Keresés

Részletes keresés

Vadkaka Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5871

Sziasztok,

 

jelenleg az alabbi porszivoval baratkozok, talan jo lenne:

http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/detail.do?group=homeappliances&type=vacuumcleaner&subtype=baglesstype&model_cd=VCC4320S3B/XEH

 

Mit gondoltok rola?

 

A HEPA szurorendszerre azt irja az oldal, hogy opcionalis, az eladok honlapjan mar csak mikroszuroskent szerepel.

Lehetseges az, hogy kesobb veszek bele egy HEPA H11es szurot? Lehet ilyet kapni valahol? Ha igen, milyen aron? Lehet dragabbra jon ki, mintha most megvennek egy HEPA szuros modellt?

 

Ha ezt a porszivot nem jo, akkor esetleg van valami jo otletetek 15e HUF korul? Lattam a topikporszivot, jo is lenne, de annyit sajna nem tudok erte adni... :(

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5870
Írd be a google-ba, hogy párátlanító, sok találatod lesz, ezt is ott találtam.
http://www.del-klima.hu/webshop/klimakereso1.php?akc=info&id=MDF2-20DEN3&name=MIDEA+CooliX
Előzmény: Tucsi77 (5869)
Tucsi77 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5869

Kár, hogy a Daikin nem párátlanít is egyben!

Tablettás párátlanítót használjuk, de az is költség, mert van vagy négy darab belőle. Gyűjti is rendesen a vizet.

Lehet, hogy ennél van jobb megoldás is, csak nem vagyok elég tájékozott.

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5868
Kiszűri a Daikin is és a többi jó minőségű légtisztító is, majdnem mindnél láttam a penészt is említeni...fiamnak is van penészgomba allergiája (is). A "daikin óta" tünetmentes.
Előzmény: Törölt nick (5866)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5867
"vagy esetleg annyira megszoknánk a friss levegőt, hogy máshol meg prüszkölnénk?"

A légtisztítótól nem lesz FRISS a levegő, "csak" tiszta. Szellőztetni ugyanúgy kell mellette.
Nem fogtok amiatt prüszkölni máshol, hogy otthon van egy jó légtisztító, sőt....:)
Előzmény: Tucsi77 (5861)
Tucsi77 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5864

Hát ez nálunk elég összetett probléma.

Nem egyenletes a hőfok nálunk, nem mindig fűtünk, most éppen faszezon van, aztán jön a gáz. Hidegek voltak a falak, persze elépakoltunk, nem szellőzött.

Az ablakokon csak ábrándozunk, hogy egyszer neki fogunk kicserélni, de mondanak sok jót, rosszat a műanyagokról. Régi redőnyös szerkezetű van, ami annyira frankón szellőzik magától is, hogy ha egy kicsit rosszul fúj a szél odakint, akkor visszajön a füst...de azért szellőztetek én is. A kisbaba miatt muszáj is. A teregetésről már nem beszélek, ezen az ügyön rajta vagyunk. Na, nem a babót iktatjuk ki :-), hanem beépítjük a bejáratunkat, odamennek a vizes ruhák. Szárítógép nem fér el.

Talán a fürdőszobából folyik valahol a pince felé, annak az egyik része van a konyhánknál, na ott penészedik. Tyű, ezt jól, leírtam.

De nagyon köszönöm a figyelmet, jól esik.

 

xtl Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5863
Épp akartam mondani, hogy penész ellen fűteni csak tüneti kezelés, nyáron úgyis bepenészedik újra. Inkább a vízforrást kellene kiiktatni aljzatszigeteléssel, vagy ledobálni az egészségtelen klímát teremtő dryvitet, vagy kis lyukakat fúrni a túl jól záró műanyag nyílászárókra stb. Ezer oka lehet a penésznek, de biztos nem az, hogy hideg van a lakásban.
Előzmény: napalm. (5862)
napalm. Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5862
penész lehet a nem elégséges szellőztetés miatt is.
Előzmény: Tucsi77 (5861)
Tucsi77 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5861

Gőztisztító: az ügyfélszolgálaton még márkát sem tudtak mondani, kintről jön.

Az az igazság, hogy már kb. fél éve töröm rajta a fejem, de nem jutok dűlőre, hogy kell-e. A fertőtlenítésen kívül a plusz munkát látom még benne, és nem is tudom, hová rakjam.

Tegnap sok-sok hsz-t elolvastam tőletek, most a légtisztító ütött léket a koponyámba (megint...erről is már beszéltünk itthon, kb. egy éve). Igazából nem vagyunk allergiásak, por az van, most még takarítani sincs sok időm a második Babócám miatt, néhol penész is van, pedig kibővítettük a radiátorállományunkat, de lehet, hogy az valami vízfolyás lesz.

Szóval..nem tudom, hogy megelőzésként jó-e, kell-e az a drága légtisztító vagy esetleg annyira megszoknánk a friss levegőt, hogy máshol meg prüszkölnénk?

(Bocsi a hosszúságért, és hogy nem is porszívó a  téma, de azt már vettem tavasszal, ha nem is a topicot, de sok hasznos volt általatok)  :-)

Hangszoros Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5859
Az 5850-ben irtam, hogy nem volt valami halados a kompressor.Azzal a levegőmennyiséggel, amivel az NDK okádta a levegöt _ folyamatosan _csak egy autóméretű 20kW minimum kompressor, birt volna versenyezni
Előzmény: tunderlala-3 (5852)
Tucsi77 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5858

 Quelle gőzölős tisztítógép típusszáma: LA0517953

 

Csőd? Lehet, hogy akkor várnom kéne, hátha akcióznak vele??

napalm. Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5856
a quelle nem csődölt be véletlenül?
Előzmény: Tucsi77 (5854)
Tucsi77 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5854

Sziasztok!

A Quelle-nél kapható gőzölős tisztítógépről tud valaki véleményt írni?

Érdekelne az is, hogy mennyi bar-ral működik, sajnos a vevőszolgálaton nem tudták megmondani.

Válaszaitokat köszönöm!

Tucsi77

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 5853
A miénk is pofázott, nem szerettem, ki lehet kapcsolni róla.
Előzmény: Törölt nick (5849)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 5852
Igen, valószínűleg....de kompresszor is van a világon.
Előzmény: Törölt nick (5848)
Hangszoros Creative Commons License 2009.11.01 0 0 5851
Még azt hozzá kelett volna irni: Levegő sprayyel 10 kályha árát elfújkálhattam volna.
Anno a Rakétához még adtak permetezőt is, virág ápoláshoz piszok jó volt. Volt aki azzal meszelt. Csak bámultam az ötleten
Előzmény: Törölt nick (5847)
Hangszoros Creative Commons License 2009.11.01 0 0 5850
Tegnapelött egy kályhát kelett szép autóban való szállitásra felkésziteni. Kompressoros levegő fujkálás, nagyon karcsú volt. Elő az NDK iparit, 26éve vettem !!! se perc alatt megoldotta a problémát.
Nyaranta a környék rájár medencéket fujkálni.
Lalának meg: Az, hogy alkalmas fújni nem jelenti, hogy nincs, nem lehet benne akármilyen hepaszürő ! Vagyis ha akarsz tuti gépet vagy csinálsz magadnak, vagy nem lessz
Előzmény: Törölt nick (5847)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 5849
Ennek örülök. Akkor csak az a típus ilyen, ami nekünk van a családban. Nem tudom pontosan, hogy milyen, fekete, bekapcsoláskor egy kis trillát hallat. Hozzá kell tennem, hogy lassúságban azt a tévét már csak a Panasonic dvd lejátszó-felvevő veri, ott egy perc, mire üres tálcával üzemkész állapotba kerül :(
Előzmény: tunderlala-3 (5845)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5846
az király, olyankor az összes port kifújná vissza...ma már az a kívánalom, hogy lehetőleg semmi ne kerüljön vissza a levegőbe, szerintem azért nem fújnak.
Előzmény: Hangszoros (5842)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5845
nekünk is samsung lcd tv van itthon, az sem lusta, pedig már (ha jól emlékszem) 3 éves.
Előzmény: Törölt nick (5835)
Vadkaka Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5844
Sziasztok,

jelenleg akciós a Tescoban egy ZAN7293as porszívó. Van valakinek tapasztalata a termékkel? Mi a véleményetek róla?

Előre is köszi a segítséget.
Hangszoros Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5843
Például TV puceválásnál
Hangszoros Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5842
Azt elfelejtettem az imént: Teljesen legyógyultak a cégek arról hogy lehessen fújni a a cucossal.
Gyakran kivánatos lenne
Hangszoros Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5841
Jó a meglátásod, mert a kapható _ a rabló árasok is_ szerkentyük amatör darabok strpabirási szempontból. Ez a " fogyasztói társadalom " szüleménye.
A 83-ba vett NDK ipari= tényleg ipari. Volt mikor 2 napig ment folyamatosan !!! = langyos volt. Ma egy kályha takaritásnál is használtam _fújó üzem _. Két kályhával küzdöttem, a szerkenytünek meg se kottyant
Ilyen a mai világban nem létezik. Legfeljebb a mesében
Előzmény: Törölt nick (5838)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5840
Nézd meg itt, hátha találsz.

http://www.vatera.hu/haztartasi_gepek_kisgepek_takaritogep_porszivo_c681.html?q=aeg
Előzmény: Törölt nick (5838)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5838

Megnézem mindenképp, bár nekem nem azzal van bajom, amit "tud", hanem azzal, hogy a meglévő szerkezet nem felel meg a háztartási porszívó kritériumainak, mert egy kezelhetetlen, használhatatlan szemét.

 

Működésileg elég lenne nekem, ha nagy lenne a légszállítása, nem lenne túl hangos, és nem okozna gondot a hétköznapi használata, azaz legalább egy teljes takarítást bírjon ki (kb. 120 m2, 1 óra) ürítés, túlmelegedés nélkül, ne koszolódjon el annyira se a gép, se a kefe, hogy szerszám kelljen a tisztításához, és a kitakarítása ne tartson tovább 10 percnél.

 

Az említett "bő vízzel átmosott" AEG a hanghatáson kívül mindent teljesít ezek közül, pedig megvan 10 éves, és vagy 5 teljes lakásfelújítást végigcsináltunk vele, sittszívással együtt. Annak idején az egyik legolcsóbb darab volt a komolyabb márkák körében. Nincs valakinek egy megkímélt állapotú eladó?

Előzmény: pitman (5837)
pitman Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5837
Az ajánlott Samsung porszívó (sc9150, illetve az eco változata) tényleg jó, szerintem érdemes lenne legalább megnézni valahol, hogy mit tud.
Előzmény: Törölt nick (5833)
napalm. Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5836
értem, köszi a választ.
szerencsére(?) az enyém egyből reagál.
Előzmény: Törölt nick (5835)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5835
Egy Samsung LCD van a szűkebb környezetemben, és igazából az az egyik legjobban teljesítő példány a márkából. Azzal csak annyi a bajom, hogy lassan reagál mindenre, és emiatt nehézkes a kezelése. Van egy Phillips LCD-m, és az a gombnyomásra pikk-pakk mozdul, azonnal bekapcsol, csatornát vált stb. A Samsungnál várni kell.
Előzmény: napalm. (5834)
napalm. Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5834
tévével mi volt a bajod?
(csak azért kérdezem mert én most fektettem beléjük a bizalmamat egy lcd formájában;) )
Előzmény: Törölt nick (5833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!