Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2016.09.01 0 0 14

https://www.google.hu/search?q=metabo+f%C3%BAr%C3%B3g%C3%A9p&espv=2&biw=1485&bih=830&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwicoYOUt-7OAhXFIJoKHREDCiYQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgrc=K_W_JPiZNn9bNM%3A

 

?

 

nekem egy tizenéves metabo van. lehet húsz is. az összes fúrógépem közül annak lóg legkevesebbet a tengelye. olyan érzés mintha bele lenne betonozva, de azért forog.

 

Vajk

Előzmény: kavicsos64 (0)
öreg mtzs Creative Commons License 2016.09.01 0 0 13

Hát annak persze hogy megéri! de nekünk az nagyon drága.

Előzmény: Lki1 (11)
kavicsos64 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 12

Csak azt tudnám hogy tudok bele alkatrészt venni még ,egy percet sem gondolkoznák rajta ! Bazi fúróm van 16 tokmánnyal garantáltan kitekeri a kezem váltós aluházas ,már többször feltekert 1100 w-os! Normál pisztoly fúró kéne de nem gagyi a makita  gépeiben rendes csapágyak vannak az ábra szerint 4db, a realitás talaján maradva, az már nekem megtenné !

Előzmény: Lki1 (6)
Lki1 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 11

Fein sarokcsiszolot hasznaltunk nemetben lamellas koronggal kellett vagy 40mm szeles, 15m hosszu varratokat sikba csiszolni. Akkor eldontottem, hogy megolom a gepet. 

Nem sikerult, pedig a teljes testsulyomat probaltam rahelyezni.

A harom gepbol egyet leejtettek, egyynek meg a kapcsolojat csesztek szet.

En adtam vissza egyedul hibatlanul a gepet.

 

A magnestalpas furogepet az agyatlan lakatosoknak ugy sikerult csak hazavagni, hogy a morse kiutot bennehagytak. Evekig utottek-vagtak.

 

Ha valaki sokat dolgozik iparszeruen, annak megeri.

Előzmény: öreg mtzs (7)
öreg mtzs Creative Commons License 2016.09.01 0 0 10

Nekem fúró meg kisflex SKIL van nagyon jók csak az a gyors tokmány az utálatos amugy semmi baj velük már vagy 7éve karácsonyra kaptam a gyerekektől.

Előzmény: kavicsos64 (5)
kavicsos64 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 9

Aranyozott csapágyak vannak benne ((::!!

Előzmény: öreg mtzs (7)
kavicsos64 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 8

Ezek árai nem biztos hogy a műszaki tartalmat mutatják ! Csak 20 30 ezerben gondolkozok ! Azért még csak nem dob ki a nejem !

Előzmény: Lki1 (4)
öreg mtzs Creative Commons License 2016.09.01 0 0 7

Az biztos!!!:)))   hát nemtudom azért ekkora pénzek kicsit az már tulzás nem?

Előzmény: Lki1 (4)
Lki1 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 6
Előzmény: kavicsos64 (5)
kavicsos64 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 5

Tégy egy javaslatot egyszerű fúróra 10-13mm tokmánnyal !

Előzmény: kis59vasutas (2)
Lki1 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 4

Szia!

 

Ezekben nem csalodsz:

 

http://fehergep.hu/webshop.php?fkid=2

 

Csak az asszony adja be a valokeresetet...

Jack71 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 3

Javaslom a DeWalt márkát is nézd meg. Ha a gugliba beírod hogy " dewalt fúrógép robbantott ábra " és a képtalálatokat nézed akkor találni fogsz néhány rajzot.

kis59vasutas Creative Commons License 2016.09.01 0 0 2

Üdv!

Nézem itt a kiírást, sajnos a dologban az hibádzik, hogy ezek szerkezetben szinte nem különböznek, hanem az alkatrészek minőségében.... Például a flexeknél a kúpkerékpár a mechanika alfája-omegája. A márkásaknál nemesített kerekek forognak össze a tervezés által előírt mérettűrésen belül. A technológia "vége" a hőkezelés utáni utolsó alakköszörülés (a hőkezelés hatására van egy kis alakdeformáció). Ez elég drága technológia. A nagyon olcsó flexeknél ez elmarad, azért csörögnek ennyire........rázza a kezedet. Ez a csapágyakat is fokozottabban veszi igénybe, ráadásul a nyilván nem minőségi csapágy gyorsabban kopik.

Ja, egy minőségi csapágy eléri az olcsó flex árát.

Szóval, csak a lényeget nem láthatod...........sajnos a minőséget az ár tükrözi, más támpont nincs.

kis59vasutas Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1

Ez így nem kerek.....A csapágyazás gyakorlatilag mindegyiknél ugyanolyan, kérdés az, hogy a tengely mennyire görbe, illetve, ha a tokmány rajta van, a tokmány mennyire üt a rögzítés miatt. A következő, hogy a műa. ház és a csapágy mennyire illesztett, mennyire "enged" a ház. AEG, Metabo minőségi áru (edzett-nemesített tengely, minőségi csapágy, stb). Az igényel fordulatszámot nem írtad, mert pl. az ún. felsőmarók "mokányabbak", a magas fordulatszám illetve tokmány helyett perselyes megfogás miatt.

Előzmény: kavicsos64 (0)
kavicsos64 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 0

Vásárolnom kellene egy jól csapágyazott tokmány tengelyű fúrógépet ,nem a márka a belső a fontos ! sajnos az egyetlen márka a Makita aki vállalni meri a robbantott ábrák megtekintését ! Jelenleg a robbantott ábra alapján a Makita 4011 vagy a 6413 egyszerű fúrógépe körül gondolkozom ,bár szeretném látni egy AEG fúró robbantott ábráját vagy egy Metabó ,esetleg Hitachi-ét de eddig nem leltem ilyen információra !

kavicsos64 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 topiknyitó

Üdvözlök minden kisgép vásárlót és szerelőt aki segíteni tud egy jól használható fúrógép vásárlásában !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!