cigiszagú ruha.
Nagyon kellemetlen volt amikor egy kollegám rendszeresen kijárt dohányozni és amikor visszajött olyan büdös volt a ruhája és a légkör körülötte, hogy olyan mintha nem ment volna ki hanem bent szívná a dohányt. Ekkor - bár kisebb mértékben - ugyanúgy megjelennek a mérgező részecskék a levegőben, mint a füstben. Azontúl, hogy igenis kellemetlen. Olyan kellemetlen mint amikor egy szegény és szerencsétlen, mosdatlan hajléktalan beszáll egy metrókocsiba. Csak az irodából nem tudsz kiszállni.

A cigarettázás a társadalomra veszélyes tevékenység. Ezt támogatni nem szabad.
Előzmény: meow (2435)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2442
Nem, pajtás, nem.Mélázz már el azon, hogy ahol nem tilos, ott lehet.
Ti meg kérhetitek a nemdohányzást.Vagy nem mentek oda.

M?ondjuk, az lenne a legjobb.
Előzmény: NoCigi (2441)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2441
Ezzel az erővel mi nem gyilkosok talán sajnálhatnánk a gyilkosokat is. Nekik még fülkéjük sincsen.

Vagy sajnálhatnánk a pofozkodókat akiknek az az élvezet, hogy pofozkodnak. A pofon általában nem árt annyira az egészségnek, de azért kellemetlen annak aki kapja. Melyik törvény tiltja a pofozkodást?

Valószinüleg nem jársz tömegközlekedési eszközökön és nem álldogálsz megállóban, mert akkor tapasztalhatnád, hogy mennyire is van üldözve a dohányzás.
A szenvedélybetegeknek is van joguk, de csak addig amíg mások egészségét nem károsítják.
Vonattal sem igazán járthatsz, mert akkor ott is látnád, hogy mennyire van üldözve a dohányzás. A vonaton azért a szolgáltatásért fizetnek az emberek, hogy kultúrált körülmények között utazzon A -ból B-be. A dohányosok után többet kell takarítani és büdös füstös kocsmát csinálnak a fülkéből vagy a peronból és kellemetlenséget csinálnak a többi nemdohányzó utasnak. Senki sem cigarettával a szájában született.
A vonat utazásra való nem dohányzásra! Az étterem étkezésre való nem dohányzásra!

Mi számít "kultúrált" dohányzásnak? Az, hogy mindenhol és minden tevékenység közben pöfékeljünk.
Olvasd el ezt légyszíves:
http://health21.hungary.globalink.org/koal_menu_elemei/passziv_anyag.pdf


Előzmény: lencsike (2439)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2440
Valahogy így a reális.
Előzmény: lencsike (2439)
lencsike Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2439

Azt kell mondjam én szégyenlem magam a nemdohányosok nevében, mert amit most a bagósokkal csinálnak az már szinte felér egy boszorkányüldözéssel.

 

Ha én dönthetek, hogy nem dohányzom saját jogon, akkor legalább a dohányzó embertársaimat ne kényszerítsem megalázó helyzetekbe!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Aki dohányzó fülkébe üll, az igenis szívja csak a füstöt, hiszen nem a dohányos sértette meg a nemdohányzók jogait, hanem a nemdohányzó a DOHÁNYOSÉT!!!!!!!!!

 

rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2438
Képzeld el, annyira agayahagyottak voltak, az egyik lábasjószág elment a kalauzért, hogy tiltsa meg nekem a bagózást.
Előzmény: meow (2437)
meow Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2437

Ugye-ugye? Holott szerintem az, hogy bagózzunk a peronon, sokkal rosszabb, mert onnét biztos, hogy bemén a füst a nemdohányzókhoz, míg a dohányzó részlegből sokkal kisebb eséllyel...

De persze, mi vagyunk pofátlanok, ezt nem felejtjük el!

Előzmény: rali (2436)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2436
Na, hát hiszen ezaz.
Én is jártam így - két némber akarta kitépkedni a szemeimet, mert az előreváltott, dohányzós jegyemmel rá merészeltem gyújtani a dohányzó kupéban.
Előzmény: meow (2435)
meow Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2435

Gondolkodtam, hogy indítok önálló topikot, pofátlanok-e a nemdohányzók címmel, de inkább ide írom le, hátha így egy kicsit javítok a statisztikán.

 

A történet a következő: vonatozom éppen, dolgom lévén máshol. Szándékosan nem IC-vel megyek, elvégre beteg, függő vagyok, szeretek a vonaton is rágyújtani, ha épp kedvem támad, az IC-n meg ez már hatóságilag tilos. Tehát zötyögök a gyorsnak nem nevezhető vonattal, ahol ugyan talán csak két-három, de akad még dohányzó fülke. Le is ülök az egyikben, de mivel annyira nem vagyok függő, azonnal nem gyújtok rá. Beül egy hölgy, negyvenesforma. Telik-múlik az idő, előjön az én betegségem, veszem elő a cigit, és készülődöm a rágyújtáshoz. Erre a kedves asszony közli, hogy rá ne merjek gyújtani, mert ő rosszul lesz a füsttől. Mondom neki, hogy ezt én értem, de akkor miért is ült be dohányzó fülkébe. Mondja erre a kedves, hogy mert a többi teli van, és itt csak én ültem egyedül. Mondom neki, hogy ja, merthogy ez itt szinte az egész vonat egyetlen dohányzó fülkéje, tehát én itten jogosan dohányzom. Illetve dohányoznék. Erre közli velem, hogy én menjek át másik fülkébe, vagy szívjam a cigimet a peronon, de őt ez zavarja... Hát, mit mondjak, köpni-nyelni nem tudtam. De mivel tisztelem annyira nemdohányzó embertársaimat, elmentem egy másik dohányzó fülkébe. És képzeljétek: ott is benn ült egy nemdohányzó, aki közölte, hogy őt is zavarja a füst...

 

Szóval, én továbbra is azt gondolom, hogy persze, hogy pofátlanok a dohányosok. A szemét mocskok nem átallanak a kijelölt helyen dohányozni próbálni, nem törődve azzal, hogy a nemdohányzók védelme érdekében még ezt sem kellene megtenniük. Sőt, akkor sem zavartatják magukat, ha a kijelölt hely mondjuk, másfél méterszer ötven centi, melyen pontosan öt-hatszáz dohányzónak kellene elférnie, és aminek természetesen semmilyen szellőzése sincs, nehogy szegény nemdohányzókra menjen a füst... Más esetben a kijelölt hely az udvar, amely mínusz ötven fokban, illetve esőkor, hókor rendkívül kellemes dolog... És ez a pofátlan tényleg igyekszik nem zavarni másokat, és csak ezen remek helyeken rágyújtani - és akkor megkapja, hogy igaz, hogy kiment, és mindezeket fenékig élvezhette, de hogy mert visszajönni cigiszagú ruhában, egyáltalán, hogy mer még élni?

rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2434
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2433
Idejössz uszítani, te disznó?Szégyelld magad.
Előzmény: szpsz911 (2432)
szpsz911 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2432
Sziasztok! rali hozzászólásaira ne ugorjatok. Sajnos őneki ilyen a stílusa. Nekem is meggyűlt vele a bajom tavaly nyáron egy-két topicban, azóta "úgy elviseljük, kibírjuk" egymást. Vannak emberek, akik magukat fölé pozicionálják a többinek. Nagyon nem lehet kezdeni velük semmit.
TZiky Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2431
"És akkor nincs okom általánosítani?"
Itt is közel ugyanez olvasható. Aztán csak a "van olyan dohányos" maradt...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Törölt nick (2429)
rali Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2430
Nyilván nem vagy jó megfigyelő.
Előzmény: Törölt nick (2429)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2429

Lehet, hogy agyatlan általánosítgatást, de én még nem láttam dohányosban kultúrembert ha a szenvedélyükről volt szó.

- rágyújt az irodában, úgy vonul ki a füstölőbe

- amikor nincs benn nemdohányzó nyugodt lélekkel füstöli tele a szobát.

- aluljárókban rendszeres, hogy cigifüstön vagyok kénytelen átgázolni

- tömegközlekedési eszközök megállójában rendszeres, hogy a pofámba fújják a füstöt, a csikket a járdára vagy a jármű alá hajítja

- úgy száll fel, hogy a füstöt már a járműben fújja szét

- utcán, tömegben is nyugodtan szívja, fújja.

stb.

És akkor nincs okom általánosítani?

Egyedül a metrók föld alatti állomásain nem jellemző a cigifüst és a csikkhalom. :(

 

Előzmény: rali (2428)
rali Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2428
Na, ez az, ez az arcátlan címkézgetés, agyatlan általánosítgatás.Akár hordószónok is lehetne.
Előzmény: TZiky (2426)
TZiky Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2427
Nem gondolom, hogy ezirányú döntésed miatt szomorkodnom kellene... 8-)

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Törölt nick (2425)
TZiky Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2426
"Ez a te önző álláspontod."
Az összes érdekeddel ellentétes, hogy ne kerülj dohányfüstös levegőbe, ugye? Semmi problémád nincs a dohányfüstös levegővel, ugye? Te az igazság bajnokaként, pusztán önzetlen felebaráti szeretetből küldenéd elvonókúrára a dohányosokat.

"Ha pöfékelsz egy akármilyen tömegközlekedési megállóban"
Mintha valami gond lenne a memóriáddal... Itt írtam, hogy 20 km távolságig kerékpárt használok. Kerékpárral pedig felesleges akármilyen tömegközlekedési megállóban várakozni.

"akkor szerinted neki kötelező arrább mennie,"
Ez a te fantáziád, csak egy gond van vele: Te megmondod hogy "A betegséget gyógyítani kell.". Aztán azt állítod, hogy én mondtam meg, ki mit tegyen.

"Gratulálok!"
Ahogy látom, megérdemled a gratulációdat...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: NoCigi (2423)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2425

Az elég szomorú :-P

 

Előzmény: TZiky (2422)
arsen_ Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2424
NoCigi Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2423
Ez a te önző álláspontod. Ha pöfékelsz egy akármilyen tömegközlekedési megállóban és ott kell várakoznia egy iskolaköteles korú gyereknek is mivel el kell jutnia az iskolába, akkor szerinted neki kötelező arrább mennie, hogy te "kultúráltan" dohányozhass és eldobhasd kedvedre a csikkekedet. Gratulálok!
Előzmény: TZiky (2421)
TZiky Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2422
A te döntésed lesz...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Törölt nick (2419)
TZiky Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2421
"Ha nem teszed ezeket a dolgokat hanem vigyázol a környezetedre és a környezetedben lévők egészségére,akkor nem számítasz pofátlan dohányosnak a szemembe."
Annak, hogy nem dohányzok olyan helyen ahol tilos továbbá nem nem szemetelek, semmi köze ahhoz, hogy vigyázok-e a környezetemben lévők egészségére. Mindenki vigyázzon a sajátjáéra annyira, amennyire éppen fontosnak gondolja. Senkire nem kényszerítem rá, hogy betegye a lábát olyan helyre, ahol nem tilos a dohányzás, tehát nem én döntöm el, hogy márpedig ő most dohányfüstöt fog belélegezni...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: NoCigi (2406)
TZiky Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2420
"Vannak országok amelyek példát muttatak arra, hogy ki lehet kerülni a cigarettafüstöt. "
Ja. Diktatúrák is vannak, mégis a demokráciát akarják terjeszteni...

"Az egészségügyi világszervezet a betegség meghatározásában nem téved."
Egyrészt nem tévedhetetlen az sem. Lásd paraj vs. vastartalma vagy tojás vs. koleszterin...

"A dohányos emberek ne terjesszék a saját betegségüket és ne is kényszerítsék a káros hatásaikat azokra az emberekre akik nem kvívánják mérgezni a szervezetüket!"
Ha visszaolvasol, akkor rájöhetsz: Éppen azért ugrottál nekem, mert bátorkodtam papírra vetni, hogy az egyik dolog az, hogy a dohányos megy oda dohányzás közben valaki mellé, a másik dolog pedig, ha a dohányző mellé megy oda a nemdohányzó... Levezetnéd, hogy a második esetben hogyan kényszerítem rá a káros hatást?

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: NoCigi (2404)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2419
Hmmm... a nicked tekinthetjük önkritikának? :-)
Előzmény: TZiky (2418)
TZiky Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2418
"Tudod erről nekem az ugrik be, hogy van a hazugság, a szemtelen hazugság, végül a statisztika."
Jó. Majd idézlek, amikor a nemdohányzás mellett szóló statisztikák kerülnek a rovatba...

"Egyébként meg osztom a nézetet: "együnk szart! sokmilliárd légy nem tévedhet!""
A statisztika alapján a nemdohányzók jelenleg többen vannak...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Törölt nick (2393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!