Keresés

Részletes keresés

Campika Creative Commons License 2014.06.28 0 0 240

a képek az előbb nem kerültek fel, lehet limitálva van a darabszám

Campika Creative Commons License 2014.06.28 0 0 239

Sziasztok

 

2 napja tértünk vissza Zadarból a Zaton nevű Holiday Resortból, ami a legjobb horvát kemping és az ADAC szerint is a legjobb 5 Európai kemping közöt van. Felteszek képeket a Camp Let ről. A hálófülkékben a led lámpák tépőzárral rögzítve, és a teleszkóp karos lámpa ernyőszerűen összecsukható vászon lámpabúra is látható. A konyha mosogatójába egy 10 L-es tartályból elemmel működtetetett kis szivattyú pumpálja a csap nyitásakor a vizet. A bal oldali kabin hideghab matraca 3 részből áll, ami közül a két kisebből kanapét lehet csinálni, ülő és hátlapként. 3 gyerekkel és 2 felnőttel elég nagy a kupi, egy kemping szekrényre szükségünk lesz, igaz nekünk csak egy gyerekünk van, de szerintem akkor is jó szolgálatot tesz. Most kölcsön Thule tetőbox -szal utaztunk, de azt is be kell szereznünk, mert a hűtőbox elfoglalja a kombi autónk csomagtartójának felét, igaz bevált, mert kompresszoros és 220 V-ról akár fagyaszt is

 

Egyébként most kaptam meg az önkormányzattól a "teljesítmény" adómat, 1380 Ft / megkezdett 100 kg, így jön ki az 5520 Ft / év. Mondjuk az évi 2000 Ft-os kötelező biztosításhoz képest egy rablás, de kérdezném h. ti is ennyit fizettek ?

Lakóutánfutó címen 1200 Ft / megkezdett 100 kg a jogszabály szerint, de az én forgalmimban semmi nem utal erre, ott csak pótkocsi van 400 kg össz súllyal. Nálatok is az összúly alapján rótták ki az adót és nem az önsúly alapján ?

 

üdv

Piho Creative Commons License 2014.06.25 0 0 238

Ez engem is érdekelne.

Bár eddig nem okozott semmi problémát még, csak akkor, amikor kiadós eső volt mert azért szép lassan átnedvesedik.

Érdekes, hogy a múltkor fedeztem fel 2 db a CT-5.3 is. Eddig csak a SKIF-en voltak és elsőre azt gondoltam, hogy a szövésben van valami hiba. 

Előzmény: fox888 (237)
fox888 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 237

Apró lyukat (kb 2-3 mm) a ponyván, mivel lehet javítani?

ehencsi Creative Commons License 2014.06.23 0 0 236

De jóóóó!!! Köszönjük :) Normandiába mi is szeretnénk elmenni.

DAFMAXX Creative Commons License 2014.06.21 0 0 235

Pár képet teszek már fel akkor én is kedvcsinálónak. (Európa kör 2013)

 

Egy mélygarázsban valahol Párizs szívében.

 

Kompra várva Cherbourgban. (Francia.o)

 

Magyar tábor Írországban.

 

Dupla fedél alatt.

 

     

És végezetül hazafele Normandia (partraszállás)

Piho Creative Commons License 2014.06.21 0 0 234

...ennek a képnek a láttán azonnal indulhatnékom támadt...

Előzmény: ehencsi (232)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.20 0 0 233

Jól néz ki! grt!

Előzmény: ehencsi (231)
ehencsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 232

Még egyet találtam, így szoktunk menni nyaralni karavánba....

ehencsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 231

 

Most sikerült is :))))

ehencsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 230

Ígértem, hogy rakok fel képet. Ez még a tavalyi formáció.

Idén volt fényezés, festés, függöny csere stb... :)

pisti.75 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 229

Amíg kicsik voltak a gyermekeink a miénk is hasonlóan volt megcsinálva, csak lábakon állt az ágyuk . Ha ketten mentünk így a tartó gerendán nem akadájoztak.

Előzmény: 505519570004 (227)
ehencsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 228

Sziasztok!

 

Nagyon örülök, hogy rátaláltam a topikra, már nagyon hiányzott, hogy valaki átérezze, milyen sátras utánfutó (CT5-3 luxus) büszke használójának lenni J

Bár én nő vagyok és a műszaki részéhez nem nagyon értek (az a férjem reszortja), de a szépítgetést én is nagyon szeretem rajta.

Most éppen tatarozza a férjem és 2 hét múlva irány Horvátország!

Amint otthoni gépközelben leszek, rakok fel fényképet róla. Bár azok tavalyi fotók, ebben az évben nagyon sokat változott a kicsike. J

Üdv!

505519570004 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 227

Jó napot kívánok mindenkinek!

Nekünk vagy 20 évig volt Szkif-ünk. A hazai hatóságok végtelen mohósága miatt eladtuk és most sátrazunk. Ezt adóztassák meg, vagy kényszerítsék eredetvizsgára, meg műszaki vizsgára! De nem ezért írok.

A jármű belsejébe építettem fából egy rácsos szerkezetet és arra rétegelt lemezekből fedőlapokat, amelyik mindegyike körben a rácsos szerkezetre támaszkodott. Mégarra pedig a telőlapokkal azonos méretű szivacspárnák kerültek. Így a teljes felület használható lett fekvőhelyként. Egy egy fedőlap leemelésével pedig alulról ki lehetett szedni, vagy oda betenni valamit. Nem biztos, hogy eléggé értelmesen írtam le. Talán a fényképek segítenek a fogalmazási gyengeségemen. Nem volt rá szükség, de lehetséges volt a középső fedlapot félretenni, oda beállítani a kis asztalt és körbeülni úgy, hogy a lábaink a mélyedésbe kerültek.

Hátha megindítja valakinek az agyát.

   

Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 226
Mi 1 éve vettük a Bastei 351-et, most meg a Camptouristot. Igaz nagyon távolra nem mentünk, elég volt 400 km-ről hazahozni.
Előzmény: Piho (225)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 225

Egy hollandoktól behozott nem túlságosan ismert IT4000, nem mostani darab volt, mert ha jól emlékszem talán 1979-es gyártású.

Előzmény: Szakiss (224)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 224
Milyen lakó volt előtte?
Előzmény: Piho (223)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 223

Sátrasból igen.

Korábban lakókocsiztunk de az építkezés miatt meg kellett válnunk tőle sajnos. Aztán pár évet sátrazgattunk de tavaly elegem lett a laticelen való alvásból és kezdtem el nézegetni a sátrasokat, mivel ezt a kategóriát tudom viszonylag praktikusan tárolni a téli időszakban.

Előzmény: Szakiss (222)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 222
Akkor a fotós Camptourist már nem az első???
Előzmény: Piho (215)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 221
Szívesen! Kb 1,5-2 hét alatt jött meg a klubkártyám a 3 dobásom után. (rossz volt a nyomtatójuk) ha vmi info kell ott vannak a forumok. A fővezír GaborApa! Ha privát a dolog lehet egyből neki is vagy éppen másnak üzenni!
Had sokasodjunk!
Előzmény: pisti.75 (219)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 220
Bocs kempingmania.hu ;)
Előzmény: Szakiss (217)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 219

Én már sok kempingről írtam véleményt fotóval a kempinges topikba .Szerencsére elég sok kempingben megfordultunk már.

  És nagyon köszönöm az infót : Mert egy jó infó a pénznél is többet ér .

Előzmény: Szakiss (217)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 218

A legkézenfekvőbb megoldás a háromdobásos dolog!

Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 217

kempingmania.com

 

több variáció létezik ;)

 

A gyorsabb egyszerűen kifizeted a tagdíjat az évre és kész. Az éves díj 4000 Ft. 

 

 

a legolcsóbb: "van 3 dobásod akció!"

 

Dobj nekünk három kempingről némi információt és pár fényképet!

Viszonzásként ajándékba kapod a Kempingmánia Klubkártyát, amivel azután egész évben különböző kedvezményeket vehetsz igénybe a családoddal együtt.

Információiddal segítesz kempingező társaidnak is, és a kempingeknek is.
A kempingezőknek jó, ha tudják, mire számíthatnak egy olyan helyen ahol esetleg még nem jártak.
A kempingvezetőknek pedig jó, ha visszajelzést kapnak a vendégektől.

A beküldésnél a szöveg mezőben írj legalább 5-6 saját mondatot, tehát ne a kemping honlapjáról vagy más weboldalról másolt szöveget. Nem nagy dolog csak leírod, hogy hogyan érezted magad, szerinted milyen a kemping. Miért választottad? Miket láttál a környéken.
Mi az, ami tetszett, és (ha van ilyen) mi az, amin feltétlenül kéne javítani.
Kiknek ajánlanád (gyermekeseknek vagy inkább idősebbeknek).
Mit érdemes megnézni/kipróbálni a közelben?
Vagy bármilyen infót, ami eszedbe jut arról a kempingezésről.

Küldj mellé minimum 3 db fényképet, amit abban a kempingben készítettél. 
Az sem baj, ha a fotóidon a sátrad/lakód van rajta, vagy a családod. 
Ne zavarjon, ha úgy érzed, hogy amit írnál az csak a Te szubjektív véleményed. Hidd el, sokaknak ez is érdekes lehet!

Előzmény: pisti.75 (216)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 216

Engem érdekel a tagság . Hol lehet belépni ??? mennyi a tagsági?? STB

Előzmény: Szakiss (214)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 215

Klubtagságom már évek óta van az ACSI-nál.

Azonban mivel a kedvenc helyünk B.akali és oda is lenne kedvezmény a Kempingmániás tagsággal így nagyon valószínű a tagság.  

Előzmény: Szakiss (214)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 214

Köszi a választ, kipróbázom majd, lemérem milyen nagy ponyva kellene és beszerzem.

 

(látom máshol is regisztráltál)

 

Ha esetleg belépsz klubtagnak lehet kedvezményesen kempingezni. Az extra nagy kedvezmény pl: Egerszalók thermál kemping 1250 Ft / éjszaka 2 felnőttnek mindennel együtt  ;)  Ifa, áram, medence használat,

 

 

Előzmény: Piho (213)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 213

Nem volt közte semminemű távtartó és az volt a tapasztalatom, hogy a szél teljesen külön mozgatta mindkét ponyvát, sőt úgy tűnt, mintha alá tudna fújni. A másodlagos ponyvát gumikötéllel húzattam le csak olyan pont feszülősen de semmiképen nem  spanolósan. A távtartást magam sem értem hogyan gondolják a tisztelt kollégák ugyanis a ponyvaanyagot nem lehet úgy megfeszíteni, hogy ne érjen össze az alatta lévővel ha az alátámasztás a sátortartó váz fölé esik, mert a vége az lesz, hogy a sátor váza látja kárát. Egyébként a másodlagos ponyva a hőből is le vett jócskán saccra kb 8-10C°. Szerintem 8-10 napos nyaralás alatt nem tud úgy befülledni (kizárt dolog) hogy tönkre menjen a sátorponyva. Ha meg mégis valahol alá jut a csapadék akkor lekap az eső elállta után az esővédő és pár óra alatt teljesen kiszárad az anyag.

Előzmény: Szakiss (212)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 212

Szia Piho!

 

Gondolom a ponyva a vízállósága miatt lett rátéve. Nem fülled be? Közvetlenül rajta volt vagy volt közte légrés?

 

Nekem is kellene rátenni, de úgy ajánlották hogy min 5-10 cm légrés legyen a 2 ponyva között, mert befülled...

Előzmény: Piho (210)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 211

Sziasztok!

 

Itt még új vagyok, nemrég vettem egy Camptourist CT6-2W-t, egy lakókocsi mellé.  A lakókocsis fórumban szoktam inkább írogatni, vagy a kempingmánián.

 

Ha esetleg vki késztetést érez a retró érzésre, de nem akar vásárolni nálam lehet bérelni :)

 

http://olx.hu/hirdetes/4-szemelyes-satras-utanfuto-kiado-berelheto-kolcsonozheto-ID2fY8P.html

 

 

Mi most voltunk Bogácson 1 hétig, pünkösd vasárnap mentünk le, volt még hely. Lassan készül a csúszda is, ha minden igaz talán hó végére meglesz. A Camptourist most vizsgázott, úgyhogy még csak összeállítva volt, kipróbálva nem (arra ott a lakókocsi)  :)

 

Valakinek esetleg nincs elfekvőben eladó műanyag dísztárcsája??? Az amit a 4 db kerékanyára kell rápattintani.

 

Szép napot kívánok mindenkinek:

Szakiss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!