Keresés

Részletes keresés

sr1 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97477

https://www.semmelrock.hu/term%C3%A9k/terkoevek/citytop-kombi/

ebből a 6 cm-es megbírja a 3.5 tonnást. 

 

Aládolgozni elegendő 15-20 cm 0-32 zúzottkő plusz az ágyazó réteg?

 

25 cm 0-32 és 5 cm ágyazó. 

Előzmény: stevemegane (97473)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97476

Illegális építkezésre csak a helyi önkormányzatok nézik?  Tehát neki kellene kiszabnia a bírságot? 

 

Vagyis aki jóbanvan az önkorival akkor megúszhat szinte bármit? 

Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97475

Az előbb elmaradt az osztás (két kerék) a vasútnál, 20t-s tengelynyomásnál az ágyazat fölső részén legföljebb 2,0 kg/cm2 a terhelés.

Előzmény: Töck Jenő (97474)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97474

Az egész jónak tűnik, kivéve a térkő. Nem az 5 cm vastagságot érzem kevésnek, hanem a 20x13,3 cm-t. Maga a gy ár is csak személyautóhoz javasolja. Egy 3,5 t-s kisteherautó keréknyomása max. 1100 kg körül lehet. Ezt ha szétosztom 20x13,3 cm-el akkor az kb. 4,1 kg/cm2. Ez elég sok. Ez a vasútnál bőven 4 kg/cm2 (kb. 3,6 kg/cm2) alatt van, kiváló tömörítés mellett. Ha tökéletesen tömörített a zúzottkő akkor lehet jó is, de azért biztosra nem venném.

Előzmény: stevemegane (97473)
stevemegane Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97473

Sziasztok!

 

Autóbejárót szertenék tavasszal építeni. Úgy képzeltem el, hogy 25 m hosszon a két nyomvonalban lenne két 60 cm széles sáv letérkövezve, utána pedig a garázsra derékszögben ráforduló résztől telibe rakva 3 m szélesen. A garázs előtt pedig lenne egy 3x6 m-es placc.

 

Azt szeretném megkerdezni, hogy az 5 cm vastag térkő (semmelrock citytop smart) elegendő a max 3.5t-ás személy és kisteher autóhoz?

Aládolgozni elegendő 15-20 cm 0-32 zúzottkő plusz az ágyazó réteg?

 

Köszönöm.

Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97472

Mikor kapott építési engedélyt, vagy jelentették be?

Előzmény: gazaa (97471)
gazaa Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97471

2019-es tervek vannak és 2020-as átadás ez esetben.

Előzmény: Töck Jenő (97470)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97470

Igen.

 

Az engedélyezés/bejelentés pillanatában érvényes előírásoknak kell megfelelnie. Budapesten (szerte a világban) nagyon sok lakás/ház van amik a XIX. században (vagy még régebben) épültek. Ezeket nem alakították át annyiszor ahányszor változtak az építési előírások.

Előzmény: gazaa (97468)
CroCo_1 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97469

Én kéményszegélyt tennék rá...  azt jól betudod simítani a hullámokba is... Itt azért azt gondolom, hogy a drágább a megfelelő (Bramac Wakaflex nem olcsó mulatság, de ha jól felteszed akkor ezzel többet nem lesz problémád..) Van olcsóbb is, de az minőségben is gyengébb

Előzmény: Vezo228 (97463)
gazaa Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97468

Ez rám vonatkozik?

Én vagyok a vevő, laikus és nem szeretnék olyat házat -bár már kifizettem-, ami nem felel meg a hatályos energetikai szabályoknak. 10 cm homlokzati, 25 tetőtéri és 8 aljzatszigetelés van a házban, nincs padlófűtés.

Előzmény: Töck Jenő (97467)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97467

Hatóság másképp sehogy. Az nem világos a számomra, hogy a kérdező melyik oldalon áll.

Előzmény: Domi-V63-138 (97462)
gazaa Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97466

mivel nekem csak 8, így menjek oda az építtetőhöz és küldjem el a francba? mekkorra probléma ez és azt jelenti, hogy az ikerház építtetője nem felelt meg az energetikai követelményeknek?

Előzmény: Töck Jenő (97459)
Csokis Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97465

Ja, ja, valakinek volt itt egyszer egy ötlete konténerből készült dombházzal. Ha ráteszel 15 centi fújt PUR habot (az elvileg zártcellás), és utána betemeted, akkor csak arra kell figyelned, hogy a negyedik oldala, ahol az ablakok vannak, ne legyen feltűnő. Viccként kezdtem írni, de lehet, hogy nem is olyan hülyeség?

Előzmény: Domi-V63-138 (97457)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97464

Vízálló púr hab kitölti a réseket, és nem fújja be a szél a mocskot.

Olcsóbb mint a héjalás csere.

 

Jó tudom, okosat kellett volna mondjak... 

Előzmény: Vezo228 (97463)
Vezo228 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97463

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget, ötletet kérni!

A képen látható garázs épület a szomszédom házához van építve.

A tetőn hullámpala van, ami akkor jó ötletnek tűnt, maikor készítettük, de azóta sajnos alapvető probléma adódott. Az a bajom, hogy a két oldali tetősíkok találkozásánál kialakuló állapotot nem tudom lezárni, mivel a két oldalról egymás felé futó hullámpalák között hézag, hullám van. Így a belső burkolást sem csináltam meg, mivel ha hézagos marad a tető, az kiváló lenne nyesteknek, errefelé elég sok van.

 

A lényeg pedig, hogy így hiába van garázs, nem lehet tisztán tartani, befújja a szél a port, levelet, stb.

A kérdésem az, hogy volna-e valami megoldás erre, vagy az is felmerült bennem, hogy lecseréltetni az egész tető fedést valami más anyagra, amivel össze lehet hozni a síkokat és zárható lehetne.

Mondjuk cserepes lemez.

 

Köszi, ha tudtok rá mondani valami okosat!

 

üdv: Z.

Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97462

Padló hőszigetelést hogyan derítik ki másképp? 

 

Előzményekben erről volt szó, 8 cm van, 11 cm a min. (jelenleg).

 

 

 

Előzmény: Töck Jenő (97461)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97461

Öregszem, nem értem.

Előzmény: Domi-V63-138 (97460)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97460

Kifúrják, mint az aszfalt utakat?

 

 

Előzmény: Töck Jenő (97459)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97459

Ha később engedélyezték akkor nem. Ha nem engedélyköteles az építkezés akkor pech, mert a használatbavételnél ellenőrzik visszamenőleg. Sokan azt hitték, hogy megspórolhatják a tervezést.

Előzmény: Töck Jenő (97458)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97458

Ha az engedélyezés időpontjában szabályos volt akkor egészen a bontásig vagy átalakításig az.

Előzmény: gazaa (97456)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97457

Dombházat kell csinálni, be kell füvezni.

:-)

Előzmény: Csokis (97454)
gazaa Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97456

Olyat találtam, hogy hogy 2018.01.01. után aljzatra 0,30U (W/m²K) hőátbocsátási követelményérték vonatkozik. Ez cm-ben kifejezve normál EPS-ből minimum 11cm vastagság. Ezek szerint az én 8 cm-em nem is szabványos 2020-ban?

Előzmény: iszp (97445)
Grossbau Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97455

  Nos nem egyértelmű a fogalmazás.

 Tehát a szerkezet kész ház áll /?/ érdeklődsz,hogy mennyi az az anyagár amit beleöltek ?

 

 Ki kell számolni... habár itt már munka is van.

 Aztán folytatnátok a munkát, ami jobbára szakipari tevékenységet jelent .

Ennek mennyi az anyagára ?

 Nagyon egyszerű ! 

 Kell készíteni egy költségvetés kiírást.... megnevezni az anyagokat, kiszámolni a mennyiségét és  sok aprómunkával kideríteni a beszerzési árát.

 Neki kell állni.

Ha alaposak vagytok legalább  6 -8 oldal lesz.  Vagy  12 .

 Feljelenteni csak az épület szabálytalansága miatt lehet. Hogy bent mit csináltok, ahhoz senkinek semmi köze.

Előzmény: Landlite (97453)
Csokis Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97454

A "nem feltűnővel" vigyázz, mert vagy tíz éve az a módi, hogy az önkormányzatok évente vesznek egy légifotót, a frisset összenézik az előző évivel, aztán ha találnak valami változást, kimennek megnézni.

Előzmény: Landlite (97453)
Landlite Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97453

Egy 40 nm-es lakást szerkezetkészem ( falak, tető áll, aljzatbeton, vakolás megvan),  mennyibe kerül anyagáron kb?

 

Legolcsóbb ilyen B30-as tégla, tető hullámlemeztető ( akár féltető) lenne

 

Családdal kalákában szeretnénk megoldani, olyan helyen lakunk ahol nem feltűnő és nem jelentenek fel, tehát semmiféle engedély és terv nélkül, egy anyagárat szeretnék hallani.

 

Köszönjük szépen!

CroCo_1 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 97452

Sziasztok!  

 

Hogyan tudom jól megcsinálni a fogópár áttörést a szigetelésen? A fogópár felett szeretnem a fóliát elhelyezni, így nyerek a belmagasságban kb 20cm.ert, Sajnos erről nem találtam sehol tippeket, hogy hogyan lehet jól megcsinálni.

 

Másik kérdésem az lenne, hogy a tetősíkban benne lesz a  30 cm kőzetgyapot, de van felesleges polisztirolom 10 cm-es azt a fogópárok fölé berakhatom?

Catman Creative Commons License 2020.11.26 0 0 97451

2 rétegű hőszigetelt üvegezés van körben, tető 32mm polikarbonát. Ma reggel egyébként betettem egy 2kw-os elektromos gyorsfűtőt, és 2 óra alatt simán csinált 21 fokot. Ettől függetlenül szerintem megvárom a tavaszt, hacsak nem lesz valamikor huzamosabb ideig enyhe idő.

Előzmény: sr1 (97441)
sr1 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 97450

Minden belső Ytong falat kiékelünk. 

Az Ytong fal szakszerű bekötése a tartófalba egy U alakú 2.5mm vastag fémprofillal történik. Azt kell alaposan feldűbelezni a tartófalra és át lehet húzni rakta a huzalozást is, mert ki van marva a talpa az U-nak. Ha más nincs, egy 100-as UA gipszkarton lemezprofil is megteszi, az legalább horganyzott. Így nem fog repedni és nem kell nagyon erőssen kiékelni egy hosszabb falat se- de a válaszfalak hosszának és a magasságának arányára létezik szabvány. 

Előzmény: gazaa (97442)
gazaa Creative Commons License 2020.11.26 0 0 97449

egyébként 10 cm fehér hungarocell van a homlokzaton és 25 cm szigetelés a tető alatt.

Előzmény: gazaa (97448)
gazaa Creative Commons License 2020.11.26 0 0 97448

kösz mindenkinek!

 

minden válaszfalam 10 cm Ytong. így építették, én meg nem szóltam, hogy vastagabbat akarok, mert nem tudom milyet szoktak tenni. nem is a stabilitása, hanem a hanggátlása érdekel, főleg ott, ami két szobát választ el. 

hallom a szomszéd szobai beszédet, de ez nem lep meg. 

 

ami a földszinti padlószigetelést illeti, nincs padlófűtés. 8 cm fehér (EPS?) lépésálló szigetelés van, rajta meg egy tükörfólia azt hiszem.

 

mindkét esetben arra vagyok kíváncsi, hogy ezek a vastagságok megszokottak egy 2020-as építésű háznál, vagy olcsósítottak az építtetők (nyilván a profit lebegett a szemük előtt, de egy minimális műszaki tartalom alá nem szeretnék menni.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!