Keresés

Részletes keresés

MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.24 0 0 6653
Hát mi is vidékre akarunk majd költözni, de még anyagilag se nagyon tudnánk megtenni, meg még nem is lenne célszerű mert itt tanulunk még.
Hát a mókitartás úgy jött, h szerettünk volna egy kisállatkát. Nézelődtünk állatkersekedésekbe, és már akkor kiszúrtam a csíkos mókikat. Aztán májusban, mikor megint egy kereskedésbe jártunk, megláttuk Mogyi, és nem volt visszaút. Azonnal, ketrecestül hoztuk haza. Akkor volt a kereskedés szerint 6 hónapos. Három nap után Mogyit a kezembe fogtam és simogattam. Rengeteget játszunk vele, bármikor nozipuszizik velünk, és nem akaratos. Ha rossz fele megy ha kint van, simán lehajolunk és fölvesszük, és nem ,,hisztizik,, emiatt. Imád rajtunk mászkálni, ill a zsebünkbe bújni. Más idegennel is ha jön hozzánk, ugyanúgy haverkodik. Mindenkit levett eddig a lábáról.:) Ja és született fotómodell. Mintha tudná, hogy őt fotózzák, elkezd pózolni össze-vissza. Több száz gyönyörű képünk van már most róla.:) Imádnivaló.
Egy másfél hónapja jött aztán az ötlet, tartsunk egy kislányt is, mert szeretnénk kismókikat is ,ha összejön. Így került hozzánk tenyésztőtől már Alma. A tenyésztőnél még tök haverkodó volt, mászkált rajtam, de itthon.... Őt megfogni nem lehet, mert harap és morog. Mogyi után, aki első mókink, nehéz egy ilyen kis vadócot kezelni, mert mi nem ezt szoktuk meg. Ha eszik Alma már meg tudtuk simizni. De pár hete rajta is kitört a mókusőrület és rátámad a kezünkre ha benyúlunk, csak ha alszik tudunk nála ezt-azt cserélni. Szóval azt hiszem Almával csak tavasszal tudunk majd haverkodni rendesen.
Aztán nemrég jobban utána néztem a tibeti csíkosoknak és nagyon megtetszettek, és nagyon jó lenne egyet tartani, de sajnos a helyünk korlátozott. Ígyis a két ketrec eléggé elfoglalja a nappalit. Ha pát év múlva leköltözünk végre vidékre(utálom Pestet), biztos egy csomó mókit fogunk tartani.:)
Előzmény: 1ibolya (6652)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.24 0 0 6652
Mi is Pestiek voltunk.4éve lakunk Pusztavacson.2kutyánk volt.Jött az alom,akkor találtuk ki,hogy inkább vidéken fogunk lakni.Itt rengeteg állat elférne,csak nincs energiám többre.Így sem jut annyi simogatás rájuk,mint amikor ketten voltak:-(A mókiaitok mennyire szelidek?Mióta vannak nálatok és hogy találtátok ki,hogy mókit tartsatok?
Előzmény: MogyiGazdik (6651)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6651
huh, az igen. Nekünk két szibériai mókink van, Mogyi és Alma.De van még egy Hófehér macskánk vidéken. Több állat itt pesten sajna nem férne meg a lakásban, pedig szeretnék még egy hófehér mókit, úgy megtetszettek, de a hely.... Túl zsúfoltak lennénk. De akkor is jó lenne.
Előzmény: 1ibolya (6650)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6650

13 kutyánk van+1 mókus.A kutyákat tenyésztem.Mopszok,francia és angol bulldogok.A mókinak szeretnék 1 párt,de egyenlőre heves az ellenállás:-)

Nektek milyen kedvenceitek vannak?

Előzmény: MogyiGazdik (6647)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6649
Szurkoljatok légyszi, kb. 5 emberrel levelezek párhuzamosan mókus ügyben :) Jaaa.... Körkérdés: én a 2 kisfiút együtt szeretném odadni (olyan tündériek együtt) - ugye jól sejtem, hogy ha nem kerül lány a közelükbe akkor nem lesz később se baj abból, ha együtt maradnak? Együtt nőttek fel, tesók, nem hiszem, hogy baj lenne belőle - nálunk ugye az anyu és az apumókus is együtt él és ők is imádják egymást :)
szifoka Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6648
Pont így vagyok! Már több mint 3 éve van velem, de eddig nem volt ilyen bűz mint most egy hónapja - szerencsétlentől én is mindent kivettem - várom a fejleményeket...
Előzmény: drzkovi (6646)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6647
Nálatok hány és milyen fajta mókik, ill állatkák vannak?
Előzmény: 1ibolya (6645)
drzkovi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6646

Sziasztok.

 

 

Nálunk ujabb probléma vetette fel magát!!!

Sajna valamitöl 1hete nagyon húgy szagavan minden kitakaritottam már a ketrec fa részét is át mostam és még mindig érezni nagyon erös:-((((

Mi lehet a baj, idáig nem volt!!

1ibolya Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6645
Nálunk ugyan ez a helyzet:-(
Előzmény: MogyiGazdik (6644)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6644
Nem, de nem is tudjuk h megvan-e még. Jó lenne, de párom nehéz meggyőzni.
Előzmény: 1ibolya (6643)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6643

Végül is megvettétek a fehér kislányt?

Előzmény: MogyiGazdik (6642)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6642
inkább édes:))))
Előzmény: 1ibolya (6641)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.23 0 0 6641
Kezdem behordani télire a növényeket.Valamit ki kell találnom,mert kikaparja a földet és még meg is fürdik benne.Utána megy a fregolira törölközni.Rossz mókus:-)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.22 0 0 6640

Egyenlőre semmilyen hangot nem hallottam tőle.Már csodálkoztam is rajta,mert volt 1 kismókusom,aki meghalt és ő folyamatosan csivitelt.A dió után nem rohangál,hanem,ha megyek a ketrec felé,akkor az ajtóhoz fut,mert már tudja,ha megyek arra,mindig kap valami finomat.Kipróbálom én is,hogy csalogatom a dióval,hátha kinyitja végre a száját:-)

Kipróbáltam a kutyás dolgot,egyáltalán nem zavarta,hogy kutyaszagom van.Lehet már megszokta,mert mindig az van:-)13 kutyám van.

Előzmény: s189 (6635)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 6638
Na ja, nem véletlen, hogy mi is most vettük meg a nyuszit :) (a hosszú télre gondolva... bár most annak örülünk a legjobban, hogy még ki tudjuk élvezni az őszt...)
Előzmény: MogyiGazdik (6637)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.22 0 0 6637
Látod, látod, csak kell egy kis ingyenreklám.:)) Ittvannak újra a szürke szeptemberi hétköznapok és az emberek valami vidámságot keresnek a hétköznapjaikba.:) Mert egy mókival öröm az élet.
Előzmény: Törölt nick (6636)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 6636
Fene érti az emberek lelkivilágát... tegnap óta tök sokan érdeklődtek a mókusok után...
s189 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 6635

Szia. Nálam 3-4 diót fejenként megesznek egy napalatt és nem látszik, hogy dagik lennének. Amikor a kezemben van a mogyoró-dió a rácson úgy másznak, mintha távirányítóval lennének irányítva. Közben érdekes hangon morognak - mintha kérnék a kaját.

Te lakásban tartod, ott ezt megtudod oldani. De Én kinnt tartom őket, és így a kiengedés, hát... rizikós lenne.

A kajában az biztos hogy a változatos a legjobb. A természetben is amit találnak azt esznek.

üdv

Előzmény: 1ibolya (6631)
s189 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 6634

Szia. Véleményem szerint az energia dús élelelem a mókusnak a dió, mogyoró, szárított hal, valamint a kukac -ha megeszi.

Nálam etetés után , mikor jóllaktak, a diót-mogyorót megfogják és már dugják is el (raktározzák) odúban illetve a ketrec talajában minden hova.  Érdekes, hogy jóllakás után az oldalsó rácson megkapaszkodva néha fejjel lefelé lógnak, és engedik vakarni a hasukat.  Nálam a ketrec talaja erdei föld, finom kavics keveréke. Mivel az alapterülete 2x1 méter és kb 2-3 cm vastagon van a talaj, kb 3-4 havonta pucolom az aljukat ki. Nem vettem észre, hogy "büdi lenne" A belső faágakat -tölgy, mogyoró- egy évben 2x cserélem ki. Mikor héjastul beteszem ez az állapot csak 2-3 hétig tart, ezalatt lerágják a héjját. A csíkos mókusokhoz képest ezek akrobaták.

A méret szerintem olyan mint az embernél. Van aki nagyobb, van aki valamivel kisebb. Kereskedésekben általában (sok esetben) testvéreket árulnak, így azok egyforma méretűek.  Nálam a Japán mókik fehér sötétszürke-feketék, de Szombathelyen a ki állat kereskedésben láttam az egyik barnás változatú. 30.-ra mondták.

üdv

Előzmény: dekanytomi (6630)
dekanytomi Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6633
Hát hájasnak nem hájas az biztos, sőt ma amikor kint volt és simogattam a hátát, majdnem úgy tűnt hogy inkább soványka, pedig mindíg van neki mag meg egyéb finomságok is.
Erre a gyengélkedésre nem tudok rájönni , hogy mitől lehet és ez nagyon idegesít. :-(
Előzmény: roli310 (6632)
roli310 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6632

Szia!

Attól hogy egy hónappal idősebbek, és sokkal nagyobbak nem azt jelenti hogy a tiéd vissza van maradva. Lehet hogy más alomból valók, és eleve nagyobb testűek a szülei.

Az csak jó ha sokat mozog, szerintem semmi köze a hízáshoz(vagyis van, de szerintem jobb az izmos mókus mint a hájas mókus :D)

Előzmény: dekanytomi (6630)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6631

Hát.......nem kuncsorog semmiért:-(A tied hogy csinál amikor kuncsorog?Erdő mellett lakunk,szedtünk neki zöld tobozt,makkot,gesztenyét,korona akác termését.Anyunak van mogyoró bokra,dió fája.Az egész mogyi termés hozzánk került.Dióból is bőven.Napi 1 diót kap töretlenül,a többit azért töröm neki,hogy sűrün odajöjjön hozzám.A mogyit töretlenül kapja.Szépiája van felakasztva.

Lehet,túl sűrün kap finomakat,azért nem kérincsél?

Előzmény: s189 (6628)
dekanytomi Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6630
Milyen energiadús kajcsira gondolsz? Morris benti móki, de most úgy látom, hogy nem igazán kába, a kedve jó, meg mászik is ránk, csak sokkal lassabban, és ugrani sem tud akkorát mint pár napja , inkább nem is próbálja. Most gyakran úgy rajcsúrozik, hogy nem kicsiket ugrál, hanem inkább csak szalad.
Olyan létezik hogy túl sokat mozog, és azért nem gyarapszik annyira?
Ma láttam állatkereskedésben két mókit akik 1 hónappal voltak öregebbek, de láthatóan nagyobbak voltak.
Előzmény: s189 (6610)
s189 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6629
Szia. Szoktatás nélkül NEM. A telet nem bírná ki, estleg mint az előttem író írta, hogy megfelelő oduval. De tavasszal éredés után (nem biztos hogy lakásban aludni fog téliálmot) próbáld meg. Szerintem sokkal edzettebb lesz. Ha a valódi életterére gondolsz ott hány c° van? És kibírja.
Előzmény: MogyiGazdik (6624)
s189 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6628

Szia. ha alkalom adtán olyan helyen jársz (erdő stb.)ahol lehet szedni (már érik) mogyorót és diót, akkor próbáld meg héjastul törés nélkül adni neki. A Japán mókus akkora állat, hogy simán feltudja törni (rágni) a héját. Ez azért is jó, mert kopik a foga, valamint elfoglalja addig is magát a művelettel. A ketrecébe célszerű szépiát felekasztani. Ez azért jó mert szintén koptatja a fogát, valamint a csontozatát is erősíti a més anyag. Ez állati eredetű anyag (természetes).

Ugye milyen aranyosan tud kuncsorogni a kedvenc élelméért?

üdv.

Előzmény: 1ibolya (6625)
roli310 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6627

Csíkosoknak nem kell, de ha mindenképp akarsz neki adni vitamint, adj. Baja nem lesz tőle.(én is adtam a csíkosoknak)

Nyugodtan tarthatod kint télen megfelelő odúval.

Előzmény: MogyiGazdik (6624)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6626
Ha nagyon nagyon megkérlek tudnál küldeni képet a kislányról? Nagyon nagyon törjük itthon a fejünket rajta állandóan. Végülis tökmindegy hogy fiú vagy lány, csak fehér legyen, és szelíd. Mennyire lehet bírni a leányzóval? A mi szibériai lányunk most teljesen megvadult, reménytelen.:(
Előzmény: Törölt nick (6617)
1ibolya Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6625

Akkor én nagyon bátor vagyok:-))Amikor tele a szája,simán megfogom a kis testét,felemelem.Kiugrik a kezemből,de vissza ül enni.Amikor fekszik,akkor is simogatom,még soha nem vettem észre,hogy meg akarna harapni.(ezt lekopogtam)

A pucolt dió darabot,berakom a markomba,ő meg belefúrja a fejét,hogy hozzájusson.Ott sem harapott még meg.Nekem is vannak kutyáim,ezt majd megfigyelem,hogy mennyire idegesíti őt a szaguk.

Előzmény: s189 (6620)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6624
Ha már a vitaminokról van szó, a csíkosoknak kell valami?

Szóval akkor télire mindenképp célszerű bent tartani őket. Meg nyáron is vigyázni kell.
roli310 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6623

jó kép, szép a mókid.

Mekkora az odú mérete?

Előzmény: tim27 (6616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!