Keresés

Részletes keresés

ronya1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92849

ha késznek itéled a pumpát ki tudod próbálni

a szívócsonkon lévő vákum csőre rádugsz egy hosszabb csövet majd a benzinpumpára ráányomod aztán egy vödör vízzel lehet tesztelni hogy pumpálja

persze a motort ehhez be kell indítani, ha teli van a tank megy pumpa nélkül is

Előzmény: XTZForevör (92846)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92848

Vagy nemis, egyszerűbb, ha Sziporkával tancskozol (gyk: bejelentkezel nála, mert ő biztosan szerez neked szállást :-)))

Előzmény: Mistral1 (92847)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92847

Ha egy kis borocska is akad a vacsorához - nehezebben indul el a Zemberfia motorral hazafelé :-(
Hívd fel a Naspolyát - lehet, hogy van még kiadó szobájuk! (esetleges borda is elfér - kétágyasok általában!)

Előzmény: XTZForevör (92846)
XTZForevör Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92846

Elnézést, hogy  a találkozó körüli lázban is a problémámmal terhelem az úri társaságot...de úgy látszik elkiabáltam, még ez se oldotta meg a hibát...egyébként a cimbora gyors-megoldásként felrakott egy típusidegen pumpát, amivel még működött is neki, mire én ráültem meginn behalt :XD Elhoztam szétszedtem a gyári pumpát, hát lakója nem volt, de egy kicsit a tömítés a rugó körüli részen elengedett. Engem nem győzőtt meg teljesen a csere szükségességéről, de most már várjuk az új szívócsonkokat....ha esetleg megjavul addigra a beteg, egy ilyen gerilla-akcióval én is szívesen csatlakoznék a csapathoz majd valahol. Baranya nem idegen, alkalmasint családi szállásom is kerül arrafelé.

Előzmény: Manóúr (92831)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92845

Én meg lóf.szt se tudok :-(

Már ott elvesztem, hogy a sisak alatti kötelező maszk viselést is most akkor feloldották, vagy ez még kötelező és csak "sokszínű" meccsekre lehet maszk nélkül menni ?

 

Majd gründolunk' egy hirtelen rangadót ahol motoros kutyaütők és a helyi nyúlzavaró falábúak csapnak majd össze.

Előzmény: Attila DR (92844)
Attila DR Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92844

Én úgy tudom hogy nem kell Magyarországon semmilyen védettséget igazolni a szállásokon , Kizárólag tömegrendezvények látogatásához kell Pl koncert ,

Előzmény: Mistral1 (92842)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92843

Nekem kettő is van, egyet kölcsönadok valakinek, ha nagyon kell...
Aztán azt meg akár körbe is lehet adni :-) :-)

Előzmény: Mistral1 (92842)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92842

Ki van írva a szállásokaon, hogy "kell papír" - de a kutya nem kérte el, hogy ellenőrizze...

Előzmény: Kelcsiapu (92841)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92841

Húúú.....!!!

 

Barna???

 

Ez fogós kérdés...... Attól függ, hogy mennyire barna....... meg, hogy hol barna....... meg, hogy hol barnult....... szoli barna, vagy csoki barna...... de talán mindegy is....... 😊

 

A másik nagy kérdés ez az oltási igazolvány, mert hogy a királyi udvarba sem lehet már belépni nélküle:

 

https://www.youtube.com/watch?v=cnfnh2O4ZHw&list=LL&index=2

Előzmény: Mistral1 (92840)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92840

Hát igen, a Zidőjárás olyan amilyen :-(  Majdnem minden bejáráskor tökéletes volt minden, a legelsőt kivéve, aholis éjszaka kapott a szexárdi olyan zuhét, hogy másnap attól kódultunk'  :-)))

(10 km/3 óra...)  
A szombatban benne van most is az a rész - hát majd meglátjuk...
(ha itt sár lesz, akkor valsz kimarad - mert időre vissza kell majd érnünk - a délutáni borkóstolásból nagyon nem szeretnék kimaradozni!)

 

Mi csak Ófaluból mászunk át Apátiba, Óbánya körül erősen sok a védett terület - nem akarok 300eFt/kopf belépőt fizettetni senkivel :-(((
(lesznek ígyis necces részek)

 

A hosszúcomb alakul, de egyelőre még csak barnát találtam neked. Keresek tovább.

Előzmény: Kelcsiapu (92839)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92839

Köszönöm a válaszod Dénes!!!

 

A szabályok betartása mindenki részéről fontos, hiszen csak így halad előre a tervezett mutatvány! A pontos időben való elindulás pedig a szabályok szerves része........ 😊

 

Ami a részemről komplikált, az az itthonról való elindulás, mert ha tehetném, én egész héten ott lennék Veletek.......... pedig még csizmám sincsen....... majd azt is be kell avatni, miután meglesz...... 😊

 

A Mecsek és környéke egyébként gyönyörű!!! Óbányáról többször is gyalogtúráztam a Zengőre.

 

Lesz a túra előtt egy kis eső is, de a résztvevők biztosan készülnek megfelelő gumiabroncsokkal a terepre...... mert pl. a T700-akat sem bütykös gumikkal szerelték alapjáraton......... 😊

Előzmény: Mistral1 (92838)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92838

A péntek reggel helyett mi tart vissza a csüt esti érkezéstől?
Akkor még este beavatnánk egy "kicsit" és nem lennél terep-szűz :-))))

 

Általános infó: MINDEN nap 9-9:15-re tervezem az indulást!! A harmadik napra sztem megtanulja, akit érint, hogy komolyan gondolom :-)

 

Kiemelve a pénteki útvonal:

 

opcionális becsatlakozási pontok: Véménd; Nagynyárád; Majs; Beremend; Villányi hegy...

Előzmény: Kelcsiapu (92837)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92837

Szia Dénes!

 

Tudom, hogy "Isten tervez, ember végez", de érdeklődve kérdezem, hogy a péntek reggeli indulást úgy nagyjából mikorra tervezed?

 

A kiírásból látom, hogy Tamásiból csütörtökön elindultok egy túrára, de este már Bátaapátiban táboroztok. Így pénteken reggel onnan indul majd a túra a "legdélebbi pont" felé...... Nekem 2 óra az út itthonról, de elgondolkodtam, hogy ha már péntek reggelre ott tudnék lenni az indulásra, akkor kettő nap is motorozhatnék Veletek, mert egyébként csak péntek-szombat napokra foglaltam szállást (valamelyik nemhorkolós, hosszúcombú Tenerés csaj mellé)........ 😊

 

Szóval nem bízom benne, hogy péntek reggelre odaérek, de ki tudja......... azután, ha tudom, hogy mondjuk max. 8-kor elindultok, akkor én itthonról reggel 6 után már nem kelek útra, hanem megyek délután, vagy odaérek estére.......

Előzmény: Mistral1 (92836)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 92836

Szívesen látunk!

Nem lesz nehéz - de azért ennyire kezdő biztosan talál benne kihívásokat...

Pár helyen lesznek "érdekesebb" részek - nem is én lennék, ha sima útra vinném a bandát.
De bátorság nélkül nincs győzelem :-))))

 

Aszfaltos is lesz - onnan kedvesebb emlékekkel térsz majd haza - nem hiányzik senkinek sem egy emberi, sem egy motor sérülés.

 

Péntek? Ott nem lenne gondod.

Előzmény: LaciMaci84 (92835)
LaciMaci84 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 92835

A szombati túra mennyire nehéz terep? Max. arra neveznék be, de nem is tudom... Első motorom, 0 tapasztalattal, ezt a szezont inkább az alapok elsajátításával akartam tölteni. De ha lehet a szombati túrára csak úgy geriállában csatlakozni akkor még akármi is lehet. :) Szállás nem kell, Bátaapáti nekem nagyon közel van.

Előzmény: Mistral1 (92834)
Mistral1 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 92834

Grat a vashoz!

A klubban is megszaladt hirtelen a T7-ek száma :-))))

A hétvégi Tenere talin majd jól kifaggatjuk őket az ülésekről.

Ha tudsz nagyon gyorsan dönteni:

https://tenere.hu/esemenyek/nemzetkozi-tenere-talalkozo/

 

A regisztráció már befejeződött, de magánban keress meg még ma - már ha érdekel :-)

 

--

Kösz Brasil, lehet, én is megkeresem, mert ez a szögedi ember elég kutyaütőn "hegesztette" meg az üléseinket, SZiporkáét meg az enyémet is lyól' elb-ta :-(
Tudom, hogy nem olcsó, de legalább csak egyszer kell kifizetni...

Előzmény: LaciMaci84 (92832)
Fortaleza/Brasil Creative Commons License 2021.07.11 0 0 92833

Ajnalom Zsoltit, ha kenyelmes ulest szeretnel.

Előzmény: LaciMaci84 (92832)
LaciMaci84 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 92832

Az én 700-asom is meglett, végigmotoroztam vele a hétvégét. Imádom, de ~3 óra elteltével már kissé kényelmetlen volt a gyári ülés (kissé érdekes is volt a járásom 6 óra motorozás után... :)). Használ valaki komfortülést XTZ690-hez? Tapasztalatok érdekelnének.

 

Manóúr Creative Commons License 2021.07.10 0 0 92831

Szétborítottad a szivattyút? Lehet hogy csak befészkelt valami a kis szelep alá..1próbát megér,pénzedbe se kerül🙂

Előzmény: XTZForevör (92829)
ronya1 Creative Commons License 2021.07.09 0 2 92830

csak európa tud ennyi idióta döntésthozót kitermelni......már a keleti oldalra is elég jól begyűrűzött az idiótizmus

a világ népességének kb 10% él európában, únióban 5%, de mi méregzöldek vagyunk és megmentjük a világot

persze az nem számít hogy a csendes-óceánban akkora szemét sziget van mint fél únió, nekunk itt az euro 6 és a bébifókák máris nem zokognak 

 

Előzmény: gencsydani (92828)
XTZForevör Creative Commons License 2021.07.09 0 0 92829

Úgy fest nálam a benzin-pumpa a hunyó, viszaengedi a cumót, van esetleg valakinél elfekvőben egy bevethető darab? 

Előzmény: Manóúr (92811)
gencsydani Creative Commons License 2021.07.08 0 1 92828

FélOFF

 

Látod ronya, olyan elmaradott helyeken mint Ausztrália, a mai napig simán lehet rendszámoztatni a WR-eket (is)...

 

https://www.youtube.com/watch?v=UiQttJTydxw

 

ON

ronya1 Creative Commons License 2021.07.08 0 1 92827

én felkeresnék egy unatkozó lakatost-kipufogóst, aztán felépíteném lemezből úgy az y részt egész addig amígy 2 db pár  centis gumicső kelljen

Előzmény: Szmuk (92822)
v_zoli Creative Commons License 2021.07.08 0 0 92826

Ebay elég sok találatot hoz az utólagos tuning szilikon csövekre, kapni Y kialakításút is, keress rá, hátha.

Előzmény: Szmuk (92825)
Szmuk Creative Commons License 2021.07.07 0 0 92825

Karbi és a legszűrőház közé. 

Előzmény: dzoltan82 (92824)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 92824

most latom, hogy keso volt mar, hulyeseget beszeltem. Te az osszekoto csovet keresed.

Előzmény: dzoltan82 (92823)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 92823

Majd az okosabbak megmondjak, de ez nekem nagyon hasonlit a 600as karbijara, amibol volt 500as is. Gondolom annak a fuvokaival kellene felszerelni.

Ha nem pont az, akkor nem szoltam.

 

A ket karbira meno cso atmeroi ugye nem egyeznek meg?

Mett a Yaminak kulonbozo. A fejre csatlakozas mar egyforma

Előzmény: Szmuk (92822)
Szmuk Creative Commons License 2021.07.06 0 0 92822

Sziasztok!

 

 

Gilera Dakota fajtamentés ügyében szeretnék segítséget kérni.

Állítólag van valamelyik Yamahának, hasonló kialakítású dupla karbis megoldása(Dellorto2x PHbH28 OS).

És ha már a karbin lévő szívócső mérete eggyezik, akkor lehet hogy a torokátmérő is stimmelhet!

Mivel a Gilera Dakota 500 gyakorlatilag eltünt mindenhonnan, esélytelen hogy én ezt megvegyem újonnan, de még használtan sem:(. Cikkszám sincs rajta.

Tuti hogy hasnoló dupla karbis motorokon lehet jó lesz nekem is!

Szóval:kb 66mm-es a fő szívócső

           leágazásoknál:35mm

           hosszúsága:kb 138mm

 

Ha bárki, bármi ötletet(akár legyártatni) tud, vagy van ilyen vagy ehez hasonló alkatrésze!

Kérem vegye fel velem a kapcsolatot!

 

THX előre!

 

szmuki@freemail.hu

 

Üdv_Szmuki

v_zoli Creative Commons License 2021.07.06 0 0 92821

na annyi azzért nem volt. 9 volt a két karbira, és volt benne folytószelep membrán is, ami mondjuk lötyögött a helyén, és alapjárati csavar, aminek a vége meg tök más formájú volt.

Előzmény: ronya1 (92818)
Szattis_ Creative Commons License 2021.07.05 0 0 92820

tavaly cseréltem, 5-6 e volt, Tourmax

Előzmény: ronya1 (92818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!