Keresés

Részletes keresés

Yooha Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1619

Ha majd a bankok megbecsülik a régi ügyfeleket, és nem csak az újaknak adnak magas kamatot, akkor majd vége lesz. Nem az ügyfelek a kisstílüek, a bankok megmagyarázhatalan érdeke, hogy az ügyfelek rotálják a pénzeket köztük. És ez nem csak a bankokra igaz (pl. telefon- vagy internetszolgáltatók)

Előzmény: Törölt nick (1591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1618

az első egymillióig CIB malacpersely, most 7,5% kamat, ingyenes számlavezetés, látró szóló, havonta kell hozzárakni hogy megmaradjon a magas kamat

ha megvan a misi azt már érdemes lekötni valami magas kamatra

 

vagy az államkincstárnál nyitsz számlát, és havonta vásárolsz állampapírokat (prémium államkötvény) - én így csinálom

Előzmény: Pitecus (1615)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1617

Bejön egy megmondóember a topikba és elmagyarázza az őstagoknak, hogy kisstílű pitiáner szarrágók, mert lejáratkor megkeresik a legjobb akciót (mondjuk 9% jelenleg) és nem hagyják a pénzüket 5%-on rohadni, mint ahogy az egy igazi uriembertől elvárható lenne... Eszem megáll komolyan.

 

1,

Nos én olyan vagyok aki napi 8 órát dolgozik a pénzéért, és ha már napi nyolc órát dolgoztam érte és nem költöm el az egészet hónap végére, akkor beleinvesztálom még azt a heti kettő órát ami ahhoz kell, hogy a pénzem reálértéken ne romoljon, hanem kicsit növekedjen is. Ez nekem átlagban kb heti kettő óra munka. És biztosan tudom, hogy az órabérem erre a heti kettő órára van legalább olyan magas mint a rendes állásom órabére, tehát nekem megéri.

 

2,

És hogy hogyan aránylik egymáshoz a 20M és a 20E? Ha hosszú évek távlatában mondjuk 2% reálhozamot tud termelni a pénzed (nem hiszem, hogy a jelenlegi kánaán a 2015J-vel sokáig tartana)

az akkor évi 400E vagyis havi kb 33E Ft. Szóval 20M-val tudsz 2% reálkamat mellett havi 33E-t kitermelni. Ha szerinted havi fix 20E forint ehhez képest bagatel tétel, az bizonyítvány a tudatlanságodról.

 

3,

Had ne te döntsd el, a számlatulajdonos helyett, hogy a likviditás fontos vagy sem. Lehetne annyi eszed, hogy ha már a bankbetét topikban vagy, akkor az embereknek itt valamiért fontos a likviditás. Esetleg a pénzre belátható időn belül (mondjuk 1-2-3 év) szükségük van. Másrészt nem feltételezném, hogy valaki a teljes vagyonát csak és kizárólag bankbetétben tartja. Itt most arról a részről beszélünk ami betétben van. 20M nem egy olyan összeg ami nem lehet bankbetétben.

 

4,

Igen a prémium államkötvény+TBSZ a bankbetét egy jobb alternatívája, de csak abban az esetben, ha tutira nem kell a pénz mondjuk 1,5-2 évig. Egyébként nem egyértelmű a reláció.

 

 

KI

Előzmény: Törölt nick (1607)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1616

Amennyid van, azt kösd le, közben gyűjtögesd a számládon a megtakarításaid, és amikor lejár a 100ezred, akkor egyben kösd le..

Nem egy nagy ötlet, belátom.:)

Hátha mások jobbal állnak elő.

Előzmény: Pitecus (1615)
Pitecus Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1615

Hónapok óta figyelem it a beírásokat és nagyon jó itinerek vannak a befektetőknek.

Én nem örököltem semmi vagyont (nem is fogok), kicsinként (értsd: 20-30 ezrenként) szedtem össze most az első 100 ezremet, amit hajlandó vagyok lekötni.

Ha havi 20-30 ezerrel akarom gyarapítani a kicsi tőkémet.

Hogy csináljam, mint csináljam. Igazából havonta kellene a törzstőkét dúsítanom, de  a havi lekötés nem fizet túl jól. Kinek milyen ötlete van?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1614

Ja, mert itt mindenki olyan gazdag, hogy kiröhög 100ezres összegeket, pusztán úri passzióból..

Hagyjuk, ez egy tyúk-tojás vita.

Én, mint ügyfél a bankokat tartom erkölcstelenebbnek ebben.

De ez egy ilyen "kurvaország", az összes szolgáltató így viselkedik.

Az új ügyfél a jó ügyfél, a régi le van szarva.

Előzmény: Törölt nick (1613)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1612

Tudod, baromira nincs igazad.

Vegyünk egy relatíve kicsi vagyont, mondjuk egy ingatlan eladásából származó 20 milliót.

Én, mint kurvára "úriember", aki ragaszkodik a bankjához immáron kb 20 éve, lekötöm holnap 3 hónapra, a mögöttem álló, utcáról épp beesett kamatvadász szintén, és július 19.én pontosan 126ezerrel kapok én kevesebb kamatot a bankom "megbecsült" ügyfeleként..

Ugyanis 3%-kal többet ad az új forrásra, mint a hűséges barmainak. 

Na, ez az etikátlan, nem a pénzükkel kóborló topiktársak viselkedése.

Előzmény: Törölt nick (1611)
tangerine Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1610

Mivel csak új pénzre van akciós kamat mindenhol, ezért muszáj máshova utalni a lejárt pénzt. Akkor meg már oda, ahol többet adnak.

Kamatokat nézegetni kb. 10 perc, de legtöbbször elég ide benézni. Átutalni gép előtt ülve karosszékből kb. 1 perc, lekötni meg egy telefon. Nekem megéri 10 ezer különbségért. 20-ért meg már akár új számlát nyitok egy másik bankban.

Előzmény: Törölt nick (1607)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1609

Gondolom, hamarosan előállsz a megoldással, hogy akkor mit tegyünk.

Előzmény: Törölt nick (1608)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1606

több tízmilliókat jellemzően már nem betéti kamat-vadászattal fialtat az ember.

 

-Kérlek segíts, hogy kell fialtatni több tízmilliót? legyen mondjuk 20M, (az is beleesik már a "több tízmillió" kategóriába és egy jól elképzelhető összeg) bankszámlán, zéró kötelezettséggel. Milyen papírbefektetésekbe raknád be, hogy jobban fialjon mint az akciós banki kamatok?

 

Csak viszonylag likvid, papír alapú érdekel, hiszen a bankbetét is ebbe a kategóriába esik, olyan érdekel, ami versenytársa lehet a bankbetétnek hozamban, túl nagy áldozatok vállalása nélkül (rugalmatlanság, kockázat). A többiek válaszát ismerem a te válaszodra vagyok kiváncsi..

 

bár nekik meg a havi pár tízezer is aprópénz

 

Persze, biztos...

 Nem vagyok nagy szakértője a meggazdagodás témának, de egyvalamit már most fiatalon megtanultam:

-akkor lesz sok pénzed, ha tartósan lényegesen többet keresel/több a bevételed, mint a kiadásod és fordítva:

-pénzszórásból még senki sem gazdagodott meg, akkor sem ha ezt sulykolják beléd minden médián

-Akinek tartósan (akár évtizedeken keresztül) sok pénze van, az nem szórja feleslegesen, pont ezért is van neki, ha szórta volna, már nem lenne..

-20M Ft hoz képest a havi mondjuk 20E Ft (ez beleesik a pártízezer kategóriába) fölösleges kiadás, vagy extra bevétel igenis sokat kitesz. Döntsd el te, hogy a havi 20E ft ilyen sok pénz, vagy az egyszeri  20M ennyire kevés tőke.

 

KI.

 

Előzmény: Törölt nick (1604)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1603

Én kisebb összeget átvezettem az erstés ép.számlámról (pénzpiaci alapot adtam el ehhez), ez real-time megy. És így lett pénz a bakszámlámon....

 

De július 1. után elvileg könnyebb lesz az életünk (napon belüli utalások ugyebár).

Előzmény: karoly.ignac (1595)
W_B Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1602

Ja, nálad lehet. Nálam is, de ismerek olyat, akinél nem ennyi, hanem egy nagyságrenddel több.

És ?

 

Előzmény: Törölt nick (1599)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1601

mennyivel jobb volt régen volt az otp meg néhány takszöv...

Előzmény: Törölt nick (1600)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1598

Ki fia borja vagy és mi a bajod az akciós kamatokkal, milyen érdek vezérel, amikor azt mondod, hogy meg kéne szüntetni ezt a gyakorlatot? Talán befalapba kéne rakni, évi 2% kezelési költségre? Vagy trédelni kéne vele a tőzsdén? Neked melyik lenne jobb?

 

az, hogy kinek mennyire éri meg ide-oda utalgatni és lekötni a pénzt, szintén nem te a dolgod. Nyugodj meg néhányunknak van értelmesen fizetett 8 órás állása, mégis megéri "gagyizni" a kamatokkal.  

 

KI 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1591)
W_B Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1597

Te üveggyöngyért viszed másik bankba a pénzed....?

Mert én a nagyobb hozamért.

Engem nem érdekel, hogy K&H, MKB, Axa, akármi, az elérhető hozam a lényeg; a bizalom pedig alapfeltétel, tehát olyan bankba nem megyek, amelyben nem bízom.

Előzmény: Törölt nick (1596)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1595

Magyarázza el valaki nekem ennek a csúcskamat dolognak a lényegét? Egy napig tart, nem értem, hogy még aznap hogyan tudhatna az ember nagyobb mennyiségű pénzt lekötni? Ennyit nem tartanék lekötetlenül az Erstés folyószámlán, illetve egy normál átutalásnak is jelenleg (legalább) 1 nap kell.

 

Nem értem ennek az egész Erste csúcskamatnak a lényegét..

 

KI.

Előzmény: Yooha (1582)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1594

Nem lesz vége, csak a kicsiket kizárják belőle (ők kapják a hazai 1%-ot az OTP-nél), a nagyok meg másik pályán fociznak majd.

Így lett 460 Ft a benzin is :-)

Előzmény: Törölt nick (1591)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1593

Akciós tejet vadászni a szomszéd kerületben nem kisstílű?

Nagy pénz nagy stíl, kis pénu kis stíl.

Előzmény: Törölt nick (1591)
Yooha Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1592
17-en 0:00-16:00-ig volt, szoval ezert nem lattad mar. Elore nem lehet tudni, 1 nappal elotte, meg aznap lehet latni az erste oldalan. 1-2 havonta van ilyen.
Előzmény: pollini (1584)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1588

3 hónapos lekötésnél az 8 tized % tranzakciós díj csak az állam részéről+az egyéb eddig is fennálló (esetleges) költségek.

 

a kamatversenynek ezzel kb. vége is, nyert az államkötvény, lehet nem véletlen indítják a rövidtávú megtakarításokat ebebn a formában is.

Előzmény: Vadista Szandál (1587)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1587

ja és minimum 2x kell levonni. odautalod, visszautalod, vagy kiveszed kp. az is adó köteles lesz.

Előzmény: Törölt nick (1585)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1586

meg még 16%-ot adóra:)

Előzmény: Törölt nick (1585)
pollini Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1584

Szia!

A linken csak egy általános leírás van a csúcskamat napokról.

Hol lehet látni a kamatokat (nem vagyok Erstés), és honnan lehet tudni, hogy mikor van ilyen nap?

Köszi.

Előzmény: Yooha (1582)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1583

Nehezebb lesz kamatvadászkodni jövőre, tranzakciós díjjal. 2-5-x m ft átutalása 2-5-x e ft. Vissza vagy tovább utalva máshova ugyanennyi.

 

Beleillik a trendbe, kezdődik a pénzügyi elnyomás időszaka.

 

http://www.privatvagyonkezeles.hu/alapblog/16-citadella/1264-

 

"Ennek megfelelõen a jelen korban (mivel a növekedés nem fog menni) a megszorítások, a részleges csõdök, az elinflálás és legfõképp a megtakarítók kizsákmányolása lesz a megoldás.

..

 

A "financial repression", amit talán pénzügyi elnyomásnak fordíthatunk, pontosan azt jelenti, hogy a megtakarítók pénzét apránként elveszik. Ez a megoldás sokkal elfogadhatóbb, mintha egyszeri csõd következne be. Ha évente 2-3-4%-ot vesznek el, az lelkileg feldolgozhatóbb és sokkal kevésbé káros a gazdaságra, mintha azonnali 30-80%-os adósságleírást kellene elszenvedni,

 

"

Yooha Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1582

Csúcskamat nap az Ersténél ma (04.17)

http://erstebank.hu/hu/10049117.html

uhu20 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1581

Jelenleg is van már jópár számlám. az általad felsoroltak egy részéhez (Magnet, Axa) nem férek hozzá. A MÁK-on gondolkodtam már, egyelőre megvárom, hogy a kormány tényleg nyit-e nekem egy számlát...:) (közalkalmazott vagyok). A 2015/J is jó dolog, bár az kicsit aggaszt, hogy a korábbi 100%-os árfolyam helyett elkezdték (csak úgy) a 98% árfolyamot alkalmazni. Bár egyébként ez logikus, nem az a MÁK célja, hogy egyéves kötvényként használják a 3évest.

 

Viszont most már megvárom, hogy a tervezett rövidebb lakossági papírokat milyen kondíciók mellett adják. Én alapkamat körülire számítok, illetve, mivel a cél az átszoktatás a betétről, így alapkamat + 1-2% lehet szerintem. Nyilván fixen.

Előzmény: karoly.ignac (1580)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1580

Köszi az infót!

 

Nekem is lejárt most a héten egy Erstés 9 hónapos betétem (8%), de nem értem, hogy ez az újralekötés akció miért olyan nagyszerű?

Ha egy évre tuti hanyagolni tudod a pénzedet, miért nem a TBSZ-es 2015/J-t kockáztatod meg? Ha első év végén (12 hónap után) felbontod, akkor is (9,3-2)%-t dob (sőtt többet, az infláció emelkedik),

minnél később bontod fel, annál kissebb lessz a 2% büntetés hatása. 1,5 év utáni feltörés esetén tuti veri az évesített hozama az Erstés ajánlatot és

ha nem tuti, hogy feltöröd, akkor ott az esélyed a csökkentett vagy nulla kamatadóra a TBSZ miatt, illetve kissebb az újrabefektetés kockázata is. (olyan év nem lesz, hogy a 2015/J nem dob 9%-t, de az nem tuti, hogy az akciós banki kamatok nem néznek be 9% alá az elkövetkező 3 évben)

 

Véleményem szerint a 2015/J a hagyományos egy éves betétek értelmét kérdésessé teszi még a 2%-os feltörési büntetés mellett is...

 

A rövid és látra betéteknek (Magnet, AXA VIP, Malacpersely) persze továbbra is van értelme.

 

Mi a véleményed?

 

KI

 

Előzmény: uhu20 (1575)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1579

Persze, én is véletlenül vettem észre. Szerintem pont azért csinálják így, hogy ne legyen látványos: a többség a nem akciós feltételek mellett pihenteti tovább a pénzét. Viszont emellett a kamatvadászok észreveszik és nem viszik el a pénzt. Mondjuk még meglátom, mit tegyek, hagyjam-e az aktívban a pénzem, vagy megpróbáljam áttenni kamatbiztosba. Azért némi hátrány, hogy kizárólag 12 hónapos ez az inside akció.

Előzmény: pgyafi (1578)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1578

Bocs, jogos. Automatikusan csak a 6. számű mellékletet szoktam nézni..

Előzmény: uhu20 (1577)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1577

Direkt linkeltem a pdf-et....

Előzmény: pgyafi (1576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!