Keresés

Részletes keresés

Gojira Creative Commons License 2024.01.21 -2 2 11893

"csak ugye nem szabadott kritizálni, mert a világverő svájci válogatottól érkezett, meg mert különben is külföldi, őjobbantuggya."

 

Ez csak a te fantáziádban létezik. Senki sem rajongott érte.

Előzmény: Taliga007 (11886)
objektív3 Creative Commons License 2024.01.21 -2 1 11892

Pásztor sokadiknak jött, Tóthnak is jobb, hogy máshol van...

Előzmény: Tonio 2.0 (11891)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11891

Kukelynél ez jogos, Csabáról, ami az utolsó szezonjában másodosztályú volt, a Fradi nagy ugrás.

Tóth Niki saját nevelés, Pásztor előtt meg sok jó példa volt (Háfra, Faluvégi, Márton, Klujber).

Előzmény: objektív3 (11887)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 11890

A jövőhét végén megtudjuk!

Előzmény: Valkov60 (11885)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 11889

Őszintén szólva engem meg lepne ha Kubi megtartaná,nagyobb kaliberekben gondolkodik!

Előzmény: Tonio 2.0 (11888)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11888

Albertsent hagyjuk, csúnyán megbukott.

Heine nehéz ügy, mert nagyon nehéz helyzetben vette át a csapatot, nem nagyon lehetett hibázni, ezért megengedőbb vagyok. Viszont én is attól tartok, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja, jó a dumája, mint általában a skandinávoknak, plusz szerintem csak az elődjéhez képest tűnik nagy mágusnak, de ezt egyelőre nem lehet tudni, ez inkább megérzés. Emberileg egyébként rokonszenves.

 

Ha marad, akkor a következő szezonban ugrik a majom a vízbe. Akkor kiderül az is, hogy szakmailag mit tud, illetve más jellegű kihívás lesz, mert elég komoly ego menedzsment feladatai is lesznek.

Ja és még jó esetben lesz előtte egy olimpiai részvétel is (meg a franciáknak, németnek, hollandnak is), így a nyári felkészülésünk megint megy a kukába.

Előzmény: Taliga007 (11886)
objektív3 Creative Commons License 2024.01.21 -2 1 11887

Szerintem alapvető, hogy egy fiatal ne menjen oda, ahol nem alapember, ne szédüljön meg egy nagy klub hívásától, mert egy nagy klubnak nagy céljai vannak, és nem az, hogy egy-két embert pátyolgasson...

 

Előzmény: Tonio 2.0 (11884)
Taliga007 Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11886

Belátható volt, h szerda-szombat ritmusba úgy nem lehet a csapatot játszatni, ahogy Albertsen csinálta, csak ugye nem szabadott kritizálni, mert a világverő svájci válogatottól érkezett, meg mert különben is külföldi, őjobbantuggya. Fontosabb volt a teljes NBI-es alsóházat lealázni, mint mondjuk felépíteni Despotovicot  (róla is kiderült, h tud ő hasznos lenni) és Kukelyt, de Zácsikot is nyugodtan felírhatjuk a veszteséglistára... Heine is csak egy fokkal jobb.

Előzmény: Tonio 2.0 (11884)
Valkov60 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11885

🥴

Attól tartok, hogy ezen a hétvégén a Loki "rápihent" a jövőheti Fradi mérkőzésre. 🤨

Előzmény: Tonio 2.0 (11860)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 0 1 11884

A Fradi szempontjából sem a Csaba, sem főleg a junior Eb nem releváns (utóbbi jelentősége a felnőtt BL szint kapcsán a nullával egyenértékű, ezeket a sikereket már az MKSZ is szabadkozva emlegeti...)

 

Viszont meg kellett volna kapnia a lehetőséget, főleg ilyen szűk rotáció mellett.

Ha mondjuk x éles meccsen egymás után betlizik, és nem tud semmi értékelhetőt nyújtani, azt mondom, OK, ez van, de alig került pályára. Sajnos abban igazad van, hogy az elmúlt években nem vagyunk már jó opció a fiataloknak, és a jövőben még kevésbé leszünk azok (kivétel talán a szélső poszt).

Hogy Annából mi lesz, még nem tudjuk.

Pásztor bizonyít, meg talán Tóth Niki is, egy másik szinten, így önmagában ez sem bizonyíték semmire. Viszont az látszik, hogy lenne bennük fantázia, és ha kicsivel több kockázatot vállal a mindenkori edző, akkor meg lehetett volna próbálni.

Persze valamennyire megértem, hogy Heine beugró edzőként a stabil(nak gondolt) embereiben bízott, de ilyen vékony keretnél több sanszot kellett volna kapnia Annának.

Ez a hajó elment.

Előzmény: Trombozis4 (11873)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11883

Tomori sajnos nagyon lassú. Mondjuk sosem volt gyors.

Előzmény: Darhon (11880)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 11882

Köszönjük az értékes hozzászólást.

Előzmény: aGazsibácsilótetű (11881)
aGazsibácsilótetű Creative Commons License 2024.01.21 -4 1 11881

Igazából nem , csak annyit akart kisajtolni a szerződésében mint amennyit Maszlova fog kapni.

Előzmény: Gojira (11878)
Darhon Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11880

Tomori? Gribics úgy kerülte ki ahogy akarta.

Előzmény: hatosfalat (11868)
Darhon Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11879

Üllőin már meggyőzték magukat erről. Simon 3 visszafutása elképesztő volt!

Előzmény: hatosfalat (11865)
Gojira Creative Commons License 2024.01.21 0 1 11878

Ettől nem félek. Mióta kiderült, hogy jön Maszlova, itt sokan lelkesedtek, hogy akkor Keti elmegy. Aztán kiderült, hogy esze ágában sem volt.

Előzmény: lunanoctis (11874)
lunanoctis Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11877

"Papíron az EL két legjobb csapata játszott egymással."

 

A látottak alapján ez a  gyakorlatban is így lehetett. Lehet, visszanézem valamikor jövő hét végén az egészet.

 

"Amennyire most könnyebb volt az MKC sorsolása a csoportkörre, annyira megszívta egy esetleges negyeddöntőre."

 

A Nantes tavaly el bírta bukni a Dortmund ellen a negyeddöntőt :) A Móvár gyanús, hogy meg fogja nyerni a csoportját és szerintem tök mindegy, melyik gárdával kell játszania a kettőből a negyeddöntőben. Mindkettő bitang nehéz, de ha lehet válogatni, a besztercei poklot talán érdemesebb elkerülni. Szerintem forróbb volt a hangulat, mint egy átlagos Rapid-meccsen.

Előzmény: hatosfalat (11876)
hatosfalat Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11876

Papíron az EL két legjobb csapata játszott egymással. A Nantes a favorit, de a Gloria jelenleg a román bajnokságban egyforma ponttal áll 2-3. helyen a Rapiddal együtt.

A brazil kapusuk tegnap 49%-kal védett, a román bajnokságban meg 39%-os védési hatékonysággal áll a védési lista élén.

Amennyire most könnyebb volt az MKC sorsolása a csoportkörre, annyira megszívta egy esetleges negyeddöntőre.

Előzmény: lunanoctis (11853)
lunanoctis Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11875

Ámen.

Előzmény: Trombozis4 (11873)
lunanoctis Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11874

Ha Keti fel tudja fogni, hogy ők ketten a stílusuk alapján kiegészítik egymást, akkor jó lesz. (Igen, ebben komoly kétségeim vannak.)

 

Brestben most a Kouyaté-Maszlova páros egész jól elmuzsikálgat, a francia lány jobban védekezik, az orosz jobban támad, mindemellé támadásban is más stílusban játszanak.

Előzmény: Tonio 2.0 (11870)
Trombozis4 Creative Commons License 2024.01.21 0 4 11873

Megnyugtatlak, tisztában vagyok mind a junior EB, mind pedig a békéscsabai teljesítménnyel. A Fradinál nem mindig átgondoltak az igazolások (lásd Pásztor, Bordás vagy Kukely). Régebben egy jó klub volt a legtehetségesebb magyar fiataloknak, de ez az utóbbi 3-4 évben megváltozott. Kukely szerintem abszolút az a típusú játékos, akit be kellett volna építeniük, hiszen mindhárom belső poszton bevethető, kiemelkedő az állóképessége és még jól is védekezik kettesben. Ehelyett sikerült abszolút kiegészítő szerepbe kényszeríteni és két év után elhajtani. Lesz még Annából szuper játékos, a tehetsége, mentalitása, fizikuma adott.

Előzmény: RnD (11872)
RnD Creative Commons License 2024.01.21 -3 3 11872

"....Kukely nem olyan rossz játékos...."

 

Sőt, nagyon jó játékos. Ha néztél (volna) NBI-es Bcsaba meccseket vagy emlékeznél még a 2021-es junior EB-n mutatott játékára, akkor ezt te is tudnád.

Előzmény: Trombozis4 (11871)
Trombozis4 Creative Commons License 2024.01.21 -1 1 11871

Valljuk be őszintén ez a meccs végig a Krimnek állt azzal, hogy a végén a Fradi könnyen pontot szerezhetett volna. Klujber abszolút ziccerben találta fejbe a kapust, majd még volt egy Simon labdaeladás is, amiből szerezte a Ljubljana a 28. gólját. Az látszik, h Kukely nem olyan rossz játékos, mint ahogy be volt árazva a Ferencvárosban. Valami azt súgja, hasonló utat fog bejárni a Mosonmagyaróvárott, mint Pásztor, akinek a tehetségét szintén nem tudták kiaknázni a zöld-fehéreknél.

Előzmény: hatosfalat (11868)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 11870

Erre a Maszlova vs Klujberre kíváncsi leszek, azt hiszem, itt elég komoly ego harc lesz.

Maszlova eddig idén a BL-ben 64/105, Klujber 60/121. (Akciógólok 64, illetve 56.)

Előzmény: lunanoctis (11864)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 0 1 11869

Nincs Lekics, meg is halt a beálló játékunk.

 

A kapusok nem voltak annyira rosszak a statisztika szerint. Janurik 30%, sokkal gyengébbnek éreztem. Bíró 20%, az nem lepett meg. Viszont a túloldalon Vojnovics 41%.

Az lehetett csalóka, hogy Itana közbelövései sorban ültek, láb közé lőtt egy csomó gólt. Állítom, a Fradiban alig volt olyan meccse, amit ellenünk most (meg a vb-n a montenegrói válogatottban a magyarok ellen) hozott. Ez van.

Előzmény: hatosfalat (11868)
hatosfalat Creative Commons License 2024.01.21 -1 1 11868

Amúgy a Fraditól ez jelen körülmények között egész korrekt meccs volt, ha nem lett volna ennyire fontos a két pont, akkor még bíztatónak is mondanám. 

Védekezés az elejét leszámítva megfelelő volt, sajnos a talpról jövő lövéseket a kapusaink ma nagyon nem érezték. Simon, Edwige és most Tomori is jó volt hátul. Cvijicnek voltak labdaszerzései, jó megmozdulásai, de igen sokat hibázott, Kisfaludynak meg ma nem (sem) ment.

Elől Kukely volt a legjobb, de Ketinek is sokáig jól ment, meg a szélsők is hozták magukat. Bölk sajnos sokat hibázott, ahogy idén elég gyakran és Cvijicnek meg nem ment úgy, mint idén általában. Az ellenfél kapusának sok könnyű védése volt, de sajnos ziccereket is szépen rontottunk. De így Lekic nélkül egész sok helyzetet kialakítottunk, igazából jobb volt, mint vártam.   Arra lehetett számítani, hogy ilyen felállással csak extra kapusteljesítménnyel lesz esélyünk, de ez a meccs nagyobb részében nem jött sajnos.

 

És érdekes volt nekem Edwige mennyire ideges volt (így még nem is láttam), sztem neki a bl F4 elképesztően fontos, valószínűleg az utolsó nagy dobás lenne a pályafutása végén.

objektív3 Creative Commons License 2024.01.20 0 1 11867

Azt hiszem, Kukely most teher nélkül szállhatott be, Simon meg talán először érezhette a terhet...
Egyébként nem volt rossz Simon, de Kukely picit jobb volt, leginkább Bölktől és Edwige-től kellett volna több.

Előzmény: hatosfalat (11865)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.20 0 0 11866

Érdekes, most a Brest elkezdett jobb eredményeket elérni. Lehet, Morel utolsó évében bejut a Final Fourba, mint Elek a Fradival?

Amikor már eldőlt, hogy nem marad...

Előzmény: lunanoctis (11864)
hatosfalat Creative Commons License 2024.01.20 0 3 11865

A mai meccs után még inkább azt gondolom van abban valami amit Borsos mondott, hogy mi azonnal sztárokat akarunk látni a fiatalokban, aztán meg ugyanazzal a lendülettel ki is dobjuk őket, ahelyett, hogy türelmesek lennénk velük, ha vannak visszaesések. Ahogy sajnos a Fradiban is.

Tóth Niki nem kellett, pedig Óvárban kiderült, hogy lett volna benne fantázia. Kukely lett az új favorit, tavaly ment a hülyítés, hogy majd Zizi hogy fogja mentorálni és irányítóban fel fogjuk építeni. Aztán alig kapott lehetőséget, irányítóban meg szinte semmit. Idén gyakorlatilag dobtuk őt már szezon elején, mert Simon lett az új favorit. Ehhez képest Kukely ma 6/10, egy technikai hiba, négy ziccerpassz, ebből két forintos. Igen jó meccse volt, 1,5 tiszta szivatás után.

Nemsokára meg Simon megy a levesbe, igaz most a külföldi sztárok miatt, de majd az igazi fradista szurkolók meg is fogják győzni magukat, hogy ide kevés a magyar játékos, mert bl-t kell nyernünk. Amúgy Simonnak ma nem volt szerencséje a lövésekkel, meg három technikai hibája közül az utolsó igazán fájdalmas, de remekül védekezett és volt négy nagyon komoly ziccerpassza.

lunanoctis Creative Commons License 2024.01.20 0 0 11864

Gondoltam, míg a Fradi meccse felkerül az EHFTV-re, visszanézem a Brest-Bietigheimot.

 

A végén még kiderül, hogy Morel nem _annyira_ rossz edző. Legalábbis a csapata négygólos félidei hátrányból fordított és nyert a végén 37-30-ra. Negyed órával a vége előtt asszem 25-25-re álltak, más kérdés, hogy a német védelem addigra elveszett a Jenny Carlson-Valerija Maszlova-Pauletta Foppa háromszögben (hárman lőttek összesen 23 gólt és hibáztak talán öt lövést), a 20. perc körül kapuba állított Julie Foggea meg túlzás, hogy kivédte a vendégek szemét, de meglehetősen jó hatásfokkal dolgozott, fogott egyebek mellett két hetest egymás után, és ez nagyjából elég is volt ahhoz, hogy a Bietigheim úgy essen össze, mint Mrs. Lipton felfújtja csütörtökön.

 

Maszlova brutálisan jól lőtt, kb. mindenhonnan, ha kellett, akkor ballövőből, kifelé sodródva is. Moreschi mondjuk benyalt40 perc után egy lövést Jenny Carlsontól is, amit a svéd nagyjából a jobbszélső posztjáról engedett el, érdemi bevetődés nélkül. Jól jött volna nekik Szikora, de hát egy darabig ő még nem lesz.

 

Kudłacz állítólag két évet hosszabbított, de mivel még csak most töltötte a 39-et, ennyi benne is lehet akár a pályafutásában :) Ő lőtte a Bietigheim utolsó gólját is, történetesen ballal. Ha jobbal lövi, szerintem Foggea megfogja - meg akkor is, ha még számít valahová.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!