Keresés

Részletes keresés

gir Creative Commons License 2003.10.14 0 0 359
gyerökök, mög lehet magyarázni a mozillának hogy a download tempet ne a /tmp alá akarja tenni? kétszer végignéztem a preferencest de nem találtam utalást. kicsit nagyobb fileokat akarok leszedni mint amennyi helyem van a rendszerpartíción.
gir Creative Commons License 2003.10.13 0 0 358
Hm, hát énis megcsöcsöltem párszor mikor a woodyt fel akartam upgradelni pl az apt-get.org-ról, nem egésséges meghekkelni mer aztán nem tudod hogy mi hova frissül... akkor már inkább upgrade sidre (bár azzal se voltam teljesen megelégedve)
Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.13 0 0 357
Van saját binárisa, de az régi, mint az országút. Pl. a letöltésvezérl?je nagyon gyenge és soxor elszáll minden látszólagos ok nélkül. Az új mozilla viszont még egyszersem szállt el.
Előzmény: Aewyn (355)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.13 0 0 356
Az új libc6-ot valamelyik tükörr?l szedte le még telepítéskor. Ott az apt sourcesben egy millió választható tükör van felsorolva és én meg az összes európait bepakoltam a kínálatba. Telepítéskor alig nyúlt a cd-khez, szinte mindent letöltött. Woodym van, de ezt csak proxynak akarom használni a szerveren. Nem érdekelne a dolog annyira (mármint a java jelenléte a szerveren), de a baj ott leledzik, hogy az a tetves squid nem engedi át a java-t a bels? hálózatra (pl. wines gépr?l sem lehet belépni a chat-re, sem irc-vel). Erre még régebben írta itt valaki, hogy azt a t?zfalnál kell engedélyezni, de azt, hogy hogyan....
Aewyn Creative Commons License 2003.10.13 0 0 355
Ember!

Ha debianod van, mi a rákért nem a saját binárisát használod?

Majd hetente frissül, a mozilla csomagja nagyon pöpecül összerakott.

Ha esetleg woody-t használnál, rögvest térj át a sidre. A woody teljesen másra való.

Előzmény: Törölt nick (351)
gir Creative Commons License 2003.10.13 0 0 354
Honnan is van neked ez az újabb libc? Ha jól értettelek a networkink themes topikban, akkor woodyd van, a woodynak honnan a rákból van ilyen friss libc-je? Én Slack 9.1 alól vagyok és nekem még a régi van. Szal mivaaaaan? ÷)
Előzmény: Törölt nick (351)
crockl Creative Commons License 2003.10.13 0 0 353
unstable-ba megleled az 1.4-est:
http://packages.debian.org/unstable/web/mozilla-browser.html
Amugy firebird-ot is megleled, valamint ha kell friss mozilla, akkor unstable-s csomagba megleled a nightly-kat is.
Előzmény: crockl (352)
crockl Creative Commons License 2003.10.13 0 0 352
gcc-re gondolsz? Debian alatt akkor miert nem csomagbol teszed fel a mozilla-t ha nem tudod forrasbol? apt-get mond valamit?
Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.13 0 0 351
A binarisat probaltam hasznalni, mert a kutya sem akar orakat tolteni forditasokkal, mert hasznalni akarom, nem fejleszteni. A binaris nem megy, mert regebbi c fuggvenytarakat hasznal, ami nekem fenn van. Az elavult c fuggvenyeket meg nehezkes beszerezni, bar a google kozel 3000 talalattal szolgal, de a legtobb csak idezet mas forumokrol, pl. 2001-bol, ahol meg forrast is emleget hozza vagy valami "hasznalhatot" az meg rpm -be van tarolva, amivel koztudottan debian alatt nehez foglalkozni.
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.13 0 0 350
A bal felso sarki download felirat alatt szinten binaris csomag rejlik a tar.gz alatt....
crockl Creative Commons License 2003.10.13 0 0 349
egyszerubb lenne leszedned a binaris valtozatatt a mozilla-nak, vagy hasznalj tenyleg win-t, hiszen nem neked valo, linkeket is alig talalod, win alatt meg a windowsupdate-t csak megleled.
Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.12 0 0 348
"Kar minden szo..." (Id.by: Pokolgep)

Nekem b*szik lefordulni. nstextformatter, libs, xpcom, stb hibakkal, mar masodjara. Ha megnezem a config.log-ot, confdefs.h error van a configure 6417-es soraban, cannot find lpthreads vagy mi a lof*sz, azt se tudom, mi az. Tobb hibat nem talaltam. Azt sem tudom, milyen csomag resze pl. ez az xpcom.... Azt hiszem, itt ennyi volt ennek a linuxnak. Valahonnan szerzek egy win2k szervert, vagy valamit es dobok egy atomot finnorszagra. :)

gir Creative Commons License 2003.10.12 0 0 347
Jah az tényleg nem megy, de én személyszerint igyekeztem megfogni a rövidebb oldalát a dolognak:
http://www.mozilla.org/, bal felső sarokban BAZINAGY download felirat, katt a linuxra oszt usgyi. ÷)

Én egyébként hasonló keresztbeszopásokat éltem meg anno a gentooval, mikor a mozillát ugye 3.2-es gcc-vel forgatta a gentoo portageból, a sun meg minden JRE-t még mindig 2.95-ös gcc-vel kínált... nahát az istennek se ment együtt a kettő, mondani sem kell. Nagynehezen 2 nap alatt sikerült beszereznem az infót hogy a blackdown JRE-t meg lehet szerezni forrásként és megtekerni sk, de akkor már félholtra vertem a billentyűzetemet ÷)

Előzmény: Törölt nick (345)
crockl Creative Commons License 2003.10.12 0 0 346
A mozillat, forrasos-tol binarisos-tol mindig a http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla/releases cim alatt talalod meg.

Itt talalod a realease notest:
http://www.mozilla.org/releases/mozilla1.4.1/ Es mindig itt talalod, a releases alatt.

http://mozillazine.org/ Itt pedig mindig megtalalsz minden linket.

Azon az oldalon a linkek tenyleg nem jok, atalakult az ftp-juk, mert pub/www.mozilla.org alatt vannak mostmar, igy ha ftp-rol akkor:
ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/mozilla/releases/

Csak ugy tunik html oldalakat meg nem frissitettek hozza. De akinek 0-iq-nal tobbje van, az talan eljut 10 masodperc alatt odaig, hogy beirja ftp://ftp.mozilla.org es onnan mar nem nehez.

Előzmény: Törölt nick (345)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.12 0 0 345
No lassuk:
Odamegyek a mozzila.org-ra. Ott ha lemegyunk a lap aljara, ott van egy olyan, hogy "For developers". Ok.
Aztan ott olyan van, hogy : get the source
ok
Aztan lesz egy olyan, hogy download page vagy egybol ftp.
ok.
Aztan katt a "mozilla" -ra. check ok.
Utana a lap aljan van egy tablazat, benne a mozilla 1.0.2 es 1.4 is tobbek kozott. Checking result is ok.
Aztan klikk a mozilla 1.4 alaatti bzip2-re. Erre a valasz:
The link could not be saved. The web page been removed or had its name changed.
Na ez a humoros, de lesz*arom mostmar, a linked megy, bar en majd akkor hiszem el, ha lejott. A mai napra visszatekintoleg most egy aramszunet dukal meg ide...
De kossz, akarhogyan is jutottal a linkhez!
gir Creative Commons License 2003.10.12 0 0 344
"A mozilla.org nagyon humoros lenne

Nohát akkor nevessünk együtt ÷)
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla/releases/mozilla1.4.1/
Én innen úgy meg tudtam kenni f*sszal a szajat ennek a veres g*cinek fél perce, hogy ihaj. Cipőt a cipőboltból, mozilla forrást a mozilla.org-ról...

Előzmény: Törölt nick (341)
Aewyn Creative Commons License 2003.10.12 0 0 343
"Szoval: hogy kenjem meg f*sszal a szajat ennek a veres g*cinek??? "

Hát erre most perpillanat nem tudnék válaszolni.

A mozilla.org-ról letöltött install-t használod? Nekem a sid saját csomagja sokkal jobban működik.

Előzmény: Törölt nick (341)
Aewyn Creative Commons License 2003.10.12 0 0 342
Sikerült rájönni (kop-kop) a cache törlésének okaira. Bár még volt közel 200 mega szabad hely, ő úgy döntött, ez maradjon meg nekem, nem kell ez a cache-re.

(a megoldás onnan jött, hogy amidőn végképp elfogyott a szabad hely, kiakadt a kde, és takarítás után nem törli már magát. Erre azért nem gondoltam, mert több partíción megfuttattam ezt a cache-t, és mindenhol volt 100-200 mega hely, de a jelek szerint ez kevés neki. Persze az is lehet, hogy ő közben telepakolta a vinyót, s mire ránéztem, átkonvertálta a cache-t dev/null-ba, így persze mindig volt szabad hely)

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.12 0 0 341
Kedves mozilla-buherator Urak!
Tudna nekem valaki adni egy cimet, ahonnan tutira letoltheto pl. a mozilla 1.4 forrasa es nem rpm-ben van?
A mozilla.org nagyon humoros lenne, mert ott mar nincs. Az 1.0.2-t meg kenjek a hajukra. Az a gond, hogy sem a flash, sem a java plugin nem muxik, mert amikor inditom a mozillat binarisbol, akkor 1: kiirja ezt: LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/local/mozilla/plugins/java2/plugin/i386/ns600/libjavaplugin_oji.so [libstdc++-libc6.1-1.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory]
2: a flash plugint mindig leakarja tolteni ujujra es ujra es ujra ra es ujra es ujra ujra es ujra es ujra ujra es ujra es ujra ujra es ujra es ujra, pedig mar lejott egyszer es elhelyezkedett a kedven plugins nevu konyvtarban, minek ott kell lennie.
A hibauzenetrol meg annyit, hogy nalam libstdc++-3-libc6.2-2.10.0.so verzioju libc6 van fenn, amit akarhonnan nezek, nekem magasabb verzioszamunak tunik, de lehet, hogy en vagyok a f*sz. Lefele meg -ugy tunik- nem kompatibil a debil, mert ha megszimlinkelem azzal a libc6 ver.szammal, amit keres, akkor: LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/local/mozilla/plugins/java2/plugin/i386/ns600/libjavaplugin_oji.so [/usr/local/mozilla/plugins/java2/plugin/i386/ns600/libjavaplugin_oji.so: undefined symbol: __rtti_si]
Szoval: hogy kenjem meg f*sszal a szajat ennek a veres g*cinek???

Kossz elore is!

crockl Creative Commons License 2003.10.10 0 0 340
akkor van 1 torlo processed :) nezd meg mik indulnak el indulaskor, lehet be van kapcsolva a /tmp torlese is nem? Es valahogy a cache dir is.
Előzmény: Aewyn (339)
Aewyn Creative Commons License 2003.10.10 0 0 339
Nos, figyelmesebben "elemeztem" a mozilla cache törlését, és arra jutottam, hogy rendszerújraindítás után törli a tartalmát.

Nyomozok még kicsinyt.

NevemTeve Creative Commons License 2003.10.09 0 0 338
$ echo $LANG
hu_HU.ISO-8859-2
$ ls -l /usr/lib/locale
drwxr-xr-x 3 root root 408 már 18 2003 en_US
drwxr-xr-x 3 root root 408 már 18 2003 hu_HU
Előzmény: micu (335)
micu Creative Commons License 2003.10.09 0 0 337
Mindig olyanok, nem copy&paste...
Előzmény: crockl (336)
crockl Creative Commons License 2003.10.09 0 0 336
irjal oda rendes karaktereket. Nem copy paste utjan lesznek olyanok?
Előzmény: micu (334)
micu Creative Commons License 2003.10.09 0 0 335
Ja, Mandrake 9.1 és minden LC és LANG hu_HU.
Előzmény: micu (334)
micu Creative Commons License 2003.10.09 0 0 334
Miért van az hogy a Mozilla levelezõje következetesen o^ u^ karaktereket küld az õ és û betûk helyett levelezéskor ? Minden ISO-8859-2-re van állítva.
gir Creative Commons License 2003.10.09 0 0 333
Sasold meg a /etc/cron.daily-t is, láttam már olyat hogy bőszen takarított...

(mijazisten eza nemtelt le a várakozási idő duma itt a fórumon he)

Előzmény: Aewyn (329)
crockl Creative Commons License 2003.10.08 0 0 332
azt irtad naponta. most naponta vagy csak neha neha? :)
Előzmény: Aewyn (331)
Aewyn Creative Commons License 2003.10.08 0 0 331
Nem volt a tmp-ben, de át is állítottam az elérési útját. Szépen gyűjtöget, majd egyszer csak lőttek, és csak három apró cache állomány maradt meg.
Előzmény: crockl (330)
crockl Creative Commons License 2003.10.08 0 0 330
szerintem magatol senkinel nem torli le a cache tartalmat naponta:) nincs valami tolro script-ed ami fut? Vagy /tmp alatt tartod a cache-t?
Előzmény: Aewyn (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!