Keresés

Részletes keresés

bakibaby Creative Commons License 2015.08.22 0 0 519

Jól illik a 

 

- 90 dkg-os cukor

- 1.75 literes kóla

- 90 dkg-s kávé

- 4 dcl-es sör

- 90 db-os papírzsebkendő

- öt dekás élesztő 4,2 dekagramm (!?)

1,5 dcl-es tejföl

 

stb...

 

áruk sorába..

 

A 19 szálas cigit nem is említem, nem dohányzom, és ez érdekel a legkevésbé...

 

bb

 

Előzmény: ásítósmacska (518)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.08.22 0 0 518

citrom-downsizing...

 

Az egyébként jó minőségű (héja is emberi fogyasztásra alkalmas) hálós citrom hirtelen 400 g-ra csökkent. Az ár persze változatlan....

 

 

bakibaby Creative Commons License 2015.08.05 0 0 517

http://hvg.hu/gazdasag/20150805_Az_Aldi_tesz_a_vasarnapi_boltzarra#rss

 

"Az Aldi tavaly – az Opten céginformációs adatbázisa szerint 91 milliárd forintos árbevételt ért el, ami 13,6 százalékos növekedést jelent a 2013-as 80,1 milliárdhoz képest."

 

bb

ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.13 0 0 516

Ez Németországban bevett szokás... Fizetéskor magasabb összeget vetetsz le a kártyalehúzáskor, és a "visszajárót" kp-ben kéred. Cashback.

Lehet, a Penny is onnan vette át... De a többiek szerintem még nem csatlakoztak.

 

 

Előzmény: soppingfüggő (515)
soppingfüggő Creative Commons License 2015.07.13 0 0 515

Kicsit OFF, a Penny füzetében találtam, (az online felületen nem). Azért ez nagyon ötletes a mai világban, amikor az ember költségek nélkül igencsak korlátozottan juthat hozzá a saját pénzéhez! Követhetné a többi diszkont is! Gratulálok!

soppingfüggő Creative Commons License 2015.07.03 0 0 514

Gyakran vásárolt a Báthory utcában? Jobb, ha megnézi a bankszámláját

Egy 24 éves bolti eladó lemásolta a bankkártyákat, majd a neten vásárolt velük. Tovább »

forrás: Index.hu

ásítósmacska Creative Commons License 2015.06.12 0 0 513
Hóvarjú97 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 512

Van egy blogom, ami a Kaufland jipermarket népszerűsítését támogatja.

bakibaby Creative Commons License 2015.06.02 0 0 511
ásítósmacska Creative Commons License 2015.05.30 0 0 510

Voltál az összes aldiban, minden napszakban, minden napon, hogy ezt ilyen biztonsággal állítod? .-DDD

 

Vaagy esetleg a fatornyos faludbéli aldi alapján extrapolálsz...?

 

LOL

Előzmény: simonovits (509)
simonovits Creative Commons License 2015.05.30 0 0 509

Az Aldi azt terjeszti magáról, hogy ott nincs sorbanállás. MINDIG SORBANÁLLÁS VAN! Csak ne hazudjunk....

bakibaby Creative Commons License 2015.05.27 0 0 508

Azt hittem fölé "lőssz" a magyar menedzsmentnek és a németeknek írsz (?)

 

Kíváncsiságból, a mostani ajánlatokból is jobbnak látod a LIDL-t?

 

ALDI:   https://www.aldi.hu/hu/kinalatunkbol/akcio-20150528-tol/

 

LDIL:   http://www.lidl.hu/hu/2620.htm

 

bb

Előzmény: jobbhorog (506)
CérnaSzáll Creative Commons License 2015.05.24 0 0 507

Attól mert neked ezt írták, lehet, hogy a háttérben komolyan megfontolják és dolgoznak rajta, de nyilván neked ezt nem fogják írni (mert az az inkompetencia kvázi beismerése lenne).

Előzmény: jobbhorog (506)
jobbhorog Creative Commons License 2015.05.24 0 0 506

Szóval elküldtem a levelet a magyar menedzsmentnek, még akkor, amikor a 491-es hozzászólást írtam. Nagyjából ugyanazt küldtem el, kisebb változtatásokkal. Ismétlésképpen:

 

Városunkban 4 hétre bezárt a Lidl felújítás miatt. Ez azt jelenti, hogy a szomszédos telken működő aldi egy komoly lehetőséghez jutott. A Lidl vásárlói minimum próbát tesznek az Aldival, érdemes-e néha oda is bemenni. Ma bebizonyosodott, hogy nem. Az Aldi - a bolt menedzsmentjének szűklátókörűségánek illetve az országos vezetés tendenciákat rosszul megítélő impotenciájának "köszönhetően"csúfosan kudarcot vallott.
Hemzsegtek az emberek a boltban, ahogy beléptem. Három pénztárnál kígyóztak a sorok. Komoly sorok voltak, ilyet az aldisok itt még nem tapasztaltak. Nem is bírták, többet kellett várni, mint egy Pennyben. Nyilván közrejátszott ebben a magyar vásárlók bárgyú katasztrófaváró-hangulata ünnepek idején. Az Aldi képtelen volt megbirkózni a feladattal. Árucikkek  tömkelege fogyott el teljesen rövid idő alatt - pótlás nincs. Akciós áru nincs. (Pl. az 1000 ml-es prémium jégkrémből nem is volt, az már csütörtök előtt elfogyott, az akcióra nem is hoztak új termékeket - vajon ezt a jó terméket is kiistázzák?) Sültkrumpli elfogyott. A frissen sütött pékáru készítője nem bírja a nyomást, a kosarak fele üres. Az amúgy is szegényes zöldségkínálat romokban hever... És sorolhatnám. Az Aldi Németország egyik legsikeresebb vállalkozása. Hogy lehet, hogy ilyen béna, impotens, eletre nem való magyar menedzsmentet váasztott? Hogyan lehet az, hogy nem készültek fel a rivális üzlet bezárására és nem számítottak több vevőre. Ki ezért a felelős??
Ki az isten találta azt a hülyeséget ki, hogy ki kell listázni az összes jó minőségű sajátmárkás termékat a szar minőségű márkás termékek kedvéért?? Ki megy be például az Aldiba bocicsokiért, amikor az mindenhol van, sok helyütt olcsóbban? Ki veszi meg a Carte d'or jégrémet az Aldiban, amikor az szinte mindehol olcsóbb és miért nem árusdítják a fele annyiba kerülő és legalább olyan jó minőségű sajátmárkás verziót?? Hosszan sorolhatnám a hasonló példákat. Az Aldi bukni fog. Ha május 14-én megnyit a Lidl, még annyi vevőjük sem lesz, mint eddig. Amit decemberben írtam, most még hatványozottabban érvényes...

 

Erre képesek voltak az alábbi semmitmondó, együgyű és impotenciájukról tökéletesen árulkodó választ küldeni. Azt hiszem, ehhez nem kell kommentár...:

 

 

Előzmény: jobbhorog (491)
bakibaby Creative Commons License 2015.05.16 0 0 505

ok, abszolút megértem. 

Érdekes látni, ahogy megfogalmazod azt, amit én nem tudnék. 

De, ..valóban az ALDI egy zsákutcának látszik most Mo-n...

 

bb

Előzmény: jobbhorog (504)
jobbhorog Creative Commons License 2015.05.16 0 0 504

Sajnos még nem volt időm erre. Normális levelet akarok írni...

Előzmény: bakibaby (503)
bakibaby Creative Commons License 2015.05.16 0 0 503

Megpróbálod / megpróbáltad?

 

bb

Előzmény: jobbhorog (493)
jobbhorog Creative Commons License 2015.05.16 0 0 502

Tapolcán mindenképp elvérzik az Aldi. Korábban már írtam, hogy a Lidl három hétig zárva volt felújítás miatt. Most megnyílt, minden új, tele áruval. Ma délután a Lidl előtt 30-40 autó volt, az Aldi előtt ugyanakkor 4 (négy). A Lidlben kétszer akkora a választék, több a jó minőségű áru (az Aldiban folyamatos listázzák ki ezeket, behozva helyettük a gyengébb és drágább márkatermékeket, és a Lidl-ben minimum 2-szer több az akciós áru. Különböző országok "heteit" tartják, Deluxe-valasztékuk magasan veri az Aldi hasonló jellegű próbálkozásait. Az Aldi itt elbukott gyakorlatilag. Máshol, ahol a két bolt nem egymás mellett  van, talán más a helyzet. Még a pennybe is minimum kétszer annyi ember jár itt, mint az Aldiba. Írtam már róla, szerintem nagyon hülye a magyar menedzsment. Vagy az, aki őket odarakta. 

Előzmény: fehér atléta (500)
bakibaby Creative Commons License 2015.05.16 0 0 501

forrás?

 

bb

Előzmény: fehér atléta (500)
fehér atléta Creative Commons License 2015.05.16 0 0 500

A legújabb reklámújságban azt hozzák fel érvként az Aldiban való vásárlás mellett, hogy üres a parkoló :) Egész oldalas hirdetésben akarnak meggyőzni, hogy az üres boltban mennyire kényelmes vásárolni a többihez képest. Kétségeim vannak afelől. hogy ez a fajta reklám működőképes-e. A magyar Aldi végképp elvérezni látszik a Lidllel szemben.

ásítósmacska Creative Commons License 2015.05.08 0 0 499

Tuom, melyikre gondolsz. A szögletes dobozosra. Tegnap abból is volt mind a négyféle. Vanília, csoki, diós és epres-joghurtos is.

 

 

Előzmény: jobbhorog (498)
jobbhorog Creative Commons License 2015.05.08 0 0 498

Nem tudom, én nem a csavartra, hanem a normál egyliteres prémiumra gondoltam. (ami 699, ha jól tudom).

Közben a Lidl is már csak csokit és diót árusít belőle - ezt viszont két keszthelyi üzletben is így tapasztaltam, nálunk a Lidl éppen felújítás alatt áll (bár érdekes kérdés, hogy egy 10-éves épületet mi a manónak kell felújítani máris...)

Előzmény: ásítósmacska (497)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.05.08 0 0 497

Könnyen lehet, hogy vezetői inkompetencia...

 

A "csavart" jégkrém (799) most új dizájnnal van, de asszem az ízesítésekben nincs bővülés. Tiramisu, capuccino, frutti di bosco és amarena-mascarpone.

Én épp tegnap táraztam be.

 

Ja, és várom a "mini-magnum" akciót - remélem, lesz. :) Ilyenkor nyár elején be szoktam tárazni belőle 6-8 dobozzal. Az kitart nyár végéig. :)) Tavaly tán 499-re volt leeresztve a 12 db-os.

 

 

Előzmény: jobbhorog (496)
jobbhorog Creative Commons License 2015.05.08 0 0 496

Akor csak elfogyott. A mi aldinkban egyébként különösen bénák a vezetők, ha valami elfogy, akkor hetekig nincs. (Lásd pár hozzászólással lejjebb...)

Előzmény: ásítósmacska (495)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.05.08 0 0 495

Tuti, hogy killistázzák...?? Nálunk tele vannak vele a hűtőpultok.

 

 

Előzmény: jobbhorog (494)
jobbhorog Creative Commons License 2015.05.08 0 0 494

EZek tényleg hülyék. Úgy tűnik, kilistázzák az 1 literes prémium jégkrémeket (699 Ft-ba kerültek és kitűnő minőségűek voltak), és helyette 1400-ért új Carte D'orokat hoznak be. Ezek bukni akarnak. 

(Egyébként a Lidl is ezt csinálj, érdekesen egy időben. Nem is kartell...)

jobbhorog Creative Commons License 2015.05.02 0 1 493

Nem tudom, már az a gondolat is felmerült bennem, hogy német nyelven írok a németországi központjuknak, amiben leírom, hogy milyen balf@szok a magyrországi vezetők és miért hibás az a taktika, amit követnek.

Előzmény: H_G (492)
H_G Creative Commons License 2015.05.02 0 0 492

Kilistázás áldozata lett a Róma és Milánó szalámi is, kb. ugyanakkor, amikor a Lidlben viszont megjelentek (De sajnos csak szeletelt-tálcásban, nem rúd.)

Előzmény: jobbhorog (491)
jobbhorog Creative Commons License 2015.05.02 0 1 491

Az Aldi balf@szságára egy mai jó példa:

 

Városunkban 4 hétre bezárt a Lidl felújítás miatt. Ez azt jelenti, hogy a szomszédos telken működő aldi egy komoly lehetőséghez jutott. A Lidl vásárlói minimum próbát tesznek az Aldival, érdemes-e néha oda is bemenni. Ma bebizonyosodott, hogy nem. Az Aldi - a bolt menedzsmentjének szűklátókörűségánek illetve az országos vezetés tendenciákat rosszul megítélő impotenciájának "köszönhetően"csúfosan kudarcot vallott.

Hemzsegtek az emberek a boltban, ahogy beléptem. Három pénztárnál kígyóztak a sorok. Komoly sorok voltak, ilyet az aldisok itt még nem tapasztaltak. Nem is bírták, többet kellett várni, mint egy Pennyben. Nyilván közrejátszott ebben a magyar vásárlók bárgyú katasztrófaváró-hangulata ünnepek idején. Az Aldi képtelen volt megbirkózni a feladattal. Árucikkek  tömkelege fogyott el teljesen rövid idő alatt - pótlás nincs. Akciós áru nincs. (Pl. az 1000 ml-es prémium jégkrémből nem is volt, az már csütörtök előtt elfogyott, az akcióra nem is hoztak új termékeket - vajon ezt a jó terméket is kiistázzák?) Sültkrumpli elfogyott. A frissen sütött pékáru készítője nem bírja a nyomást, a kosarak fele üres. Az amúgy is szegényes zöldségkínálat romokban hever... És sorolhatnám. Az Aldi Németország egyik legsikeresebb vállalkozása. Hogy lehet, hogy ilyen béna, impotens, eletre nem való magyar menedzsmentet váasztott? Hogyan lehet az, hogy nem készültek fel a rivális üzlet bezárására és nem számítottak több vevőre. Ki ezért a felelős?? 

Ki az isten találta azt a hülyeséget ki, hogy ki kell listázni az összes jó minőségű sajátmárkás termékat a szar minőségű márkás termékek kedvéért?? Ki megy be például az Aldiba bocicsokiért, amikor az mindenhol van, sok helyütt olcsóbban? Ki veszi meg a Carte d'or jégrémet az Aldiban, amikor az szinte mindehol olcsóbb és miért nem árusdítják a fele annyiba kerülő és legalább olyan jó minőségű sajátmárkás verziót?? Hosszan sorolhatnám a hasonló példákat. Az Aldi bukni fog. Ha május 14-én megnyit a Lidl, még annyi vevőjük sem lesz, mint eddig. Amit decemberben írtam, most még hatványozottabban érvényes...

Előzmény: jobbhorog (478)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.04.20 0 0 490

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!