Keresés

Részletes keresés

Laurendilla Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3695

és ezek milyen festékkel készültek? gondolom valami hideggel - mert sem a gyapjúnak sem a selyemnek nem tesz jót a főzés...

 

nem csodálom, hogy nem tudsz aludni - csodásak, tudod, hogy nekem amúgy is a márványos a gyengém - hhhmmm :D

Előzmény: Szinalkó (3694)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3694
Sziasztok!
Nem bírok aludni,gondoltam megosztom veletek a gyapjú,valódi hernyóselyem szálak,rostok festésének csodáját!
1, kocka lapokra szőtt lehelet hernyóselyem szál.
2,a létező legfinomabb gyapjú 16 mikronos.
3,gyapjú kunkorik amit díszítésre használunk.
4,hernyóselyem szál méterben.
5,feldolgozva stólának.
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3693
Sziasztok!
"Na erre varrjatok gombot!"
Spéci szőr , selyem, állati eredetű természetes anyagokat por festékkel ilyenre lehet festeni!
Hát ez őrület!
Tisztára be vagyok zsongva tőle!
A festéket ha nem oldod fel teljesen,beleöntöd a vízbe és nem nagyon kevergeted akkor az anyagon oldódik fel és ilyen mintázatokat ad!
Előzmény: Márta néni (3690)
Laurendilla Creative Commons License 2009.10.26 0 0 3692
Mosószóda a bioboltok legtöbbjében kapható 600-800-1000 forintos áron - kiszereléstől függően.
banyalinda Creative Commons License 2009.10.26 0 0 3691
József krt-on lehet ilyen vegszereket kapni a Vegyszerboltban. Kb. a Corvin mozival szemben
Előzmény: Szinalkó (3687)
Márta néni Creative Commons License 2009.10.23 0 0 3690

Mi legutóbb mikor itt járt Katafa, festettünk gyapjut. Ugyanúgy mint az anyagokat, és nagyon szép, élénk szín lett. Pontosabban nem gyapjut, hanem gyapjufonalat, amit aztán szétcincáltam. A gyapju és a mi pamutfestéseink közt az a különbség, hogy gyapjunál nem kell egymásbafolyásokat, márványozást, stb, mert nem is lehet, azt majd a keféken csinálhatod. Nyugodtan próbáld ki egy negyed kávéskanálnyi festéket kicsi samponos meleg vízben oldj fel, és maroknyi gyapjura öntsd rá.  Semmit nem veszítesz.

Csak a hernyóselymet festi a procion a selymek közt, vagy a seyemviszkózt. Ahhoz érdemes lesz Katafához egy tanfolyamra feliratkozni. De a gyapjun nem lehet rontani vele. Egyébként se tudom elképzelni, hogy valakinek ott a gyapjuja, a festéke, és nem próbálja ki.

ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3689
Jajj, de belecsaptál. Amíg nem jön Katafa!

Esetleg, B+ZS-től nem tudsz kérni használati utasítást? Illene adniuk, szerintem.

Nem vagy se kutyám, se macskám, de szerintem a nem olcsó procion-nal ne rögtön a drága hernyóselymen kezdjél gyakorlatozni. Hanem először pamutvásznon ismerd ki hogy kell használni,hogy lehet a szineket keverni, aztán menj neki a selyemnek.

Mindannyian úgy kezdtük hogy gyakorlatban mutatták, aztán először mégse volt egyszerű. A mit is öntök, hova? Nem misztifikálni akarom, mert aztán belejön az ember, de a kezdők tipikus hibája hogy először sok festéket "pazarolnak".

Konkrét kérdés: külön fixáló nem kell a proc-hoz, de van egy menete a festésnek, amit leginkább látni kell a mennyiségekhez. Pl. nagyon kevés víz kell majd. Szinte semmi.

A selyemhez nem mosószóda kell, hanem azt hiszem szódabikarbóna, de ez egyáltalán nem biztos!!! Még nem festettem selymet, most akarom majd kipróbálni, ha végre lesz selymem. Úgyhogy nagyon várom én is Katafát hogy hogy is van ezzel a selyemmel?
Előzmény: Szinalkó (3687)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3688
Nem! Ez csak egy betűszó. BÉCS. Bárcsak Én Csináltam (volna).
Pl. azt a Tűzmadaras selyemfestményt.
Előzmény: Szinalkó (3686)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3687
Mivel fixáljátok a Prociont?
Tudnál nekem egy rövid tömör érthető használati utasítást küldeni emailben?Megérkezett a festék Bp.-ről csak épp nem tudom mit kezdjek vele!
Selymen szeretném minél előbb kipróbálni.
Most megyek és keresek valahol mosószódát,csak épp azt nem tudom merre induljak,mert ezt sem használtam még soha és nem is láttam az üzletekben.
Köszönettel:
Szinalkó
Előzmény: 36évi (3685)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3686
Szia!
Bécs,.... nem értem!Mire gondolsz?
Pécs az a Bécs ?
Előzmény: 36évi (3685)
36évi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3685
nahát, ez a BÉCS valahogy kimaradt nekem... pedig milyen gyakran érzem. :)))
Előzmény: ezkriszti2 (3684)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3684
Megkaptam, köszi!

Akkor ezt megbeszéltük. A sárga irigység (jó értelemben véve) természetes jelenség a kézművességet művelők között.
BÉCS. Bárcsak én csináltam volna effektus. (ahama után, szabadon alkalmazva.)
Előzmény: Szinalkó (3680)
katafa Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3683
Próbáld meg az ildikopontpolyak kukac gmailpontcom címet. Amúgy én soha sem használtam, azt tudom, hogy por alakú, és szerintem egészen biztosan kell főzni. És gondolom valami savat (ecetet?) is kell hozzátenni.
Előzmény: Szinalkó (3681)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3682
A(z) "SMTP” állomás nem található. Ellenőrizze, hogy helyesen adta meg a kiszolgáló nevét. Fiók: 'POP3', Kiszolgáló: 'SMTP', Protokoll: SMTP, Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Hiba a szoftvercsatornában: 11001, Hibaszám: 0x800CCC0D
Ez jelenik meg állandóan
Előzmény: katafa (3677)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3681
Kedves Katafa!
Itt kínlódok mert az email nem megy el a honlapról,valami hibát ír ki állandóan!
Tudnál valami infót nekem az Acid Dyes rő írni!
Teljesen tudatlan vagyok irányában.Csak annyit tudok,hogy savas bázisú de hidegen,főzve -hogyan kell használni?
Az ötös szett sárga,fekete,narancs,piros? kék türkiz? lenne?Légyszi segíts ha tudsz!
Hálás köszönettel:
Szinalkó
Előzmény: katafa (3677)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3680
Szia!
Megkaptad az emailes infómat?
Én sem vagyok áááám egy cseppet sem "irigy",hogy ilyen ügyesek vagytok és csodákat festetek!
Én még sehol sem vagyok!szőke nő effekt!
Még jó,hogy az éteren nem látszik milyen sárga vagyok.....már az ősz színeibe hajlok lassan!
Előzmény: ezkriszti2 (3678)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3679
De kár hogy ez az oldal ékes német nyelven van. Úgy csemegéznék rajta, mármint olvasgatás szintjén.

A gyapjú biztosan jobban szereti a savas festékeket.
Ami a bőrnek az 5,5 pH (és a reklámokkal belénk súlykolták :-)), az a gyapjúnál 4,9 pH.
Tanultuk régen az isiben.
Előzmény: katafa (3677)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3678
Szívfájdítóan szépek!
Ahh, nem is mondok semmit, mert úgyis az jönne le, hogy irigy vagyok. Pedig igen.
Előzmény: Szinalkó (3676)
katafa Creative Commons License 2009.10.20 0 0 3677

Kedves Szinalkó!

 

Nem szívesen vitatkozom Mártanénivel (merthogy nagyon szeretem őt), de nagyobb mennyiség rendszeres festésével nem a Prociont ajánlom, ami lúgos festék, hanem a savas bázisú "acid dye"-t. Idelinkelem, hogy a boltban, ahonnan csütörtökön fogok cuccokat rendelni, jelenleg milyen színek vannak.

 

http://quiltundtextilkunst.de/index.php?sid=92b3ba34f0ba65c501d0a8f1b276b890&cl=alist&cnid=5rb4a76f263a70bf6.32108963

 

Egy üvegcse kb. 700g gyapjú v. selyem festésére elegendő. Ha érdekel a dolog, írd meg az itteni email címemre.

Szinalkó Creative Commons License 2009.10.20 0 0 3676
Szia!<br>A babán a kalap a legfinomabb merinói gyapjúból készült.A stóla alapja színes legvékonyabb hernyóselyem matt sifon .Lehelet vékonyan befedem a gyapjú árnyalataival és együtt nemezelem össze.A gyapjú finom kis szálai átbújnak a selyem szálai között és a végén egy egységes gyönyörű struktúrájú anyaggá áll össze.Szétszedhetetlen lesz a végén.<br>Így készült a kézmelegítő is és a szín átmenetes narancs-szürke sál is.A derékszoknyában itt most nincs selyem anyag de valódi selyemszálak vannak belenemezelve, a fonalak és a nagyon finoman hullámzó szálak.Ahogy összemegy a gyapjú és húzza magával a gyapjú fonalat,selymet,selyem szálat.<br>Vékony géz anyagot is lehet bele felhasználni.<br>Ezért szeretném én is elsajátítani ezt a "boszorkánykodást"mert a selymeket fonalakat,gyapjút szeretném megfesteni úgy ahogy ti a varráshoz előkészítitek az alapanyagot.
Előzmény: 36évi (3675)
36évi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 3675
Nagyon szépeket festesz, látom már, nagy barátja leszel az itteni lélekszámnak. :)))

Az a narancsos sál hogyan van mintázva? Mintha zsugorodna vagy mi...
Előzmény: Szinalkó (3674)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.20 0 0 3674
Kedves KATAFA!
Én a nemez oldalról kukkantottam be ide hozzátok.Nemezelő és selyemkép festő vagyok.A képeket másfajta spéci festékkel kell festeni mint a ruházatra szánt kelmét.Nekem ez a hideg festék azért szimpatikus mert nem roncsolja talán a selyem rostokat,a gyapjú és a hernyóselyem szálak meg nem kuszálódnak,nemezelődnek össze a főzéstől!Márta néni néha benéz hozzánk is hála Istennek!Pont jókor volt jó helyen,mert épp a gyapjú festés volt porondon.Ő linkelt be titeket,köszönet Neki érte!
Engem is nagyon izgat a kelme festés,gyapjúfestés, gyapjúfonalfestés, mert valódi hernyóselyemmel dolgozom és nem mindig tudok olyan színekhez, szín átmenetekhez jutni ami az elképzelésem.A színátmenetes gyapjú is csodaszép !
A prociont a B+ ZS ből megrendeltem utánvét .Márta néni azt írta,hogy az Ildikó mostanában fog rendelni.Lehetne társulni esetleg ,árak?
A Bp.-i boltban 10gr 1 tasak 500Ft.
Szeretnék segítséget kérni Tőled ez ügyben!
Ha volna tanfolyamod akkor innen délvidékről eljönnék boldogan minél előbb!
Építő, lelkes, segítségetekben bízva izgalommal várok minden érdekes információt ide vagy az emailemre.
Hálás köszönettel:
Szinalkó
Felrakok néhány képet,hogy lássátok mihez szeretném felhasználni a tudást!
Szeretettek köldök NEKTEK egy verset amit vasárnap a kiállítás megnyitóján a "foltosoknak" olvastak fel
További sikeres szép alkotást kívánok MINDENKINEK!
Előzmény: katafa (3671)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 3673
Jók lettek, de a szivárványon van még mit fejlődni. Egy kis ízelítő. A műszál pamut keverék tulipános anyag. Alul az eredeti.







Bővebben a blogon.
Előzmény: katafa (3671)
snejderfáni Creative Commons License 2009.10.16 0 0 3672

De jó is lenne, csak épp csapatépítőset játszom egész hétvégén Szekszárdon és Pécsett ma déltől....  

off

Viszont tegnap vettem a Hunyadi u.-ban egy fél méter hihetetlenül jó csíkos anyagot, abból lesz az anyám lustaságtakarójának a széle, meg ha jut anyag, akkor a díszgombjai is. 

on

 

Előzmény: dalia (3670)
katafa Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3671
Várom az eredményt:)
Előzmény: ezkriszti2 (3668)
dalia Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3670
ááá tényleg fáni, ez a megoldás!!!! (merthogy véletlenül tudom, hogy ez neki elég közel van...)

szombaton varrós nap lesz a kondorban, gyere le, megnézed az anyagokat és még kávézhatunk is, dejó!!!

http://www.hunpatch.com/calendar/cal09_invit/calinv_0909_bpregio.doc
Előzmény: elizaniko (3669)
elizaniko Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3669
A Műszörmeházas Katinál láttam kottás anyagot !!!
Kersd meg, ha érdekel. Nekem még van belőle egy kicsi, de az neked kevés lenne.

Csak 25 cm-t vettem belőle ehhez:
http://elizaniko.blogspot.com/2009/04/kokopelli-es-egyeb-mas.html

Írj a mélemre, ha kell Kati elérhetősége.
De ha BP-i vagy , akkor szombaton a Lőrinci közös varráson megtalálhatod Katit.
Előzmény: snejderfáni (3660)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3668
Képzeljétek festek. Épp áznak a lében az anyagok. Jó nagy izgulnivalóm van ma, gondoltam a körömrágás helyett inkább festek. Remekül eltereli a gondolatokat. Szivárványnak indult, de lehet fogpiszkáló lett belőle. :-)) Majd a készről hozok képet.
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3667
Egy zongoraszéknyi tényleg nem sok, én biztos megvenném a kottás anyagot. De izgalommal várom a radírnyomdát.
Előzmény: snejderfáni (3666)
snejderfáni Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3666

Egy zongoraszéknyi anyagra :) lenne szükségem. Már kísérleteztem textilficcel próbadarabon, de nem tetszik a végeredmény. (nem egyenletes, nem harmonikus, szóval nem szép :)

Radírnyomdát még sosem próbáltam, de jó ötletnek tűnik egy kisebb felületen. Köszi. 

 

 

Előzmény: KicsiKató82 (3664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!