Keresés

Részletes keresés

andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1637
"A földharc ez esetben nem választás, hanem kényszer."

Ennyi. És aki ezek után is vitázni akar, .. nos az menthetetlen.
Tökéletesen mondtad Morte.
Előzmény: morte (1632)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1636
Ez egy örök vita tárgya. Nem gyengusnak tartom(tartjuk) a Krav-ot, csak kevésnek. Mert az is. Ugyanúgy, mintha valaki csak "BJJ-zne". Képzeljük el a szitut, amikor rátámad valaki késsel és ő meg csak áll, töri a fejét, mert addigi életében minden küzdelmet levitt a földre :-D Morbid, sarkított, de szemléltető. Szerintem..
Előzmény: lelkesz (1634)
Zozo*HC* Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1635
Én sem mondhattam volna szebben;)
Előzmény: lelkesz (1634)
lelkesz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1634
Sziasztok!

Aki irreálisnak, nem elég keménynek, vagy kóklerságnak tartja a kravot, jöjjön le az egyetlen itt oktató izraeli óráinak valamelyikére. Már visszament jópár év után Izraelbe, de néha ellátogat Magyarhonba.
Szívesen elkísérem a jelentkezőket, szerintem nagyot fog fordulni a véleményük.
Egyébként van bunyó edzésen. Néha elég sok...

Üdv.

Lelkész.
Előzmény: Zozo*HC* (1592)
Bandi-T Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1633
Hát ne haragudj, akkor úgy tűnik én értettem félre Istvánt.
Előzmény: morte (1631)
morte Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1632
Értelek, de nem is ez volt amiről beszéltem, hanem - mivel kifogásoltad a földharcot utcán- , hogy a földharc ez esetben nem választás, hanem kényszer.
Előzmény: Zicherman Istvan (1621)
morte Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1631
Valóban.
És az is más eset, ha hárman lövöldöznek rád uzival 5 méterről, vagy rád eresztenek egy csorda dühödt vizilót...
Előzmény: Bandi-T (1620)
Bandi-T Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1630
Elnézést, nem konkrét példának szántam, pusztán a fogalmak közti különbség megvilágítása volt a célom.
Előzmény: andy-streetdef. (1628)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1629
Most tökéletesen egyetértek Veled. Annyit tennék hozzá, hogy azért a földön fekvő ember (aki azért teljesen cselekvőképes, csak lekerült oda a küzdelemben), nagyon veszélyes ellenfél tud lenni, mivel 4 végtaggal tud támadni. Taposva nagy sérüléseket lehet okozni, potenciálisan a lábakon vagy a fejen. Nem egy MMA küzdelem fordult meg így. Utcairól ne is beszéljek..
Amúgy még az előző témához egy észrevétel: azonkívül, hogy KELL egyfajta "földbiztonság" (BJJ ismerete), sok fogás és fogásoldás hasonló a Jitsu-s mozdulatokhoz, így állóharcban nagyon jól használható a földharctechnikák egy része.
Előzmény: Zicherman Istvan (1621)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1628
Ha öten így körbeállnak, akkor mind1 h földön vagy-e, esetleg állsz. Ezt talán Fedor oldaná meg, de tudjuk, ő nem ember.. Ilyen dolgokról hülyeség beszélni. Volt olyan tanítványom, aki állandóan ilyen nagyon "ráb@sztál" szitukat kérdezett meg. Tudod mi a válasz erre a kérdésre? NE hagyd hogy öten így körbeálljanak. Ennyi. Ha eljutsz ide, Te rontottad el, és Neked 8 napon túl gyógyuló. Kemény, de így van.
Előzmény: Bandi-T (1620)
DrDGF Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1627
Köszönöm!
Ha eszedbe jut esetleg megnézni a címeket otthon, azt meg külön köszönöm :)
Előzmény: Zicherman Istvan (1623)
Mud Rider Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1626
Ezt már megtaláltam :-)


Meg van itt kis videon is:
videok itt

De minden érdekeset legnagyobb örömmel fogadunk!
Előzmény: Zicherman Istvan (1625)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1625
Nagyon szívesen, bár utánajárhatok a konkrét könyveknek, amit tudnék ajánlani. Akérdés csak az, hogy beszerezhetőek-e neten vagy hazai könyvtárakban (a Testnevelésinek igen jó könyvtára van, rendkívül érdekes, jó, profi és hasznos könyvekkel, tanulmányokkal és munkákkal).:/
Előzmény: Mud Rider (1624)
Mud Rider Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1624
Köszi István! Megint jó ajánlottál, kérlek írj be még egy piros pontot.

De engem átqrtak.
Nekem ezt tanították Jitsu helyett... :-)

Előzmény: Zicherman Istvan (1610)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1623
Angolul a terminológiával igen sokat foglalkozott Michael B. Poliakoff. Bármely munkáját tudom ajánlani. Talán még Ken Tucker, illetve a Krav -Magás szakkönyveket. Esetleg még a francia és angol box (klasszikus) körüli tanulmányok. (Egy főiskolai gépteremben ülök, így most fejből nem tudok megadni konkrét könyveket, stb., mivel otthon vannak, a könyvespolcomon).:(
Sorry.
Előzmény: DrDGF (1622)
DrDGF Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1622
Kedves István,

Gondolom a téma angol nyelvű szakirodalmában is otthon vagy. Meg tudnál adni pár munkát, ahol ezeket a különböző típusokat - szakkifejezéseikkel - tárgyalják?
Előzmény: Zicherman Istvan (1621)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1621
Ha földön harcolsz, már lényegtelen, hogy rajtad van-e az ellen, vagy alttad. Ha kötött kontaktusban vagy vele - AZ A FÖLDHARC, vagy szakmailag PARTER. Ha a földön fekszel, és onnan rúgsz, vagy próbálsz hárítani, az már nem földharc, hanem harc földről (a szakkifejezése megtalálható alább).
Úgy látszik Magyarországon ennek is hiányos a lekszikonja.:/ Mint ahogyan azt sem bírják egyesek megérteni, hogy a közelharc és a kézitusa nem egy és ugyan az, hanem az egyik a másiknak az alfaja...:(
Jól van. Várok még vagy 25 évet, hátha addigra helyrekerülnek a szakkifejezések is....
Előzmény: morte (1618)
Bandi-T Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1620
Ha öten körbeállnak miközben a földön vagy és acélbetétes bakancsban vesénrugdosnak, az teljesen más, mintha egy srác földre visz és ott is marad veled, hogy jól le tudd birkózni/jitsuzni/akármizni.
Előzmény: morte (1618)
DrDGF Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1619
Pontosan. És az, hogy az ember földre kerül, általában nem a saját döntése :) Ezért nem árt jó counter-takedown képességekkel is rendelkezni - a többi 200 dolog mellett :)
Előzmény: morte (1616)
morte Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1618
Ha földön harcolsz és rajtad az ellen, az földharc.
Előzmény: Zicherman Istvan (1617)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1617
Na, mégsem baj, hogy beírtam, hogy különbséget teszek a földharc és a harc földről fogalmai között, mert elbeszélünk egymás mellett.;)
Előzmény: morte (1616)
morte Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1616
A földharcot szerintem félreértelmezed ez esetben.
Nem azt jelenti, hogy a megtámadott törekszik a földharcra, hanem azt, hogy ha már lekerült (felborították, elesett) akkor , hogy ne legyen teljesen meglőve, sőt, hogy folytatni legyen képes a harcot (akár minél előbb fölállni, akár a földön befejezni, ha nincs más mód) ahhoz földharctudás szükséges.
Előzmény: Zicherman Istvan (1613)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1615
Tényleg nem kötözködöm; valóban érdekel, hogy ki mint látja a dolgokat.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1614
Pardon, hozzáteszem:
1. Nyílt terepen;
2. Én KÜLÖNBSÉGET teszek a földharc (parter) és a harc földről (floor-up combat) között.
Csak hogy ne keverjük a kifejezéseket.
Előzmény: Zicherman Istvan (1613)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1613
Elég ritkák az egyéni támadások az utcán, az esetek többségében csoportokkal van dolga az embernek (2-? fő). Ebben az esetben a földharc maga az öngyilkosság.:/
Előzmény: DrDGF (1612)
DrDGF Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1612
Nem beszélve arról, ha véletlelün valami földképzettsége van a támadónak, akkor aztán végképp életbevágó (szó szerint) némi földharc-képzettség, hogy az ember egyáltalán játékban maradjon.
Előzmény: andy-streetdef. (1611)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1611
Ha nem tudsz rövidre zárni egy harcot, akkor 85-90%-ban földre kerülsz. Rövid ütésváltások, tiszta találatok ugye csak a filmekben vannak. A testesebb emberek is szeretik a fizikai fölényüket kihasználni. De fenti esetek nem mozognak biztosan a földön. A legnagyobb hiba, ha meggondolatlanul fel akarsz pattanni, amint levittek. Ott is szépen meg lehet oldani a dolgokat. Persze jó kerülni a földharcot, de nem szabad félni tőle. Amúgy meg MMA-ban (Jiu-Jitsu-s vonal) nagyon hatékony földre vitelek, dobások vannak. Tudod, nagy ember nagyot esik ;-)
Mellesleg nagyon érdekes a könyv, amit beraktál. Sajnos nem olvastam, de érdekelne. Biztos jó. Meg persze a fejlődés szempontjából is izgalmasnak tűnik.
Egyáltalán nem belevau tevékenységet folytatsz, jogos az észrevétel. Főleg egy ilyen régi fórumozótól nem okoskodás.. Utcán - mint fent is írtam - nem árt, MMA-ban meg ugye.... És az oktatás másik pillére az MMA.
Előzmény: Zicherman Istvan (1608)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1610
Fél OFF.

Ezek voltak arrafelé (angoloknál) az első komoly oktatókönyvek.
Szeretem őket. Kevés maszlag, maximum praxis (a kor ismereteinek megfelelően, persze).

Előzmény: Zicherman Istvan (1609)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1609
Amúgy Sandhurstnak IGEN komoly háttere van. Nem véletlen, hogy éppen a környékén lévő táborban kezdte el anno W.E.Fairbairn a közelharc oktatást a commando-knak.
Amúgy gratula, sőt - congratula.:)
Előzmény: andy-streetdef. (1607)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1608
Bocsánat, nem akarok belevaú lenni, csak egy kérdés: hogy jön a földharc az utcához? Szerintem éppen ez az elsődleges dolog, hogy elkerülje az ember az utcán a földharcot, és igyekezzen minél előbb kikerülni belőle (azaz - elsődleges cél a szabadulási és esés technikák, talajmozgás (csak az, ami elősegíti a mielőbbi talpraállást és futást,...esetleg a viszontválasz lehetőségét).

Bocs, csak észrevétel.
Előzmény: andy-streetdef. (1607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!